6 כלים המשפרים את העבודה מרחוק

עבודה מהבית – שם אתה עובד מתוך הנוחות של הבית שלך – הופכת פופולרית יותר ויותר בקרב אנשים המעוניינים להרוויח כסף מבלי להגיע לשעות העבודה הרגילות. היא גם צברה פופולריות גוברת בקרב חברות שרוצות להפחית את עלויותיהן ולהרוויח מכוח עבודה גמיש יותר. עבודה מרחוק נעשת לפעמים מרחבי העולם אפילו.
על מנת להשיג איזון מוצלח בין עבודה לחיים, המעסיקים צריכים לעודד איזון גמיש בין עבודה לחיים לעובדיהם. ניתן להשיג זאת באמצעות עבודה מרוחקת. העבודה מאפשרות לעובדים לעבוד ממקומות נוחים שונים, מכיוון שהם עדיין נמצאים בקרבת בתיהם, אין צורך להתמודד עם התנועה ובזבוז הזמן הנלווה לנסיעות. יתרה מזאת, מאחר שעבודה מהבית אינה מחייבת אותם לדווח לאף אחד, הם מרגישים יותר בנוחות ויכולים להתרכז בעבודותיהם יותר. יתר על כן, מכיוון שרוב העובדים מרחוק חיים בכוחות עצמם, הדבר מאפשר להם גם להמשיך בתחביבים ובפעילויות אחרות שאינן כרוכות בתקשורת עם אנשים ממשרדיהם.

עם זאת, בעבודה מרחוק ועבודה מרחוק מגיע החשש מההשפעה שיש לה על ביצועי העובדים וריכוזם. עם זאת, ישנם כמה חסרונות קטנים שראוי להזכיר. אחד החששות הנפוצים ביותר הוא שהעבודים מאבדים את ההזדמנות לבנות את הרשתות החברתיות והקשרים המקצועיים שלהם. כמה מחקרים הראו שבגלל היעדר תקשורת ישירה ואינטראקציה פנים אל פנים, העובדים מהבית לעיתים קרובות אינם מרגישים שהם אנשים אמיתיים, וההזדמנויות החברתיות המעטות שהם מקבלים בדרך כלל פחות מספקות מאלו הקיימות במשרד באתר.

מפגשים במקום עשויים להיות קשים גם לארגן, במיוחד לאלה שבתיהם מרוחקים מדי. המשמעות של עבודה גם בטלפון היא שהעובדים לא יכולים לקחת חופשות בסופי שבוע רגילים; אם הם עושים זאת, זה בדרך כלל בסוף השבוע, אשר בדרך כלל מתנגש עם חובותיהם המשפחתיות. בנוסף, כאשר עובד מהבית צריך לנסוע למרחק רב כדי לפגוש את המעסיק שלו לפגישה עסקית או לכנס, כלי תקשורת כגון דוא"ל, הודעות מיידיות וכנסים באינטרנט הופכים ללא יעילים. ניתן להשתמש בכלי תקשורת כגון מייל קולי, פקסים והודעות מיידיות לתקשורת בין עובדים רחוקים, אך כלי תקשורת אלה אינם יכולים להחליף תקשורת טלפונית בזמן אמת. מסיבות אלה, חשוב ש- telecommuters ישתמשו בכלים לתקשורת במקום העבודה כמו ראיונות פנים אל פנים, שיחות ועידה בווידיאו וסמינרים מקוונים, כך שיוכלו להישאר בקשר עם מעסיקיהם וחבריהם.

גמישות היא מרכיב חיוני נוסף במערך מוצלח של עבודה מהבית. הרבה ספקי שירותי משרדים וירטואליים מציעים אפשרויות גמישות כגון תשלום לקליק וזיכויים לפרסום. גמישות זו מאפשרת למעסיקים להתאים אישית את השירותים שהם מספקים לעובדיהם המרוחקים בהתאם לצרכי העסק הייחודיים שלהם. גמישות חשובה גם מכיוון שעובדים מרוחקים המתקשים להגיע להשתלמויות או שאינם מצליחים למצוא ספרים טובים בעצמם עלולים להתקשות להשלים את הפרויקטים שלהם אם אין להם מקום ללמוד בכוחות עצמם.

דבר אחד חשוב שכל העובדים צריכים להבין לגבי שעות העבודה שלהם הוא שיהיו כמה ימים שיצפו מהם לעבוד יותר מאחרים. המידה שבה עובד עובד משתנה בהתאם לחוזה שלו, אך חשוב שהעובדים יבינו את שעות העבודה שלהם לפני שיחתמו על חוזים כלשהם עם שירותי המשרד הווירטואלי שלהם. בנוסף, העובדים צריכים להבין שהם לא יוכלו לבקש יום חופש, גם אם הסכימו להאריך את שעות עבודתם בנסיבות מסוימות. חשוב שלשירות משרדי וירטואלי תהיה מדיניות גמישה של שעות עבודה, כך שעובדיו יוכלו להגיש בקשות לימי חופש על סמך הנסיבות האישיות שלהם, מבלי שיצטרכו לשמח את החברות במיוחד. באופן דומה, לא טוב שעובד ייאלץ לעבוד בסופי שבוע או בחגים אם הוא לא רוצה בכך.

אם מעסיק קבע מבנה שכר לעובדיו, מומלץ להם ליצור סביבה שבה לעובדים יכולה להיות תחושת חופש וגמישות בשעות עבודתם. גמישות היא אחת האטרקציות העיקריות עבור אנשים רבים שרוצים לעבוד מהבית. שטחי משרדים וירטואליים כוללים את היתרון הנוסף בכך שהם מאפשרים לעובדים לעבוד מהבית בסביבה נוחה שבה הם יכולים לעבוד מבלי שיצטרכו לעבור את נהלי המשרדים המסורתיים. עבור מסיבה שלו, עובדים רבים המעדיפים שטח משרדי עבודה מהבית מעדיפים להשתמש בשטח וירטואלי כדי לממש את מטרותיהם המקצועיות.

לבסוף, חשוב שהמעסיקים יהיו מוכנים ליישם טכנולוגיות וכלים חדשים שיכולים לשפר את היעילות של תהליך העבודה מרחוק שלהם. הדבר חשוב במיוחד בכל הנוגע לפריון. לא מספיק שהעובדים יהיו מונעים מהסיכוי לשעות נוספות או לשכר טוב יותר כאשר הדבר אינו מתורגם להגברת הפרודוקטיביות. צריך לשפר תהליך עבודה יעיל, כך שעובדים מרוחקים לא יבזבזו את זמנם על משימות לא פרודוקטיביות. בקיצור, כל עסק שרוצה למשוך עובדים נוספים צריך לשקול ליישם כל אחד מהכלים או הטכנולוגיות המופיעים כאן.

Tags :
Share This :