עבודה מרחוק – מילת הבאז של השנים האחרונות. עם עליית הטכנולוגיה והצורך בריחוק חברתי, יותר ויותר

אנשים נוטשים את 9-5 המשרד ועובדים מהנוחות של ביתם. אבל, האם זה כל מה שזה נסדק להיות?

קודם כל, בואו נדבר על היעדר גבולות. כשאתם במשרד, יש לכם חלל ייעודי לעבודה וחלל ייעודי לפנאי. אבל כשאתה עובד מהבית, הקו הזה יכול להיות קצת מטושטש. פתאום, המיטה שלך היא גם המשרד שלך ושולחן המטבח שלך הוא גם חדר הישיבות שלך. זה כאילו העבודה והחיים האישיים שלך מתנגשים כל הזמן ואתה לא מקבל רגע של שלווה.

אבל אל לנו לשכוח את הסחות הדעת. בלי שום בוס שמסתכל מעבר לכתף, קל להיפסל על ידי מטלות הבית, מדיה חברתית או אפילו הפרק האחרון של התוכנית האהובה עליך. ואל תניעו אותנו אפילו לפטפוט מתמיד של חיות מחמד או בני משפחה. זה כאילו שהם יודעים שאתה עובד מהבית והם מנצלים את זה עד הסוף.

אבל, מהצד החיובי, לעבודה מרחוק יש את ההטבות שלה. בתור התחלה, אתה יכול ללבוש מה שאתה רוצה. לא צריך עוד להתלבש בלבוש עסקי לא נוח או לדאוג שיצטרך ללבוש את אותה חולצה פעמיים בשבוע אחד. ובואו לא נשכח את הזמן והכסף שאתה חוסך בכך שאתה לא צריך לנסוע לעבודה. זה כמו ללחוץ על כפתור הנודניק בחיים ולקבל שעה נוספת של שינה בכל יום.

יתרון נוסף של עבודה מרחוק היא הגמישות שהיא מספקת. אתה כבר לא צריך להחמיץ אירועים חשובים בחיים כי אתה צריך לעבוד. עם עבודה מרחוק, אתה יכול להשתתף במשחק בית הספר של ילדך או להיות שם למקרה חירום משפחתי מבלי שתצטרך לדאוג לקחת יום מחלה. ובל נשכח את ההזדמנות לעבוד מכל מקום בעולם. אתה יכול לעבוד מהנוחות של הבית שלך, או מחוף ים בבאלי – הבחירה היא שלך.

אבל, כמו בכל דבר בחיים, יש חסרונות לעבודה מרחוק. אחד האתגרים הגדולים ביותר הוא היעדר אינטראקציה חברתית. כשאתה בסביבה משרדית, יש לך הזדמנות להתחבר לעמיתיך לעבודה ולבנות מערכות יחסים. אבל כשאתה עובד מהבית, אתה יכול לעבור ימים מבלי לדבר עם אף אחד מלבד חיות המחמד שלך. זה כאילו אתה חי בבועה וירטואלית וזה יכול להיות בודד.
אתגר נוסף של עבודה מרחוק הוא לשמור על מוטיבציה. כשאתה במשרד, אתה מוקף בעמיתים ויש לך חלל עבודה ייעודי. אבל כשאתה עובד מהבית, קל להיקלע לנוחות של המרחב שלך ולאבד מוטיבציה. זה כאילו הספה שלך מנסה לבלוע אותך שלם וזה תלוי בך להתנגד.

לסיכום, לעבודה מרחוק יש יתרונות וחסרונות. מצד אחד, הוא מספק גמישות, חוסך זמן וכסף, ומאפשר ללבוש לבוש נוח. מצד שני, זה יכול להוביל להסחות דעת, היעדר גבולות והיעדר אינטראקציה חברתית. לכן, בין אם אתה ותיק בעבודה מרחוק או רק בתחילת הדרך, חשוב למצוא איזון ולהפיק את המרב מההזדמנויות שהיא מספקת. ואם כל השאר נכשל, פשוט קחו הפסקה ותיהנו משעת השינה הנוספת שאתם מקבלים מכך שלא תצטרכו לנסוע לעבודה.

