עבודה מהבית ניקיון רכבים

אם אתם מתעניינים בעולם הרכב ורוצים לעבוד מהבית ולהרוויח משכורת יפה. זה תחום ממש שווה עבורכם. העבודות מהבית שלכם הפרטי. או יותר נכון מבחינה שלכם. כול מה שתצטרכו זה רק חומרים איכותיים , וברז סילוני חזק. וכמובן המון רצון טוב להרוויח כסף מעבודה  נוספת מהבית

בקיץ זהו האובך וסופות החול ובחורף אלה דווקא סימני בוץ. לא משנה העונה:  יתמיד נמצאש רכב בעליהם ב אוהב אותו נקי ומצוחצחש שוב הוא זקוק לשטיפה הגונה. רגע לפני שאתם ממלאים את הדלי ויוצאים למלחמה בלכלוך, הנה כמה טיפים שיהפכו את מלאכת השטיפה של הרכב של הלקוחות שלכם יעילה בהרבה.

משימת שטיפת הרכבים היא משימה שהרבה דוחים אותה. לכן, רבים מהלקוחות שלנו דואגים לסור בקביעות אל מכונת הרחיצה האוטומטיות, שבנוסף לחשבון שנתי מנופח יצרפו לרכב  גם כמה שריטות וקילופי צבע קטנים שלא יחמיאו לו. ופה אתה נכנס לתמונה כשוטף מקצועי

אז איך מצליחים לשטוף את הרכב בצורה ידנית מבלי להזיק לצבע ולבזבז אחר צהריים שלמים על ביצוע המשימה?  כמה טיפים שיעזרו לך לבצע שטיפה מקצועית ויעילה בכמה שפחות זמן.

להכין את מה שצריך מראש

רגע לפני שאתם מתחילים להשפריץ כמויות מים גדולות על הרכב של הלקוח שלכם – הכינו את כל הכלים וחומרי הניקוי הדרושים לשטיפה ודאגו למקם את הרכב במקום מוצל. רשימת המוצרים הדרושים משתנה בין רכב אחד למשנהו וכמובן בין רמת הטיפוח שבעליו רוצים להעניק לו. אך ישנם כמה פריטי חובה להם תזדקקו בכל שטיפת רכב.

דלי עם מים, ואם אין לכם גישה לברז מים בסמוך לאזור השטיפה כדאי להכין שני דליים.

שניים או שלושה סמרטוטים

שמפו לשטיפת רכבים (ניתן להשיג במחלקות הרכב בחנויות עשה זאת בעצמך)

חומר לשימור חלקי הפלסטיקה בתוך הרכב

מגב ידני קטן

משחת וקס או אמצעי טיפוח אחר

כמה שקיות אשפה.

אל כל אלו תוכלו לצרף גם שואב אבק קטן וכבל מאריך אם הדבר אפשרי. אם אין שקעי חשמל באזור – ראש מטאטא או מברשת  בגודל בינוני יעשו עבודה זהה.

הכל כאן. אז איך שוטפים את הרכב?

הכינו את כל האמצעים הדרושים לשטיפת הרכב של הלקוח שלכם והגיע הזמן להתחיל במלאכה. משימת השטיפה עצמה כוללת ניקיון מלא הבנוי מארבעה שלבים עיקריים:

השלב הראשון – שטיפה של כל החלק החיצוני של הרכב, כולל הג’נטים, במים ומטלית. תתפלאו לגלות כמה אבק ולכלוך נוסף מצטבר על הרכב בנהיגה. בשלב זה אל תתעסקו עדיין עם לכלוך קשה כמו שאריות בוץ או לשלשת ציפורים שמכסה את הגג. המטרה העיקרית היא להסיר את שכבת האבק הראשונה כדי לאפשר לחומרי הניקוי לנקות את הרכב בצורה יעילה יותר.

השלב השני – בשלב זה הגיע הזמן להשתמש בשמפו הניקוי הייעודי, במטלית ובדלי הנוסף. מרחו את שמפו הניקוי על המטלית לאחר שהרטבתם אותה במעט מים ונקו את כל שטח הפנים החיצוני של הרכב והתעמקו בלכלוך קשה יותר. אל תקלפו לכלוך קשה כדי לא לפגום בשכבת הצבע העדינה, אלא השאירו את המטלית עם חומר הניקוי והמים כעשרים שניות על כל כתם ולאחר מכן נגבו את המשטח.

השלב השלישי – אחרי שהרכב שלכם כבר די נקי מבחוץ הגיע הזמן לסיים את השטיפה. הקפידו לשטוף כל טיפה מחומרי הניקוי על מנת שאלא לא יתייבשו ויוסיפו כתמים נוספים לשטח הפנים של הרכב של הלקוח שלכם. לאחר השטיפה, הקפידו לנגב את האוטו עם המטלית הנקייה, כך שיוותר יבש ככל הניתן.

השלב הרביעי – בשלב זה השתמשו בשואב האבק או בראש המטאטא על מנת לנקות את פנים הרכב בצורה יסודית ככל הניתן. רססו גם את חלקי הפלסטיקה הפנימיים בחומר הניקוי הייעודי. לאחר ריסוס חלקי הפלסטיקה בחומרה הניקוי נגבו אותם באמצעות מטלית נקייה.

וקס – צריך או שאפשר לוותר?

קרוב לוודאי שבכל פעם שתצי ללקוח שלך טקס הוא ישאל כמה עולה התענוג.  תבוא לקראת הלקוח שלכם. תסביר בטוב טעם למה, טיפול ווקס דווקא חשוב מאד לשמירה על הצבע ועל הרכב עצמו ואינו מיועד רק ליצירת מראה מבריק ונוצץ. ביצוע הטיפול באופן ידני אינו צריך לגרור אתכם להוצאות כבדות.

אם החלטתם לבצע טיפול ווקס לרכב ולהימנע מפגיעות חומציות של חומרים שונים העלולים להזיק לשכבת הפח של הרכב כמו לשלשת ציפורים, חומרי צבע ואפילו שאריות דלק, תדרשו לרכוש משחת פוליש במחיר שאינו עולה על 80 שקלים. את המשחות המיוחדות תוכלו למצוא בקלות בחנויות המתמחות או במחלקות הרכב הייעודיות בחנויות כמו ACE  או הום סנטר.

לאחר שסיימתם את שטיפת הרכב וייבשתם אותו לחלוטין, עליכם למרוח את משחת הפוליש בשכבה דקה מאד על פני השטח של הרכב ולהמתין עד להתייבשות החומר במראה הדומה לאבקה אפורה. לאחר מכן עליכם לנגב ביסודיות את כל שאריות  משחת הפוליש באופן ידני, עד שהפח יהפוך למבריק ונוצץ ולא יישאר שום סימן למשחת הפוליש השמנונית.

אז בפעם הבאה, רגע לפני שהלקוח שלכם רץ אל מכונת השטיפה האוטומטית ונפרדים מכמה עשרות שקלים לטובת שטיפת רכב לא מושלמת, שקלו להציע לו חלופה אחרת הבטיחו להקדיש את מיטב זמנכם והבטיחו שהרכב  יהיה נקי ומצוחצח מבלי להיגרר לעלויות ניקיון גבוהות. 

אז כמה בתכלס כסף אתה יכול לעשות מהשירות הזה?

תעריף הניקיון הוא בערך 200 שח לניקיון רכב כולל פוליש בהצלחה רבה

Tags :
Share This :