רק שלא יהרס לנו הגוף מזה

בעבודה מהבית ובעבודה בכלל צריך לזכור לשמור על הגוף, לא פעם אנחנו מוצאים את עצמינו לא יושבים זקוף וישר, לא שומרים על העיניים בצפיה במסכים מסביב וכו'

לא שומרים בעצם על הדבר הכי חשוב לעבודה, הגוף שלנו עצמו, שבלעדיו בכלל לא היינו מסוגלים לבצע את העבודה.

ברוב הבקרים, אנחנו שוכחים מעצמנו ונשאבים די מיד עם הקימה בבוקר עמוק לתוך סדר היום שלנו. בעבודה מהבית, אם היא לא פרונטלית וטיפה לא הספקנו להתארגן על הבוקר, וישר התחלנו בעבודה או בשיחת הטלפון, ללא שאכלנו שתינו יש מצב שמהר מאוד נגלה שכבר עברו כמה דקות ארוכות מאז התמתחנו או הזדקפנו, אולי היה עדיף לכוון שעון שיצלצל כל שעה עגולה ויזכיר לנו לעשות זאת, אפילו לקום ולבצע מעט מתיחות. כדאי גם לבדוק אם קנינו לעצמנו כסא טוב, וגם להקפיד על שתיה מרובה שידוע שגורמת לזרימת דם יותר טובה וחיונית לתפקוד הגוף. מי שמצליח גם להגיע לחדר כושר זה ממש מבורך, מי שלא, אולי כדאי שיצא לסיבוב בחוץ בסוף יום עבודה, או בתחילתו – לחרוצים שבינינו.

יש נטיה לחשוב שהעבודה מהבית מתנהלת לה על מי מנוחות יותר ממה שהיה לו היינו במשרד, אך לא תמיד זה כך, יש ימים עמוסים יותר שבהם אנחנו לא מספיקים בכלל לדאוג לגוף שלנו.

למי שיש עבודה מהבית מעט יותר אינטנסיבית כדאי שיקפיד לשמור על הגוף כבר מההתחלה, ולארגן עמדה לא רק מזמינה אלא גם נוחה, הרי ברגע שהגב כבר כואב (או כל חלק אחר בגוף ) או תפוס זה כבר יותר בעייתי.

יש תרגילים לחיזוק הגב ויש תרגילים להקלה על העיניים ויש כל מיני תרגילים קלים שניתן לבצע על מנת לא להגיע למצב אקוטי של הגוף.

ש"י עגנון העדיף כלל לא לשבת כשכתב את ספריו. גם היום אנשים רבים מוצאים כי העמידה בזמן העבודה משחררת את שרירי הגוף, מפחיתה את העומס על הגב ומגבירה את ערנותם. מומלץ להחליף בין עמידה לישיבה במהלך יום העבודה, ישנן גם עמדות עבודה המתכווננות לגובה בין מנח של ישיבה לעמידה, כדי לאפשר להחליף ללא הפסקת העבודה באמצע. גם ללכת למסאז' מקצועי יכול להביא עימו הקלה ופינוק.

אנשים גם לעיתים שוכחים לנשום, לנשימה יש השפעה מעולה על הגוף שיכולה להקל על כאבים להפריש רעלים, להקל על המתח בחיינו ולשפר את רמות האנרגיה בגוף וכו', ממש מספר דברים לא מבוטלים שיכולים להשתפר בגופנו, ולהעלות את רמת חיינו, ברגע שנעצור מספר פעמים ביום וננשום נשימות איטיות ועמוקות, נצליח לעזור לגוף שלנו ממש, אפילו מספר קטן של נשימות עמוקות יכולות לעשות הבדל משמעותי.

היושבנות יתר שמאפיינת את חיינו בתקופה הזאת, היא בעצם הגורם להרבה בעיות בגופנו, החל מבעיות גב ובהשמנת יתר וכלה בסכרת ומחלות לב (לא עלינו) היציאה למשרד באוטובוסים וההליכה מהתחנה לעבודה או מהבית לעבודה, השפיעו לטובה על בריאות העובדים, גם אם לא זזו בכוונה על מנת להכנס לכושר או לשפר את בריאותם. העבודה מהבית הפחיתה את כל הספורטיביות הלא מכוונת הזו, ולכן מי שאינו יוצא מהבית ממש יעזור לו אם יוכל לשלב יותר תזוזה ותנועתיות בחייו, גם בטווח הקרוב וגם הרחוק, ויעזור לו לבצע משימות מורכבות ופשוטות שיבחר לעשות במהלך היום, גם אם יבצע רק פעילויות גופניות קלילות, ולא איזה ספורט מסיבי.

