עכשיו שתדעו עוד דבר שחשוב לדעת מכמה סיבות העבודה בבית טובה יותר ומשפיעה על סגנון החיים שלנו,

איך ? עצם זה שאתם עובדים בשעות הנוחות לכם, ואתם יכולים להפסיק באמצע העבודה ולצאת לסידורים ולפעילות כל שהיא שבא לכם, משפיעה מאוד על שמחת חיים יותר רגועה ושמחה, אתם קובעים מתי מתחילה העבודה בבית וגן מתי לסיים אותה, כך כשהמושכות בידיים שלכם הכל נראה ומרגיש אחרת, הכל טוב יותר, רגוע יותר, ובכלל החיים נראים ורודים יותר. בהצלחה.

עבודה מהבית בדרך כלל היא בעלת יתרונות רבים לעובד מהרבה בחינות כמו- שעות העבודה, ההפסקות על פי בחירה והחופשיות. אך אחד היתרונות שדווקא תקפים יותר למעסיק, ומהווים אפילו חיסרון לעובד- אלו ההוצאות הכספיות הכרוכות בעבודה מהבית. עבור המעסיק מדובר בהוצאות כספיות שהוא חוסך, אך עבור העובד מדובר בהוצאות שמתווספות לכיסו הפרטי.

דוגמאות להוצאות כאלו:
-חשבון חשמל גבוה יותר: באם העובד יושב על המחשב בביתו במקום לצאת מהבית, אוטומטית חשבון החשמל עולה. מזגן שעובד במשך יום שלם במקום חצי יום, קומקום שמופעל יותר עבור כוסות הקפה ששותה העובד, אורות שנשארים דולקים במשך יום שלם (במקום חצי יום באם העובד יוצא לעבודה) וכו'… כל אלו מייקרים החשבון החודשי.
-הוצאות אינטרנט: העובד מהבית בדרך כלל עובד על המחשב ומשתמש הרבה באינטרנט. שירותי אינטרנט מוגדלים יותר לשימוש רחב יותר, גם עולים יותר כסף.
-פלטפורמות: לעיתים העובד צריך לשלם עבור התקנה של פלטפורמה ספציפית על המחשב האישי שלו שתעזור לו בעבודתו, או להתקין אפליקציות שונות בעלות חודשית. אלו דברים שבד"כ מקבלים ללא עלות במחשבים המשויכים למקום עבודה קבוע, ואינם נמצאים על מחשב ביתי רגיל.
-הוצאות מגורים: לעיתים יש צורך בדירה עם חדר נוסף, כדי שיהיה אפשר לייעד אותו לחדר עבודה. הוצאות שכירות על דירה גדולה יותר, הן גדולות יותר.

הוצאות אלו הן בדיוק ההוצאות שחוסך המעסיק כשהוא בוחר להעסיק עובדים מהבית:
-חשבונות חשמל: אם העובדים לא מבצעים את עבודתם ממקום עבודה קבוע אלא מהבית, ממילא אין הוצאות חשמל הנובעות משימוש העובדים בחשמל במקום העבודה.
-הוצאות אינטרנט: גם אלו הוצאות הנובעות משימוש העובדים באינטרנט במקום העבודה, וממילא מתבטלות גם הן.
-פלטפורמות: אין צורך להתקין פלטפורמות עבור מחשבים במקום העבודה, או לקנות את המחשב עצמו, או כל ציוד משרדי אחר… מהסיבה הפשוטה שאין משרד.
-הוצאות שכירות או קניית משרד: זוהי בעצם ההוצאה הראשונית והמרכזית שמתבטלת כאשר העובדים נמצאים בביתם.

כך שבעצם כל ההוצאות שהמעסיק חוסך מכיסו, העובד מוציא מכיסו. אמנם ישנם מעסיקים שמשלמים 'סיבוס'= כרטיס שמאפשר לקנות אוכל בסכום כסף יומי. ישנם גם מעסיקים שמשלמים עבור הוצאות נוספות- כמו קניית המחשב… אך לא כולם פועלים כך. יתרה מזאת, ישנן הוצאות משמעותיות נוספות כמו מגורים וחשבונות מוגדלים שלרוב לא משולמות.
אם המעסיק לא משלם עבור כך, ישנה אופציה נוספת עבור העובד לקבל החזרי מס על הוצאות אלו ממס הכנסה בסוף שנת העבודה. צריך לדעת איזה חשבונות על פי חוק מאפשרים לקבל החזר ואיזה לא. צריך לדעת איזה טפסים למלא ואיך למלא אותם, ומי שלא מתמצא בבירוקרטיה מבקש סיוע מרואה חשבון- ובל נשכח שגם פעולה זו עולה כסף.

