תחום הקואוצ'ינג והאימון האישי לסוגיו השונים מהווה פלח שוק צומח הן במגוון מוצריו המונגשים

לציבור הרחב באופן פרטי, לחברות פרטיות וציבוריות בכל הגדלים.
מאמנים אישיים שבעבר היו נעזרים בהם במקרים חריגים של משברים אישיים לדוגמא או מקצועיים
כיום בעקבות שינויים תרבותיים ונורמנטיביים וכן בעקבות משבר הקורונה שהגביר את תופעות החרדה וחוסר היציבות האישי הכלכלי המנטלי אזי רבים רבים נעזרים בקואוצ'רים ומאמנים אישיים.
שוק לימודי והסמכת מאמנים אישיים פורח בשנים האחרונות ולעיתים מתקיימות נישות ספציפיות וסוגי מומחיות כגון אימון לכלכלת המשפחה, אימון לצמחי מרפא וכו' וכו'.
עד למשבר הקורונה המתודולוגיה של האימון האישי היתה פגישות פיזיות אחד על אחד ,בעקבות משבר הקורונה התחילו להטמיע פגישות וירטואליות באמצעות הזום או שאר אפליקציות הפגישות הוירטואליות וכך נפתח עידן חדש בו ניתן לרכוש שירותי קואוצ'ינג ואימון אישי מרחוק ללא צורך להיפגש פיזית, תופעה זו יעילה הרבה יותר מהמפגשים הפיזיים מבחינת יעילות, אפקטיביות וחיסכון בזמן יקר כך שאין צורך לנסוע מרחקים למצוא מקום חניה לעיתים לחכות במבואה או בכניסה לקליניקה למפגש קודם שטרם הסתיים בגלל פקקים בכבישים או איחורים סדרתיים כאלה ואחרים.
בפלטפורמה הדיגיטלית הרבה יותר להתחיל ולסיים בזמן קצוב זוהי יעילות רבה יותר הן לספק השירותים הלוא הוא הקואוצ'ר והן למטופל או למטופלת הזקוקים לאוזן קשבת ולהמלצות טובות ליישום.
כמובן שקיום מפגשים וירטואליים מאפשר לקיים מפגשים אוניברסאליים טראנס אטלנטיים וכך יכול מטופל מארץ רחוקה לרכוש שירותי אימון גם ממאמנים מחו"ל ללא צורך להגיע פיזית לקליניקה של אותו מטפל וכך נחסך זמן יקר של נסיעה הלוך ושוב כולל טיסות יקרות לעיתים וכסף רב גם כן נחסך בתהליך.
הפלטפורמות הוירטואליות גם מדוייקות יותר בתוצרים של האימון מאחר וניתן להקליט ולנטר חלקים מפגישות האימון וכך לנתח אותן ולגזור תובנות חכמות ואפקטיביות הן מבחינת המטופל כמובן ואף גם מבחינת המטפל היכול להשתמש בכך לשיפור מתמיד ברמת האימון והטיפול שהוא מעניק ללקוחותיו.
המאמן שיושב בביתו ומשתמש בפלטפורמות הוירטואליות הדיגיטליות חוסך לעצמו הוצאות משרד יקרות וכך במקום לשכור משרד בו ישתמש וכמובן לדמי השכירות יש תקורות נוספות כגון מזכירה, כיבוד, חניה ועוד כאן בעבודה מהבית הוא למעשה מייצר לעצמו חיסכון משמעותי בהוצאות וכמובן בזמן נסיעה הלוך וחזור למשרד / קליניקה שבעבר היה משתמש לצורך קיום פגישותיו השונות עם מטופליו.
עבודה מהבית מאפשרת גם למאמן לשלב עבודה פנאי באופן גמיש ודינמי ללא מחוייבות מראש וכמובן הוא יכול להגמיש את שעות עבודתו בהתאם לצרכיו האישיים המקצועיים והאחרים.
גם בתי ספר לאימון למעשה עברו מהפכה ואם בעבר היו שוכרים משרדים רחבי ידיים על מנת שיוכלו לקיים קורסים להכשרת הדור הבא של מאמנים אזי בשנים האחרונות צימצמו למעשה את היקף ההוצאות שלהם בתחום השכרת משרדים לצורך הכשרת מאמנים וחלק משמעותי מההכשרות מתבצע למעשה מהבית עם קורסים מוקלטים מראש עם תרגילים ומשימות וציונים הכל באופן מתוכנן ומדוייק .
כך למעשה המהפכה הזו משלימה למעשה את המהפכה העיקרית בתחום מעבר לעבודה מהבית של מאמנים וקואוצ'רים באופן שגם ההכשרה של מאמנים וקואוצ'רים מתבצעת למעשה מהבית למרות שבעבר כשההכשרה נעשתה בבית ספר המיועד פיזית להכשרת מאמנים היתה סקפטיות וחוסר אמונה מצד העוסקים בתחום האימון מאחר ורובם סברו שהן האימון עצמו והן כל תהליך הכשרת המאמן חייבים להתבצע פיזית פנים מול פנים בקליניקה או בבית הספר להכשרת מאמנים.
הקטליזטור של תהליך מהפכני זה היה כמובן משבר הקורונה כמו בתחומים אחרים ומה שהיה לפניו לעולם לעולם לא יחזור להיות אחריו.

