שעות עבודה- עבודה מהבית

כמה שעות אנחנו מבזבזים בעבודה, התשובה המון.. כמה דברים אנחנו מפספסים שאנחנו בעבודה כמעט הכל.
אם זה אישה אחרי לידה, צריכה לחזור לעבודה ולפספס את בנה או בתה הפעוטים גדלים. ובשביל מה?! בשביל שעות עבודה. כמה חשוב שנעבוד הרבה ורחוק כדי שנוכל להגדיל את המשכורת כדי שנוכל לבזבז על דברים שאנחנו מפספסים בזמן שאנחנו עובדים, מעון לילד, בייביסטר לילדים כי אנחנו חוזרים מאוחר כדי להגדיל את המשכורת, משלוח של קניות כי אין לנו זמן להסתובב בסופר בגלל שהגדלנו את שעות עבודה. ולפעמים שאנחנו בעבודה יש ימים שאין מה לעשות ואנחנו מרגשים משועממים אבל צריך להישאר בעבודה מחוץ לבית בשביל שיהיה לנו מספיק שעות עבודה למשכורת.
אם אנחנו לא אוהבים לקום בבוקר מקודם וללכת לעבוד בבוקר מוקדם ולהיות רוב היום בעבודה, עייפים כי התחלנו את היום מוקדם, כי זה מה שהעבודה דורשת. אם אנחנו אנשי לילה אבל אין הרבה עבודות שמכבדות את העובדים שעובדים בלילות, רוב העבודות הן עבודות לא חוקיות ולא מכבדות את האדם. אני נאלץ בלית ברירה לעבוד במהלך היום למרות שאני לא איש של עבודה בבוקר כי אין לי אפשרות לעשות את אותה עבודה שאני אוהבת בלילה. זה מה שהעבודה צריכה ולא מה שאני צריך, מה מתאים לי. זוהי תחילתה של טעות!. בגלל שהתפוקה של העבודה שלי לא מגיעה לשיאה, החשק שיש לי לעבודה שואפת ל-0 והכי חשוב השעון הוא זה שקובע מה אני ארוויח החודש.
לעומת עבודה מהבית שנותנת חופשיות כה רבה לאדם, מה שמתאים לו, נוח לו באותו יום לא בהכרח כל הזמן. עבודה מהבית כה דינמית שאנחנו יכולים לעבוד באיך שמרגיש לנו נכון. השונה מהעבודה מבחוץ לעבודה מהבית הוא מה שמתאים לאדם שעובד, לצרכים שלו ושל משפחתו, ולא מה שמתאים לעבודה, לשעות שלה, לשכר שלה, לבוסים שלה, לצרכים שלה. המרכז הוא אני וזה מה שנכון לעבוד היום, במיוחד אחרי הקורונה שעבודה מהבית נכנסה לכל בית בישראל.
עד היום ההורים שלנו והסבים שלנו עובדים לפי שעות עבודה, הרבה מאוד מהזמן ומהעבודה הוא לטובת שעות עבודה, מחכים שיגיע שעת סיום של העבודה, במקום לנצל כל שעה ושעה להגדיל את הסכום הסופי במשכורת, אנחנו נלחים עם עצמנו כדי להרוויח את אותה משכורת באופן מונוטוני במשך כל השנה, בהשוואה לעבודה מהבית שכל שעה מתחילה בזה שאני מחליטה לעבוד, וברגע שהחלטתי ההפקת תועלת של השעה תהיה מקסימלית עם חשק ותפוקה מלאה כי אני החלטתי מבחירה אישית לעבוד ולהרוויח כמה שיותר. בנוסף לזה שאם החלטתי להגדיל את השעות עבודה זה שוב כי אני החלטתי וכי מתאים לי הזמן. ואין רגע או שעה מיותרת שכביכול אני מחכה לשעון שיגיע השעה לסיים אני בוחרת מתי לסיים ובכל שעה זה שעה של עבודה.
לסיכום: בשנת 2023, העבודה לא מחליטה עליי, אני מחליטה על העבודה. ההגדלה של השכר לא תלויה בשעות העבודה אלא בשעות שאני עובדת, ובנוסף התפוקה של שעות העבודה בבית ובחוץ שונה לחלוטין. בבית אני אגיע לתפוקה יותר גדולה ויותר איכותית.
שעות עבודה הם נטל לכל העובדים, יש דד ליין לכל יום ולפעמים הדד ליין הוא אחרי יום עבודה ארוך במיוחד, ובזמן שאנחנו מבזבזים את הזמן בעבודה, ומוסיפים לנו עוד שעוצ ועד שעות אנחנו מפספסים דברים מדהימים מחוץ לעבודה, וזה יכול להיות הדבר הכי קטן שיש שקיעה של סוף יום.

עבודה מהבית- מאמר 26- חסרונות של עובדים בעבודה מהבית

למרות שיש כמה חסרונות לעבודה מהבית, רובם מתייחסים לאלה שעובדים מהבית עבור שבוע שלם, בניגוד לעבודה בחלק מהשבוע:

עבודה מהבית לא מתאימה לכולם- עבודה מהבית עשויה שלא להתאים לאישיות או ליכולת של כל אחד. חלק מהעובדים עשויים להעדיף את השגרה והמבנה שעבודה בסביבה משרדית מספקת להם. חלק מהצוותים עשויים להעדיף אינטראקציה אישית עם עמיתים וגם למצוא הדרכה פנים אל פנים עם המנהל שלהם. דרך זו מסייעת להם להשלים משימות ולהשיג את מטרותיהם.

