שמינית: פיתוח כישורי צוות

יכול להיות שיש כמה מיומנויות שכל או רוב חברי הצוות צריכים. שיתוף בחוויית לימוד מיומנות חדשה או פיתוח מיומנות הוא אחד הדברים שמפחיתים מאוד את הלחץ של עבודה מרחוק. באיים מבודדים, למה לא להציע משהו שימושי לצוות ולעזור לך להתגבר על הלחץ שלך?
תשיעי: עזרה לזולת היא חלק מעזרה לעצמך
אולי אתה זקוק מאוד לתמיכה, אבל עזרה לזולת עשויה לעשות אותך במיטבך, שכן עזרה זו, פשוטה ככל שתהיה, מפחיתה דיכאון ומגבירה את הביטחון העצמי, והכי חשוב, היא מפחיתה את רמות הלחץ, כאילו היא מהווה הרפיה לעצבים.
סיוע זה עשוי להיות הקשבה לחבר ותיק שמתלונן על דאגתו, או שהוא עשוי להופיע בצורה של פעילות צדקה התנדבותית, כך שעזרה במתן מענה לצרכים של אחרים הופכת לאמצעי לשיקום עצמי.

אנשים רבים מצאו את עצמם בלי עבודה בתקופת הקורונה. מכיוון שהרבה מקומות נאלצו להיסגר לתקופה הזאת. יש מקומות עבודה שחזרו לעבוד ויש כאלה שלא הצליחו בכלל ונאלצו לפשוט רגל.
בזמן הקורונה עצמה היה מאוד קשה למשפחות שלמות להכניס הכנסה כספית הביתה כי לא היה למשפחות עבודה. אז הם נאלצו לחפש עבודות שהם יכלו לעשות אותם מהבית.
עבודה מהבית עזרה מאוד למשפחות עצמם מכיוון שהם יכלו להגדיר את השעות ואת כמות העבודה שהם רוצים לעשות בכל יום שהם היו בסגר. אז אנשים גם הצליחו לעבוד וגם הצליחו להיות יותר זמן עם המשפחה שלהם. זה הגיע למצב שאנשים התחילו לעבוד יותר בבוקר מוקדם לפני שהילדים מתארגנים ומתחילים לעשות רעש ואז קצת יותר קשה לעבוד והמשיכו את העבודה בזמן שהילדים ישנו. במשך היום לאנשים היה זמן להיות יותר עם המשפחה והם יכלו לבלות איתם יותר.
אז הנה לכם כמה סיבות שיעזרו לכם לעבוד מהבית בצורה יותר נוחה וטובה.
סיבה ראשונה – הגדירו לעצמכם את השעות בהן תעשו הפסקה, הזמן הכי רצוי להפסקה היא חצי שעה עד שעה לכל שעתיים וחצי עבודה. הפסקות נועדו לנקות את הנפש ואפילו קצת את המוח ההפסקה גם עוזרת להקל על העיניים שעובדות שעות נוספות, בגלל שיש הרבה עבודות מהבית שהם מצריכים מחשב. שעובדים הרבה שעות על מחשב זה מגביר את העומס על העיניים, בנוסף, ההפסקה נועדה לחדש אנרגיה ולאסוף מוטיבציה חדשה שתהיה מספיק כדי שתוכלו להמשיך לעבוד לפחות שעתיים ואפילו יותר .
סיבה שנייה – תרחיקו את השלט מהעין או כל דבר שקשור למשהו שיכול להיות הסחת דעת שאנו נהנים ממנה וממוקמת בראייה שלנו, אנחנו נוטים יותר להתמודד איתה במקום להתייחס ליותר חשוב ומעל הכל – העבודה.
סיבה שלישית – חשוב לקבוע מועד שבו הפרויקט או העבודה יסתיים במלואו. כשאתם יודעים מראש מתי זה הסתיים, זה מגביר את הכוח והמוטיבציה שלכם לסיים אותו בזמן , כמו גם את הרצון שלכם להשלים את היום ולקבל על זה חיזוק.
