עם עבודה מהבית מיכאל בדרך הנכונה

מיכאל היה מה שנהוג לכנות שובב בלתי נלאה. כבר בגיל הגן הוא לא אהב לשבת ב"ריכוז" כמו כל הילדים. מיכאל העדיף לשחק בחצר, בארגז החול או בכל דבר אחר שלא היה כרוך בישיבה ליד השולחן, על השטיח או בכל פינה אחרת.שלא כמו כל הילדים בגן למיכאל היו" קוצים בישבן". לפחות ככה אמרה הגננת להוריו, משהו דוקר אותו כל פעם שהוא צריך לשבת כמה רגעים. הוריו חייכו ואמר לגננת. את מרגישה את זה כמה שעות קצרות ביום. אנחנו מתמודדים עם זה כל שעה ושעה.האמת, רק בגלל הבעיה הקשה של מיכאל אימו עזבה עבודה טובה ועברה לעבודה מהבית.

מיכאל התבגר, במאמץ צלח את שנות הנערות. גמר את לימודיו ואפילו סיים, ובכבוד את השירות הצבאי.לצערו, ולצער הסובבים אותו, יכולתו לשבת במקום אחד, להתרכז במעשה אחד לאורך זמן הייתה קטנה מאוד.מעט מאוד עבודות עניינו את מיכאל. אין מה לדבר שמיכאל בכלל לא חשב על לימודים , לעיתים מאוד רחוקות עלתה בראשו המחשבה אולי ילך ללמוד מקצוע מעניין. רק המחשבה על ישיבה כמה שעות במקום אחד גרמה לו למין עצבנות בלתי מובנת.למיכאל הייתה יכולת טובה ביצירת קשרים עם אנשים. הוא היה יכול לשוחח על כמעט כל נושא שבעולם, ומי שלא ידע שהוא בקושי סיים השכלה פורמלית היה חושב שלפניו איש אשכולות עם השכלה רחבה ועמוקה. מיכאל היה מאוד חברותי, עם יכולת להשפיע, ולטובה על כל סביבתו.חבר טוב שלו שאל אותו פעם מדוע לא תנסה עבודה-מהבית. בעבודה מהבית אתה, הסביר לו החבר ,בדרך כלל צריך למשוך אחרים לצידך, לפעמים למכור ולפעמים להניעם לבצע מעשים,טובים,שונים.ולך ידידי יש הכישרון לכך.

מיכאל לא קנה במהרה את הרעיון של עבודה מהבית.
האמת, עצם המלה "עבודה" נראתה לו מכשלה גמורה. מיכאל אף פעם לא עבד ממש עם מנהל , עם בוס מעל ראשו.חברים ומכרים וסתם ידידים שידעו את יכולותיו הטכניות היו נעזרים בו בעבודות שונות. מי בתיקונים בביתו, מי בחידוש מכונה במפעלו והיה גם בעל-מוסך בעיר מגוריו שכאשר עומס העבודה במוסך היה גדול נהג להעזר במיכאל. מיכאל, איש לא יודע כיצד, היה לו חוש טכני נהדר וידע מעשי רב שלמד רק מתוך התבוננות באחרים כיצד הם מבצעים את עבודתם. בכל פעם שנקרא לתת-כתף היה נענה ברצון ומתוגמל טוב על ידי החברים שהזמינוהו לעזרתם.

כאמור למעלה. החבר הטוב שיכנע את מיכאל , שבינתיים כבר לא היה נער צעיר,לנסות להתייצב. ל"התבגר"ולנסות עבודה מהבית כמשהו יציב וקבוע. לנסות עבודה שתהיה העוגן של חייו. שתפרנס אותו, שתבטיח לו הכנסה ופרנסה טובה בלי להיות תלוי ב"טובות" מצידם של חבריו ומכריו.
לא קלה הייתה הדרך שלו, הרבה הצעות לעבודה-מהבית הוא בדק. אפילו ניסה את חלקן. ובאמת היו הרבה הצעות שנראו טובות, מכניסות וכדאיות. כל ההצעות הצריכו,כמובן, התמדה. רצון להצליח והרבה סבלנות. כמובן שהיה גם צורך להתאמץ וללמוד את העבודה מהבית. איך מכניסים ממנה כסף.ואיך גדלים עם העבודה ומוצאים פרנסה שלמה ומכובדת.למיכאל התברר שאם התבגרותו גם יכולתו להתמיד בדבר אחד אשר כן מעניין אותו קיימת סוף סוף. היכולת להתמיד, היכולת להיות סבלני סוף סוף התגלתה גם אצלו.כנראה שהעבודה מהבית היא באמת הדרך הנכונה עבורו.

