פִּתָרוֹן?
יש בהישג יד שגרת משק בית בסיסית. תן לזה להיות משהו מאוד פשוט, למשל:

יום יומי:
לסדר את המיטות בבוקר.
לסדר ולשטוף את הכלים בערב.
ימי רביעי ושישי:
לכבס את הבגדים.
לִשְׁאוֹב את הבית.
בשבתות:
ניקיון החדרים.
קניות במכולת.
הקפדה על שגרה בסיסית לא רק תעזור לשמור על הסדר בבית, אלא גם תקל עליך בעבודה מרחוק.
להציל את מטלות הבית
אם אתה מציל את משימות העבודה שלך, אז למה לא לעשות את זה עבור הבית שלך? אולי הילד של השכן ישמח לטייל עם הכלב שלך, או שהבת של חברך תשחק עם התינוק שלך בזמן שאתה יושב ליד המחשב? הבעל או הילדים הגדולים מסוגלים גם לשטוף את הכלים או לסדר את הכביסה בארונות. אל תגרור הכל על עצמך, אל תפחד להאציל! אין חוק שקובע שאתה חייב לעשות את כל עבודות הבית בעצמך.
תשמור על פוקוס
זה חשוב מאוד לכל מי שעובד מהבית. דקה של הסחת דעת שווה שעה של עבודה. אז למד להתמקד ולמזער את כל הסחות הדעת. כבה התראות בתיבת הדואר הנכנס, סגור רשתות חברתיות, הזהיר את המשפחה שלך שאתה עסוק כרגע.

לעבוד מהבית ולהשאר שפויים

גם אם החלטתם שהכי מתאים לכם בעולם לעבוד מהבית כי כך תנהלו את חייכם כטוב בעיניכם ובאופן אידיאלי, מומלץ להצמד לכמה כללי יסוד נוקשים וברורים, פשוט כדי להמשיך וליהנות מהעבודה מהבית ולהשאר שפויים.
עבודה מהבית זה לא בית מלון לא בית הארחה ולא צימר בצפון, זה גם לא סוג של חופשה, עבודה מהבית זו עבודה לכל דבר לפיכך, כשאתם מתחילים את היום שלכם, קומו כהרגלכם, לעולם אל תעבדו מהמיטה גם אם זה קורץ לכם מאד ונראה ממש מפנק להתכרבל עם שמיכת הפוך ולהקליד הוראות במחשב. אל תעבדו גם מכסא נוח, כסא נוח כשמו כן הוא – נועד למנוחה ולא לעבודה, בחרו לכם כסא ארגונומי ונעים מכיון שאתם הולכים לבלות עליו הרבה שעות כל יום.
עליכם להמנע לא רק מעבודה במיטה או על כסא נוח, לעולם אל תתיישבו ברשלנות על ערמת בגדים לא מגוהצת, על השטיח הפרוס בסלון, על שמיכת טלאים בישיבה מזרחית או על המשענת של הספה, כל המקומות הללו הם סבבה בשביל לשבת עם חברים אבל לחלוטין לא מתאימים לישיבה של עבודה.
אתם עומדים לפני יום עבודה? – תתלבשו. למרות שזה נראה מיותר או לא נח או שאולי אפילו חבל על הזמן, לעולם אל תתרגלו לעבוד עם פיג'מה או חלוק בית או בגד בלוי שאתם לא מעיזים לצאת איתו החוצה. תכבדו את העבודה שלכם ותתלבשו לכבודה כראוי. אדם שמסתובב מרושל במשך כל שעות היממה לאורך ימים רבים עלול לאבד מהר מאד את שפיותו.
הקפידו לתחום גבולות ברורים בין העבודה שלכם לחיים בבית. אל תבזבזו את כל שעות היום על העבודה וגם אל תחרגו ממספר השעות הקצוב לכם. מאידך, אל תחטפו עבודות בית בתוך שעות העבודה שלכם, הערבוב הזה מבלבל, מביך ולחלוטין לא בריא לנפש.
הגם שאין לערבב בין שעות העבודה לחיים בבית, כן רצוי וראוי לקחת מידי פעם פסק זמן הצמוד באדיקות ללוח זמנים. הפסקת קפה, כמה תרגילי התעמלות פעם או פעמיים ביום ואפילו הסחת דעת של שיחת טלפון למשך עשר דקות, ישמרו על מצב רוח טוב ושמירה על בריאות הנפש.
כשאתם עובדים מהבית, אחד הכלים החשובים שאתם צריכים להצטייד איתו הוא שעון מעורר. עבודה מהבית יכולה בקלות רבה להסיח את הדעת מסביב ואתם יכולים לשקוע לתוך טרוף של עבודה בלי להרגיש שהזמן חלף. שימו שעון מעורר שיזכיר לכם מתי יום העבודה שלכם הסתיים, שיזכיר לכם גם מתי לקחת פסק זמן לשתיה, לאוכל או סתם כך לחילוץ עצמות פה ושם.
כשאתם עובדים מהבית הקפידו לעקוב אחרי מטרות. אתם אומנם שכירים אבל גם כמעט הבוסים של עצמכם, אל תשקעו לתוך לופ של עבודה שחוזר על עצמו, הציבו לכם מטרה, החליטו מתי אתם אמורים להשיג את אותה מטרה ועבדו באדיקות על פי ההנחיות שהצבתם לעצמכם.
חשוב מאד לשמור על קשר עם הקולגות שלכם לעבודה. אתם צריכים לדעת מה נעשה בתוך מקום העבודה שלכם למרות שאתם עובדים מרחוק, אתם זקוקים מאד גם לקשר חברי, הבדידות טובה ליום או יומיים, מעבר לזה היא מתחילה לפגוע בשפיות.
ואחרון חביב, אל תשכחו שאתם עובדים מהבית. אמנם הבית הוא שלכם, שילמתם עליו ממיטב כספכם ונטלתם על עצמכם משכנתא, אולם יש שם עוד דיירים, יש בני זוג יש ילדים ויש להתחשב בהם בכל מצב.
מומלץ מאד ליצור הסכמים עם המשפחה באילו שעות אתם עובדים מהבית, מה מפריע לכם, מה מפריע להם, שמרו על הפרטיות שלהם, על השקט שהם זקוקים לו וכוונו לכך שגם הם יתחשבו בצרכים שלכם כשאתם בוחרים לעבוד מהבית.