סיבה רביעית – הרבה מאוד אנשים שמתקשים להתמקד במשהו אחד והם צריכים שהסביבה שלהם תהיה שקטה ושלווה על מנת לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר שהם יכולים. ברגע שאתם עובדים מהבית תארגנו לכם איזה אזור קטן בבית שלכם שיאפשר לכם להתרכז ולהקדיש את כל הזמן לעבודה שלכם. ככה תוכלו לסיים את העבודה בזמן בלי הסחות דעת מיותרות.
סיבה חמישית – הניקיון והסדר שלכם. הארגון של החדר שבו אתם עובדים חייב תמיד להיות מסודר אחרת זה יכול להוביל לחוסר מיקוד ואפילו תסכול וככה לא תוכלו לסיים את העבודה שלכם. יש אנשים שלא יכולים לשבת בשקט ובנוחות כשהבית לא מאורגן כמו שהם רוצים שהוא יהיה זאת אומרת גם שנגיד שיש כוס בכיור ששכחו לשטוף, ואז נזכרים בזה בזמן העבודה שלהם. דברים כאלה יכולים לגרום להרבה הפרעות לאנשים מסוימים וזה גם יכול לקטוע את קו המחשבה של האנשים.
בנוסף הפסקת העבודה עלולה לשבש את השתלשלות האירועים ולעיתים קשה לשמור על אותו מצב כמו קודם לפני שהתחלת לסדר ולארגן את הבית שלכם.
כתוצאה מכך, עדיף לפני שאתם מתחילים לעבוד תתכננו את הזמן שלכם בשביל לנקוצ או לסדר את הבית ובאמת
תעשו את זה לפני תחילת העבודה בשביל שזה ישפיע משמעותית על השקט שלכם בזמן העבודה ולא יגרום לכם לאי נוחות.
הסיבות האלה יעזרו לכם באיך אפשר לעבוד מהבית, איך אפשר לשלב גם עבודה וגם את החיים שלכם מבלי להרגיש שאתם רק משועבדים לעבודה שלכם וזה גם יתן לכם הרבה עצות של איך לא להרגיש שאתם מתחרפנים.

עבודה מהבית- מה הפירוש לעבודה מהבית – מאמר 1 לעבוד מהבית? מה בעצם המשמעות של שתי מילים האלו?!, בואו נפרק את הצירוף של שני המילים. לעבוד- מה הפירוש המילה? "עמל", "החזיק במשרה". העולם, התרבות במהירות שייכו את העבודה לבחוץ ולא החשיבו עבודה שהיא בבית לעבודה אלא למטלה.
אנשים לפני הקורונה עבדו במפעלים, בתאגידים, ברשתות הם לא חשבו או דמיינו לעצמם שאפשר לעבוד מהבית. ערכו משוואה פשוטה. עבודה= מחוץ לבית. מעטים האנשים( ביחס להיום שנת 2023, פוסט קורונה) שדמיינו את עצמם עובדים מהבית בין אם משרה מלאה ובין אם משרה חלקית. הנשים אחרי חופשת לידה היו חוזרות בעל כורחם לעבוד מחוץ לבית, אנשים שרצו לעבוד ללא צוות מצאו את עצמם עובדים בצוות, תחת הנהלה שמעירה ולא מסופקת מהעבודה שהעובדים היו מספקים להם. במילים אחרות הכוח היה נמצא בידי המעסיקים, כי לא הייתה אופציה לעבודה מסוג אחר. רק במשרות נחשבות כמו ההייטק היה אפשרות אבל גם לא נפוצה.
