שזה עבודות גם במרחב תחומים ובה בזמן לסדר מיילים ועבודות אחרות שהוא צריך לעשות לאותו יום דברים אשר היה צריך ולחשוב זמן אחר לבד איפה יהיה לו זמן לסר את עניינים האלו. לכן זה טוב בעבודה בהבית

עבודה מהבית – ניסיון אישי – מאמר 4
במהלך השנים האחרונות ראינו במיוחד בקורונה כמה היה קשה לסטודנטים לשלם על הלימודים במיוחד שבגלל הקורונה , המנהלים פטרו אותם מהעבודה ואז היה קשה לשלם על הלימודים אני אישית היה לי קשה גם ללמוד וגם לעבוד למזלי שההורים שלי עזרו לי בלימודים וגם קבלתי מלגה ללימודים על הממוצע , עבדתי קשה לא ישנתי כדי להשיג ממוצע שיתאים למלגה שהם החליטו אז ממש הייתי בלחץ בלימודים . אני ממש אציע לכל סטודנט לעבוד מהבית, כי גם באותו זמן יוכל ללמוד וגם לעבוד .

יש אנשים שנאלצו במיוחד סטודנטים , לעזוב הלימודים כי לא הייתה להם אופציה לשלם , בגלל המצב הכלכלי שלהם , וגם לא היה להם זמן ללכת למקום ולעבוד כי, יש שעות גמישות שצריך לעבוד בהן , ולא כל סטודנט , מספיק ללמוד וגם ללכת לעבוד יש סטודנטים שנסו לעבוד וגם ללמוד והיה להם ציונים לא טובים. אז העבודה מהבית מתאימה ברמה גבוהה במיוחד לסטודנטים יוכלו ללמדו וגם לעבוד וגם לשמור על ציונים טובים בתואר ולסיים בהצלחה.

העבודה מהבית תאפשר לך לצאת בזמן המתאים לך להפסקה , תוכל ללכת למקום לקנות משהוא שאתה צריך ולחזור לעבדו מהבית , תוכל גם לעשות כל מיני דברים שאותו יום . אני אישית היה לי קשה ללכת כל יום לעבודה כי קשה לקום בבוקר וללכת לעבודה ולא רק זה עם שכר מינימום אז בעבודה מהבית יהיה לך אופציה לקבל הכנסה ממש מספיקה . אני אומרת את מניסיון אישי עד שיכולתי למצוא עבודה ממש טובה עם שכר מצוין שזה עבודה מהבית זה היה מתאים לי לעבוד באישה שעה שאני מעדיפה ומחליטה .וגם יכולתי ללמוד קורס נוסף ולקבל תעודה וגם לעבוד מהבית . זה גם אופציה לקבל כסף וגם ללמוד משהוא חדש שיעזור לך להתקדם בחיים.

למרות , שיש אנשים שרואים שזה לא טוב ולא יסתדרו , אבל שאתם מנסים תראו שאתם גם תוכלו לעבוד וגם לעשות איזון בחיים שלכם. מבחינה אישית גם המשכורת שהייתה מקבלת לא מספיקה עד סוף החודש , אז מה לצערי הייתי צריכה לעשות לא לקנות דברים ולהסתפק לקחת אוכל מהבית למען שהמשכורת שנשארה תוכל להיות בחשבון שלי עד העשירי לחודש כל פעם אני הייתה מגיעה עם משכורת בחשבון שלי ארבע מאות כי מה יספיק השכר שאתה מקבל ובמידה והוא מינימום מה זה יספיק לך לקנות אוכל ואפילו שת הלוקח אוכל מהבית יש דברים שאי אפשר ליותר עליהם .
יתר על כך, שאתה לא מרגיש טוב בעבודה שאתה עובד תוכל לחפש עבודה שתוכל לעבוד בה מהבית כך יהיה לך יותר נוח ושקט , העבודה מהבית תפתח לך הרבה דרכים ותוכל להתקדם לרמות גבוהות בחיים . אתם רק צריכים לסדר זמן לעבודה מהבית ולעמוד בסדר זה לא קשה לעשות סדר ולבנות שעות עבודה מהבית .

