תם עידן הכסף הזול ברצות הברית משלמיםמשכורת פעם בשבוע…….בארצות הברית משלמים

שכר עבודה שבועיתם ונשלם……עידן אין יותר כסף זול זה הגיע לסוף הדרךהאשראי למשקי הבית עצמאים קטנים וסל הקצבאותהתייקר לכולם חד משמעית…ריבית נמוכה אינה מצב נורמאלי עודטוענים כלכלנים ואנליסטים בכירים לאחר עשור של אשראי זולהמשקיעים התעשיינים נכנסו לאופורייה לא לעולם חוסן המציאות דופקת בדלת וטופחת על פרצופם רעיוןשל העלת הריבית במשק גורמת לזעזוע בשווקים מאידך גיסא הבנקים הם המבוגר האחראי בכלכלה הגלובאלית עולמית אין ברירה אחרת משכורותהמינימום בארצות הברית נכון לשנתון 2022 עלולות להשחק מאוד והשווקים בועריםכעת.ברצות הברית השיטה שונה מאודמה שהבטיח נשיא בשנת בחירות סנטורחייב להיות מיושם אחרת יביעו בוא אי אמון ואפשר להדיחו לפי התיקון בחוקה פורטל טקסמן הוקם בשנת 2006 משמש בסיס לריכוז כספי מיסים ותהליכים פיננסים מניבי כסף למימשל בארצות הברית מחלקתטבקאלכוהול ואיסור הלבנת הון עבדכם הנאמן ריכז במאמרמוסגר את כל הידע והנתונים בנושאים שצוינו לעייל הכנסה ממוצעת בניויורק חייםשמונה מליון ורבע איש הם מחולקים לקצת מיותר מ3 מליון משקי בית ב0.6 מהבתיםעברית היא שפה מדוברת השולטת לפחות אם מדברים על הורים.במספרים זה 46 אלף ניויורקרים שהכי קל להם להביע את עצמם בצורה שונה ומגוונתיותר מדוברי שפת המהגרים המתאזרחעים היוונים אבל פ]חות מדוברי הערבית58.3 אלף אין יותר בנמצא האמריקאי האירי הגזעי הגאהלכולם הזדמנות שווה בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלת בהתאם לחוקה האמריקאיתהשליטה היא של הספנישים הספרדים בשפה..רובם גרים בוושינגטון הייטס מוריס יוניברסיטי הייטס אינווד והאזור רבתי מספר הנשואיםבעיר מגיעה למליון ומאה אלף הם 36 אחוז מסך כל האוכלוסיה לעומת 44 אחוז מכלל אזרחי ארצות הברית כל בית 4 הוא של חד הורי אבא או אמא..יחס דומה רווקים הם 32 אחוז לעומת 29 אחוז בכל ארצות הברית נושא השכר כמה נתוני פתיחה שריכזנו נפנה לעניין שלשמו התכנסנו כאן שכר ראוי
נתחיל מהגבוה 5 המאיונים הגבוהים מרוויחים יותר מ237 אלף דולר בשנה בשני העשירונים העליונים משכורת שנתית היא 115 אלף דולר רבעוני מתחת בסולם הסוציואוקונומי זה מדרדר מרגע לדודלי 67 אלף דולר שנתי לעומת ישראל 22 אלף דולר בשנה בחתך הזה חברות ההיטק מוטרדות בעוד שביראל משולם תגמול חודשי ברצות הברית נהוג תשלום שבועי או דו שבועית ועל המעסיק לשלם לעובד משכורת שעתית על שעות נוספות בגובה 150 אחוז עלכלשעה מעבר ל40 שעות שבועיות ישראלים שהם מעסיקים שם מפירים את החוק והסוגיה באה לבית המשפט שם לדיני עבודה על פי נתוני רואי חשבון
עובדים במשק בארצות הברית שנכנסו לשוק העבודה נקראים בשם ניוד עובדים יש הבט משפחתי ועוד חתימה על הסכמי עבודה וכל הכרוך בהעברה מסודרת רישום ילדים לבתי ספר בעייריה ביטוח רפואי העברת ריהוט חפצים למדינה בישראל שיטת המיסוי פרסונאלית אם הועסק עיי תושב חוץ בפועל ישראלי זה משתנה אם מעמדו כאזרח נותר ישראלי הוא מחוייב במס לישראל גם אם הרוויח בארצות הברית לכן חשוב להבין גם את השיטה האמריקאית מעסיקים ישראלים נוטים לזגזג לעבור על החוק ולגרור עימם את הישראלי הממצוצע שבא לעבוד רחוק מהבית ומשלם לשני ממשלים שונים ישראל חייבת לעשות התאמות למערב לכן כל הזמן מתפרסמים תקנות חוקים ותמורות ושינוי עולמי בשוק העבודה

