עובדים מהבית הם באופן כללי פרודוקטיביים יותר מעובדים אחרים בכ47 אחוזים.

  1. עובדים מהבית עובדים בממוצע יום אחד יותר בשבוע.

מחקר מעניין נוסף שנערך מראה שכאשר נותנים למי שעובד מהבית משימה שנחשבת יותר משעממת, הוא כנראה יהיה פחות פרודוקטיבי במקרה הטוב וייכשל במשימה במקרה הרע. זאת מכיוון שאובייקטים שונים בביתו עלולים להסיח את דעתו בשעת העבודה המשעממת. אבל כשנותנים לו עבודה מעניינת שדורשת יצירתיות, קרוב לוודאי שהוא יעשה אותה באופן טוב יותר מסתם עובד רגיל.

מהבית
כשעובדים בעבודה מהבית חשוב לשמור על הניקיון של מקום העבודה שלנו שהוא הבית. יש כאלה שהם חיים בשלום עם קורי העכביש וכל הטינופת שלהם ולא ינקו את זה אבל ישנם אנשים שהם פשוט מכורים לניקיון ועושים זאת מתוך הנאה.
כדי לנקות את הבית כשעובדים בעבודה מהבית בצורה טובה ואידיאלית צריך להכניס את הספוג שאיתו אנחנו צריכים להכניס את הספוג שלנו לחימום במיקרוגל לפני שמתחילים לנקות וזאת כדי להרוג את החיידקים שיושבים על הספוג, לאחר 2 דקות של חימום צריך לתת לו להתקרר ואז להתחיל בניקיונות. עוד שיטה טובה היא, פשוט להכניס את הספוג למדיח הכלים. בנוסף, כדי למנוע עובש על גבי הספוג יש להשתמש בתופסן על מנת להעמיד את הספוג כדי שיוכל להתייבש בקלות ולא יצבור עובש כתוצאה מרטיבות ובקטריות.
כשעובדים בעבודה מהבית צריך להתפנות לניקיון הבית ולהשמדת החיידקים ולכן חשוב מאוד לנקות את הברז עם נייר שעווה על מנת לנקות ביעילות את כתמי המים ואת סימני האצבעות שהצטברו עליו. כשעובדים בעבודה מהבית ניתן להיעזר בשואב אבק כדי לנקות את הרצפות, הסלון, השולחן, המסילות של התריסים וכו'… גם כשאנחנו עסוקים מאוד אסור לשכוח הפילטר של השואב אבק – עצה טובה כדי לנקות את הפילטר של שואב האבק היא להכניס אותו למדיח הכלים.
כשעובדים בעבודה מהבית צריך לאכול ארוחת בוקר מזינה וטובה כמו למשל טוסט של גבינה צהובה עם ירקות בריאים ולאחר מכן להתפנות לעבודה מהבית והמשימות בתוך הבית אבל לא לשכוח לנקות את הטוסטר כדי שנוכל לאכול טוסטים טעימים גם אחר כך ולכן יש לזכור שכשהחלק החיצוני של הטוסטר מתחיל להיות דביק ומלוכלך אז יש להשתמש בספוגית עם מים ומלח לימון כדי להחזיר את הברק לטוסטר היקר שלנו כך אנחנו מקצרים את זמני הניקיון כשאנחנו עובדים בעבודה מהבית. כמו כן, לאחר שאנחנו מכינים חביתה או כל דבר אחר באמצעות המחבת היצוקה שלנו לארוחת בוקר חשוב מאוד לנקות את המחבת מבלי להרוס אותה, אפשר להשתמש במלח גס לצורך ניקוי המחבת כי המלח הגס סופג את השומנים שדבוקים למחבת.
כשאנחנו עובדים בעבודה מהבית חשוב מאוד לתכנן את לוח הזמנים שלנו כך שיהיה לנו זמן לנקות את הבית וגם לבשל, אבל לא לשכוח לנקות את התנור גם לאחר שאנחנו אופים, וחשוב מאוד לנקות את החלק שבין הזכוכית השקופה לדלת התנור, אפשר לנקות את זה בדרך יעילה ופשוטה באמצעות חיבור של מטלית דקה לקולב ועדיף אפילו מטלית לחה וכך להשחיל את הקולב לחיץ בדלת התנור.
חשוב מאוד לפני שאנחנו מתפנים לעבודה מהבית, להדיח את הכלים אם נגיד ונשארו כלים מארוחת הערב או ארוחת הבוקר זה הזמן להדיח לפני העבודה מהבית – כדי לקצר תהליכים אפשר להשתמש באבקת סודה לשתייה עם מים חמים. השילוב הזה יכול לעזור לנקות כמעט כל דבר שיש בו כתמים קשים לניקוי של שמן או גריז, החל מהכיריים ועד לחלקים יותר מאתגרים כמו המסננת של התנור.
לסיכום, ניקיון הבית הוא חשוב מאוד, הוא תורם לבריאות הנפשית והפיזית שלנו, וגם כדי שאם אנשים נכנסים לבית שלנו אז ידברו עלינו רק דברים טובים ולכן גם כשאנחנו עובדים בעבודה מהבית חשוב לשמור על סדר וניקיון ולסדר את הלוח זמנים שלנו כך שיהיה לנו זמן לכך. בהצלחה.

