פעם עבודה מרחוק או עבודה מחוץ למסגרת משרדית מסורתית היו למעשה שם נרדף ל"עבודה מהבית". עם

זאת, זה כבר לא המצב. יש כאלה שעובדים מבתי קפה, ספסלי פארק ואפילו בתי מלון. חלקם עשויים לבצע עבודה במטוסים.
משמרות עבודה פופולריות יותר ויותר בקרב דור של צעירים בגיל העבודה שרוצים את החופש להרוויח כסף מבלי להיות קשורים לשולחן משרדי.
אבל לפני שנסחפים לגבי האידיאלים הקשורים למעבר עבודה, חשוב לשאול את עצמך האם סוג זה של עבודה מתאים לך או לא.
הנה ארבע שאלות שכדאי לשאול כדי לקבל מושג אם עבודה מרחוק היא משהו שכדאי לעשות או לא.

 1. האם תחום הקריירה שלך מאפשר מעבר עבודה?
  בראש ובראשונה, אתה צריך לדעת בוודאות אם העבודה שלך היא משהו שיכול לתרגם לקריירה מחוץ לאתר. עבור משרות רבות, זה הכרחי שאתה זמין פיזית.
  לדוגמה: תפקידים בבתי חולים, מרכזי גמילה מסמים או מרפאות בדרך כלל אינם מציעים רמה כזו של גמישות.
  עבודה משרדית היא בדרך כלל גמישה יותר, במיוחד תפקידים אדמיניסטרטיביים שבהם רוב העבודה מתבצעת באמצעות מחשב. שקול את הרקע המקצועי שלך ואת הכלים המעורבים כדי לקבוע עד כמה קל או קשה העברת עבודה עשויה להיות עבורך.
 2. האם אתה בעל מוטיבציה עצמית?
  "אתה מתכוון שהרעיון של להיות מסוגל לעבוד בחוץ על המחשב הנייד שלי בשמש הבהירה אינו מספיק מוטיבציה?"
  כן, בעצם. הרעיון של חילופי עבודה אינו "מוטיבציה עצמית". מוטיבציה עצמית היא היכולת לבצע את העבודה שהוקצתה לך בזמן, תוך מאמץ מיטבי. יש אנשים שיכולים להישאר במשימה רק כשהם בקשר ישיר עם המעסיק שלהם, שבודק אותם כל הזמן כדי לוודא שהם נשארים עסוקים.
  אם זה משהו שאתה דורש כדי להימנע מעצלנות וסחבת, אז כנראה שמעבר עבודה הוא לא בשבילך.
 3. האם יום עבודה של שמונה שעות נשמע מדכא?
  אם אין לך כוח או תשומת לב ליום עבודה של שמונה שעות – אתה למעשה לא לבד. יש אנשים שיכולים לעבוד קשה במשך כמה שעות ואז הם מבלים את השעות הבאות "בהפסקה". בדרך כלל, שעות עבודה גמישות אומר שניתן לבצע את המשימות בפרק זמן קצר או שחלון הזמן נמתח על פני תקופה של ימים.
  במקום להרגיש "כבולים לשולחן", מובן שניתן לבצע את העבודה בכל מקום וחלון הזמן להשלמה נדיב יותר מאשר עבודה מסורתית. אם אתה זקוק למבנה פחות נוקשה בחייך, שקול הזדמנות עבודה מרחוק.
 4. האם אתה מחפש לברוח מסביבת עבודה ספציפית?
  לפעמים במקום משרה מסוג משמרת עבודה, כל מה שאתה צריך הוא לברוח מסביבת עבודה מסוימת. יכול להיות שאתה לא אוהב את עמיתיך לעבודה, או שאתה מרגיש שאתה מקבל שכר נמוך ועובד יתר על המידה – זה יכול להיות מה שמניע את הצורך שלך בשינוי.
  אבל במקום להניח שתהיו מאושרים יותר בעבודה מרחוק, למה שלא תנסה עבודה דומה בסביבה משרדית חדשה. אם אתה מוצא שאתה יכול לנשום בקלות רבה יותר וליהנות מהעבודה שוב, אז זה כל מה שאתה צריך. אם אותן תחושות של קלסטרופוביה וחוסר שקט כללי נשארות, אז אתה יודע שאולי אתה צריך שינוי קיצוני יותר.
  סיכום
  העברת עבודה תמשיך להיות נפוצה יותר ויותר כאשר דור חדש של עובדים מחפש מבני עבודה לא מסורתיים שדרכם הם יכולים להתפרנס. חופש הוא באופנה, אבל כבר לא מוגדר דרך עבודה במשרד ביתי תוך כדי נעלי נעלי ארנב. עם מדיה חברתית שמקלה על רשת וקידום עצמך, חשוב להבין כיצד למנף פלטפורמות מקוונות לטובתך.
  עובדים רבים רוצים לקום וללכת למקומות, ובכל זאת להיות מחוברים לעבודות שמשתלמות. פשוט חשוב לדעת אם טרנד העבודה המודרני הזה מתאים לך או לא.

