פרילנסר מהבית

בהמשך לכתבתי "סגנונות עבודה מהבית" שם דיברתי על שתי הסגנונות שיש בעבודה מהבית אם זה השכירים שאנו רגילים בשוק התעסוקה ויש את הפרילנסרים שהם עובדים עצמאיים. דיברתי על היתרונות  שיש לשכירים ושלא נחשוב שרק אם נהיה פרילנסר אז זה מושלם זה ממש לא נכון ולא כל הנוצץ זהב. כאן ארצה לדבר על יתרונות וחסרונות של הפרילנסר ואולי גם איזה טיפ כדי להתגבר על המכשולים בדרך.
הפרילנסר הוא בעצם אדם שהוא עובד באופן עצמאי הוא לא נתון תחת איזה בוס שאומר לו מה לעשות הוא מחליט כמה הוא יעבוד היום וכמה הוא ירוויח. אצל הפרילנסר העבודה היא לא מחייבת שתהיה דינמית היא יכולה להיות כמו בכתיבת מאמרים ואם מחליט כמה לכתוב אבל העבודה עצמה לא מישתנה חותר מדי.
אפשר בעצם לראות זאת כיתרון של הפרילנסר שהוא בעצם אחראי על עצמו והוא לא צריך כל הזמן לרצות את הממונים עליו זה דבר שכל אדם היה חפץ בו לכאורה וזה החירות בעבודה. יתירה מזו צריך לומר שאפילו אם אדם יעשה את אותה עבודה ברגע שאדם הוא פרילנסר הוא מחליט איך כל פעם זה יראה אפילו שזה לכאורה אותו הדבר. לדוגמא אני למשל העבודה שלי היא כתיבת מאמרים על עבודה מהבית על כל מאמר אני מקבל סכום מסוים אני יכול להחליט מה אני יכתוב על הנושא של העבודה מהבית לא אומרים לי מה לכתוב בדיוק וגם כמה מאמרים אני אכתוב בכל יום. אני יכול לכתוב מאמר אחד או עשר או גם בכלל לא אני די שולט על ההתנהלות בתוך העבודה. לעומת זאת יש חסרונות לא פשוטים מי שהוא פרילנסר בסופו של יום הפרילנסרים יכולים לטעום יותר מדי מהחירות בעבודה ופשוט לא לעבוד. אולי אף אחד לא יפטר אותם כי אין מי שאחראי עליו אבל בסוף החודש לא תהיה לו משכורת ראויה כי הוא לא עבד הוא היה בחירות. לא עוד אלא גם אם הפרילנסר לא טועם מדי מהחירות עדיין הוא צריך לשים לב שמה שהוא עושה זה רווחי אם זה משתלם הן מהבחינה הפיזית וגם הכספית. יכול להיות שזו עבודה מאד קלה ונוחה אבל היא לא מניבה רווחים הרבה כדי להתפרנס בכבוד. או אם דווקא הוא עובד בעבודה שמרוויחים בה כסף אבל המאמץ הפיזי או הרוחני (המחשבתי) הוא יותר מדי בשביל אותו אדם אז יכול להיות שזה לא שווה ושוב הוא צריך לחפש עבודה שבאמת מתאימה לו. לעומת זאת אנשים שהם שכירים הם יודעים היטב לאיזו מסיבה הם נכנסים מה המשכורת מה המאמץ ויש להן הרבה יותר אפשרות לראות מה יותר מתאים להם והם גם יודעים שיש להם איזה ביטחון כלכלי כי לא משנה מה יהיה הבוס מתחייב להביא להם מעטפה עם המשכורת לפי מה שסוכם ביניהם. לכן אם החלטנו להיות פרילנסרים והחלטנו שנהיה בחירות בעבודה לדעתי צריך שתמיד נהיה מפוקסים על מה שאנחנו עושים ועל ההשלכות של עבודתנו. זאת אומרת שאם החלטנו על עבודה מסוימת לעשות אותה אז לא לטמון את הראש בכל ולחכת באש ובמים ומה שיהיה יהיה הולכים עד הסוף על העבודה הזו. אלא כל יום לראות מה המגמה של הרווחים שלנו מהעבודה הזו כמה אנחנו מרוויחים ליום ולשאול האם זה באמת שווה לנו שנהיה פרילנסרים לעומת שכירים. וכן גם לבדוק את המאמץ שלנו על העבודה לבדוק האם המאמץ הזה שווה בשביל העבודה הזו גם מבחינה פיזית וגם מבחינה אישית לדוגמא האם בזכות שאני פרילנסר אז יש לי יותר זמן איכות עם המשפחה וכדומה.  

