ראשית, תוכלו להכנס לאתרים של חיפוש עבודה. ישנם אתרים רבים כיום המאפשרים לכם לחפש משרות פנויות על סמך מיקומכם, כישוריכם וקריטריונים נוספים.
הנה לכם כמה מאתרי חיפוש העבודה הפופולריים ביותר: LinkedIn, Indeed, Alljobs ואתר דרושים.

שנית, תוכלו להכנס לאתרי חברות. לחברות רבות יש דפי קריירה משלהן שבהם הן מפרטות משרות פנויות ומקבלות מועמדות לריאיונות. תוכלו לבדוק באתרים של חברות בהן אתם מעוניינים לעבוד ולעקוב אחריהם ברשתות החברתיות לקבלת עדכונים חמים על משרות חדשות.

דרך נוספת היא איגודים מקצועיים. איגודים מקצועיים וארגונים מקצועיים רבים מציעים לוחות דרושים או משאבים אחרים לחבריהם. אם אתם חברים באיגוד מקצועי בתחומכם, כדאי להקפיד לבדוק את רשימות המשרות שלהם.

משרדי גיוס נפוצים מאוד וקיימים כמעט בכל עיר. משרדי וסוכנויות גיוס מתמחות בהתאמת מחפשי עבודה למעסיקים. הם עשויים לגבות תשלום עבור השירותים שלהם, אבל הם יכולים להיות משאב מועיל למציאת משרות פנויות שאינן מפורסמות במקומות אחרים. כמו כן, פגישתכם תהיה מול גורם אנושי כך שתוכלו לשבת ולפרט בצורה מדויקת אחר מה אתם מחפשים.

וכמובן, המדיה החברתית. פלטפורמות חברתיות כמו פייסבוק, לינקדאין וטוויטר יכולות בהחלט להיות דרך מצוינת ליצור קשר עם מעסיקים פוטנציאליים ולעקוב אחר משרות פנויות. מומלץ מאוד קודם לכן ליצור פרופיל מקצועי ולעדכן באופן קבוע את חשבונות המדיה החברתית שלכם תוך כדי חיפוש המשרה ומקום העבודה הבאים שלכם.

ועכשיו, אחרי שאתם יודעים איפה ניתן להתחיל לחפש משרות מתאימות, ריכזנו עבורכם כמה דברים שכדאי לכם לזכור ולדעת:
הקפידו לעדכן את קורות החיים שלכם בכל עת. חשוב לכתוב קורות חיים העונים לצרכי התפקיד בו אתם מתעניינים. הדגישו את כישוריכם ואת ניסיונכם הקודם במידה ויש.
בעת הגשת המועמדות למשרות חשוב להיות פרואקטיביים ולעקוב אחר הבקשות שלכם. איך לעשות זאת? זה יכול להתבטא בשליחת מייל תודה לאחר ריאיון עבודה שהייתם בו או כפנייה למעסיק פוטנציאלי על מנת להביע את התעניינותכם בתפקיד. כך שגם אם לא התקבלתם למשרה הספציפית הזו, זה יכול להוות עבורכם פתח להזדמנויות אשר יכולות לעזור לכם לבנות את הכישורים והניסיון שלכם.

בסופו של דבר, מציאת עבודה בשוק העבודה של ימינו יכולה להיות תהליך מאתגר, אך ממש לא בלתי אפשרי. זהו את הכישורים שלכם, חקרו תעשיות וחברות שונות, עדכנו את קורות החיים והפרופילים המקוונים שלכם והשתמשו במגוון משאבי חיפוש עבודה כדי למצוא משרות פנויות ומתאימות.
בעזרת נחישות, התמדה וזיהוי הזדמנויות חדשות העומדות בפניכם תוכלו לעלות על הדרך הנכונה למצוא את עבודת החלומות שלכם. בהצלחה

