עבודות שאפשר לעשות מהבית חלק 3

במאמרים הקודמים התחלנו לסקור את סוגי העבודות שניתן לעשותם מהבית, במאמר שלפנינו נמשיך את המקצועות שניתן לעבוד מהבית

אדמיניסטרציה

תחום האדמיניסטרציה כולל בתוכו כמה מקצועות, המקצוע הראשון הוא 'מזכירות':

פעם התפקיד של 'מזכירה' היה נתפס כאישה חייכנית שמתקתקת על המקלדת, מכינה קפה ומסדרת את המשרד, היום הנתונים האלה השתנו, כל עסק חייב כמובן להעסיק את המומחים באותו מקצוע שבו נמצא העסק, אבל לא פחות מזה עליו למצוא אדם שיצליח לרכז בידיים שלו את כל התפקידים, וידע להפעיל את העסק, פעמים רבות הכח שהופך את העסק מעסק כושל לעסק מצליח הוא מזכיר טוב.

מזכירה טובה תדע לנהל את העסק לנתב את התפקידים, לקבל את הלקוחות, לסדר את היומן של העסק, ולא פעם גם לקבל החלטות גורליות לעסק, התפקיד של המזכירה הוא להעניק מרחב של שקט לעסק.

תפקיד ה'מזכירה' אינו מצריך את העובדת להיות בעלת ידע בתחום שבו מתנהל העסק, עליה להיות בעלת ידע בניהול משרד ובעיקר ידע ביישומי מחשב (בעיקר באקסל), ידע זה יקנה לה את היכולת לנהל, לארגן ולסדר את המשרד.

יתרון גדול שיש בעבודה זו, שעל פי רוב המעסיקים אינם דורשים תעודה אקדמאית או תעודת הכשרה לתחום הרלוונטי לעסק, ברגע שיש לך שליטה מוחלטת ביישומי מחשב, זה יספק את הבוס.

מזכירות בכירה:

כיום נוספה משרה חדשה בתחום אדמיניסטרציה – 'מזכירות בכירה' משרה זו שונה ממזכירות רגילה, בעוד שתפקיד המזכירה הוא בעיקר לעזור בניהול העסק, מזכירה בכירה תפקידה בעיקר לעבוד בצמוד למנהלים, ולשמש כיד ימינם, מזכירה בכירה, פעמים רבות תקבע עבורם פגישות, תסדר להם את הלו"ז, ולפעמים אף תעבוד עימם בתיקים שונים בהם הם זקוקים לעזרה, מה שיחייב אותה להיות בעלת ידע בתחום שבו העסק מתנהל.

אחת התכונות החשובות הנדרשות בעיקר ממזכירה בכירה, הוא 'נאמנות' המזכירה חייבת להיות נאמנת באופן מוחלט לאנשים שאיתם היא עובדת, ככל שתהא נאמנת יותר, כך יסמכו עליה יותר.

כמובן שמשרה זו בשונה ממזכירות רגילה דורשת תעודה אקדמאית או הכשרה בתחום שבו מתנהל העסק.

מזכירות רפואית:

משרה נוספת שנמצא בתחום הוא 'מזכירות רפואית', תפקיד המזכירה הוא לטפל בכל הניירת הרפואית, לקבוע תורים להנפיק מרשמים בהוראת הרופא ולנהל את כל ענייני המרפאה, משרה זו כמובן דורשת הכשרה מקיפה וקבלת תעודה מטעם משרת התמ"ת.

כמובן שאם יש לך תעודת 'מזכירות רפואית' תהיה לך את האפשרות לעבוד גם בבתי חולים או במרכזים רפואיים, אך על פי רוב משרות אלו דורשות הגעה פיזית למקום העבודה, ולא תהיה לך את האפשרות לעבוד מהבית.

היתרון הברור בתחום האדמיניסטרציה הוא האפשרות לעבוד מהבית ללא צורך לבוא למשרד.

נציגי שירות לקוחות

אחת העבודות הפופולריות ביותר היום זאת 'נציגי שירות' כל חברה שמספקת שירותים ללקוחות, מחזיקה רשת עובדים שיעניקו מענה ללקוחות שלהם, על פי רוב הנציגים יכולים לעבוד מהבית, החברה מביאה לעובד מחשב שמכיל בתוכו את התחום שבו עוסקת החברה (חברת ביטוח או חברת אשראי או כל חברה אחרת) והעובד יכול להעניק שירות ללקוחות גם דרך הבית.

העבודה בשירות לקוחו טומנת בחובה קשיים לא מעטים, פעמים רבות מופיע על הקו לקוח עצבני שמשחרר את כל הקיטור שיש לו על הנציגה המסכנה שהיא מבחינתה חייבת לשרת אותו עם כל האדיבות, כמובן שחברות רבות מעניקות הכשרות ותדרוכים, ועושים סימולציות על כל הסיטואציות האפשריות, אבל עדיין בשעת המבחן ההתמודדות היא קשה, לכן לא כל אחת יכולה להתאים לעבודה זו.

איך לעשות כסף מהבית

Tags :
Share This :