עבודה מהבית – וזוגיות

שלום לכם, במאמר זה אנחנו נדון ביתרונות ובחסרונות של עבודות מהבית בתחום הזוגיות.

ברור לכולנו שלשני בני הזוג חשובים מאוד שני דברים: א. הזוגיות – המשך הקשר הטוב בין הבעל והאישה.

ב. הפרנסה – על מנת שיהיה להם חיים טובים.

כיוון שכך, יש חשיבות מאוד מאוד גדולה לבדוק את היתרונות והחסרונות והקשיים של עבודות מהבית.

גם האיש וגם האישה רוצים לעבוד מהבית מפאת כל היתרונות הידועים של עבודות מהבית, שעוד נרחיב עליהם בהמשך במאמר אחר.

קודם כל, יכול להיות שתהיה הפרעה הדדית כאשר שני בני הזוג עושים עבודות מהבית. כגון: אחד עושה רעש לשני. או שאחד תופס את המחשב ולשני אין מחשב, וגם כאשר יש שני מחשבים יכול להיות שהעבודה באותו חדר או על אותו שולחן יכולה להפריע.

כמובן צריך לזכור שיש גם את הקשיים בניהול המשפחה שהרי יש עניין גם לטפל בילדים לשמור עליהם ולהדריך אותם. וכאן בני הזוג שניהם רוצים לעבוד ולהרוויח כסף. לכן דרוש להשקיע הרבה מחשבה – כיצד לנהל את העבודות מהבית במצב המורכב של המשפחה שהיא בבית.

ברור שהיום במצב של הקורונה, שבאופן טבעי כולם בבית, הבעיה היא הרבה יותר קשה. אם יש עבודות מהבית בטלפון, כגון: שיחות, הרצאות והדרכות בזום וכד' ויש רעש בבית מהילדים, או מסביבות הבית (מהגנן, ממשאית האשפה, מעבודות שיפוצים ובכלל מהרחוב ועוד…) הדבר מעורר קושי רב ומצריך חשיבה ותכנון מוקדם.

לכן ננסה לברר כמה דברים בסיסיים שבאמצעותם אולי נוכל להציע לזוגות שרוצים שניהם לעשות עבודות מהבית רעיונות מעשיים שיקלו עליהם להסתדר בעבודות מהבית.

הדבר הראשון שכדאי מאוד לבני הזוג לעשות לפני שהם מתחילים לעבוד עבודות מהבית זה חיזוק הזוגיותכל .

נדבר על זה: בני הזוג יכולים קודם למצוא להם עבודות מהבית, לבדוק לחקור ולמצוא סופית איזו עבודות מהבית הם באמת היא רוצים ומסוגלים לעשות טוב, כל אחד לפי הכישרונות שלו ותחומי העניין שלו. זה בסדר.

אבל, לפני שמתחילים צריכים שני בני הזוג לשבת בינם לבין עצמם ולדבר. לשוחח בצורה נעימה מסודרת ומובנית על המטרות שלהם כזוג, המטרות שלהם בבניית המשפחה, המטרות שלהם בעניין הסגת המצב הכלכלי הרצוי, המעמד החברתי שהם מעוניינים בו, הרצונות המשותפים שלהם להצלחת הילדים ועתידם. וכמובן – הדבר שאף פעם זה לא יותר מדי – לחזק את הקשר ביניהם! זה יעשו על ידי הדגשת היתרונות שכל אחד מבני הזוג מרגיש מהשני. חיזוק זה מאוד הכרחי! זה יהיה הבסיס לאתגר הזוגי החשוב שלהם. עליו יכולות אחר כך להתנפץ תוכניות מעשיות בגלל קשיים שעלולים להתעורר, כמו שאמרנו למעלה, בין בני הזוג כאשר הם עושים את העבודות מהבית.

הבסיס הזה טוב בכך שהם קודם כל רואים שהם מאוד משותפים: בכוונות, במטרות, ברעיון וגם שותפים ברגשי חיבה ואהבה. כמו כן גם הכרת התודה של כל אחד לשני על מה שכבר עשה לו טוב עד כה.

זהו בעצם, הייתי אומר, מעין מזרון-נחיתה, שכאשר תהיה תקלה זה לא על קרקע קשה של יחסים קשים ורגשי פרוד. להיפך – כל תקלה שתהיה, וויכוח או אי-נעימות – כביכול נוחת על הריצפה מרופדת עם מזרון או שמיכה עבה. זה כמובן הרגש הטוב של השותפות והאהבה וההערכה הדדית.

המצב הזה כבר נותן בסיס טוב, נעים, נינוח ואפקטיבי ליישוב מחלוקות ובעיות ולסידור סדרי העדיפויות שמקובלים על שני בני הזוג לטובת ארגון העבודה של שניהם מהבית. בצורה כזאת ראוי לגשת לתכנון עבודות מהבית

Tags :
Share This :