עבודה מהבית- שעובדים מהבית יש גם יתרונות ויש גם חסרונות.
כן ,תתפלאו יש גם חסרונות.
היום כשקמתי בבוקר החדר שלי היה קפוא ,אז גם התקררתי ובאמת שלא היה לי חשק לקום אבל אזרתי כוחות וקמתי ,הכנתי לעצמי תה צמחים מלא בכל טוב עם מעט ג'ינג'ר, דבש ולימון. ולמרות שלא היה לי חשק לאכול בכלל, בגלל התתקררות ,כי אין מצב שאני לא אוכלת בבוקר- לא קיים דבר כזה. זו הארוחה הכי חשובה ביום. אז הכנתי לי כריך עם לחם מלא, לא היה לי כוח לטגן ביצה אז מרחתי מעט חמאה דלת שומן שמתי 2 חתיכות פרוסות של גבינה צהובה 9 אחוז והוספתי חסה וגבניות טריות ומעט בזיליקום לטעם ולריח. אני מתה על זה!
אחרי שאכלתי ושבעתי ,הכנתי לי עוד כוס של תה צמחים וחזרתי לחדר. נכנסתי למיטה והחלטתי שהיום אני לא מוותרת לעצמי למרות החולי אני עובדת בתוך המיטה שהפוך מעליי, מתרווחת לי ומתחילה. הדלקתי את המחשב ולפני שהתחלתי בעבודה עצמה ,ראיתי שנשארו לי כמה אתרים מאתמול שנכנסתי אליהם ,כמובן אחרי שסיימתי לעבוד .חליפות ספורט! כן כן מה שקראתם, חליפות ספורט. מאז שהתחלתי לשמור על אורח חיים בריא ,אני משלבת גם אימוני כוח ואירובי ואחת לחודש אני מזמינה לעצמי כמה סטים עם איכות מושלמת. לא שקופים ומהדקים את הגוף כמו שצריך מבלי להרגיש חשש שחלילה משהו לא במקום או שהטייץ שקוף מדי. וכל פעם מחדש קופצת לי מודעה על חברות שונות וכל אחד מהם מוכר סטים יפים עם הבד שאני תמיד רוכשת. נורא קשה לי, אני מכורה לבגדי ספורט. זה אחד החסרונות הכי גדולים שיכולים להיות כשעובדים מהבית. בעיקר לאנשים שמכורים לקניות באתרים ,מכייון שרוב הפעמים קופצות פרסומות ומודעות עם מבצעי חגים ומבצעי סוף שנה וכדומה וקשה מאוד לעמוד בפיתוי ולהיות ממוקד נטו בעבודה שלנו.
עוד חיסרון מאוד משמעותי לשקוע יותר מדי בעבודה ולאבד זמני איכות עם חברים ומשפחה.
למה אני מתכוונת? אני מתכוונת לזה שיש אנשים ,כן לפעמים גם אני כזאת שמתחילים לעבוד (במיוחד שהם נמצאים במקום שהכי נוח לכם בעולם, שזה מהבית שלהם) הם פשוט, מבלי לשים לב שוקעים בעבודה. המטרה בעבודה מהבית זה לעשות כסף! ולעשות כמה שיותר ,מבחינת נוחיות נוח לנו. אז למה לא בעצם?! למה שלא נשאף ונרצה להרוויח יותר, שאנשים עובדים מהבית לפעמים הם מעמיסים על עצמם הרבה שעות עבודה מבלי להרגיש אפילו, יכולים גם לוותר על שעת הארוחה עם המשפחה, "לפספס" את זמן האיכות שיש לנו בכמה שעות ביממה עם משפחותינו ו"לתבוע" בעבודה. לכן חשוב לשים לב שעובדים מהבית עובדים נכון.
יתרון של עבודה מהבית זהו- הזמן שאנו מקציבים לעבוד! אם לדוגמה יש לי אירוע משפחתי בערב, אני שמה לי שעון, ורושמת לי בלוח התראות או כל דבר שיזכיר לי שיש לי אירוע ואני צריכה להתארגן בזמן, ואני מאלה שלוקח להם שעות להתארגן- אם זה מקלחת וחפיפה ואז לייבש את הישער הארוך והמקורזל שלי ועד שאני עושה פן ועד שאני מאפרת את עצמי ומתלבשת ושמה תכשיטים זה לוקח ים זמן !!!! חברים ,ים של זמן! לכן זהו יתרון נורא חשוב כי פה אין לכם מנהל שתצטרכו לבקש ממנו אישור על מנת לצאת יותר מוקדם עקב אירוע משפחתי או אירוע חברתי או כל דבר אחר. פה אתם מנהלים את הזמן שלכם ,כמו שבאמת צריך וכמו שנוח לכם על מנת לייעל את העבודה וחלילה לא לפספס כסף על שריפת שעות סתם. תמיד להיות עם לוח שעות ,ארגונית מסודרת. שהכל יהיה לכם מול העיניים- כך מונעים טעויות. תקשיבו לי ,מדברת נטו מניסיון של שנים על גבי שנים.