מנגד היתרונות בעבודה מהבית כל כך גדולים עבור העובד, שברוב המקרים הוא לא ישקול את ההוצאות האלו ויתחרט. מדוע? מכיוון שעבודה מהבית גם חוסכת הרבה. הנה מספר דוגמאות לחיסכון שיוצרת עבודה מהבית:
-אדם שמעוניין לטייל בעולם, האופציה הכלכלית הטובה ביותר עבורו היא לעבוד מהבית ולטייל תוך כדי. כך העבודה הולכת איתו, והוא מצליח לטייל ולממן זאת תוך כדי הטיול עצמו. עבור אדם כזה למשל, העבודה מהבית היא חיסכון ולא הוצאה.
-אדם שעובד מהבית עם מעסיק בישראל, אך חי ומתגורר עם משפחתו בתיאלנד. המשכורת הישראלית שהוא מרוויח כל חודש גדולה משמעותית מהמשכורות בתיאלנד, ואף הוצאות המחיה שם נמוכות. כך שגם עבורו העבודה מהבית היא חיסכון ולא הוצאה.
-גם אדם שעובד מהבית בצורה בנאלית, ויושב בכל יום על המחשב בחדרו כדי לעבוד, גם הוא חוסך- חיסכון בזמן. עבודה מהבית היא בעלת שעות גמישות, ללא צורך בנסיעה לעבודה ועם הרבה פחות בזבוז זמן. עבודה מהבית יוצרת הרבה פעמים יותר זמן פנוי, וזמן שווה כסף… זמן שווה הכול.

אז עבודה מהבית זה הוצאות או חסכונות? גם וגם.

  1. עבודה מהבית היא בעצם עבודה במשרד ביתי. רוב האנשים מעדיפים לעובד מהבית מטעמי נוחות מכיוון שזה מפחית עלויות תחבורה ועלויות אחרות הקשורות לעבודה. זה גם מאפשר לאזן את העבודה שלך עם חיי הבית שלך. מעסיקים אוהבים לעבוד מהבית בגלל שזה מפחית את מספר השעות שהעובדים שלהם מבלים בעבודה. יש אנשים שאוהבים לעבוד מהבית מכיוון שהם יכולים להישאר עסוקים כל הזמן. יש הרבה יתרונות בעבודה מהבית. עם זאת יש גם הרבה חיסרונות לעבודה מהבית.
    עבודה מהבית היא אופציה מצוינת עבור אנשים שרוצים להתפרנס בכבוד. רוב מהעבודות דורשות נסיעה שבועית או יומית למקום העבודה שלהן. זה מגביל את מספר השעות שאתה יכול לעבוד בכל שבוע ומגביל את הסכום שתרוויח. בנוסף, קשה להישאר בריא בזמן עבודה במשרד; עובדי הבית בדרך כלל רגועים יותר ויכולים לאכול ארוחות בריאות יותר בגלל שיש יותר דמן וחופשיות. עם זאת, יש הרבה סיבות שעבודה מהבית יכולה להיות מסוכנת. לדוגמה, כשמעבירים את העבודה לבית אין שום הפרדה בין המשרד לבית. זה יכול להיות מאוד מבלבל וקשה להבין לדיירי הבית במיוחד לילדים קטנים. בני אדם התרגלו להפרדה מסוימת בין בית לעבודה וכעת התמונה הזאת מתחילה להשתנות. במצב כזה עדיף שחלל העבודה תהיה בנפרד לשאר החללים בבית רגיל. למשל מומלץ שיהיה חדר מוקדש לשמרד וכך לא עובדים בסלון או בפינת אוכל. זה גם הרבה יותר נוח לעבוד משרד מאשר על הספה. כל אחד יכול להרוויח מעבודה קשה ולהיות מקצועי בכל עת.
    הרבה תעשיות היום מתחילות להעדיף דגם של עבודה מהבית כי זה הרבה יותר נוח לעובדים וגם יותר נוח עבור החברה עצמה. זה חוסך להם הרבה כסף כי הם לא צריכים לשלם לעובדים שלהם נסיעות וזה גם חוסך להם עלויות כמו חשמל, ריהוט ועלויות כלליות לתחזוקת המשרדים שלהם. לחברות גדולות כמו חברות נדל"ן או היי-טק יש הוצאות רבות רק כדי לשמור את המשרדים שלהן פתוחים וסכום הכסף הזה בהחלט מצטבר עם השנים. כיום חברות רבות בוחרות לקבל את ההיבטים השליליים של מודל עבודה מהבית רק בגלל העובדה הפשוטה שזה חוסך להן הרבה כסף. הוצאות כגון חשמל, מים, ריהוט, שכר דירה ועוד אינן חלק מהתקציב הבסיסי של החברה בבחירת מודל העבודה מהבית. אפשרות זו הפכה לטובה מאוד במיוחד עם העלייה הנוכחית של שכר המשרדים האלו וליתר דיוק של מחירי החשמל בכל רחבי העולם.בנוסף, חברות נהנות ממודל העבודה מהבית מכיוון שהן אינן מחויבות לשלם עבור עלויות הנסיעות של עובדיהם. זו הייתה דרישה לחברות גדולות לשלם וגם ציפייה מהעובדים לכיסוי העלויות הללו עבורם. אם נחבר כל עובד בודד וכמה מגיע להם על פי חוק, זה אכן מסתכם באלפים.
Tags :
Share This :