עובד מהבית – האם אתה זכאי לתוספת שכר בגין שעות עבודה נוספות?

העבודה שאין שום צורך בניסיון או הכשרה להרבה מאוד מהעבודות מהבית מגדילה משמעותית את מספר העובדים האופציונליים, קחו לדוגמא אדם שבעבר לא יכל לעבוד בשום דבר מכמה סיבות , או שהוא נמצא בתקופת זמן שאין לו אפשרות לעבוד בעבודה מסודרת, או שלא מצא הוא עבודה בה הוא יוכל לעבוד בלי שהוא צריך הסמכה והכשרה מיוחדת , ולכן לא עבד בשום דבר, בשונה מהעבודה מהבית שבה כמעט כל בן אדם יכול לעבוד , ללא הרבה מאמץ, אפשרות לעבוד בזמנים מתים בלי בזבוז זמן , אין צורך בהתחייבות למספר שעות מסוים, דרך עבודה עפ בחירה אישית ויכולת להתקדמות והתפתחות ללא צורך בהשקעה גדולה, האופציה הזו , להתקדם להתפתח ברמה הכלכלית משנה חיים לבני אדם רבים , שלפני כן לא יכלו לעבוד ולהרוויח וכעת עם שלל העבודות מהבית והאופציות הרבות ניתנת האופציה לעבודה והתקדמות.
העובדה הזו, שיש אופציה אחרת שבה אתם יכולים להרוויח להתקדם ולחיות בצורה נוחה הרבה יותר צריכה להוביל עוד ועוד אנשים להתחיל במגמה הזו, של עבודה מהבית, וניתן לראות שלא רק אנשים אלא גם חברות רבות עוברות לגישה הזו של עבודה מהבית

עבודה מהבית – מה חשבתי לעצמי?

אין ספק שיש יתרונות מאוד משמעותיים בעבודה מהבית. היתרון הגדול ביותר הוא שאתה בוס לעצמך. יושב ועובד בזמן שלך מבלי שאף אחד יושב לך על הראש. חיסכון רב של זמן בבוקר ובצהריים. בנסיעות באוטובוס, ברכבת, הפקקים. וגם זמן החזרה הביתה. אתה יכול לבחור עם מי לעבוד ואת הפרויקטים.

באופן כללי מאז שהקורונה באה עלינו הכול השתנה. בעלי עסקים מבינים שלהעסיק עובדים מהבית דווקא משתלם להם. חוסך הרבה התעסקות וגם הרבה פעמים חוסך כסף. גם יש את ההבנה הזאת שעבודה מהבית היא אינה רק להשלמת הכנסה אלא יכולה להיות עבודה עיקרית במשרה מלאה.

חשוב לציין שיש הרבה אתגרים בעבודה מהבית. לדעתי מתרכזים בשלוש נקודות עיקריות:

*ניהול נכון של הזמן- ישנם הרבה הסחות דעת בבית וחשוב לא להתפזר, לא לחשוב על עבודות הבית השוטפות אלא להיכנס למוד של עבודה מתוכנן מראש. במשרד יושבים בשולחן עם מחשב וערמות של טפסים ומשימות אין הסחות דעת יותר מידיי. הכלים לא מסתכלים עליי מהכיור ולכן קל יותר להיכנס למוד של עבודה.

*בדידות-פן הבדידות בהעדר חיי חברה עם צוות העובדים. תקשורת מעטה מאוד עם שאר הצוות והלקוחות. בגלל שאנחנו בעידן דיגיטלי הכול יכול להיות באופן מקוון. זה מאוד תלוי בן אדם. מי שאוהב את הלבד, את השקט ויודע להתנהל בצורה מקסימלית לא תהיה לו בעיה להסתדר. למי שקשה להיות בסביבה שהיא לא סביבת עבודה ייעודית וחייב קשר ואינטראקציה עם אנשים יהיה לו מאוד קשה לעבוד מהבית.

*יחסי עבודה-בית-מה שכן צריך לשים לב שהעבודה לא מתערבבת יותר מידיי עם החיים הפרטיים. לשים קווים אדומים, מתי מתחילה העבודה ומתי היא נגמרת. קל מאוד להישאב לתוך העבודה ואז חיי הבית פשוט הולכים לאיבוד. קשה להגיד לילדים שכרגע אין לי פנאי ואני בעבודה שבעצם הם רואים אותי בבית.

שחושבים על זה… מה יכול להיות יותר טוב מעבודה מהבית? קמים מתי שרוצים, לובשים מה שרוצים, יש זמן להיות עם הבעל, עם הילדים, לקחת את זמן בבוקר. אז זהו, שלא! הילדה השלישית שלי והחלטתי להישאר איתה בבית. כנראה ששיגעון הקורונה הגיע גם אליי. אבל מהר מאוד הבנתי שלא בטוח שעשיתי את ההחלטה הנכונה. עבורי לפחות.

