עבודות מהבית- צביעת בתים

אם תמיד אהבת להתעסק בצבעים זוהי עבודות מהבית טובה עבורך. ויכולה להניס לך בין 2000-4500 שקלים לכול עבודות מהבית שתיקח. תכפיל פי כמה עבודות. ותמצא עבודות מהבית מנצחת

לא לכל אחד יש את האפשרות לרכוש בית חדש או לשפץ את הבית לחלוטין, אך בהחלט אפשר לעשות מספר מהלכים שיהפכו את הבית  למקום שהרבה יותר נעים להיות בו, לארח בו אורחים ובכלל, לתת תחושה שונה .ופה אתה נכנס לתמונה.

צביעת הקירות – עבודות מהבית

אחת האופציות הטובות שעומדות לפנינו כשאנו מדברים על עיצוב מחדש של הבית זו אופציית הצביעה של הקירות. הצבע הלבן הבנאלי לעיתים כבר נמאס על אנשים רבים והרצון בשינוי, במשהו “צועק” וצבע שאולי לא כל כך קונבנציונלי גורם לרבים לצבוע את הקירות של הבית וגם אם לא את כולם, אז לפחות כמה בודדים.

הדבר הראשון שאנחנו שמים לב אליו כשאנחנו נכנסים לתוך בית חדש הוא הצבעים שמקיפים אותנו, והם משפיעים על האווירה בבית ועל מצב הרוח שלנו כשאנחנו נכנסים אליו. לא פלא, אם כן, שהדבר הראשון והבסיסי שצריך לבחון לפני עיצוב הבית הוא איזה צבעים הלקוחות שלכם רוצים שיהיו בולטים יותר מאחרים.

אפשר לתת להם לבחור מגוון רחב של צבעים או דוגמאות אהובים ומתאימים לעיצוב הבית לפי הצבעים והדוגמאות המועדפים על הלקוחות שלכם.

הצבע בבית משתלב עם הרבה דברים, כמו למשל הריהוט, הווילונות והתאורה. הקסם של התאורה הוא שיש אפשרות לשחק עם הצבעים באמצעות תאורה חזקה או חלשה יותר וכמובן סוג האור (לבן או צהוב). הצבע הינו האמצעי הזול ביותר אך הדרמטי ביותר לשינוי וריענון כל בית, גם האפקט הפסיכולוגי של הצבע בבית משפיע עלינו אם זה לטוב אן אם זה לרעה, ידוע כי צבעים מסוימים ישפיעו עלינו טוב וצבעים אחרים ישפיעו עלינו לרעה אנו חותמים ומגדירים את האזורים השונים בבית, כל חדר בבית יש לו תפקיד, הצבע של הריהוט,  הווילונות והריצוף.

צבעי קיר לבית בוחרים רק באור יום,  כדאי לקחת גוונים שאנו מעוניינים לשלב ביניהם ולהעמידם אחד ליד השני על מנת להבין אם הם מתאימים. אם ניקח צבע לבן ונעמיד אותו ליד קיר לבן, נוכל לראות כי הלבן אינו בדיוק לבן כי אם בגוון שמנת יותר, זו הדרך לראות ולהבין את הצבעים.  אם ניקח צבע אחד לבית ונגדיר אותו בתור צבע כללי, הוא יהיה הרבה יותר ניטרלי כך שישמש כרקע לכמה שיותר פריטים בחלל. הגוונים כמו שמנת, צבעי החול או גוונים אפורים בהירים מאוד, יתאימו כצבע בסיס לבית.

הלקוח שלכם בחר כבר בצבע כללי? קחו את מניפת צבעים וחפשו גוון יותר כהה, האחרון או לפני האחרון באותן משפחות הגוונים שבחרתם. הצמידו לקיר את הדוגמאות ובחנו אותם, חשוב מאוד לבחון צבעים בבית רק באור יום.   אם הצבע ייראה לכם כהה מדי, אז הצבע אינו מיועד עבורכם  . בחירה בצבעים עזים לבית אינה מאפיינת את הישראלים,  אבל הרבה אנשים באירופה ובשאר ארצות בעולם, מתחילים יותר להעז וללכת על גוונים עזים יותר, ניתן להעז בהדרגה… אם מדובר בצביעת הבית, כדאי לשלב למשל שתי קירות בצבעים שונים.

חשוב כי תזכרו שעיצוב פנים הוא עניין ללא חוקים.. אמנם נכון שחדרים קטנים אינם אמורים להיות צבועים בצבעים כהים, אבל בישראל המלאה בשמש זה קצת שונה. אם תוכלו לשלב למשל צבע לבית שישלב בתוכו צבעים “חמים” וגם “קרים” זה יהיה שילוב מעניין והרמוני בבית.  צבעים חזקים לבית ,ישנו מאוד את החלל ואת אופיו של הבית, אמנם לוקח זמן להתרגל לזה אבל לא  חייבים לצבוע את כל הבית בצבעים חזקים, כדאי קיר אחד בסלון או אולי חדר אחד, על מנת לנסות אם אתם אוהבים את זה. שינוי פנים הבית הצורה דרמטית, תיעשה באמצעות צביעה בצבעים עזים.

כדי להשיג דוגמאות מיוחדות כדי לעצב את הבית צריך להשתמש לא רק בצבעים אלא גם בשבלונות. אם רוצים לחסוך בצבע ובעבודות צביעה, אפשר להשתמש בטפטים, אבל משום שהסיכוי למצוא שבלונות דומות לדוגמאות שהלקוח שלכם רוצה  הוא גבוה יותר, ככל הנראה נצטרך להשקיע עוד קצת זמן בצביעה. אם לא מצאתם שבלונות דומות לדוגמאות האהובות עליכם, תוכלו ליצור אותן בעצמכם בקלות. מה חשוב להקפיד?

כשבוחרים צבעים לעיצוב הבית, חשוב לשים לב איזה סוג צבע לוקחים ולמה. כלומר, יש צבע המיועד לקירות, יש כזה שמיועד לרהיטי עץ, יש כזה שמתאים לצביעת מתכות ויש אפילו כזה שמיועד לצביעת אריחים. בקיצור, שימו לב לסוג הצבע שאתם לוקחים וודאו שהוא מתאים למשטח שאתם רוצים לצבוע.

תהליך עיצוב הבית צריך להתחיל מעיצוב בסיסי, ולאט לאט לחבר את כל האלמנטים  שהלקוחות רוצים להוסיף לו כדי ליצור משהו ייחודי. כלומר, בחרו צבע אחד ניטרלי שיבלוט ברוב השטח של הבית, ואת הצבעים והדוגמאות הבולטים תוסיפו בצורה מתונה כדי שלא תיווצר תחושה של עומס וחלל קטן.

חשיבה על צבע לרהיטים מסוים היא קריטית כי הצבע ו/או הדוגמא ישפיעו על הסגנון העיצובי של הבית. למשל, אם תחליטו לצבוע את הרהיטים בצבעים חמים של אדום, טורקיז וזהב, מיד יצרתם לעצמכם סגנון מרוקני; אם בחרתם לצבוע את כל הרהיטים בצבע חום כהה ולהוסיף להם ידיות עדינות בצבע כסף או זהב, הרי לכם סגנון מודרני; ואם  החלטתם להשאיר את כל רהיטי העץ בצבעם הטבעי, תוכלו לזרון לכיוון הסגנון הכפרי.

Tags :
Share This :