כל כך כיף וקל לעבוד מהבית בתחומים משתנים כל אחד לפי מה שהוא אוהב ומתאים לו. ישנם אין ספור אפשרויות לעבודה מהבית שיכולות לשמש כהכנסה עיקרית ויכולות לשמש כהכנסה צדדית.

במאמר זה נפרט את האפשרויות הרבות שניתן לעבוד בהם מהבית והמלצה חמה שכל אחד יאמץ לעצמו משרה אחת שהוא מתחבר ויתחיל לעבוד בה מהבית וכך יכניס רוח נוספת לחייו ויגדיל את ההכנסות שלו בצורה משמעותית.

יש הרבה מאוד אפשרויות לעבודה מהבית אפשר לפתוח מכירות שונות לדוגמא לפתוח מכירה של מוצרי תפירה מוצרי איפור ושיער, ניתן לפתוח מכירה של מוצרי בריאות וטבע כגון מוצרי אלוורה קרמים וכדומה שמאוד נצרכים בחורף ואנשים אוהבים לקנות דברים טבעיים לחיזוק מערכת חיסונית שחשובה מאוד בחורף מניעת צינון והתקררות וכדומה, ניתן לפתוח מכירה של מוצרי אפייה מיוחדים או של ביצים שכל אחד משתמש.

ניתן גם לתת שירות לאנשים שכנים חברים או סתם אנשים מזדמנים מהבית לדוגמא ניתן לפתוח קליניקה של סידור שיער ניתן לעבוד בתור קוסמטיקאי מהבית ולעשות בכמה דקות עבודה כמה עשרות שקלים, ניתן לאפות דברים בבית ולמכור אותם כגון קינוחים ועוגות למסיבות ניתן גם להכין אוכל מוכן לאנשים פרטיים או למוסדות ולמכור לפי מנה או ארוחה.

בנוסף אפשר לעבוד מהבית במתן שירות טלפוני ללקוחות של חברות שונות. ישנם חברות רבות שמפעילות מוקדים למתן שירות לקוחות ללקוחות החברה. בעבודה זו אין צורך לעבוד ממשרד מסודר. כל אחד יכול לעבוד מהבית ולתת שירות ללוקחות בתנאי שיש לו מחשב וטלפון בבית העבודה בשעות שנוח לפי דרישות החברה עבודה נעימה וקלה.

ניתן גם לעבוד מהבית בעיצובים שונים ניתן לעצב פרחים לאירועים ולמסיבות, מתנות לחתונות ולמסיבות, ימי הולדת יולדות וכדומה, ניתן גם לעצב משלוחים גדולים שכוללים שוקולדים בשילוב פרחים ומתנות הכל הכל אפשרי.

בנוסף ניתן לעבוד מהבית בעבודות מזדמנות לפי עונות השנה אומנם מתאים יותר לנערות אבל אפשרי גם למבוגרים לדוגמא חופש הגדול מכירת ערכות יצירות לילדים לפי תחילת הלימודים לעטוף ספרים לתלמידים לכרוך ספרי לימוד בתחילת הלימודים לעצב שערים לתלמידים ולכתוב עבודות עבור התלמידים לפני החגים למכור יצירות לבתי ספר בפורים למכור משלוחי מנות וכן על זה הדרך… פחות מתאים לכל אחד צריך להתחבר לזה.

בנוסף לאנשים עם מקצוע יש יכולת לעבוד מהבית בתור עצמאים כגון: אדריכלים, מעצבי פנים , מהנדסים , מתכנתים , סופרים , אמנים וכדומה.