שהופיעה אצלינו הקורונה שהיא הייתה חוויה יוצאת מהרגיל במשך 100 שנים לא התפרצה מגיפה, דורי דורות שחיים את אותם חיים כמו הסבים והסבתות רק בשינויים קלים. הכריחה אותנו להשתנות. הכוח הועבר לעובד. כי ברגע אחד לעובד יש אופציה אחרת נוחה יותר מתגמלת יותר עם יתרונות רבים מעל לחסרונות שלה לעבודה בסגנון שונה.
אז מהמשרות של ההייטק, שהיו מועטות, השוק של העבודה מהבית נפתח לכלל האוכלוסייה לדוג' נותני שירות טלפוני, במקום ללכת לעבוד במשרדים, הביאו להם תוכנה וכך יכלו לעבוד מהבית עם אותו שכר פחות שעות לבזבז כמו נסיעה לעבודה, הפסקה חצי שעה שככל הנראה הייתה מתבזבזת על ארוחת צהרים באחת מקומות הסעדה, לעומת זאת בבית, הזמן של הנסיעות יכל לשמש לעוד שעות שינה, לעוד כמה רגעים עם המשפחה, לעוד תפוקה של עבודה ובכך להרוויח את הזמן המבוזבז, ואם מחברים את כל השעות האלה זה יוצא שעות מרובות שהיו הולכות לטמיון אם הקורונה לא הראתה לנו את האפשרות.
והפירוש של המילה השנייה בית הינו "מקום מגורים הקבוע", "משפחה" ועוד… הפירוש הזה נטמע בחברה שהבית יכול לשמש אותנו רק לצורכי משפחה, דיור ולא נתנה פירוש שיכול לתת רמז שהבית יכול גם לשמש אותנו כמקום עבודה וגם למגורים.
ובשנת 2023 אחרי חוויה של מגיפה שנמשכה שנתיים אנו יכולים לשנות את סגנון העבודה שלנו, ולבחור האם אנחנו רוצים לצאת לעבוד מחוץ לבית או להביא את העבודה אל תוך הבית. עבודה מהבית נותנת גם את האפשרות של לעבוד מחוץ לבית אבל מבחירה שלנו לא שכפו עלינו את הבחירה על מקום עבודתנו.
ןוזה היופי בעבודה מהבית הבחירה שלנו, המוטיבציה שלנו לעבוד גם אם זה אומר שבחרתי בעבודה בסגנון שונה ממה שמקובל. אני יכול לקחת את העבודה לבית קפה, לים, לטייל בחו"ל ובו זמנית גם לעבוד. איזה סוג עבודה מהבית אני בוחר, עבודה מהסוג שמפרסמים, מהסוג שמשכתב, מהסוג היצרתי. גם בתוך העבודה מהבית יש מגוון אפשרויות כמו בעבודה בתאגיד שאני יכולה לבחור מה שמתאים ומאפשר לי לחיות חיים רגועים יותר, עצמאיים יותר.
אז לסיכום- עבודה היא עניין של תרבות, חברה. בעבר לפני הקורונה רוב העבודות הצריכו מאיתנו לצאת מחוץ לבית בין אם אהבנו את הרעיון ובין אם לא, לאחר מגיפת הקורונה ניתנה לנו האפשרות לבחור האם אנחנו רוצים לעבוד בחוץ או לא ואם לא יש לנו אפשרות לבחור בסגנון אחר לא כמו שכתוב בספר, בהסבר במילון, איך אנחנו רוצים לעבוד ואיפה ומתי.. וזה היופי בעבודה מהבית שנותנת כל כך הרבה אפשרויות ומגוון רחב של נושאים שנוכל לממש את הפוטנציאל שלנו שאנחנו מחכים לממש אותו רוב חיינו.

האם אתה מרגיש מאושר בזמן שאתה עושה את העבודה שלך? האם אתה מבצע את משימות העבודה שלך גם כשאתה חולה? אז אתה עובד מרחוק!
כן! ישנם מחקרים רבים המאשרים שעבודה מהבית מגבירה את התפוקה, שכן היא מפחיתה את היעדרות העובדים במקרה שהם סובלים ממחלה ואפילו גורמת להם להרגיש יותר מאושרים.
