פעם ידענו רק שיווק ופרסום מסורתי דרך הטלוויזיה ודרך תמונות גדולות על מגדלים. היום יש עוד אפשרויות

לשיווק ולפרסום דרך האינטרנט. למה זה קרה? כי העיניים שלנו עם הזמן פחות על בניינים ומסכי טלויזיה ויותר על המסכים שבידינו. אז איך שונה שיווק דיגיטלי ממסורתי ואיך אפשר לשלב אותו עם אורך חיים מהבית ולא מהמשרד? באיזה תחומים או חברות אפשר לעבוד התחום השיווק דיגיטלי? לאיזההתת תחומים זה מתחלק ואיך זה נראה מבפנים ואיזה תפקידים יש.
אז שיווק דיגיטלי זה מגוון ומחולק לכמה תחומים
נתחיל שכעיקרון זה מתחלק לשיווק ופרסום ממומן ואורגני, גם ברשתות החברתיות וגם במנועי החיפוש השונים בכול הפלטפורמות קיימות שתי האפשרויות; ממומן ואורגני.ההבדל העיקרי ביניהם זה שבאופן ממומן זה קמפיינים עם תקציב, אנחנו מקבלים חשיפה לפי תקציב וקהל יעד שאנחנו מגדירים מההתחלה לעומת זאת קידום אורגני לא מצריך תקציב מסויים ומסתמך על תוכן כעיקרון והאופן שבו אתה מעביר את התוכן ומתקשר עם העוקבים שלך, ככול שהתוכן מדבר לקהל היעד של הנישה עצמה אז אנחנו מקבלים חשיפה יותר.
באיזה פלטפורמות ואיך עושים זאת:
במנוע החשיפה של גוגל: קידום ממומן זה האתרים הראשונים והאחרונים בעמוד הראשון שיש לים את האותיות ad. זה בעצם דף נחיתה שאנו בונים מעמוד אחד ולרוב זה למטרת השארת פרטים ומציאת לידים לעומתו האורגני זה האתרים וקידןמם במנוע חיפוש. איך זה עובר? זה מתחיל במילות חיפוש שאנחנו רושמים במנוע החיפוש ולפי המילים שרשמנו מתקבלות התוצאות שהם בעצם האתרים וככול שהאתר מופיע בהתחלה זה אומר שהוא קודם היטב
אותו דבר בפלטפורמות הסושיאל מדיה השונות יש את הממומן שהוא בעצם הפרסומות הקופצות בין הסטוריז כשאנחנו מדפדפים או סתם קופצוץ במהלך הדפדפוף בפייד שלנו. האורגנו לעומתו זה כול הקבוצות, הקהילות השונות והעמודים שאנחנו חלק רואים וגם משתתפים בחלק מהם וזה מתבטא בתוכן והשיח והפוסטים ומה מציעה הקבוצה או הקהילה וגם באותה דרך שמנוע החיפוש של גוגל עובד אותו דבר בסושיאל. תוכן איכותי וקולע מביא איתו יותר חשיפה
איך אפשר ללמוד וליישם את תחומי הדיגיטלולהתחיל עבודה מהבית?
יש הרבה דרכים הראשונה והיא הכי נפוצה היא פשוט ללמוד במכללה מוכרת את הקורס וממש מומלץ לסקור היטב את איכות המכללה, המרצים והסילבוס לפני. ועןד משהוא חשוב לבדוק הוא את מתגלים פרקטי לפחות. נכון בשיווק דיגיטלי יש הרבה תחומים שעובדים רק עם תקציב ולכן זה קצת מוגבל כול הקטע של הפרקטיקה אבל בהחלט יש על מה להתאמן. גם לשים לב לשכר הלימוד, יש הרבה מכללות שמבקות סכומים ענקיים שבפועל מה שלומדים בסוף אפשר למצוא באינטרנט או באופן מפוזר ובחינם או שפשוט לקמות קורס אונליין שאפשר למצוא בעלות של כמה מאות שקלים בודדים.