בנוסף אפשר גם לעבוד מהבית בבית של משהו אחר לדוגמא אדם שמתקין מכשירים חדשים או טכנאי מכונות או מחשבים או לחילופין עובד משק בית שעובד בבית של השני ומנקה או לחילופין מבשל הוא גם עובד בבית אבל לא שלו…

חשוב להדגיש שיש מקצועות נוספים שאפשר לעבוד בהם מהבית שלא פורטו לעיל.

רובנו שרתנו בצה"ל ,כל אחד חווה את השרות בדרך שלו, ללא ספק רוב המוחלט מאתנו, גאה בזה שתרם מספר שנים בלהגן על המדינה!
רק לאחר השחרור, מתחיל אתגר הנוסף , וזה להתחיל כבר לפרנס את עצמנו !
לכל חייל משוחרר יש את המטרות משלו : חלק חוסכים לטיול , חלק נמצאים בפתח של תחילת הלימודים וחלק פשוט חייבים להביא כסף הביתה, כי רוצים להתחיל חיים עצמאיים ולא להיות תלויים באוויר.
ואז מתחיל סבב של חיפושי עבודה, לחייל משוחרר לא כל עבודה מתאימה, יותר נכון לא בכל עבודה מוכנים לקבלים חיילים , ללא תואר ,הכשרה או ניסיון תעסוקתי רלוונטי
אז חיילים משוחררים יקרים ! יש לנו בשורה טובה עבורכם- וזה תחום של משרות של "עבודה מהבית"
דבר ראשן רוב המוחלט של המשרות, של העבודה מהבית, לא נדרשת השכלה או הכשרה מקדימה מיוחדת
מספיק מחשב ואינטרנט ושליטה בשימושי המחשב! כל ההכשרה והדרכה תינתן על ידי המעסיק העצמנו!
דבר שני, במקום לעבוד קשה ולנסוע היי שם רחוק, למקום העבודה ולשרוף זמן ועל הדרך כל פעם לבקש את הרכב מההורים – אתם עובדים מהבית!!!! וחוסכים את הזמן היקר של הנסיעות – שבזמן הזה אתם עושים כסך!
דבר שני – רוב המשרות של העבודה מהבית, הן מאוד גמישות , כי בנויות על בסיס "פרילנס", שאתם עובדים בשעות וימים שמתאים לכם , ומקבלים תשלום בהתאם לתוצאה שהבאתם באותן השעות שעבדתם ,דבר שיאפשר לכם, הרבה יותר בקלות לשלב את העבודה עם הלימודים או תוך כדי לבדוק משרות אחרות ,אבל בינתיים – בלי הרבה מריחות, כבר להתחיל לעשות כסף ,מהעבודה מהבית!
דבר שלישי – וזה פנטסטי לגמרי – כל מי תכנן לטוס, לצאת לטיול בחו"ל וכו – רק אל תשכחו לקחת אתכם את המחשב – ותוכלו בין לבין לעבוד "בעבודה מהבית", מכל מקום בעולם , גם לטייל, לחוות וגם על הדרך לממן את הטיול .
עוד דבר מעניין שהתגלה, בעקבות הבדיקה ,שעישנו, עבור המשרות מהבית – לפעמים הן יותר מתגמלות
א –כי אתם חוסכים זמן יקר וגם עלויות של הנסיעות לעבודה
ב כוון שמעסיק , ארגון או חברה חוסכים הרבה כסף – בזה שמעסיקים מהבית את העובדים, כוון שהם לא צריכים לשלם שכירויות עבור "מקום עבודה", תחזוקה ועוד – אז משרות מהבית לפעמים יותר מתוגמלות
לכן לאור כל הדעות – משרות של העבודה מהבית, מאוד מתאימות והייתי אומר מותאמות לסטודנטים, חיילים וחיילים משוחררים
בטח תגידו – "מה זה כל העבודות מהבית שמצאים אתם"? אנחנו רגילים , שעבודה זה בחוץ ….."
אז עד לא מזמן בטח זוכרים עדיין… , היינו כשנתיים בתקופות שיא של הקורונה וההסגרים, רוב המשק הישראלי – נאלץ לעבור שיטה של להעסיק את העובדים מהבתים, מאז החל המהפך ושינוי התפיסה הכללי בשוק העבודה , הרבה מעסיקים וארגונים , עקב המציאות הקשה ,שלא השאירה ברירה , למדו את מלאכת העסקת עובדים מהבית , שדרגו והתאימו את המערכות , טכנולוגיות ותפעוליות בהתאם , שיאפשרו לאנשים לבצע את אותן המשימות מהבתים …
מאז המהפכת של עבודה מהבית , גם עכשיו הרבה ארגונים וחברות – העדיפו להמשיך, בלהעסיק את העובדים מהבית , כי שזה חוסך להם הרבה ההוצאות
כמובן שמרוב כל ההצעות "המפתות" שהאינטרנט והפייסבוק מוצפים בהם היום , צריך לדעת לזהות ולסנן את ההצעות האמיתיות, האמינות והבטוחות ביותר עם שכר מציאותי ויציב ,בלי כל מני" פירמידות" למיניהן, שמבקשות מכם "לרכוש מוצרים "ועוד שטויות וכו'.
לכן רק בחברת ההשמה אמיתית , שעובדת ישירות מול המעסיקים –החברה תסנן עבורכם את הצעות עבודה מהבית, אמינות ומתאימות לציפיותיכם ויכולתכם!