כידוע היום האוניברסיטאות, מכללות, קמפוסים מלאים בסטודנטים אשר באים ללמוד, להגדיל ראש, להתפתח בחיים בכדי להצליח לרכוש מקצוע מכובד אשר יפרנס בכבוד את עתידם עם משפחתם.
תארים מצריכים לימודים של 3 שנים לפחות ויש תארים שאפילו יותר, ולא רק על תארים מדובר כל מקצוע היום דורש שעות רבות של השקעה, למידה, התמדה וכו.
ישנם סטודנטים שמתגוררים במעונות, דירות שותפים וצריכים מימון עבור שהייתם ולכן הם נאלצים לשלב עם זה גם עבודה, לכן מה שמומלץ להם זה עבודה מהבית.
עבודה מהבית מאפשרת שליטה בזמן, פחות מחוייבות וההרגשה שתמיד אתה יכול לעשות אותה ללא זמן קצוב. רבים מהסטודנטים לומדים שעות רבות פרונטלי וכשהם מסיימים את הלימודים קשה להם לצאת לעבוד בחוץ מכיוון שישנה תשישות ועייפות כבדה מאד אחרי לימודים. עבודה מהבית יכולה להיות כל סוג של עזרה/ תמיכה למשרד ממשלתי או אפילו מין עסק שצריך תגבור מהמחשב ונעזר בסטודנטים שיכולים לעבוד בשבילו מהבית, יכול להיות גם עסק משפחתי שנותן את העבודות הצדדיות לסטודנט מהמשפחה כי יודעים שהוא צריך את הכסף הזה.
זאת ועוד, עבודה מהבית לסטודנטים יכולה להוות סוג של התמחות למקצוע העתידי שלהם בכל מיני סוגי תוכנות, הכשרה וכו. אין כמו עבור סטודנט להרוויח כסף כאשר הוא מסיים את לימודיו באקדמיה ללא יציאה לבחוץ אלא, לחזור הבייתה, לנוח מעט ולהתחיל לעבוד מהבית בזמן שנוח לו, שמתאים לו, שלא מעמיס עליו יתר על המידה. הגמישות הזאת חשובה מאד לסוג אנשים כאלה.
ישנם לא מעט סוגי תוכנות מחשב אשר ניתן לעבוד עליהם מהבית אשר יכולים לשמש גם לעתיד, כגון: תכנות וורד, אקסל, פוארפוינט ועוד כל מיני תוכנות שימושיות שהיום צריך אותם כמעט בכל סוג עבודה קיים, צריך להבין שסטודנטים שחסר להם כסף על מנת לממן את הלימודים או את המחיה יעשו הכל בשביל לקבל עוד הכנסה צדדית קל וחומר שהיא לא מצריכה מאמץ יתר על המידה.
במחשבה על מה שקורה היום בשוק הלימודים נהיו מאד אינטנסיביים, קשה מאד לעבור מבחנים, לימודים פרונטליים בנוכחות חובה כל מיני תנאים שבאמת מקשים לעבוד גם בחוץ ויש גם סטודנטים שמתחתנים גם תוך כדי לימודים ואין להם כסף לפרנס את האישה ואחר כך את הילדים ויכולים להגיע למצב של פרישה מהלימודים וחבל, לכן באמת יש חשיבות גבוהה בעיניי לעבודה מהבית כי מרגישים את התמרון הזה שיש על מה להסתמך שיש עוד הכנסה צדדית, שנצליח לגמור את החודש אם רק נתאמץ יותר בעבודה מהבית שהוצעה לנו, ובאמת יש מלא שמתפרנסים מזה בכבוד, הם מסיימים את הלימודים חוזרים הבייתה ופשוט יושבים על המחשב ומתחילים לתקתק עבודה, מטלה אחר מטלה וככה יום אחר יום וצוברים משכורת יפה.
לסיכום: אם אתם סטודנטים ומתקשים למצוא עבודה בזמן הלימודים, מחפשים עוד הכנסה מהצד, קשה לכם לשלב גם בין לימודים קשים בתואר או במקצוע וגם לפרנס את עצמכם, פשוט תפנו לארגונים אשר מעסיקים עובדים שמתעניינים בעבודה מהבית. כך תוכלו בלעבוד בנוח, בזמן רגוע יותר ללא לחץ ממנהל, תצליחו לתמרן בין הזמן שלכם ללימודים, לבין המשפחה, לבין העבודה וייתכן שגם תצליחו להתמקצע במקצוע האהוב עליכם שיסייע לכם בעתיד, תצברו נסיון, תצברו ידע, וכך עם התמדה והתמדה תגיעו ליעד לסיים את הלימודים בכבוד מכל הבחינות ומי יודע אם לא תמשיכו לעבוד מהבית גם לאחר שתסיימו את הלימודים ותמשיכו להנות מתנאים טובים שרק בית יכול להציע לבן אדם.

עולם ההשקעות והבורסה פתח את העיניים לאלפי ועד מאות אלפים אנשים ברחבי הארץ. המראות החדשים של האנשים העמידים והשקעות הכספים שמכפילות אותו פי כמה וכמה ובעוד שכל זאת מתבצע מהבית, הם גורמים שמשכנעים רבים להתעניין בתחום וללמוד אותו.

כל אחד המתעניין בתחום ההשקעות ורוצה לפתוח תיק השקעות, מנהל אותו בצורה שונה לפי מה שמתאים לו ולזמנו הפנוי. חלק רואים בהשקעה כמקור הכנסה נוסף מהצד, שוכחים ממנה כביכול ונותנים לכסף לזרום עם השנים, ישנם אחרים שנותנים את ההשקעה לחברת השקעות ולידיו של סוכן תיקי השקעות שיתעסק עם הכסף וכיוון אותו נכון על פי הידע והניסיון שלו. עם זאת, הרבה מאוד אחרים החליטו לקחת את המושכות לידיים ולהתעסק בתחום כמקצוע ראשי והעיקרי בחייהם. הם לומדים את התחום תחילה מהגדולים והמצליחים מתחום בארץ או בעולם, רוכשים קורסים, מתנסים בתחומים קטנים ומתמקצעים. דרך המחשב הבייתי שלהם הם רואים הכל ועוקבים אחר מצב הכסף המושקע שלהם ויודעים כיצד להזיז אותו ולכוון אותו נכון. עבודה מהבית

Tags :
Share This :