עבודה מהבית זה מושג ששומעים לאחרונה במיוחד בתקופת הקורונה שזה כיכב. כרגע המצב הרבה יותר בעזרת השם ועדיין שומעים עבודה מהבית ברוב העבודות. עדיין עובדים במקומות עבודה מבקשים את האפשרות לעבודה מהבית, בזכות הטכנולוגיה שקיים היום אפשר דרך המחשב וגם דרך המכשיר הסוללרי האישי. מסתבר בזכות העבודה מהבית הבינו בתי העסק והעובדים שרוב העבודות כרוכות במחשב או טלפון כדי לבצע את העבודה, ובמאה ה21 לכמעט כולנו יש טלפון נייד ומחשב, מאוד קשה להיות בלי אחד מהם גם בעיניינים אישיים ותיאום עם מוסדות ממשלתיים, וזה פותח שוק עבודה ענק שלא היה מפותח קודם ומסתבר שכל אחד יכול לעשות, זה לא דורש עבודה פיזית או נסיעה לעבודה. בעידן של היום אנחנו נמצאים מול מסכים ביום יום, ואני מניח שהרבה מאיתנו חווינו את הרגע הזה שבבית מחפשים מה לעשות ומוצאים אותנו משוטטים ברחבי הבית מהטלוויזיה למטבח ולמחשב או לעבור לטלפון לגלג ברשתות החברתיות אז היום קיימת אפשרות שעה שעתיים יום שלם או אפילו פחות משעה קיימת היום אפשרות להרוויח מזה כסף. היום מעבודה מהבית יש גם אפשרויות שזה יהיה באיזה שעה שאפשר גם בשעות הקטנות של הלילה אפילו אם קיימת עבודה, זה מעולה בשביל הכנסה וגם למי שיש עבודה וזמן פנוי יוכל למקסם את ההכנסה בעבודה מהבית במיוחד בתקופה הזאת שהמשכנתא וההלוואות שרק עולות ועולות והריביות רק עולות ולא נעצרות אז עבודה מהבית נשמעת אופציה מאוד מפתה וממולצת. בגיל 18 למי שחווה את הצבא או ששירת בשירות לאומי חווה או חווה כרגע את המשכורת הנמוכה שהמשכורת נגמרת במהירות בכוורת או בבילויים או אפילו בקניית בגדים ונעליים אז מה עושים מבקשים מההורים או מוצאים עבודה שמבחינת שעות כמעו בלתי אפשרית אז עבודה מהבית היא אופציה מעולה והקטע שלא חייב מהבית אפשר מהבסיס או אפילו בדרך הביתה ברכבת אפשר להוסיף הכנסה בזמנך הפנוי. זה פונה גם לאימהות ולסטודנטים שקשה למצוא עבודה בין המבחנים והלימודים העמוסים וכמות החומר לשננן לא מאפשר עבודה במיוחד לא משמרות או לאימהות שעם הילדים הרבה מהזמן גם בהיריון בבית אפשר להוסיף הכנסה בנוסף לביטוח הלאומי ומה שמיוחד בכל זמן פנוי שניתן אפשר לעבוד ולא חייב מהבית ולא מחייב 8 שעות משמרת או הבוס על הראש וכולם קרה שמשהו גלש אפילו שגלש בשעה שעתיים נאלץ לבטל בגלל העבודה בגלל המשרות שנקבעו הרבה מעבודות גם שבוע או יותר מהמשרת ואין מי להחליף אז יש את האפשרות להיות ה"בוס של עצמך" אתה מחליט מתי נוח אפשר לשחק ויש הרבה דימניות בזמני העבודה.
יש מגוון של עבודות יש גם עבודות של יותר שעות ביום השוק מאוד פתוח עם אפשרויות ומגוון אפילו הייטק עם משכורות העתק והתנאים במתחם וסביבתה של העבודה הרבה מהעובדים מבקשים לעבודה מהבית, הרבה מהסיבות כמובן נוחות וגם עולם הייטק תמיד מתפתח בעולם טכנולוגיית מאה ה21 ומכוונים לעולם שאולי לא יצטרכו צי של משרדים אלא רק עובדים שיעשו את העבודה שאפשר לעשות ממחשב שגם יש בבית