עוד דרך להשתלב בתחום השיווק דיגיטלי היא פשוט לחפש עבודה ללא נסיון עם הכשרה מסויימת מטעם החברה או לאיזה תפקיד קצת מחוץ לתחום בחברות ההייקט השונות והסטארטאפים ומשם לשגשג ולפרוח לעוד מחלקות ותפקידים יותר גדולים בתחום השיווק הדיגיטלי.
הדרך השלישית שלדעתי היא הכי משתלמת אבל דורשת הכי הרבה השקעה היא פשוט ללמוד איך לבנות לעצמנו נכסיפ דיגיטלים ובאופן זה ההכנסה שלנו תהיה רק שלנו וגם נזכה בחופש העצמאות וגן נזכה בעבודה מהבית
. אפשר למצוא קורסים יותר ממוקדים בבניית נכסים דיגיטלים מאשר משיווק דיגיטלי בכללי ולהתחיל. אבל בכול זאת מומלץ לשים רגל בתחום דרך חברה או מסדרת כולשהי גם אם אנחנו חותרים לעצמאות כי יש הרבה מה ללמוד בחוץ מאנשים במיוחד על ההתחלה וגם כי זה מקצוע שדורש (לא בהכרח) אבל עדיף שיהיה לנו קשרים ושם בתעשייה.

לטייל מסביב לעולם, ללכת לכול מקום שקורץ לנו, לעבוד מול החוף, בבית קפה או מהמלון שאנחנו שוהים בו? אם אתם מרגישים פרפרים בגוף בזמן שקראתם את הטקסט אז המאמר הזה בול בשבילכם
אז רבותיי וגבירותיי על נוודות דיגיטלית שמעתם?
קהילה של אנשים החובבים חופש ושבירת שגרה שמסתובבים בעולם עם מחשב. נשמע כמו חלום?
אז לא זה יותר פשוט ממה שאתם חושבים.
בואו אני אחפור לכם קצת על נוודים דיגיטלים ובסוף אני אסביר איך ניתן לעשות זאת. כן זה אפשרי ולא קשה כמו שדמיינתם.
אז מי הם נוודים דיגיטלים? נוודים דיגיטלים הם אנשים כעיקרון שאוהבים חופש וקשה להם עם שגרה ובמיוחד עם אופי עבודה מהבוקר עד הערב באופן יומיומי. אז מאיפה האומץ לשבירת השגרה ומה הדרך לעשות זאת?
אז החדשות הטובות הן שלמזלנו התרבות הארגונית היום כבר מתחילה להשתנות לטובה, במיוחד במגזר הטכנולוגי, ובמיוחד אחרי תקופת הקורונה שלימדה אותנו איך להסתדר בעבודה מהבית ובמהלך תקופה זו נחשפנו להמון כלים כמו מפגשים וירטואלים בזום ועוד תוכנות לסנכרון משימות וניהול זמן שרק תרמו עוד יותר למהפכה זו. ומעסיקים רבים התחילו להבין שבעוד כמה שנים או ממש בקרוב כבר לא יהיה אפשר להתעלם מדרישות העובדים לעבוד מהבית או לפחות חלק מהמשרה לא להיות במשרד כבולים לכיסא ולמסך יום שלם ולכן כבר מהיום אפשר למצוא באינטרנט המון משרות שלא דורשות נוכחות חובה באופן חלקי או באופן מלא ועוד משרות עם המון גמישות יחסים לאופי העבודה לפני כמה שנים.