לפני שילדתי את בתי השלישית לפני שנה וארבעה חודשים, להגיע לעבודה היה סיפור. דבר ראשון זה לעשות את כל המאמץ לצאת מהבית עד 07:30 בבוקר אחרת יש איחור בטוח! בכדיי להגיע לעבודה הייתי צריכה לקחת אוטובוס ורכבת סה"כ כשעה ולהגיע לעבודה מתנשפת. אותו הסיפור כשעה לחזור הביתה ולהספיק לאסוף את הילדים בזמן. מזל שיש את בעלי. אחרת לא הייתי מצליחה לעשות את כל זה לבד.

היום אני עם התינוקת בבית ולגדל ילדה בבית ולעבוד, זה קשה. קשה מאוד. האמת הספקתי לשכוח כמה זה קשה ילדים קטנים, תינוקת קטנה בבית זאת בהגדרתה לבד עבודה מהבית.

כרגע החלום לעבודה מהבית (בתשלום) נשאר בגדר חלום.

עבודה מהבית- החופש לבחור

כולנו מדברים על העולם החדש, ברור לנו שיש לו השפעה גדולה על חיינו, ויותר מכך ברור שהוא טומן בחובו הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים או מנסים לתאר לעצמנו.

המהפכה הדיגיטלית שמאפיינת יותר מכל את אותו עולם חדש, מאפשרת לנו היום הרבה הרבה יותר חופש בחירה בתחומים רבים, ובעיקר בתחום התעסוקה. זה מתבטא באופן מובהק בפריפריה הגיאוגרפית, זה בא לידי ביטוי נהדר ביותר ויותר אנשים שבוחרים בעבודה מהבית, וביותר ויותר מעסיקים שמשאירים את העובדים שלהם להמשיך עבודה מהבית – וזה כמובן נולד מאז הקורונה.
אז למה עבודה מהבית נותנת לנו יותר חופש כי כאשר אני עובדת מהבית, אני יכולה לבחור. אני בעצם זו שקובעת ובוחרת את לוח הזמנים שלי, אני שולטת בכמות השעות שאני אעבוד בכל יום ויום, באילו שעות אני אעשה את העבודה, ואפילו במקום בו אני עובדת מהבית, כלומר אני בעצם יכולה לצמצם את הבעיה הכי גדולה של ישראל – לעבוד בפריפריה ולהרוויח כמו במרכז הארץ.
לפני קצת יותר משבע שנים עברתי לגור בפריפריה מטעמי אידיאולוגיה ואיכות חיים, בהתחלה הכל היה מקסים וקסום, כל שקיעה, כל רכיבה של הילדים שלי על אופניים ללא חשש, ואוויר של חופשה כשהכנרת פרושה לפני. בגלל כל היופי הזה, לקח לי קצת יותר משנה וחצי עד שהבנתי, שהפרנסה היא אבן הנגף הגדולה ביותר – ואני ובן הזוג שלי הבנו שעליה תקום ותיפול ההחלטה אם נוכל להמשיך ולחיות את איכות החיים המשגעת בפריפריה.. . כבר אז הבנתי שאני חייבת לפרוץ את גבולות המחשבה שלי, לצאת מהקופסא.
זה התחיל עם זה שכמה מהלקוחות שלי עזבו אותי כי הפסקתי לתת להם שירות פנים מול פנים ומאחר ואני יועצת, זה לא היה מספיק טוב בשבילהם, עם כמה לקוחות אחרים עשיתי פגישות בסקייפ ובטלפון. ואז לפני חמש וחצי שנים הבליחה בי המחשבה, שבעצם שאם עולם הדיגיטל מאפשר לי לעבוד באופן כזה שמאפשר לי לעבוד עם לקוחות מתל אביב, ירושלים, באר שבע ורעננה- וזה בעצם הפתרון שלי. כל מה שאני צריכה זה למצוא דרך להתפרנס ממשהו שהוא לא תלוי מקום, זאת אומרת זה לא משנה אם אני במרכז או בפריפריה או בתאילנד.
בכל אופן, המחשבה על עבודה מהבית הייתה מוזרה מאוד ברגע ראשון, ואני מודה שלקח לי כמה ימים טובים מהרגע שהרעיון הזה עלה בראשי ועד הרגע שממש התחלתי לחפש בעצם עבודות כאלה במדורי דרושים.
כמובן שאז לא הייתה קטגוריה של עבודה מהבית, כמו שיש היום באופן ברור בכל מנוע דרושים שמכבד את עצמו, מרגע שהגדרתי לעצמי מה אני מחפשת ידעתי להגיע לדבר הנכון שזה עבודה מהבית. כי עבודה מהבית מאפשרת לי לעבוד בתחום שאני בוחרת, שאני יכולה לעשות במשך הזמן שאני רוצה, בכל במקום שאני רוצה, ולא פחות חשוב, תמורת השכר שאני רוצה או צריכה באותו וכן! עבדתי בתל אביב בזמן שאני יושבת וכותבת לי מול הכנרת.
לפעמים יש אנשים שאני מספרת להם שאני משלימה חצי מההכנסה שלי על ידי עבודה מהבית, הם חושבים סוג של בועה שאין בה כלום. אבל אני עושה את זה!!

Tags :
Share This :