במחקר שנעשה ע"י אוניברסיטת הרוורד (ארה"ב, אוגוסט 2019) ובדומה למחקר מוקדם יותר שנעשה באוניברסיטת קארדיף , (אנגליה, 2017) נמצא כי העובדים מהבית היו מרוצים יותר וכתוצאה מכך, יעילים יותר וכן שהכנסתם הפנויה עלתה ובמקביל עלו גם רווחי המעסיק.
גם בארץ נערך סקר (2019) בהיבטי יעילות ושביעות רצון של עבודה בשעות גמישות במגזר הציבורי בפיילוט שנערך מטעם משרד האוצר. ממצאי הסקר העידו על שביעות רצון, הן של המשתמשים והן של המנהלים, ועל שיפור בביצועים של עובדים המשתמשים בפיילוט. כמו כן, בעקבות הנגשת המידע בדבר קיומו של הפיילוט ודרכי המימוש, מספר העובדות והעובדים המצטרפים ומשתמשים בפיילוט עלה משמעותית.
זאת ועוד, עבודה מהבית תורמת אף לאיכות הסביבה, ובריאות הציבור ולו רק אם בוחנים את ההיבט של ירידה בנסיעות עובדים למקום העבודה, מוריד את צריכת הדלק, וכן דילול מספר כלי הרכב בכבישים שמוריד את כמות וגודל הפקקים בכבישים ומכאן מפחית את זיהום האוויר ובנוסף יתכן שאף יוריד את מספר תאונות הדרכים.
להלן תמצאו רשימה מייצגת של כמה מהיתרונות הבולטים של עבודה גמישה הן עבור העובד והן עבור המעסיק.
עבודה מהבית – יתרונות לעובד

 1. גמישות שעות העבודה. בדרך כלל מי שעובד מהבית יכול לקבוע לעצמו מה יהיו שעות העבודה ובלבד שיעבוד את מלא המכסה של משרתו, אם היא משרה שלמה או חלקית.
 2. הנגשה לעבודה. לעובדים כשרוניים וחרוצים בעלי מוגבלויות לעתים נסגרת הדלת בשל חוסר נגישות במקומות עבודה מסויימים אבל עבודה מהבית מגדילה את מגוון העיסוקים שיוכלו לעבוד בהם.
 3. זמן איכות עם הילדים. כשעובדים מהבית אפשר ללוות את הילדים לגן ולבית הספר ולקבל אותם כשהם חוזרים. והכל ללא מתח של "שמא נאחר". להכין שעורים ביחד ולהקדיש להם הרבה יותר תשומת לב.
 4. רווח ימי מחלה. עובד מהבית יכול לשמור או לטפל בבן משפחה מבלי לקצץ בימי המחלה שצבר.
 5. רווח ימי חופשה. מי מאיתנו לא יוצא ל"סידורים" ונאלץ בשל כך לקחת ימי חופשה. אם עובדים מהבית אפשר להזמין טכנאי או לצאת לשעה לרשום את הילד לחוג מבלי להפסיד ימי חופשה ולהשלים את שעות העבודה.
 6. חיסכון בהוצאות. עובד מהבית נזקק פחות לנסיעות, ברכב או בתחבורה ציבורית. קונים פחות בגדים בכלל ופחות בגדים יצוגיים ושאר פרטי לבוש, כמו אקססוריז ודברי איפור. אף כי מומלץ לא להישאר בפיג'מה או טרניג במהלך יום עבודה.
  עבודה מהבית – יתרונות למעסיק
 7. קיצוץ ניכר בהוצאות. מעסיק עובדים מהבית חוסך כסף. כסף רב. שני מקורות לחיסכון בולטים במיוחד הם הקטנת צי הרכב של החברה וחיסכון בשטח משרדים ומתחמים משותפים כמו חדר אוכל או חדרי ישיבות. ההוצאות הנלוות לשתי הוצאות אלה כמו ביטוחי רכב, ארנונה ומיסים אחרים. בנוסף, המעסיק חוסך בהוצאות נלוות אחרות לאחזקת שטחי משרד כמו מערכות מחשוב (היום עובדים ב"ענן") חשמל, בעיקר על מיזוג וחימום.
 8. טיוב והרחבת היצע של הון אנושי. מעסיק שעובדיו עובדים מהבית יכול להעסיק עובדים מכל מקום. אם היום עובד מהפריפריה יעדיף לעבוד קרוב לבית, או שמעסיקים יעדיפו לשלם פחות הוצאות נסיעה. הרי שעבודה מהבית פותרת את הבעייה הזו. ולא זו, אף זו, מגדילה את היצע משאבי האנוש מעבר לסביבה הקרובה. בנוסף יכול מעסיק להעסיק עובדים מוכשרים אך עם מוגבלויות מבלי להנגיש את משרדיו ולהתאימם לצרכיהם המיוחדים.
 9. עובדים יעילים ולויאלים יותר. כשהעובדים מרגישים ש"סומכים" עליהם הם משקיעים יותר כדי לשמור על התדמית הזו לאורך זמן.
 10. פחות העדרויות וימי מחלה. בדיוק כמו שהעובדים מעדיפים לא לנצל ימי חופשה וימי מחלה שמגיעים להם כך המעסיקים מעדיפים שעובדים ייעדרו כמה שפחות מהעבודה.
Tags :
Share This :