זה נשמע לכם מעניין? אז ככה טיפים לצעדים ראשונים כדי להיות נוודים דיגיטלים
קודם כול זה תלוי בעבודה הנוכחית שלנו, אם העבודה שלנו אפשר לעשות באופן עצמאי או בקלות אפשר למצוא משהו בתחום בחול בלי השלמות לימודים ולמידת שפה אז זה כבר צעד טוב שמפחית מהקושי ולהתחיל לעבוד מהבית במידה ולא וזה קשה אפשר למצוא משהו שמתאים לאופי שלנו ולסוג העבודה שאנחנו עושים ומתחברים אליו ולפתח את זה לכיוון האונליין. לא חסר משרות היום שאפשר לעשות מהבית ולא צריך לימודי תואר בשביל לעסוק במשרות אלו אבל כמובן צריך השקעה מסויימת
מה אפשר ואיפה למצוא?
אם אתם כבר בתחום הטכנולוגיה אחרי לימודי הנדסת תוכנה או חשמל אתם כבר עם רגל אחת בפנים. בתחומים אלו רוב המשרות אפשר לבצע כעבודה מהבית. אם אתם מתחום אחר לא טכנולוגי אפשר לעשות הרבה עם זה היום רק תלוי למה מתחברים, אפשר לבנות אתר בנושא התחום שלנו ולהתחיל להניב כסף משיווק ופרסום, יעוץ בתחום שאני מתמקצעים בו למשל, אם אתם מסודרים ומדוייקים ויש לכם עוד שפה שאתם שולטים בה אפשר לעסוק בתרגום או בכתיבת תכנים ומאמרים בנושאים הקשורים למקצוע שלנו אפשר גם לשנות כיוון ולבדוק את מגוון היצע הקורסים באינטרנט בלי צורך לעוד לימודים ארוכים ומתישים ולהיכנס לאט לאט לעניינים.
אחרי בחירת המקצוע וההשתלבות מתחיליחם לגשש בין מדינות העולם ולבחור יעד להתחיל בו ופה אני אעזור לכם בכמה טיפים כי בסופו של דבר זה לא תהליך קשה ודווקא מהנה לדעתי האישית רבל צריך לבחור בקפידה כדי להתחיל ברגל ימין:
קודם כול ממש מומלץ לבחור יעד לפחות על ההתחלה שהוא לא יקר כלכלית עד שנתמצא וגם כדי לשמור כסף בצד.
דבר שני לא פחות חשוב זה לבדוק כמה האינטרנט חזק במדינה שבוחרים, זה נשמע לא משהו קריטי אבל זה לא קריטי בזמו טיול כשעובדים זה כן.
לבדוק אם יש כבר של קהילה של נוודים דיגיטליים חיה זה מאוד עוזר להשתלב
לבדוק גם חיי תרבות אוכל אופי של אנשים וכול דבר שהוא חשוב לכם ושיהיה לכם בהצלחה.

קבלת עבודה מהבית יכולה להיות מאתגרת. אתה צריך לוודא שהעבודה מתאימה לאישיותך. אבל זה לא קשה בכלל, עם קצת שומן מרפקים וקצת התמדה תוכלו למצוא ולהגיע לעבודת החלומות שלכם בעבודה בבית.
ערוך מלאי אישי-
ערוך רשימה מפורטת של הכישורים שלך, ניסיון עבודה קודם, השכלה, תשוקות, תחביבים ונקודות חוזק.
ברגע שיש לך את רשימת המאסטר שלך, צור רשימה נוספת של עבודות שאתה יכול לעשות בגלל הידע והניסיון הקודם שלך. זכרו לחשוב מחוץ לקופסה; נסה לחפש הזדמנויות לפי מערך הכישורים שלך, לא רק העיסוק שלך. הרקע הסיעודי שלך ואהבתך למדיה חברתית יכולים להפוך אותך למועמד המושלם למשווק מדיה חברתית בתעשיית הבריאות.
משרות וחברות מחקר-
הקדישו זמן לחקור את החברות בהן תרצו לעבוד. מהן הכישורים ודרישות הציוד שלהם לעובדים וירטואליים? האם הם מציעים הטבות? האם יש הזדמנות להתקדם ולצמיחה? מלבד הסתכלות על החברה עצמה, בדוק מה אחרים אומרים על החברה כדאי גם לעשות חיפוש בגוגל כדי לראות אם אתה יכול לחפור ביקורות אחרות או מידע מועיל.