הטרנד של עבודה מהבית הגיע באיחור לישראל ונראה שמשבר הקורונה היה הטריגר שגרם לשוק התעסוקה הישראלי להתנסות בפורמט של עבודה מרחוק שהפך למודל מקובל ומצליח ברחבי העולם.
עבודה מהבית או בשמה הרשמי יותר עבודה מרחוק, אינה טרנד חולף, ומתייחסת לכלל המשרות אשר במסגרתן ישנה אפשרות לביצוע עבודה, מכל מקום, ושאינה ממשרדי המעסיק. 
בתחום העבודה מרחוק בעולם, הצטבר והתפתח בעשר השנים האחרונות ידע רב, ספרות מקצועית וקהילה שוקקת של עובדים מרחוק וחברות המעסיקות את כל העובדים שלהן במודל של עבודה מרחוק. 
 העבודה הישראלי לעבוד מהבית ולאחר הסתגלות לא קלה שנכפתה בעקבות המצב, יותר ויותר עובדים למדו את יתרונות העבודה מהבית ושוקלים אפשרות לעבודה כזו גם לאחר משבר הקורונה. עולם העבודה מרחוק בישראל קפץ אל המים ביום בו התחיל הסגר ובעצם התחיל אצלנו תהליך שנהוג בעולם כבר כעשר שנים כאשר חברות כמו אינטל החלו לחפש מודלים חדשים של עבודה.
השוק הישראלי אמנם נקלע למצב של עבודה מרחוק אך כמו בכל טרנד שתופס בישראל, גם בנושא העבודה מרחוק נראה שהחודשים האחרונים הביאו להפנמה של היתרונות הגדולים של עבודה מרחוק לעובדים ולמעסיקים. משבר הקורונה היווה זרז להתפתחות התחום בארץ כך שיותר מעסיקים ועובדים מתחילים להצטרף למהפכת התעסוקה מרחוק וללמוד איך לייעל את תהליכי העבודה החדשים. גם בישראל מתחילה להתגבש קהילה של מעסיקים ועובדים שמשתפים בערוצי שונים בידע, בתהליכים, בהצלחות, בכישלונות ובהפקת הלקחים לטובת צמיחה טובה יותר של התחום בארץ. שיתוף כזה של ידע יביא לצמיחת קהילת עובדים מרחוק שתהווה קרקע פוריה לקפיצה ברמה המקצועית, הפרודוקטיביות ומוסר עבודה ויאפשר ליותר אנשים להיכנס לשוק העבודה העתידי, במצב משפחתי שונה, מיקום שונה ותייצר הזדמנות להכליל ולשלב בשוק העבודה אנשים בעלי מוגבלויות ואיכויות שונות ומגוונות.
יתרונות בעבודה מהבית
שעות עבודה – יש שמעסיקים שיבקשו שעות ספציפיות יש שיאפשרו עבודה במשמרות ויש שימדדו התקדמות על סמך תוצר.
הורדת סטרס- בלי הלחץ של ההתארגנות בבוקר להספיק בזמן לאוטובוב בלי העצבים שלעמוד בפקק פשוט לעבוד בסביבה הנוחה והמוכרת .
חסכון בכסף- אין צורך לשלם על דלק חניה תחבורה ציבורית
השימוש במלתחה מצומצם ובגלל זה יורד הצורך לחדש שוב ושוב בגדים
ברור לכולנו שבצד היתרונות יש גם חסרונות ויהיה תהליך של למידה ושיפור עם הזמן אבל בטווח הארוך אם כולנו נהיה חלק מהמהפכה נוכל לבחור מה הסגנון המועדף עלינו אחרי שבדקנו וניסינו מה מתאים לנו.
עם כל היתרונות של עבודה מרחוק, היא לא מתאימה לכל אחד ומצד שני חשוב לדעת שלוקח זמן להסתגל לשינוי כזה אז אנחנו ממליצים לתת לזה צ’אנס וכמה חודשים של למידה על מנת לבחון האם אתם מתאימים לעבודה מרחוק.
החשש המרכזי של מעסיקים מפני עבודה מהבית הינו העדר פיקוח על העובד מבחינת תפוקה והיקף עבודה. עם זאת, מומחים בתחום מעריכים כי הגדרה נכונה של תפקיד המבוצע מהבית יכולה בהחלט להתמודד עם שלל האתגרים המקופלים בפיקוח על עובד מרחוק. לדוגמא, ניתן לקבל דיווחים יומיומיים בנוגע להספק או לנהל קשר רציף עם העובד על בסיס טלפונים ותכתובת אלקטרונית. אמצעי התקשורת המתקדמים העומדים כיום לרשותם של העובדים והמעסיקים הופכים את העבודה מהבית לעבודה שבהחלט ניתן לעקוב אחריה באופן רציף.