העידן הטכנולוגי של היום, ובייחוד תקופת פוסט הקורונה, גורמת לעסקים רבים להעדיף העסקת עובדים מהבית. הייתרונות שבצורת עבודה זו הינם רבים, ומשמעותיים גם לעובד וגם למעסיק, אלא שלצד היתרונות הרבים, ישנם קשיים ובעיות שעלולים להתעורר, ובמידה ולא יודעים לבצע נכון את התפעול מרחוק, הרי שהדבר עלול להוביל לביצועים גרועים של העובדים, ואפילו לנטישת מקום העבודה!
מחקר שנערך בשנת 2017 ע"י Joseph Grenny & David Maxfield בקרב 1,153 עובדים מרוחקים מצא כי 52% אינם מרגישים חלק מהצוות. 41% אפילו טענו כי הם חושבים שלקולגות שלהם יש רגשות שליליים כלפיהם.
אז, השאלה המתבקשת, כמובן- היא: אז איך לגרום לעובדים מרוחקים לאהוב את עבודתם? התשובה טמונה במציאת איזון ובשמירה עליו. מה הכוונה?
להלן מספר טיפים יעילים, שיסייעו למעסיק לוודא כי העובדים אוהבים את מקום העבודה שלהם, ומרגישים חלק מ"משפחת" העבודה:
*תקשורת פתוחה- אחד הדברים החשובים ביותר שעוזרים לכל העובדים ליישר קו, היא תקשורת טובה. מטבע הדברים, כאשר כל העובדים נמצאים יחד באותו מיקום פיזי, קל הרבה יותר לתקשר באופן יעיל, ולתאם עמדות וצורת עבודה במגוון נושאים. לעומת זאת, כאשר העבודה מתנהלת מרחוק, יש צורך בכלים ונהלים שמאפשרים לכולם לתקשר באופן יעיל. לדוגמה, קביעת פגישת בוקר בין כל העובדים המרוחקים בתחילת כל יום עבודה היא אופציה מעולה המאפשרת ליישר קו ולדאוג שכולם לא מתפזרים. דרך נוספת שיכולה להבטיח תקשורת פתוחה היא על ידי סקרים ועדכונים קבוצתיים. עם שיטות אלה, ניתן לדרבן את העובדים המרוחקים לדבר ולדון ברעיונות פוריים ויעילים הקשורים לעבודה.
*שיחות חולין- כל עובד משרד יכול לספר, על שיחות החולין שמתנהלות בהפסקות, הרשמיות ושאינן, אותן שיחות נחמדות של שני עובדים שנקלעים יחד לעמדת הקפה, ומפטפטים להם בענייני העבודה ולא רק, צוחקים ונהנים, באווירה לא רשמית. יוצרות ומטפחות אווירה של אחווה ויכולות להיות הזדמנות מעולה לדון במחשבות על תהליכי החברה. מנגד, כשכל עובד "תקוע" בביתו", ומנהל משם את חלקו בעבודה, שיחות כאלו אינן יכולות להתבצע באקראיות, ויש צורך ליזום אותן. העובדים הם בני אנוש, יצורים חברתיים, ובעלי תחביבים ותחומי עניין משותפים. אין חולק על כך שבסביבה פחות רשמית, אנשים נוטים להביע את מה שהם חושבים בצורה כנה יותר, ושיחות אלו הן הטריגר לגיבוש הלא רשמי של הצוות, ותורמות הרבה לאווירת הלכידות ותחושת השייכות למקום העבודה. שיחות אלו יכולות להתנהל בזום, בקבוצת וואצאפ ייעודית לעובדים, ועוד רעיונות הנתונים לשיקול דעתו של המעסיק.

Tags :
Share This :