משפט מוכר טוען ש "תכשיטים הם כמו התבלין המושלם – הם תמיד משלימים את מה שכבר יש."
אני חייב לציין שאני די מסכים. אם קיים תכשיט שמשלים באופן מובהק את החזות החיצונית, זהו לא אחר מאשר השעון.
מלבד הצורך הבסיסי הטבעי שעליו הוא עונה- להראות מה השעה, השעון כבר ממזמן הפך לחלק מהיופי האידיאלי שכל אחד שואף להקרין.
"אפילו שעון שנעצר, מדייק פעמיים ביום". כך אומר פתגם יהודי ידוע, ולפי דעתי זה נכון גם למה שהשעון מקרין עבורנו. גם אם הוא לא יפה במיוחד, גם אם הוא לא הכי מתאים עבורנו ולא משתלב עם הדמות שלנו, עדיין יש רגעים ביום שהעונד אותו ירגיש את תחושת השלמות אתו, גם עם השעון הפשוט ביותר.
וגם אם השעון הפשוט ביותר הוא מה שקיים לכם בבית, שעון קיר עם צלילים בוטים ושמע מחריד, כשכל תזוזה של מחוג נשמע כאילו הוא מזיז רהיט בבית, עדיין יש לו קלאס כשלעצמו, וגם אם תישארו ותעבדו מהבית, אתם ללא ספק תהוו חלק מהמוזיקה שהשעון שלכם מפיק.
"אם עץ נופל ביער ואף אחד לא שומע, האם הוא השמיע צליל?"
את החידה הזו רבים ניסו להבין, והעיסוק בה הניב מסקנות רבות, פשפשו בה וירדו לעומק העניין, אם כי נראה שהדבר מכיל עומק בלתי מוסבר. השעון שעל היד שלכם, גם אם הוא לא שעון מחוגים ולא משמיע רעש תוך כדי תנועה, החיבור שלכם אליו עדיין יהיה מוצלח ותרגישו אותו פועם, ללא כל הוכחה באוזניכם.
את הקישור שהזכרתי בין החידה הפילוסופית לבין השעון בא להמחיש את גודל אפשרות החיבור בין חפצים שלכאורה אין לגביהם חשיבות מיוחדת, אך עדיין גודל האפשרויות גוברים על ההיסק הראשוני, והביטוי של דבר זה קצת מהרהר עד כמה אפשרי לשחק על הגבול הזה.
הבוס שלי בעבודתי הקודמת, הציע לי להיכנס אתו שותף במשרד חדש שפתח, עבודה מהבית. מטרת התפקיד שרצה שאבצע הוא יותר במישור המשרדי, ובפגישתנו הראשונה רצה שאביא מעצבת פנים לעצב את חלל המשרד. לא היה לי מושג את מי לקחת לעבודה הזו, אך כשראיתי את קירות המשרדים מיד הייתה לי תמונה בראש של שעון קיר שיתלבש באופן מעולה, ממש כמו התאמה מושלמת.
לימים כשפתחתנו את החברה, המשרד שלו הועבר למרתף בית, מימש את העבודה מהבית עד הסוף. תוך כדי הסיומים במשרד שלו, שהתבצעו על ידי חברה חיצונית שהוא בחר, הוא ביקש מאותו ספק שישאל אותי על איזה שעון קיר אני ממליץ, ולקחת את המלצתי מבלי לערער על כך. אין לי מושג איך הצלחתי לעורר בו השראה גדולה משעון קיר, אך השעונים של המשרדים עצמם תמיד גרמו להתפעלות בפני כל עובדי החברה, ואין יום שעבר מבלי שהייתי נעמד מול אחד השעונים לפחות לדקה אחת שלמה תמימה. וזה גם חלק מהתחושה היפה, לדעת לעצור ולהנות מהזמן החולף, מהדברים הקטנים ביותר.