היום, לאחר תקופה לא ארוכה במיוחד מיכאל יודע שהוא על הדרך הנכונה. בעבודה מהבית הוא מצא גם פרנסה, גם עתיד טוב וכרגע גם נראה שהוא גם מצא את אהבת חייו.רות הייתה גם צעירה בכמה שנים בודדות ממיכאל, אבל בעיקר, רות ידעה לנתב את אהובה לדרך הנכונה, ותמכה בו לכל אורך הדרך. העתיד של שניהם נראה טוב ומבטיח

עבודה מהבית, למה לא?

עבודה מהבית. נשמע קסם כזה, שמשלב את כל התנאים האידיאליים ומאפשר להנות מכל העולמות… לאכול את העוגה אך יחד עם זאת גם להשאיר אותה שלמה… לא? חלום. גם להרוויח כסף, להשיג פרנסה ולדאוג להכנסה, גם הזדמנות להרוויח עוד כמה שקלים חשובים שמאפשרים לך להגשים חלומות ולאפשר לעצמך כל מיני דברים קטנים שחלמת עליהם תמיד…. גם להישאר בבית ולהיות נוכחת בו בכל הזמנים החשובים, גם עבודה בשעות שמתאימות לך ואת בחרת בהן, מה שמעניק לך חופשיות וגמישות משחררת, וגם חיסכון רב של זמני הנסיעה וההגעה למקום העבודה. בקיצור, נשמע אידיאלי, ממש לרקוד על שתי החתונות.

אם מסתכלים על כל המעלות הללו, נשמע שמי שיוצא מהבית בשביל לעבוד הוא פראייר או סתם לא יודע לנצל הזדמנויות, או משהו כזה, לא? כאילו, אם יש לעבודה מהבית כל כך הרבה מעלות, מי טיפש ויצא לעבוד מחוץ לבית? זה כמו לצאת לעבוד כאשר דמי האבטלה שווים בסכומם למשכורת….

אז יכול להיות, שאם תחשבו שוב פעם, על כל הצדדים של עבודה מהבית, חיוביים ושליליים כאחד, תעשו חושבים שוב. הגיוני מאוד שתחליטו שזה מתאים לכם מאוד ואתם רצים על זה, לא רק הולכים, כי באמת היתרונות והמעלות של עבודה מהבית הם רבים הרבה יותר מהחסרונות שלה, אבל עדיין… יכול להיות שעבודה מהבית לא מתאימה לכם, והכמה חסרונות שלה משמעותיים בשבילכם מאוד והופכים את כל העניין ללא משתלם בכלל.

אז הפעם אנחנו כאן כדי לדבר על הצד הפחות נחמד של העבודה מהבית, וחושבים יחד על הסיבות שאולי יגרמו לכם לומר לא לעבודה מהבית.

חיסרון משמעותי ובולט של עבודה כזו היא העובדה שהעבודה היא מהבית עצמו. נכון, זוהי גם המעלה של עבודה מהבית… אבל גם חיסרון. כי זה יכול לגרור אחריו ערבוב מטריד בין הבית לעבודה, שיגרום לכם להרגיש בלבול וחוסר אונים, עד כדי ייאוש. כי אם בעבודה רגילה, איזו יותר ואיזו פחות, מסיימים את העבודה בשעה קבועה, נועלים את המשרד ומשאירים בו את כל ענייני העבודה, וחוזרים הביתה בראש שקט ופנוי, בלי הטרדות ועם אפשרות להתמקד בכל מעגלי החיים האחרים המקיפים אותנו, כמו ילדים, משפחה, חברים וידידים, הרי שכאשר העבודה היא מהבית משהו מתחיל להתערבב…. פתאום כבר לא כל כך ברור איפה מתחילה העבודה ויש להניח בצד את שאר ענייני הבית, ואיפה נגמרת העבודה ומגיעה שעתם הגדולה של שאר המעגלים החברתיים שלנו…. אמנם לאנשים רבים מתאים דפוס התנהלות כזה, והם לא יחושו כל בלבול או חוסר סדר אם סדר יום כזה, אך יש רבים שיגלו שמעגל אחד משתלט להם על המעגל השני, והם נופלים ממשימה למשימה ורודפים אחר ההספקים בלי לשלוט בסדר היום שלהם ובלי לנהל אותו כראוי. כך הם יגלו פתאום שלמרות שהם תיכננו לעבוד מספר קצוב של שעות, ואחר כך להתפנות לעניינים אחרים, הם המשיכו לעבוד ו"רק" גמרו עניין קטן או "רק" סיימו כמה קצוות פתוחים או ענו לכמה מיילים דחופים או שלחו ד"וח לבוס או טיפלו בבקשה של לקוח או…. ככה בדיוק זה נראה. רודפים אחרי המטלות, מנסים להספיק עוד משהו ועוד משהו, וכמו שאמרנו כבר קודם – רוצים לרקוד על שתי החתונות, ובסוף מגלים שמה אפשר לעשות, אין באמת אפשרות לרקוד על כמה חתונות יחדיו… ולכל דבר יש מחיר…

Tags :
Share This :