עובד שכיר מול עובד פרילנסר

כיום ישנם עובדים המוכרים לכולנו כעובדים שכירים, שבעצם עובדים במקום עבודה או עובדים מהבית ומקבלים תנאים ומשכורת חודשית קבועה או משכורת המחושבת כמשכורת שעתית.

לעומתם יש מה שנקרא עובד פרילנסר, זהו עובד אשר גם מקבל משכורת, אך עם הבדלים מסוימים מול העובד השכיר, אחד מהם הוא שעובד המוגדר כפרילנסר בעצם הוא העובד העצמאי, שבעצם מקבל את המשכורת שלו על ידי חיפוש אחר העבודות והלקוחות בכדי שתמיד תהייה עבודה.

הבדל נוסף הוא שכעובד שכיר, בין אם עובד בעבודה במקום מסוים ובין אם עובד בעבודות מהבית, מופרש לו אחוז מסוים של פנסיה, לעומת העובד העצמאי, אשר כל נושא ההפרשות מוטל אך ורק על כתפיו.

כשכיר, העבודה בין אם במקום העבודה עצמו, ובין אם העבודות מהבית, ניתן להרוויח את אותה משכורת ואותם התנאים יישארו ללא פגע, ובנוסף ההפרשות שלנו לא ייפגעו אף הן, וכשכירים מהבית הסיכויים והסיכונים להיפגע נמוכים משמעותית מעובד עצמאי.

אדם שעובד כפרילנסר מסתכן הרבה יותר מאשר אדם שנמצא כשכיר מהבית, כיוון שפרילנסר צריך לחפש עבודות והלקוחות שלו, והמשכורת שלו משתנה בהתאם, והתנאים שלו שונים בהרבה משכירים, בין היתר כי בכל הקשור לאחוזי פנסיה וכדומה יותר אך ורק מכיסו של הפרילנסר.

למרות זאת, ישנו יתרון אחד שבא דווקא לטובת העובד שעוסק כפרילנסר והוא שהרווח יכול להיות גבוה הרבה יותר מרווחו של השכיר, גם אם הפרילנסר אינו עובד מהבית ואינו עובד בסופי שבוע.

לפרילנסרים לעומת השכירים יש את האפשרות לעבוד היכן שירצו לעבוד, לעבוד אצל הלקוח, לעבוד במשרד ואף לקיים את העבודות מהבית, ובשעות שירצו, ואף לשלב את העבודה מבחוץ עם העבודות מהבית, ועדיין לייצר עבודה שתספק להם את התנאים שצריכים על מנת שייהנו מרווח גדול יותר מהשכיר.

על אף הבדלים אלה, ישנו גם דבר מה משותף בין עבודה כשכיר לבין עבודה כפרילנסר וזוהי העובדה שעובד שכיר יכול עם הזמן להפוך לפרילנסר, ולהיפך, עובד שעוסק כעצמאי יכול להפוך להיות לעובד שכיר, ובתוך אפשרות זו נמצא גם התנאים שמשתנים בהתאם למה שאנחנו בוחרים לעשות

עבודות מהבית בסופי שבוע

עקב קריסת הכלכלה, עבודה במצב קורונה יכולה לתת לנו מרווח נשימה, קטנה ככל שתהייה, גם אם העבודה תהייה עבודות מהבית ובסופי שבוע.

עבודה בסופי שבוע אומנם לא תביא איתה את העושר, אך מה שכן היא תביא זה לפחות שהמחיר שמקבלים בסופי שבוע הינו גדול יותר מבדרך כלל, ורק בשעות מסוימות.

ישנן עבודות מסוימות הנותנות את האפשרות או את האופציה לעבוד גם בסופי שבוע, אך לא בכל העבודות ניתן לעשות זאת, ובעבודות שכן אפשרי לעבוד בסופי שבוע, בחלקן תתאפשר עבודה זו כעבודות מהבית הכוללת את האפשרות לעבודה בסופי שבוע.

במצב כמו היום שבו לא ניתן להתפשר על מקומות עבודה וצריך להביא פרנסה הביתה, צריך לתפוס כל מה שמוצע בשוק העבודה, ללא כל קשר לסכום הפרנסה שנקבל, וללא כל הקשר לסוג העבודה שנקבל.

במקומות עבודה בהן אין את האפשרות לעבוד בסופי שבוע, ניתן למצוא עבודה נוספת שעיקר עבודתה היא בסופי שבוע או כמה שעות ביום ולעשות אותה כעבודות מהבית.

כאשר מוצאים עבודה בין אם משמרות ובין אם עבודות מהבית, ניתנת האפשרות להרחיב את ערך העבודה ואת שעות העבודה כמה שניתן במידה ואפשרי, על מנת שתתאפשר לנו הרחבת הפרנסה.

ישנם עבודות מסוימות המחפשות עובדים שמוכנים לתת את המענה לעבודה בכל יום בשבוע הכולל את הסוף שבוע של שישי שבת, ולפעמים אף עבודה גם בחגים ובעצם נותנת את הפרנסה הגבוהה שממנה אפשרי להתקיים, אלא אם כן אנחנו מוצאים עבודה הנותנת לנו את הפרנסה גבוהה גם ללא סופי שבוע וחגים.

עבודה היא לא רק לפרנסה, היא גם לעשייה ולהתפתחות אישית, ישנן עבודות בהן יש עבודת לחץ בכל יום בשבוע הנותנת את האנדרנלין, הלחץ וההנאה הנחוצה על מנת להרגיש שלמים, במיוחד אם אותה העבודה משתלמת כלכלית.

בתקופה הנוכחית בה המצב הכלכלי בקריסה, אין מקום להתמהמה, מציאת עבודה היא קשה ואף לפעמים לא מספקת, ולכן יש הצורך במציאת עבודה, בין אם קשה ובין אם קלה, בין אם משכורת נמוכה או גבוהה, ובין אם העבודה היא כמה ימים בשבוע או כל יום בשבוע הכולל סוף שבוע, העיקר הוא למצוא את העבודה שתיתן לנו פרנסה.

Tags :
Share This :