אז על תשכחו להזדקף להתמתח לזוז וכמובן גם לנשום.

עבודה מהבית – חלום שהתגשם

פעם אנשים קינאו באנשים שעובדים מהבית, בכל מיני יוטיוברים בלוגיסטים ובעלי אתרים, צמחו להם גם כל מיני שיווק שותפים ומוכרים בשופיפיי אמזון ואיביי למיניהם שאנשים ניסו להתברג בהם ולהרגיש איך זה לעבוד ללא בוס וללא פקקים, אנשים התאמצו להיות כמוהם, עבדו וחלקם אפילו הצליחו בזה, ועדיין העבודה מהבית היתה בהיקף יחסית קטן והיתה נראית לשאר האוכלוסיה כמו חלום רחוק שאי אפשר באמת להגשים, אנשים המשיכו לצאת מוקדם, להתקע בפקקים ולהשאר בעבודה שעות ארוכות, רוב זמנם החופשי הלך על נסיעות ארוכות ושעות נוספות.

בתקופה הזו שעבודה מהבית הפכה לנחלת הכלל, אנשים רבים קיבלו את האופציה לעבוד מהבית, ולא האמינו שעכשיו הם בעצם מגשימים את החלום, שהם בעצמם חלמו עליו רק לפני מספר שנים בודדות, והיה נראה להם שהוא רחוק מהם שנות דור.

טוב יעשו בעלי עסקים אם הם ירחיבו את מעגל התעסוקה שלהם לעבודה מהבית, הם לא יצטרכו לשלם כל מיני הוצאות על חשמל, מים, נקיון, ארנונה, דמי נסיעות לעובדים וכו'… בכספים שהם יחסכו הם יוכלו לפנק את העובדים בעמדות נוחות ומפנקות מהבית, בכיסאות אורטופדים במחשבים ממש משוכללים, ואפילו בהעלאת משכורות וכך ליצור עובדים יותר מסופקים ונאמנים.

העובדים יהיו הרבה יותר רגועים וייצרניים. לא יצטרכו להחסיר ימים בגלל ילד חולה או לעזוב מוקדם את המשרד כדי להוציא ילדים מהגן, לאמהות ולאבות יחידנים עבודה מהבית היא ממש קלאסה.

ישנן חברות שכבר עלו על הפטנט של החיסכון הזה לפני שנים, וכבר הצליחו לארגן את כל מה שהם צריכים והעובדים צריכים, להתנהלות עסקית ותפוקתית יותר בנחת. חברות שהתחילו עם עבודה מהבית רק בשנתיים האחרונות, נאלצו למצוא פתרונות טובים תוך זמן קצר, לברר אם לעובדים יש בכלל מחשבים בבית, אם אפשר להתחבר מהם מהבית לעבודה ומספר תוכנות עם אבטחה מעולה, שיוכלו באמת לעשות את העבודה כמו מקודם.

העבודה מהבית מביאה איתה יותר חופש פעולה, וניתן לעבוד מכל מקום, כיום אפשר לראות בתי קפה מלאים באנשים עובדים, כל אחד עם המחשב שלו הקפה החם וארוחת הצהריים , חלקם אפילו קובעים עם חברים ועובדים ביחד, הנקודה החמה שקיימת היום בכל סלולרי עוזרת לאנשים לעבוד גם בים גם בפארקים, אין גבול לאיפה שאפשר להיות עם המחשב, אני לא יודעת איך זה אצלכם אבל אצלינו המחשב מצטרף לכל לנסיעה. מי חלם שפעם זה יהיה ככה?

פגישות עבודה, ראיונות עבודה, תורים לרופאים קניות וכו'… היום כמעט הכל נעשה באינטרנט.

דרך המחשב ניתן לעשות הכל בימינו. ויש המון אופציות לעבודה בסגנון הזה. אפילו אנשים שלא התעסקו במחשבים לפני שנתיים ועבודתם לא נעשתה במחשב… הצליחו ללמוד מיומנויות חדשות ולמצוא עבודה מהבית.

Tags :
Share This :