עבודות מהבית לא מה שחשבתם 😊

נהוג לחשוב שעבודות מהבית יהיו בדרך כלל במשק בית הכוללת טאטו, שטיפת רצפות, כביסות, ניקוי אבק, שטיפת כלים, גיהוץ, בישולים ועוד. משכבר הימים אלו היו עבודות מסורתיות שתמיד היו קיימות עוד בימים של סבתא וסבא שלנו והדורות שלפניהם ולמעשה עד היום אנשים מתפרנסים מעבודות אלה ונראה שדווקא ענף זה לא יחלוף מן העולם בעתיד הקרוב למרות שהוא נשמע מאוד מיושן ויש הרבה אלטרנטיבות כמו שואב רובוטי ומדיח כלים שכבר יכולים להחליף את בני האדם בעבודות הבית השונות ולהקל על האדם.

מצד שני אנחנו כן עושים פעולות רבות בעבודות הבית מבלי שאנו חושבים על כך, באופן טבעי. עד לא מזמן כשהיינו שחושבים על עבודה מהבית באופן אסוציאטיבי היינו חושבים מייד על עבודות משק וניקיון ולא היה עולה בדעתו עבודות מול מחשב למשל, העולם שלנו עובר שינויים דרסטיים ככל שהטכנולוגיה התקדמה ומתקדמת, החל מהמהפכה התעשייתית שהחלה במאה ה 19 והביאה לתמורות בתחום הפיתוח הטכנולוגי. המצאות כגון הקיטור והחשמל תרמו לפיתוח וייצור באופן כללי וכן לפיתוח כלי תחבורה שונים ופיתוח החקלאות .בכך תרמו והשפיעו על תחומים נוספים רבים ולמעשה השפיעו ושינו את כלכלת העולם כולו.

המצאת האינטרנט בשנות השישים של המאה העשרים הקודמת החלה כרשת מחשבים בסיסית ששירתה את צבא ארצות הברית, מאוחר יותר בשנות השמונים החל שינוי בו החלו לחשוב בצורה מתקדמת יותר כיצד אפשר להשתמש באינטרנט הבסיסי הזה בצורה יותר מתוחכמת ומתקדמת שתביא תועלת לעוד ועוד בני אדם ברחבי הגלובוס.

אדם בשם טים ברנרס לי הקים רשת תקשורת עולמית שאפשרה גישה קלה לאינטרנט. עם השנים הטכנולוגיות האלו עברו שינויים וחידושים ולמעשה יצרו מהפכה בה כל אדם יכול ליצור קשר בקלות עם אנשים אחרים כמו בני משפחה וקולגות בעבודה סביב הגלובוס בשיחת טלפון אחת.

ברבות השנים שינויים מהפכניים אלה שינו את עולם העבודה .נוצרה מציאות בה אנשים יכלו לעבוד מכל מקום בעולם מבלי להיות מחויבים לעבודה ממקום מסוים או משרד, אנשים יכלו לנהל את העסקים שלהם במהלך נופש באחד מחופי תאילנד למשל בזמן שהם יושבים על כיסא נוח תחת עץ קוקוס מבלי להצטרך ללבוש חליפה ולשבת על כיסא מנהלים במשרד שלהם יחד עם סוללה של קולגות נוספות.

עבודה מהבית אפשרה לאימהות, סטודנטים ולמעשה כל אדם להתפרנס מעבודה שניתן לבצע בשעות שנוחות לך , בלי לחצים של מנהלים, לעבוד בכתיבה של תכנים שונים עבור אתרי אינטרנט או בעבודות של "העתק הדבק" ופרסום פוסטים דרך הרשתות החברתיות השונות כמו פייסבוק וטוויטר. עבודה בפלטפורמות אלו וביצוע עבודה מהבית אפשרו לאנשים להנות מחופש להתפנות לעיסוקים אחרים ומטלות שונות כמו טיפול בילדים, יציאה לקניות וסידורים שונים. במצב זה אפשר תמיד להמשיך בנקודה שבה הפסקת ולא נגרם לשום גורם אף נזק. עבודה מהבית בתנאים שציינתי הצילו ממש נשים שהן אימהות במיוחד ועזרו להן לפתור את הדילמה שבה הן היו בסיכון שמא יקבלו מכתב פיטורין מהמעסיק שלהם במידה והיו נעדרות ממקום עבודתן בגלל מחלה של הילד שלהן ולמעשה "פגמו" מבחינת המעסיק בתפוקה של העבודה השוטפת.

לסיכום ניתן לומר כי עבודה מהבית "שוברת " את המשוואה הזו שעד לא מזמן נראתה כבלתי אפשרית ומאפשרת לנשים שהן אימהות למצוא מקור פרנסה שהוא גמיש ושהן יכולות להסתדר איתו. עבודה מהבית יכולה להיות "גלגל הצלה" בשוק העבודה המשתנה וכי עלינו להוקיר תודה שקיימות אפשרויות כאלה בעידן שלנו.

עבודה מהבית – הוצאות מעורבות חלק 2

הוצאות טלפון בגין שיחות לחוץ לארץ במסגרת העסק – יוכר באופן מלא, אך יש לנהל רישום מדויק של כל השיחות.

הוצאות אירוח אורחים מחו"ל הקשורים לפעילות העסק – יוכר באופן מלא בתנאי שההוצאה סבירה ונוהל רישום מדויק (בתי המשפט קבעו במקרים רבים שבאו לדיון בפניהם כללים די ברורים מה נכלל בגדר 'הוצאה סבירה' ומה לא, וכדאי להתייעץ בזה עם עו"ד מומחה).

Tags :
Share This :