כתוב קורות חיים מנצחים-
לכל חיפוש עבודה, עליך לעדכן וללטש את קורות החיים שלך. משרות עבודה מהבית הן תפקידים נחשקים מאוד, והמעסיקים מחפשים את הטופ. עדכן ורענן את קורות החיים, הפניות והמכתב המקדים שלך כדי לוודא שהמכתב שלך בולט מהקהל.
זכור להתאים את קורות החיים שלך לכל משרה ספציפית שאליה אתה מגיש מועמדות;
אם היית מחוץ לכוח העבודה במשך זמן מה, זכור לתעד זאת ולהוסיף הישגים ראויים לציון שעשויים להגביר את מידת הרצינות שלך, את חווית ההתנדבות שלך, עזרה בעסק משפחתי, בלוגים אישיים, חווית מדיה חברתית וכו'.
אם אתה נאבק בכתיבת קורות החיים שלך, או ששלחת 20-50 מבלי לקבל התקשרות אחת חזרה, קח את חבילת תבניות קורות החיים האולטימטיבית! חבילה זו תעזור לך לכתוב בקלות קורות חיים ומכתב כיסוי שמקבל תוצאות!
התחבר לרשת שלך-
ראשית, אנשים נוטים יותר לסמוך על המלצה של אדם מוכר על פני ערימה של קורות חיים לא ידועים לחלוטין. שנית, אנשים נהנים לעזור לאנשים אחרים, אז יידעו שאתם מחפשים עבודה מהבית. התחל בכך שתגיד לחברים ולמשפחה שאתה מחפש משרה ביתית ואם הם שומעים על משהו שיידע אותך. עם רשתות חברתיות כמו פייסבוק ולינקדאין קל יותר מתמיד להתחבר ולהישאר מחובר. וכמו שאומרים, זה לא כל כך את מי שאתה מכיר, אלא את מי שאנשי הקשר שלך מכירים.
שלב מדיה חברתית בחיפוש העבודה שלך-
השתלב בשלוש הרשתות החברתיות הגדולות: פייסבוק, טוויטר ולינקדאין (כולן בחינם להצטרף). בפלטפורמות האלה, אתה יכול להתחבר עם עמיתים ותיקים, חברים וחברים לכיתה, אבל גם להגדיל את טווח ההגעה שלך על ידי מעקב אחר חברות שאתה רוצה לעבוד בהן, להצטרף לקבוצות ולפגוש אנשים חדשים.
לינקדאין היא מקום מצוין להתחיל את חיפוש העבודה שלך; כאן, אתה יכול בקלות ליצור פרופיל מקצועי, לחפש משרות ולהתחבר למעסיקים לשעבר, עמיתים לעבודה ומנהלים. בלינקדאין, תרצה להפוך את הפרופיל שלך לנגיש ככל האפשר. אחת הדרכים לעשות זאת היא הצטרפות לקבוצות שונות, כמו קבוצות בוגרים, קבוצות מקצועיות וקבוצות בחסות החברה.
טוויטר היא רשת מצוינת נוספת כדי להקל על חיפוש העבודה שלך. אתה יכול להכריז מה אתה מחפש, להתחבר למותגים ואפילו לחפש משרות פנויות.
השתמש בכלי עבודה-
אם היו כלים שיכולים להקל על חיפוש העבודה שלך, למה שלא תשתמש בהם?! נסה להוסיף כמה כאלה למאמצים שלך, ואני בטוח שתראה תוצאות מהירות יותר.
תרגל את כישורי הראיון שלך-
לפני שאתה נוחת בראיון, אתה צריך להקדיש זמן לתרגל את כישורי הראיון שלך. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא לאסוף רשימה של שאלות ראיון סטנדרטיות ולתרגל לענות עליהן בקול רם. עשה זאת שוב ושוב עד שתרגיש בנוח לענות להם במקום.

Tags :
Share This :