עבודה מהבית תמיד הייתה קיימת בעולם היא תמיד הייתה נמצאת שם אבל הרבה מאוד לא שמעו עליה, או ידעו עליה.
מספר גדול מאוד של אנשים שעבדו בעבודות רגילות נורמטיביות לא ידעו בכלל שקיים דבר כזה שנקרא עבודה מהבית.
עבודה מהבית הייתה קיימת אבל אפשר להגיד שרק שהקורונה הגיע אלינו ואנשים הבינו שאנחנו כנראה נכנסים לסגר והם יאלצו למצוא עבודה מהבית שתספק להם הכנסה כספית הביתה. לפני הקורונה הגיעה אלינו וחווינו אותה בחיי היום יום שלנו , אנשים חיו חיים רגילים מאוד , חיי חברה , אנשים הלכו לעבודות שלהם, ילדים הלכו למוסדות החינוך שלהם. הכל התנהל כל כך רגיל שאף אחד בחיים לא חשב שמשהו יכול להשתנות והנה זה קרה הקורונה הגיעה לאלינו והכניסה את כולנו לסגר שנמשך למספר חודשים טובים. בתקופה הזאת לאנשים היה מאוד קשה להבין מה הולך לקרות איתם ואיך הם מכניסים הכנסה כספית הביתה. אנשים חיפשו מאיפה הם הולכים לעשות כסף עד שמצאו את העבודה מהבית וככה הם אמרו לאנשים שהם מכירים וככה עבודה מהבית עברה מפה לאוזן עד שכמות גדולה של אנשים שמעו עליה והתחילו לעבוד בזמן הסגר שהיה.
אחרי שהקורונה הסתיימה ואנשים יכלו לחזור לעבודה הרגילה שלהם , הרבה מאוד נשארו בבית והמשיכו לעבוד כי הם גילו את היתרונות הטובים שבאים עם העבודה מהבית .
להלן חלק מהיתרונות – חיסכון בכסף , אין שימוש רב בדלק, אפשר להתחיל אורח חיים בריא, יותר זמן עם המשפחה שלכם , אין יותר פקקים וזה רק כמה יתרונות מתוך הרבה יותר.
כיום יש הרבה עבודות מהבית שאפשר לעבוד בהם מהבית או מכל מקום אחר בעולם, יש לכם אפילו את האפשרות שאתם אשכרה יכולים לעבוד מהסלון שלכם או אפילו מהמיטה שלכם.
הנה כמה עבודות שאתם יכולים לעבוד בהם מהבית -עבודה ראשונה – שירות לקוחות – בזמן הקורונה וגם היום , שירות הלקוחות הוא תחום מאוד גדול ובתוכו יש המון תחומים ועיסוקים שאתם יכולים לעבוד מהבית . להלן כמה דוגמאות – יש את שירות הלקוחות של בנק מסוים , ויש את שירות הלקוחות של חנות בגדים מסוימת עוד דוגמה לשירות לקוחות של חברת אבטחה מסוימת.
אז נגיד ואתם עובדים בשירות הלקוחות , הלקוחות מתקשרים אליכם יש להם בעיה באתר או בעיה מסוג אחר, אתם עוזרים להם כמה שאתם יכולים או עוזרים להם אפילו יותר אם יש לכם את הסמכות לעשות משהו יותר מדיבור רק עם הלקוחות. אם אין לכם את הסמכות הזאת אז אתם מעבירים את הלקוחות לקו טלפון אחר לטיפול שהם צריכים וככה שירות הלקוחות עובד.
עבודה שניה היא – עבודה של תכנות והייטק- כיום יש מלא קורסים שאפשר ללמוד מהם בחינם לימודים טכניים ולימודי הייטק. ברגע שאתם מסיימים את הקורסים האלה. יש בעולם מלא חברות הייטק ותכנות שרק ירצו להעסיק אותכם ולגנוב אותכם מהשוק, כי הלימודים האלה אלו לימודים שבאמת אפשר להגיע איתם לכל חברה גדולה וטובה שמשלמים בה הרבה מאוד כסף.
העבודות מהבית נחשבות לעבודות קלות מאוד שכל בן אדם יכול לעבוד בהם, יש הרבה מאוד עבודות שאתם יכולים לעבוד בכל יום או אפילו בכל שעה שאתם מחליטים שהיא הכי נוחה לכם.

Tags :
Share This :