הוא להגיד לעצמנו שמהיום והלאה נפסיק לנשנש בבית ונאכל אוכל מרוכז ותו לא.

אחרים באים לשנות את דפוסי התנהגות האכילה שלנו. בתיאוריה, זהו הפתרון הטוב ביותר לדפוס אכילה הגיוני ובריא, אך בפועל זה מאוד קשה. במיוחד כשאנחנו בבית וכל האוכל בבית קורץ לנו מהמקרר או מהמגירה ואומר לנו פשוט ליישר את העוגה.

אז כפי שאני רואה את זה, יש לי פתרון שיכול לעזור קצת למי שיושב רוב הזמן, במיוחד למי שעובד מהבית. הבעיה העיקרית של השמנת יתר היא לא המזון הבסיסי, למרות שהכמות גדולה, היא עשירה בתזונה ולכן אין בכך בעיה. הבעיה היא שאנחנו תמיד מנשנשים בזמן שאנחנו יושבים בבית ועובדים, ואנחנו אוכלים חטיפים. כל החטיפים הללו עמוסים בפחמימות, סוכר ושומן, מה שגורם לנו לעלות במשקל באופן דרמטי. הפתרונות צריכים להסתובב סביב בעיית החטיפים. אני לא יודע הרבה על תזונה, אבל עד כמה שאני יודע על תזונה, אני אומר שכשאנחנו אוכלים ארוחה גדולה, בין אם זה בוקר, צהריים, ערב, הארוחות האלה צריכות להיות גדולות מאוד, כדי שהבטן שלנו תתפוצץ כל כך הרבה. שאנחנו לא רוצים לראות את הטעם באוכל (לכל אחד מה שהוא רוצה, למה שהוא רוצה). למעשה, מצד אחד אנחנו אוכלים הרבה אוכל, אבל הוא מאוד מזין, יחד עם זאת, בגלל שאנחנו שבעים, אנחנו מאבדים את החשק לאכול חטיפים. ככה אתה משחק עם המוח ואומר לעצמך שהחטיפים האלה בעייתיים ואני בכלל לא רוצה לעלות במשקל כי יש חטיפים שלא עוזרים לי לחיים ורק משמינים אותי וגורמים לי להיות בן אדם רזה לא בריא . מכיוון שאנו צוברים עודפי שומן אשר פוגעים מאוד בכלי הדם, נקווה שאנו דואגים לעצמנו בזמן העבודה מהבית. עבודה מהבית

Tags :
Share This :