עובדים מרוחקים פחות נעדרים מהעבודה
כשכולם עובדים באותו מקום, כל עובד שחולה במחלה זיהומית עלול להדביק את עמיתיו. מחלות משפיעות לרעה על בריאות העובדים, וכתוצאה מכך תפוקה נמוכה יותר. מחקר שנערך לאחרונה הצביע על כך שההצטננות לבדה עלתה לחברות בארה"ב כ-15.4 מיליארד דולר בעונה אחת כתוצאה מירידה בתפוקה עקב המחלה.
יכול להיות חכם לבקש מהעובדים בעונת השפעת לעבוד מהבתים, וכן אם שמתם לב שאחד העובדים חולה, בקשו ממנו לעבוד מביתו עד שיחלים. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא שהם ידביקו עובדים אחרים, כי זה עלול לשבש את הפרויקטים שהם עובדים עליהם, וכתוצאה מכך אתה עלול להחמיץ תאריכי אספקה.
עובדים מרוחקים לוקחים פחות ימי מחלה, על פי מחקר של Harvard Business Review. הם יכולים לעבוד גם בתקופת מחלה, למשל, עובד יכול לעבוד גם אם הוא סובל או חולה, למשל, מתאונה או מחלה המונעת ממנו לעבור למקום העבודה. דוגמה נוספת, עובדות בהריון יכולות לעבוד במהלך ההיריון וההנקה מהבתים שלהם. כל זה מפחית את הפרעות העבודה, מה שמוביל בתורה לפרודוקטיביות גבוהה יותר, פחות הפרעות בפרויקט וזרימת עבודה מהירה יותר.
עובדים מרוחקים בדרך כלל מאושרים יותר
סקר TINYpulse6 הראה שעובדים מרוחקים מאושרים יותר מאחרים, מכיוון שהם מרגישים יותר עצמאיים, מוערכים וסומכים עליהם.
ככל שתיתן יותר אמון לעובדים שלך, כך הם יהיו נאמנים יותר לחברה. לאפשר להם לעבוד כפי שהם רוצים, ולהעריך אותם על סמך הביצועים שלהם הוא מסר של אמון והערכה כלפיהם, וזה יגביר את שביעות הרצון שלהם בעבודה, מה שישפיע לטובה על הביצועים הכוללים של העובד בטווח הארוך.
עם הגמישות שעבודה מרחוק מספקת, העובדים שלך יוכלו לאזן טוב יותר את חייהם האישיים והמקצועיים. הם יבלו יותר זמן עם משפחותיהם וחבריהם, וימצאו יותר זמן לעסוק בתחביבים האהובים עליהם, כל זה יעשה את העובד מאושר ומרוצה יותר, והדבר יבוא לידי ביטוי בתפקוד העבודה שלו, ויהפוך אותו למסור ומסור יותר, פרודוקטיבי בעבודה.
יש לציין שעבודה מרחוק אינה פרודוקטיבית יותר בכל המקרים, שכן ישנן משימות בהן העובד פרודוקטיבי יותר במשרד לעומת זה שעובד מרחוק. במחקר קודם שפורסם בכתב העת Economic Behavior 7Organization, חוקרים מצאו כי כמה משימות מתאימות יותר לעבודה מרחוק מאחרות. המחקר מצא שמשימות סרק שגרתיות, כמו הזנת נתונים או הקלדה במחשב, מתאימות יותר לסביבה משרדית. אנשים שהורשו לעבוד מרחוק היו פחות פרודוקטיביים מאנשים במשרד, אולי בגלל שעובדים מרוחקים מתקשים לעבוד במשימות משעממות לאורך זמן.
אבל בכל הנוגע למשימות שהצריכו יצירתיות, אותם עובדים פעלו טוב יותר כשניתנה להם ההזדמנות לעבוד מרחוק בהשוואה לעובדי משרד.

Tags :
Share This :