עבודה מהבית, מה זה בעצם אומר?

אז לפני שאני משתפת אתכם בחוויה שלי בואו נכיר, שמי שירן אני בחורה בת 33 מגדלת לבד ילדה מקסימה, עובדת במשרד בשעות הבוקר וחיפשתי הכנסה נוספת, כי אתם יודעים אף פעם זה לא מספיק ויש לי רצונות ושאיפות ואני לא לבד בעניין..

אז התחלתי לחפש בכל מני פורטלים עבודה שתתאים לי ולצרכים שלי ולצרכים שלה, כי בכל זאת אם אצא לעבוד ואשלם על מטפלת אין בזה משהו מועיל וגם לא ממש משתלם.

יום אחד הגעתי לאיזה בחור בפייסבוק שהמליץ לי על אתר שלם שיש שם מלא עבודות מהבית כמו קלדנות, כתיבת מאמרים, ועוד כל מיני עבודות שאפשר להיעזר בהם גם דרך האינטרנט. הגישה לאתר כרוכה בתשלום סמלי חד פעמי שנתן לי גישה למלא עבודות ואני יכולה לבחור רק מה שבא לי ולשלב תוך כדי העבודה המשרדית שלי ואולי גם אחרי הצהרים מהמחשב בבית.

העובדה שאפשר לשלב את העבודה המשרדית שיש לי עם העבודות מהבית ממש נראה כמו הזדמנות שהחלטתי לנסות, והאמת זה גם לא ממש קשה, צריך לפנות אולי שעה ביום לטובת העניין וזה גם לא גוזל ממני את הזמן שאני יכולה להקדיש לבת שלי.

אתם יודעים, תקופת הקורונה השפיעה על המצב הכלכלי, כבר הייתי פעמיים ב"חופשה ללא תשלום", ונכון שביטוח לאומי שילם אבל זה לא מספיק ולא מגיע לרמת הצרכים היומיומית. עכשיו שאני משלבת בין עבודות זה מוסיף להכנסה וגם למצב רוח, אני מרגישה שאני משתפת את מה שעובר עליי וגם מרוויחה על זה כסף!  הייתם מאמינים? פעם המצב היה הפוך..

בכל מקרה אני הייתי ממליצה לכל מי שנמצא/ת במצב דומה לשלי לנסות. מה יכול להיות? בסך הכול תרוויחו J

חל'ת- חופשה ללא תשלום.

עם החופשה אין לנו בעיה אבל עניין ה'ללא תשלום' בעייתי עבורנו.

עם תקופת הקורונה, המשק ספג טלטלה עזה והיה צריך להסתגל מחדש. ומושג חדש ישן עלה לכותרות:

עבודות מהבית.

הכל דיברו דיברו על הזדמנות הנוצצת עבור הצעירים. מכירות הקורסים באינטרנט הרקיעו שחקים ומקצועות חדשים נוספו לשוק העבודה.

אך, חלק גדול מהאוכלוסייה מתקשה עם שינוי שוק העבודה, רוב האנשים רגילים לעבוד קשה בכדי להשיג משכורת מכובדת, ולכן אנחנו כאן בכדי להסביר את פשטות העניין.

לא חייב להיות מבין גדול בטכנולוגיה על מנת להשיג תוצאות. יש מגוון עבודות שניתן לעשות מהבית ללא הכשרה מיוחדת ודרישות מסוימות וספציפיות מן המעסיקים. כגון כתיבה, מילוי סקרים, הזנת נתונים, תמלול, השתתפות בקבוצת ביקורות, מענה למיילים ועוד מגוון רחב של עבודות והזדמנויות שלא נשללות ממכם עקב אי ניסיון, להפך, בעידן הטכנולוגיה אתם יכולים למצוא לעצמכם עבודות מהבית שיכולה להפוך למקצוע מכובד.

איפה ניתן למצוא את העבודות האלו? ובכן אתר "עבודות מהבית" מספק לכם רשימה של מגוון עבודות מהבית שניתן לעשות ללא הכשרה מסוימת וללא דרישות מקצועיות ספציפיות. עבודה שאתם יכולים לבצע מהמחשב בבית על הספה, בשעות הנוחות לכם וללא הלחץ של אחרי הנושף בעורף.

בנוסף, ללא הצורך לצאת מהבית בכדי להגיע למקום העבודה אתם חוסכים לעצמכם הוצאות על תחבורה ציבורית או עליות של דלק, מה שמביא אותנו ליתרון הנוסף בעבודות מהבית.

תקווה להפחתת זיהום האוויר.

כאשר ימים היו כתיקונם ועבודה החלה ב8 בבוקר, על העובד היה לקום מוקדם בכדי לא להיתקע בפקקים, אך לא היה ניתן להימלט מהעומס בכבישים. שעות הבוקר ואחר הצהריים היו סיוט של זיהום אווירי.

כאשר החלה מדינת ישראל ליישם את משק העבודות מהבית, היה ניתן לראות את האור בקצה מנהרת הזיהום האווירי, עומס התנועה הופחת באופן משמעותי. אומנם נכון לעכשיו לא ניתן לראות את השלכות ניסוי הטבעי הגדול ביותר שנעשה, אך מחקרים מראים כי עבודות מהבית תורמת להגברת הפרודוקטיביות ונותנת לעובד תחושת שביעות רצון דבר המראה את רצון העם להמשיך את עבודתם מהבית,

ולכן משרד להגנת הסביבה ומשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, ממליצים למגזר הפרטי וכן הציבורי להמשיך במודל העבודות מהבית על מנת לסייע בצמצום זיהום אווירי וכן הפחתת עומס בכבישים.

מלבד התרומה החיובית לסביבה, עבודות מהבית מסייעת למעסיקים להפחית בהוצאות על תחבורה ונדל"ן ובכך נותנת שיווין הזדמנויות בעולם העסקים וכך כולנו יכולים להתקדם למשרות מכובדות דרך העבודה מהמחשב האישי שלנו.

לסיכום. עבודות מהבית נותנת מענה כלכלי למשבר הקורונה וכן מענה אקונומי עתידי למשבר הזיהום אווירי. כך אנחנו יכולים להמשיך את חיינו בנוחות ועצמאות כלכלית בלי לדאוג לחודש הבא ובנוסף להרגיש את הסיפוק האדיר בכך שבעצם עבודתנו מהבית אנחנו תורמים באופן חלקי לסביבה ולעולם שלנו.

Tags :
Share This :