עבודה מהבית – הנוחות שלכם
נוח לכם ? כיף לכם בפינה שלכם ? טוב לכם להיות במקום הבטוח שלכם שזה הבית ? אנחנו כן בשבילכם !
חשבתם אולי להוסיף לכיף הזה עוד כיף ?
הכיף הנוסף שאנחנו מדברים עלו הוא הכסף שאתם יכולים לעשות תוך כדי להיות בבית .עבודה בשעות שלכם בזמן הפנוי שלכם מול הטלוויזיה על הספא עם שמיכה שמחממת אותם בלי הפרעה .אל תחשבו יותר מידי הגעתם למקום הנכון .הסבר שירא לכם כמה זה מתאים לכם : תהיו בטוחים שעבודה מהבית היא לא הכיף שאתם בבית זה הכסף שאתם יכולים לעשות , מה שאתם לא תעשו במקום עבודה שמעניק לך זמן לשעות עבודה . עבודה מהבית לא אומרת לך כמה זמן לעבוד היא נותן לך את האופציה לעבוד בזמן הפנוי שלך , את היכולת לבחור לעבוד שעה , שעתיים ואתה יכול לעבוד יום שלם , מתאים לך ? נשמע טוב ? אנחנו לא עובדים עליכם ! הזה הזמן לעשות כיף במיוחד לאלה שעדין לא הקימו משפחה וחושבים על זה בעתיד זה הרגע שלכם לפרוח ולהתחיל לשמור בצד ולחיות את החיים בהמשך כמבוססים כשתגיעו לרגע הזה ותביטו בו תזכרו שהימים בעבודה מהבית לא היו לחינם ותראו כמה עשיתם בשכל שעבדתם .העתיד שלכם יכול להיות אחרת לגמרי אם רק אתם רוצים .
עבודה מהבית מוגדרת כעבודה הטובה ביותר בעולם . ההצעות שיש לעבודה מהבית להציע לכם היא מטורפת, כל כך הרבה אופציות למשרות שונות וניתנת לכל אחד ואחד בגלל זה היא מתאימה לכולם . מרוב שיש מלא משרות דרך העבודה מהבית אנשים מתחילים להיות מותשים מחיפושים אך לא להתייאש בסוף תמצאו את המשרה שמתאימה לכם .להיות מותשים גורם לאנשים לעבד סבלנות ולפתח חוסר אמון , למה חוסר אמון ? כי אנחנו אומרים שיש מלא משרות שמתאימות לכולם וכל אחד מחפש את המשרה שמתאימה לו ובאיזה שהוא מקום כשהוא לא מוצא הוא מגיעה לאמירה (איזה שקר , אין שום דבר בשבילי ) חשוב לומר שאין שקר לא תמיד אתם תמצאו את מה שאתם מחפשים (ויכול להיות שמה שאתם מחפשים הוא לא בשבילכם) תנסו להיפתח למשהו חדש .
יש כאלה שעדין לא יאמינו בזה ויש כאלה שכן .אלה שמאמינים מרוויחים מהר כי הם מתחילים כבר לעבוד, אלה שלא מאמינים אקח להם זמן להתחיל לעבוד בכדי לבטוח במה שאנחנו מציעים לכם אתם חייבים להתחיל ולנסות . אני כותבת על הנושא הזה מכיוון שאני מכירה כמה וכמה אנשים שלא מאמינים לעבודה מהבית וחושבים מלא מחשבות שליליות . וכמו שאני אומרת לכולם אני אומר שוב לא תנסו אתם תמשיכו לא להאמין ולא תהיו במקום של אלה שכן מאמינים עם עתיד מזהיר יותר (כמובן עם הכוונה נכונה למימוש כספי) כי כן אתם יכולים לחסוך ולראות תוצאות בעתיד שלכם .
אל תחשבו שכסף קוטפים מהעץ כי זה לא . אומרים שצריך לעבוד קשה בכדי להביא כסף ,אז הינה לכם טעות אתם יכולים לעבוד קל ולהרוויח בדיוק כמו אלה שעובדים קשה ואפילו יותר מהם .כן לעבוד כמה שאתם יכולים בלי לחשוש מכלום ושום דבר הכול תלוי רק בכם וביכולות שלכם וברצון שלכם , אנחנו לא מונעים מאף אחד להיות במקום שלו ובדרך שלו . מה שאתם צריכים זה מחשב ופינה נוחה בשבילכם , כך בנוחות שלכם אתם יכולים לתת עבודה ולהיות מאושרים .
כמה כיף שנפתח לנו אופציה כזאת שאנחנו פשוט צריכים רק לקחת ולהתחיל אז בואו תצטרפו למשפחת עבודה מהבית .

