שוק העבודה השתנה פלאים במאה השנים האחרונות

אם בעבר האדם היה צריך פיזית להילחם כדי להביא פרוסת לחם הביתה, דבר שהתבטא בעמל כפיים רב, לקום מוקדם בבוקר, לעבוד בשדה, אולי אפילו לצוד לעצמך את המזון- היום היכולת להרוויח כסף נהייתה הרבה יותר פשוטה ונגישה.
ועם התפתחות הטכנולוגיה אופי העבודה השתנה אפילו יותר- אתה יכול לשבת בביתך ובלי שום מאמץ פיזי מיותר לעבוד, להרוויח את לחמך , לקשור קשרים, להרחיב אופקים, ללמוד, לחקור, לכתוב מאמרים, וכל זה מהבית הפרטי שלך.
שוק העבודה מהבית התרחב מאוד עם השנים ואינו מיועד לאו דווקא לאנשים שעובדים בהיי-טק או במחשבים .
אתה יכול לעבוד מהבית כהשלמת הכנסה , כפקיד טלפוני, כמתרגם , כעורך ואינסוף לאפשרויות העבודה. בנוסף אתה יכול לעבוד מהבית אם אתה חולה ולא יכול להגיע לעבודה, או לחלופין בשנתיים האחרונות בעקבות התפשטות מגפת הקורונה, אתה נמצא בבידוד, סגר, או שהילד שלך בבידוד ואתה צריך להישאר איתו בבית.

עבודה מהבית פוטרת בעיות רבות של תחבורה, זמן, נוחות.
אתה יכול לשבת בבית שלך ולעשות פגישת עסקים עם שותפים מחו"ל, או לחלופין לכתוב מאמר, או פוסט ברשת החברתית.
ההיצע שבעבודה מהבית הוא כה רחב שהוא יכול להתאים כמעט לכל הגילאים ,הסגנונות, נשים וגברים. מעולם בו רק מעטים יכלו לעבוד, והעבודה היתה מחייבת שיעבוד גופני וזמן רב, היום ההיצע גדל, ואיתו גם האפשרויות והדרכים, וגם המטרות.
אז כל שניתן לאחל הוא, בהצלחה. שתמצאו את הדרך שלכם, בלעבוד, בלהיות יצירתיים, להתפרנס, לקשור קשרים עם אנשים ולהתפתח, והכל מהמקום הכי טבעי עבורכם.

תחום העבודה מהבית נחשף בשנים האחרונות לפנים חדשות ולמשתמשים חדשים.
אם עד לשנת 2020 היינו רגילים לעבודות בק אופיס פשוטות או משרות כמו בייביסיטר לעזרה כללית כמו שיעורי בית ודוג ווקר אז מגפת הקורונה הביאה לשינוי מסיבי בתחום.
החל משנת 2021 משרות העבודות מהבית קפצו וצמחו פלאים.
בין אם מדובר בהייטק לואו טק או אם מדובר במשרות כמו פקיד בנק טלפוני לחברת בנק ישראלית גדולה.
השינוי שנעשה הביאה למצב בו מנכ"לי החברות הבינו שבחלק מחברותיהן ישנה מין אבטלה סמויה או בזבוז משאבים וחוסר יעילות מול תועלת והנחו את עובדיהן לעבור לעבודה מהבית בכמעט כל תחום אשר לא רצה לעבור ל"יציאה לחל"ת".
עבודה אותה עבודה ואף בחלק מן המקומות היו המון עשרות מטעם החברה עצמה למימון כסאות או שולחנות ועד להעלאה משמעותית בשכר מכיוון שיש יותר הוצאות על אוכל ודאגה לילדים כאשר הם במסגרת העבודה.
כאשר כל חברה הפכה והפנתה את עובדיהם לתחום הזה היא גם נשארה בו לאחר ובין סגרי הקורונה.
כאשר ישנן מספר חברות שמקיימות עד היום את הנוהל המבריק הזה של יום-יומיים בשבוע של אפשרות ואף התניה לעבודה מהבית.
ישנן המון תועלות בעבודה מהבית.
הן באפשרות שהעובד יכול לבחור איך מתי וכיצד לעבוד ועד לאפשרות עצמה כאשר העובד יכול גם לבחור מה ואיך להתלבש אם בכלל.
הדאגות שלו לצרכי היום יום שלו משתנות פלאים ואף מאוד מצומצמת כאשר הוא כל היום בבית הוא יכול לנתב לעצמו את העבודה בזמן ובשעות שהוא רואה לנכון.
אם יש לו תור לבנק בשעה 12:0 הוא יכול לעבוד לפני ואחרי והבנק נמצא בסמוך למקום מגוריו ומרוחק ממקום עבודתו, דבר שמקל על שגרת יום העבודה ושגרת חייו בצורה פלאית.
כיום כל חברת היי טק ערוכה גם ליום שבו יהיה שוב חלילה סגר וזה דבר שלא מפחיד אותה כלל לעומת תחילת המגפה והפחד מסגר.
השינוי נעשה בעיקר בגלל המחשבה היצירתית לבנות לעבוד את המקום האולטימטיבי בו הוא יוכל לעבוד רק בתקופה הקורונה ואילו בדיעבד היה להם יותר יעיל, כלכלי ומעשי לעשות את השינוי הזה כמה שנים לפני כן בכדי לחסוך בעלויות.
כבר בימים אלו מדברים על תפקידים לטווח הארוך שיתבססו בעיקר על עבודה מהבית ללא צורך להגיע למקום העבודה כלל.
מקום העבודה הופך לדבר מאוד משתנה ולא קבוע בכלל.

Tags :
Share This :