צריך להיות מודע לעובדים עם מוגבלות. לעבודה מהבית עלולה להיות השפעה שלילית על התמיכה שהם צריכים כדי לבצע את עבודתם. עבודה מהבית עשויה גם לא להשתלב בחיי הבית של כולם, למשל, לחלק מהאנשים יש ילדים צעירים שעשויים לא להיות מודעים לגבולות ולגרום להפרעות במהלך יום העבודה. ייתכן שלאחרים אין את המרחב הפיזי הנדרש ליצירת אזור עבודה ייעודי מתאים.

הצוות מרגיש מבודד
אנשים העובדים מהבית עשויים להרגיש ניתוק מעמיתיהם ומהארגון בכללותו, שסביבה משרדית מאפשרת באופן טבעי. כדי לטפל בבעיה זו מעסיקים יכולים להבטיח שהתקשורת תהיה סדירה יותר. אז על ידי תזמון מפגשים מהירים בטלפון או פגישות צוות קבועות באמצעות טכנולוגיות אחרות כמו Teams, Skype או Zoom, הצוות מקבל יותר הזדמנות להרגיש מעורב וחלק מהצוות. מפגשים לא פורמליים וחברתיים יותר יסייעו גם לנטרל כל תחושות של בידוד.

קושי במעקב אחר ביצועים
יכול להיות קושי בניהול עובדי הבית ובמעקב אחר ביצועיהם. אישים שונים עשויים גם להגיב לניטור בדרגות שונות של חיוביות. אתה יכול להסתכל על הגדרת יעדים ויעדים עם עובדים הנמדדים בקלות, כך שאם היעדים שלהם אינם עומדים, תוכל לזהות ולתקן בעיות ביצועים בשלב מוקדם.

הסחות דעת מהבית
למרות שעבודה ביתית מסירה את הסחות הדעת שעלולות להתרחש במשרד אם לעובד אין מרחב עבודה ייעודי שקט מתאים בבית, הוא עלול להסיח את דעתו בקלות על ידי רעשי בית או בני בית אחרים.

שחיקה פוטנציאלית
כאשר משרד מספק הבחנה פיזית ברורה בין עבודה לחיי בית, עבודה בבית יכולה להוביל לצוות שמתקשה להבדיל בין חיי עבודה לחיים ביתיים. זה עלול להוביל לכך שעובדים יתקשים לדעת כיצד להתנתק מהעבודה שיובילו לשעות ארוכות יותר, לחץ מוגבר ושחיקה בלתי נמנעת. מעסיקים צריכים לעודד את הצוות שלהם לקחת הפסקות קבועות ולהזכיר להם את החשיבות לקחת את החופשה שלהם.

עלות עבודה מהבית
עלויות ראשוניות של הדרכה ומתן ציוד מתאים כגון מחשבים ניידים, טלפונים ניידים וציוד IT אחר. תצטרך גם לשקול התאמות כדי לעמוד בתקני בריאות ובטיחות.

בעיות בפיתוח צוות עובדים
ייתכן שתגלו כי אי קיום צוות בקרבה פיזית מוביל לקושי בשמירה על פיתוח הצוות ושדרוג מיומנויות. עם זאת, תוכל לעודד את הצוות לנצל את ההזדמנות ללמוד מיומנויות חדשות באמצעות אירועים וקורסים מקוונים.

סיכון אבטחת מידע
בעיות אבטחת מידע עשויות להיות בסבירות גבוהה יותר להתרחש כאשר הצוות עובד מהבית. קיים סיכון מוגבר כאשר מחשבים ניידים נלקחים הביתה והצורך של צוות לגשת לשרתים מרחוק. מעסיקים צריכים להבטיח שהם נוקטים אמצעים כדי להגן על נתוני החברה על ידי התקנת תוכנת הצפנה ואפליקציות למחיקה מרחוק אם מכשירים ניידים שסופקו על ידך נעלמים. רשתות פרטיות וירטואליות גם מצפינות את הנתונים שלך ומספקות גישה מאובטחת למחשב מרוחק דרך האינטרנט. זה עוזר לשמור על הקבצים והנתונים שלך מאובטחים אך נגישים לצוות שלך.

השפעה שלילית על בריאות הנפש
המעבר לעבודה מהבית עשוי להשפיע לרעה על בריאותו הנפשית של העובד שלך אם הם לא מצליחים למצוא שגרה שמתאימה לו, נאבקים להפריד בין העבודה לחיי הבית או מרגישים מבודדים. כדי לעזור לך תוכל לעודד את העובדים שלך לפתח שגרת עבודה, להקים חלל עבודה ייעודי ולהציב גבולות לבני בית אחרים. צור הזדמנויות נוספות לצוות להישאר מחובר על ידי תקשורת באמצעות צ'אטים רגילים ומפגשי צוות. אכילה בריאה ופעילות גופנית סדירה יכולים גם לעזור לשפר את הבריאות הנפשית במיוחד כאשר שזורים בשגרה קבועה.

ירידה במורל הצוות
יכול להיות קשה יותר לשמור על רוח צוות כאשר העובדים עובדים בבית בעצמם.

לא כל העבודות מתאימות לעבודה בבית
עבודה מהבית מתאימה לעבודות מסוימות יותר מאחרות. באותה מידה, עבודה מהבית מתאימה לסוגי אישיות מסוימים אך לא לאחרים. אנשים מסוימים עשויים להעדיף קשר עם עמית על ידי תקשורת פנים אל פנים.

מהירויות פס רחב נמוכות
אתה צריך להיות מודע לכך שבהתאם למקום מגורי הצוות שלך, ייתכן שהם לא יוכלו לגשת למהירויות פס רחב המאפשרות להם לבצע את עבודתם ביעילות, למשל הפס הרחב הכפרי הוא לרוב איטי מאוד. עבודה מהבית

Tags :
Share This :