עבודות מהבית – עבר, הווה ועתיד

בכל הזמנים והתקופות שמתועדות ולא מתועדות בני אדם התקשו מבחינה פיננסית.

לפרנס משפחה, להרשות לעצמם לרכוש צרכים בסיסיים לבית: מזון, קורת גג עם חשמל ומים זורמים. המין האנושי עבר הרבה דברים במהלך המאות ואלפי השנים בחיים על הכדור.

היום, מה שקורה עם תקופת הקורונה זה שהחזירו חלק מאתנו לאותה מציאות של נזקקות, צורך שמפחדים מזה שלא נגיע לסיפוקו. בין אם יש כאלה שעובדים עבודות מהבית או עבודה בחוץ, או כאלה שפוטרו מהעבודה ולא יכולים לצאת לפרנס את המשפחה.. כדי להישאר מודעים ולהעריך את מה שיש לנו צריך לזכור שכל אחד נמצא במציאות אחרת. יש כאלה שלא מצליחים להרוויח מספיק כסף כדי לשלם עבור קורת גג, שכר דירה; לשלם עבור מזון אפילו לא מהבחינה המפונקת של מה אני אוהב לאכול אלא אם אני יכול כלל לאכול ויש כאלה שיכולים להרשות לעצמם לשלם את הדברים האלה אבל לא שום דבר נוסף.

כמו לדוגמה, לימודים, קורסים, טיולים, חסכונות לטיול או לקניית בית בעתיד, חיסכון לילדים ועוד המון דברים שכולנו רק חולמים על לרצות.

תקופת הקורונה, השנה האחרונה שעברה על כל העולם, לא רק ישראל, על כולם…

אני מרגישה שלרובנו היה שיעור דומה, להבין שאנחנו אחראיים על תוצאות החיים שלנו, אם לא נדאג לעצמנו אף אחד לא ידאג. אם לא נדאג אחד לשני ביחד לא נגיע למימוש הפוטנציאל שלנו. אנחנו תלויים בבתי עסק כדי שנקבל מהם משכורת ולא יודעים כיצד להרוויח כסף בעצמנו. חלק נשארים בתבנית הזו של להיות תלוי וחלק פותחים את הראש לאפשרות נוספת שהיא עבודות מהבית.

העולם ניסה ללמד אותנו את השיעור הזה מיליון פעמים אך לאו דווקא הקשבנו או הפנמנו כך שעכשיו זה הקו ששבר את גב הגמל, שם לנו את המציאות מול הפרצוף וגם מי שממש רוצה להתכחש ולהתעלם ממה שקורה עכשיו בעולם לא ממש מצליח. זה משפיע על כולם.

בעזרת עבודות מהבית, בניית עסק עצמאי שבא מתוך הצורך שלנו בעולם אנחנו נוכל לעזור לעצמנו ולאחרים להגיע לריפוי.

Tags :
Share This :