היום, בימים שאחרי מגיפת הקורונה, אם תבקש ממישהו לתאר מה זה עבודה מהבית, סביר להניח שהאדם שמולך ידבר על עבודה מול מחשב, ישיבות צוות בזום והמון הודעות דואר אלקטרוני ו-וואטסאפ. 
אם נשאל אנשים מתי התחלנו לעבוד מהבית, רובם יגידו שזה קרה עם תחילת סגר הקורונה הראשון.
זה ממש לא נכון. עבודה מהבית היא לא חדשה בכלל, והיא מקיפה המון תחומי עיסוק, לא רק תחומים כמו בניית אתרים או שירותי כוח אדם. בתחום היופי והקוסמטיקה, למשל, אנחנו הרבה פעמים נתקלים במעצבי שיער, בפדיקוריסטים ובקוסמטיקאיות שיש להם חדר עבודה בבית.
גם בתחום המזון עבודה מהבית הייתה תמיד  נפוצה. מאנשים שמכינים תבשילים ביתיים למכירה ועד שפים פרטיים בבתים של אנשים עשירים במיוחד, יש רבים שמבשלים ואופים בבית תמורת תשלום. יש גם כאלה שמתמחים בפריט מסויים, כמו ריבות ביתיות מפירות שגודלו בגינה הפרטית או בעציצים במרפסת. 
גם תחום החינוך מככב ברשימה. קודם כל, יש מורים פרטיים בכל תחום, מאנגלית ועד מוסיקה, שמלמדים בבית. יש מטפלות לילדים ששומרות עליהם בביתן, ויש כאלה שאפילו פותחים גן ילדים בבית.
הרשימה היא כמעט אין סופית; יש פסיכולוגים, תרפיסטים ומטפלים אלטרנטיביים שהפכו חדר בבית לקליניקה, סופרים ומתרגמים שיש להם חדר עבודה או לפחות שולחן, אנשים שעוסקים בתפירה או בסריגה ועוד ועוד. לכולנו יצא, לפחות פעם אחת בחיים, לקבל שירות ממישהו בביתו.
הפופולריות של עבודה מהבית נובעת מכמה סיבות: ראשית, זה משתלם כלכלית. הרבה יותר זול להקצות אזור בבית לעבודה מאשר לשכור מקום, על כל המשתמע מכך. במקום עבודה נפרד יש לשלם שכירות, חשמל, מים וארנונה. צריך לרהט, לעצב, לשמור על נקיון ולהקפיד על תחזוקה כללית. כל זה מסתכם בעשרות אלפי שקלים, ולפעמים אפילו יותר. הפיכת חדר בבית לחדר עבודה היא בהכרח זולה הרבה יותר, מה שהופך את העסק לרווחי בזמן קצר יותר.
עוד סיבה מרכזית היא שעבודה מהבית חוסכת זמני נסיעה והגעה. במקום לצאת שעה לפני תחילת יום העבודה, לעמוד בפקקים ולחפש חנייה (או להידחף באוטובוס צפוף אחרי המתנה ארוכה ומרגיזה בתחנה), אפשר להיות בעבודה בדיוק בזמן בלי לרוץ ובלי לפחד לאחר. זה חוסך זמן וכסף.
אלה בעיקר הסיבות שבגללן עבודה מהבית היתה קיימת תמיד, ולא מעט אנשים עבדו כך גם הרבה זמן לפני 2020. 
אז למה בכל זאת אנחנו קושרים בין עבודה מהבית לבין מגיפת הקורונה? כי בגלל הסגרים לא ביתה שום ברירה. כולם היו חייבים לעבוד מהבית, והתקהלויות היו אסורות. אז נכון שלא כולם עברו לעבודה מהבית, כמובן. יש מקצועות שבהם עבודה מהבית היא בכלל לא אפשרית, אבל בהמון תחומים, שלא חשבנו שהדבר בכלל אפשרי, עבודה מהבית הפכה לנורמה. הדוגמא הכי טובה היא כנראה אנשי הוראה, מגננות לחינוך הרך ועד מרצים באוניברסיטה.  כולם עברו ללמד מהבית דרך זום.  עוד דוגמא היה מתן שירותי רפואה מרחוק. הרופאים של קופות החולים הפסיקו לקבל קהל, ועברו לשיטה של קבלת מטופלים באמצעות שיחות וידאו. עד אז חשבנו שחייבים לפגוש את הרופא כדי לקבל טיפול, וגילינו שאפשר גם אחרת.
המון חברות קטנות וגדולות עברו לעבודה מהבית מחוסר ברירה. העובדים ישבו בבית והתחברו מרחוק באמצעות האינטרנט למקום העבודה. אנשים שתמיד הלכו למשרד התרגלו פתאום לעבודה מהבית., ועכשיו הם אינם רוצים לחזור אחורה, ולכן היום, בתקופה שאחרי הקורונה, כבר נוצר מודל חדש של עבודה – עבודה היברידית, שמשלבת בין עבודה במשרד לעבודה מהבית, ומאפשרת הרבה גמישות לעובדים ולמעסיקים.

Tags :
Share This :