בחירת הקריירה המתאימה היא אחת מהחלטות היותר מאתגרות וקשות שאדם צריך לקבל בחייו. אנשים רבים מקדישים למחשבה הזו זמן רב וממושך והחיפוש יכול להיות לעיתים מאוד מבלבל. עם מבחר כל כך רחב של אפשרויות זמינות, זה בהחלט קשה לדעת איזו קריירה היא המתאימה ביותר לכישורים, לתחומי העניין ולמטרות שלכם.
אז איך בכל זאת אפשר לדעת ובסופו של דבר גם לבחור את הקריירה המתאימה ביותר?

ריכזנו לפניכם מספר טיפים שאנחנו חושבים שיכולים מאוד לעזור לכם בתהליך:
הצעד הראשון בבחירת הקריירה הנכונה הוא קודם כל לזהות את הכישורים ואת תחומי העניין שלכם.
התרווחו במקומכם. קחו לכם כמה נשימות ועיצמו את העיניים. עכשיו תשאלו את עצמכם- במה אתם טובים? מה אתם אוהבים לעשות?
שקלו את היכולות הטבעיות שלכם ואת הפעילויות שגורמות לכם שמחה ומביאות את עצמכם לידי ביטוי, סיפוק והגשמה עצמית.
תוכלו גם להיעזר בסביבה הקרובה שלכם- במשפחה ובחברים קרובים ולבקש מהם להכין רשימה של תכונות מועצמות שהם מזהים בכם ורשימה נוספת של דברים שהם חושבים שאתם טובים בהם. כך תוכלו לראות זווית ראיה נוספת על הדרך בה תופסים אתכם ועל הדברים בהם סביבתכם הקרובה חושבת שאתם טובים.
כל אלו יוכלו לעזור לכם לצמצם משמעותית את רשימת הקריירות הפוטנציאליות ולהתמקד באלו שמתיישרות עם החוזקות והתשוקות שלכם.
במידה ולא הצלחתם לענות לעצמכם על השאלות האלה. או שהתשובות לא היו מספיק מספקות עבורכם תמיד תוכלו לפנות ליועץ מקצועי ולקבל ליווי והכוונה ויחד לבנות מסלול ייעודי.

