6. לשבור את מרוץ החיים 

כיום העולם שלנו נהיה רק יותר ויותר תחרותי 
התעשייה רוצה יותר והעובדים מתקשים לעמוד בקצב יותר ויותר אנשים עובדים יותר שעות מתעוררים מוקדם יותר מסיימים מאוחר יותר והסביבה מקשה עליהם יותר ויותר יש לא מעט פקקים בשעות הבוקר והצוהריים,
קשה מאוד לצאת מהמרוץ האינסופי הזה אחר אותם המטרות כול יום, וזה למה אנחנו תמיד נעדיף לעבוד בבית כך שהסביבה הלוחצת לא מורגשת וכך אנחנו מביאים לעצמנו שקט נפשי ורוגע בעבודה.

לבסוף אנחנו רוצים לתת לכם להחליט באיזה דרך עבודה תבחרו כי עבודה מהבית היא רק סגנון עבודה היא לא תחום מדויק מה שמאפשר לכול סוגי האוכלוסיות להיתנסות ולעבוד מהבית כי יש עשרות אלפי סוגי משרות עבודה המציעות לעבוד מהבית.

עבודה מהבית – איך יוצרים צוות מנצח חלק 2
במאמר הקודם הבאנו את המחקרים המראים כי המאפיינים הבולטים ב'צוות מנצח' הם אוטונומיה מוחלטת בכל הנוגע לאיך ומתי לעבוד, וגם קשרים בינאישיים חזקים בין כלל חברי הצוות, הצגנו את הבעיה בעבודה מהבית שאינה מאפשרת את הסיטואציות הביזאריות הנוצרות בעת עבודה מהמשרד שהם האחראים באופן ישיר על גיבוש כלל חברי הצוות.
במאמר שלפנינו נביא מספר טיפים שיאפשרו לכל מעסיק לשמר את הגיבוש האישי הקיים בין כלל חברי הצוות גם בעת עבודה מהבית.
שיחות טלפון ולא שיחות זום
מחקר שנערך בקיץ האחרון (2021) בקרב 1106 עובדים בעבודה משרדית הראה נתונים מדהימים, צוותים מצליחים נוטים לתקשר ביניהם בצורה טלפונית לעיתים קרובות יותר מאשר צוותים שהצליחו פחות מהם, החוקרים ניסו להבין את הרציונל שעומד מאחורי הנתון המדהים הזה, ומה שהם העלו זה לא פחות ממדהים, המחקר הראה כי למרות כל הטכנולוגיות המתקדמות (זום, שיחת ועידה באימייל, או חדרי עבודה וירטואליים או כל פורמט מקוון אחר) האפקט הנוצר מהתקשורת הלא-מילולית נמוך מאוד, לתקשורת זו אין תהליך חשיבה חיובי בין כלל המשתתפים, לעומת זאת בתקשורת מילולית בלבד (טלפון או כל פורמט אחר של אודיו ולא וידאו) ההשפעה החיובית על תהליך החשיבה בין כלל חברי הצוות הייתה גבוהה יותר.
וההסבר לכך הוא צורת התקשורת בין כלל הצוות, תקשורת ויזואלית, כמו זום או כל פורמט וידאו אחר, מטבע הדברים מאפשר לחלק מהמשתתפים להיות דומיננטיים יותר במהלך השיחה, על חשבון עובדים אחרים שבטבעם הינם שקטים יותר ולא מרבים להתערב ולהתווכח, מה שמונע מכלל הצוות לשמוע את החשיבה של העובדים השקטים יותר, ואילו בתקשורת אודיו בלבד, רמת הדומיננטיות בין כלל חברי הצוות היה שווה, מה שמאפשר לכל אחד ואחד מחברי הצוות להביע את דעתו ולתרום יותר לחכמה הקולקטיבית של הצוות.
נתון זה גרם לחוקרים לערוך מחקר נוסף בסיעור מוחות, וגם שם התגלה נתון מעניין, כי זוגות שהשתתפו בסיעור מוחות דרך שיחה טלפונית בלבד, הצליחו להתבטא ולהקשיב זה לזה ברמה גבוהה יותר מעמיתיהם שערכו סיעור מוחות דרך שיחת זום.
הסבר טכני נוסף שמעלים החוקרים הוא, שמאחר וכל טכנולוגיית הווידאו היא די חדשה לא מן הנמנע שחלק מהמשתתפים בישיבות הצוות עסוקים בעוד כמה דברים (איך אני נראה? מי מפריע לי עכשיו? מי דופק בדלת? האם החדר מסודר? וכו') חוץ מהנושא בו הם עוסקים, מה שמעניק עומס קוגניטיבי מיותר ומונע באופן ישיר מהעובד להיות במיטבו ולמקסם את תרומתו לכלל השיחה.
חיזוק תקשורת אישית בין כלל חברי הצוות
בעוד שבעבודה במשרד מעסיקים רבים מקפידים על שיחות מסדרון שמתארכות מעבר לזמן המקובל, בעבודה מהבית אל תקפידו על זה, להיפך תדרבנו את העובדים לנהל ביניהם שיחות, גם אם זה יחרוג מהזמן הנורמלי, העבודה מהבית דורשת את הקשר הזה, אתם אולי תוותרו על חלק מזמן העבודה, אבל פריון העבודה יהיה גבוה עשרת מונים, השיחות האלה נדרשות לעובדים כמו אוויר לנשימה, ולכן תעניקו להם את האפשרויות לדבר ולשוחח אחד עם השני.
מה גם שהמחקרים שנעשו מראים כי צוותים מצליחים הרבו לדבר ביניהם על נושאים שאינם מתחום העבודה, והסיבה לכך ששיחות אלו הם מה שגורמות לקשר האישי העמוק שקיים בין כלל חברי הצוות.
כמובן שלכם כמעסיקים יש כח ישיר לגרום לעובדים לנהל שיחות ישירות ביניהם, וכמובן שאם אתם יכולים תקפידו על פעילות כזו או אחרת בין כלל הצוות, גם אם זה יהיה משהו וירטואלי, אך עדיין פעילות משותפת יכולה להעמיק את הקשר בין כלל חברי הצוות.

Tags :
Share This :