עבודה מהבית- עולם שלם של אפשרויות תעסוקה

בתקופת הקורונה, נאלצו מקומות עבודה, וכמו גם שכירים רבים, למצוא אלטרנטיבות על מנת להמשיך ולעבוד, על אף אילוצי משרד הבריאות והתפשטות המגיפה. כך, למעשה, נחשפו אזרחים רבים, בישראל ובעולם כאחד, למגוון רחב של עבודות מהבית, אותו ניתן לבצע בכל זמן ומכל מקום בעולם, בהתאם למקצוע שלהם, או לחלופין עם ידע בסיסי במחשב אך ללא ניסיון תעסוקתי במקצועות ספציפיים. לכן, מתקופת הקורונה, נוצרו והתפתחו אף יותר אפשרויות לעבודה מהבית, אפילו במקצועות שלא היו קיימים בעבר במתכונת זו.

כך למשל, הוקמו מוקדי שירות לקוחות, הן בשיחות טלפוניות והן באמצעות צ׳אטים או התכתבויות, אשר פועלים כמעט לחלוטין במתכונת עבודה מהבית. בימים שלפני תקופת מחלת הקורונה, בעלי עסקים וחברות רבים נרתעו מהמחשבה להעסיק שכירים מהבית בעיקר מסיבות לוגיסטיות- כיצד יעקבו אחרי לידים? כיצד יוודאו שהעובדים אכן עומדים בתנאי ההעסקה? כיצד יכנסו ישיבות ופגישות בקלות ובמהירות? תשובות לשאלות אלו ולרבות אחרות נענו באמצעות כלים טכנולוגיים רבים אשר עוזרים למעסיקים לנטר אחר העובדים מהבית, במקביל להענקת דרגה מסויימת של חופש. באמצעות תוכנות ה-Zoom וה-Microsoft Teams למשל, מעסיקים ועובדים מהבית כאחד יכולים לנהל תקשורת שוטפת עם חבריהם לעבודה, וזאת מבלי לצאת מהבית ובמקביל לעבודה השוטפת. המעסיקים יכולים לבחור להעסיק את העובדים בשעות ספציפיות, או לחלופין בזמנם החופשי בלבד, כל עוד הם עומדים ביעדים ושולחים דוחות עבודה מפורטים כנדרש. כך גם המעסיקים וגם העובדים יכולים לנהל שגרת עבודה שוטפת, יעילה ונוחה.

דוגמה נוספת לעבודה מהבית היא פרילנס- עבודה המתבצעת עבור מעסיק או באופן עצמאי, בכל זמן ומכל מקום, כל עוד העובד עומד ביעדיו כפי שסוכם עם הלקוח. עובדים הבאים מתחומי המחשוב, למשל, יכולים לעבוד בקלות מהבית במסגרות שכאלו- בוגרי מדעי המחשב, הנדסת תוכנה וכיו״ב יכולים להציע את שירותיהם במגוון תחומים לטובת בעלי עסק- בניית אתרים, הקמת אפליקציות ותוכנות המותאמות באופן אישי לעסק המדובר, וכמו גם להעניק שירותי עזרה טכנית ושירות לקוחות לחברות הגדולות יותר, במסגרת זמנים קבועה ובהתאם לניסיונם המקצועי. כמו כן, סטודנטים ומומחים לאומנויות ועיצוב גרפי יכולים גם הם להרוויח בעבודות מהבית בתור פרילנסרים- עצמאיים או בעבור חברה המעסיקה את שירותם- ולהעמיד למכירה ציורים, איורים ורישומים, דיגיטליים או פיזיים, בהזמנה אישית או עיצוב שהם עצמם יצרו ובחרו להעמיד למכירה. עבודה שכזו מהבית עשויה להיות רווחית, מתגמלת ובעיקר מהנה עבור אנשים שלומדים ונושמים אומנות, אוהבים את מה שהם עושים ובעיקר אחראים בעצמם על ניהול הזמן האישי שלהם, על תמחור וכן על תקשורת רציפה עם הלקוחות. עבודה מהבית

Tags :
Share This :