הצעד שני הוא להתחיל לחקור קריירות שונות: לאחר שזיהיתם את הכישורים ואת תחומי העניין שלכם, הגיע הזמן לחקור את הקריירות שמתאימות לכם. תוכלו להשתמש במגוון משאבים מקוונים. לדוגמא אתרי קריירה, מנועי חיפוש עבודה ואתרי דרושים כדי ללמוד על קריירות שונות, על הכישורים ועל תנאי הקבלה הנדרשים לכל אחת מהן. דברו עם אנשים העוסקים בתחומים שאתם שוקלים ובקשו את עצותיהם ותובנותיהם.

הצעד השלישי הוא לשקול את הערכים והמטרות שלכם. בנוסף לכישורים ולתחומי העניין שלכם, חשוב מאוד לקחת בחשבון את הערכים והמטרות שלכם בעת בחירת קריירה. חזרו לשאול את עצמכם- מה חשוב לכם? מה אתם רוצה להשיג בקריירה שלכם? תרצו שהעבודה שלכם תכיל בתוכה אינטרקציה עם אנשים? או שדווקא תעדיפו לעבוד מול מכונות או מחשבים? תרצו לתת שירות? לעזור לפתור בעיות שונות? להביע את עצמכם בדרך אומנותית או שבעצם תעדיפו לנהל צוות עובדים שלם?
שקלו את המטרות האישיות והמקצועיות שלכם ובחרו בהתאם אליהן בקריירה שתואמת אותן.

הצעד הרביעי הוא למעשה די פשוט- קחו את הזמן. בחירת הקריירה הנכונה לכם היא החלטה גדולה ומשמעותית ולכן חשוב לקחת את הזמן ולבחון את כל האפשרויות העומדות בפניכם. אל תמהרו להחליט. בצעו החלטות שקולות.
קחו את הזמן לחקור ולגלות מהי הקריירה המתאימה ביותר.

הצעד האחרון הוא שחשוב לזכור שהחיים הם דינאמיים. כבני אדם, אנחנו מתפתחים כל הזמן לכיוונים שונים. הדברים שעניינו אתכם לפני כמה שנים, לווא דווקא הם אותם הדברים שמעניינים אתכם גם היום.
אל תפחדו לשנות את דעתכם ולנסות תחומים שונים ומגוונים אם אתם מבינים שקריירה מסוימת
לא מתאימה לכם. במקביל, אפשר לעסוק בתחומים שונים במקביל וניתן למצוא את הדרך לשלב בניהם. אל תגבילו את עצמכם. האפשרויות הן אין סופיות.

בחירת הקריירה הנכונה היא החלטה חשובה לחייכם הבוגרים והיא דורשת מכם להפעיל שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. על ידי זיהוי הכישורים ותחומי העניין שלכם, ביצוע מחקרים אודות קריירות שונות, התחשבות בערכים ובמטרות שלכם ולקיחת הזמן תוכלו לבחור בקריירה המתאימה ביותר לכם.
צאו להגשים חלומות
בהצלחה

יותר ויותר אימהות בוחרות לעבוד מהבית 2

החלטתי לדבר על נושא שהרבה אנשים בוחרים לטאטא מתחת לשטיח , אולי כי זה נוגע בעולם הפמיניזם או אולי כי זה פשוט כואב יותר מידיי,
אבל אתם מכירים אותי , אני לא בוחלת באמצעים וקופצת ישר לנושאים הכי רלוונטים לשנת 2022 .
מי לא מכירה את הצביטה בלב כשאת הולכת לעבודה ויודעת שהילדים נשארים מאחור?
יש היום פיתרון –
עבודה מהבית !
האפשרות הזאת מזכה אותך להשתכר בכבוד ובמקביל להיות חלק בלתי נפרד ממהלך היום של הילדים.
בשנים האחרונות ניתן לראות התפתחות ניכרת בתעסוקת הנשים וזה אכן מבורך , יחד עם זאת אלמנט חשוב מאוד נראה שנשאר מאחור וכן כן אני מדברת על האימהות.
איפה האימהות שהיו מחכות לילדים שיחזרו מבית הספר עם סירים של אוכל טעים וחם ,
איפה האימהות שישבו עם הילדים על שיעורי הבית והקשיבו לכל הסיפורי אלף לילה ולילה על ההיא וההוא מהכיתה?

Tags :
Share This :