כולנו חווינו את העובדה שאנו מובטלים – למה להיות מובטל שאפשר לעבוד מהבית ?
טוב , נתחיל בזה שכולנו היינו מובטלים לפחות כמה פעמים בחיינו , לא אהבנו את העבודה לא התחברנו השכר לא היה משהו ועוד המון סיבות שלא נגמרות .
יש סיבה שמתפטרים מעבודה ,אז למה להיות בבאסה אפשר תמיד לחפש עבודה מהבית .
הכי הכי מבאס זה להתחיל לחפש ולראות איך מתקימיים כרגע בלי עבודה ,מה עושים ? מזל שיש עבודה מהבית.
אם כבר ,אז אנחנו מתחילים בלצלול ובלחפש עבודות באתרי האינרנט או בלוחי המודעות השונות. אז במקום להתחיל ללכת לראיונות עבודה ,לחפש מה ללבוש ואיך להעביר רושם טוב שיקבלו אותנו – למה להתעסק בדברים האלה בכלל ,אם אפשר תתחילו ללבוש חולצה יפה ויאללה להתחיל להריץ ראיונות עבודה בזום.
עכשיו אעזור לכם מכאן – ונתחיל לחפש לנו עבודות ולגלות עולם שלם של כל הנושא של עבודה מהבית .
טוב אז נציין שחיפוש העבודה הוא לא קל ,אבל למה שלא נתחיל לחפש עבודה שתתאים לנו ואולי, לכו תדעו לא רק בגלל הכסף אלא בגלל האהבה שלכם לעיסוק שבחרתם אולי משם תתקדמו ותפיקו רווחים משלכם .אין לדעת . הכל יכול להיות , השמיים הם הגבול.
אז בואו נענה לכם על השאלה הזאת -למה אנו נתקלים מתקופת הקורונה להרבה עבודות והצעות עבודה לעבודה מהבית ?
אתם בטח זוכרים את תקופת הקורונה עם הסגרים שהיו וכמה קשה היה לנו להתפרנס , ולהתקיים בעולם הזה.
במשך הקורונה שהייתה אצלנו פחות או יותר -במשך שנתיים שלמות , היו הרבה מאוד לבטים בכל מיני צדדים ועסקים למינהם , שהרבה החליטו להציע לאנשים וגם לאלו שהם עצמאיים ולא שכירים להתחיל לעבוד מהבית .
זאת הסיבה ,כיום שיש יותר ויותר הצעות עבודות שהם עבודות מהבית .
חלק נורא גדול וחזק מהשוק – היו העבודות מהבית . עכשיו מה טוב בזה שהתחלתם בלעבוד מהבית עזבו את היתרונות שיש ויש הרבה ,אלא על הקטע שאחד מהיתרונות הכי בולטים ושווים בעבודה מהבית היא שאנחנו יכולים לעבוד מתי שבאלנו בשעה שיש לנו כוח , לאכול תוך כדי , ללבוש בגד ים אפילו ועוד הרבה דוגמאות שיש לי לתת ,אבל נראה לי שהבנתם אז אפסיק פה .
עוד יתרון חשוב מאוד ,אנו חוסכים זמן ודלק שזה כוח מאוד גדול , אנחנו חוסכים את הזמן לנסיעות מעיר לעיר ואת הפקקים ואת הללכת למלא את המיכל של הדלק . וואלה חסכנו והרבה -לא קצת .גם מחירי הדלק עלו בהרבה מאוד בשנים האחרונות.
אז בואו גם לא נשכח שיש הרבה הצעות שהן נראות אמינות והן לא , כמו שנמצאות באינסטגרם או פיסבוק או באתרי האינטרנט שאינם אמינים , חשוב לדעת לזהות ולסנן את ההצעות האמיתיות והטובות לנו והכי מתאימות לנו .
איך נזהה אותם ? שכר מציאותי ולא מופרז או פחותי מידי , חשוב לא לחתום על חוזים למינהם שלא נותנים לכם כלום , כמובן לא לרכוש שום דבר (מוצרים למינהם שמספרים לכם ואז אתם מוצאים כסף במקום להרוויח כסף)
חשוב מאוד ללכת , להתקשר לחברות השמה גדולות שמבינות דבר או שניים בעבודות מהבית או בכלל בעבודות ,שעובדים ישירות עם המעסיקים , החברות השמה הללו יעזור לכן לסנן מה שצריך ולקבל את ההחלטה לאיזו הצעת עבודה לגשת .
זה לא סוד שנורא קשה לאזרח הישראלי למצוא עבודה שהוא באמת יאהב עם שכר מתגמל , קשה מאוד בימינו למצוא משהו שבאמת עושה אותך שמח לבוא לעבודה .
תמיד השילוב של העבודה שאתם אוהבים והמשכורת לא עובד יחד לצערנו.
אז תקחו את עצמכם בידיים ותתחילו להתקשר לחברות השמה שמבינות ולמצוא לכם עבודה מהבית שתאהבו , בהצלחה חברים. עבודה מהבית

Tags :
Share This :