עבודה מחוץ לבית לא רק שמאפשרת קשרים חברתיים להם כל אדם זקוק, שאם לא כן הוא עלול למצוא את

עצמו נכנס לדיכאון ולמצבי רוח משתנים בשל צרכים חברתיים שאינם באים לידי ביטוי, אלא היא גם משדרגת אותם, והופכת את היכולת של בן אדם להכיל קשרים חברתיים במסגרת העבודה, ומשליכה אותם גם על יחסים אחרים, בין אם זה יחסיים זוגיים, או יחסים חברתיים אחרים, עצם כך שהעובד נמצא באופן תדיר בסביבה חברתית, עוזרת לו לפתח את היכולות החברתיות שלו לא רק בעבודה אלא גם בחיים שמחוץ להם.
הסיבה לכך שעובד, שעובד מהבית עלול גם לאבד או להחליש את קשריו החברתיים בתוך הבית היא שהעבודה היא כלי מאוד מרכזי עבור כל אדם באשר הוא, וכאשר עובד, עובד מהבית הריחוק מסביבת עבודה גורמת לקשרים טכניים בלבד בין העובדים, דבר שעלול לפגוע גם בבית, כי האינטראקציה החברתית שהעובד נותן ומקבל ממקום העבודה שלו, משפיע גם על האופן בו הוא מתנהל חברתית בקרב הבית שלו בטח לאור העובדה שמקום העבודה שלו וביתו הם אותו מקום.
הבעיה אף עולה שלב כאשר עבודה מהבית אינה באה במקום עבודה במשרד אלא בנוסף, גם אם מדובר באותן שעות עבודה, הקונפליקט שהעובד חש כל רגע כאשר הוא עובד באותה עבודה בשני מקומות שונים, עלול להוציא אותו מאיזון ולהגביר אצלו לחצים נפשיים ואף בריאותיים, ובכך חוטאים למטרה הראשונה שלשמה נועדה העבודה מהבית, להקל על כל הצדדים מהמעסיק ועד לעבוד על מנת לייעל את אפקטיביות העבודה, כל הלחצים שעלולים להיגרם מכך יכולים לא רק לפגוע בבן אדם עצמו, אלא גם באפקטיביות של העבודה, ובדרך התנהלות הארגון, חייבת להיות הפרדה ברור הן מבחינה רגשית, והן מבחינה פיזית בין העבודה לבית, שכן העובד שואב את כוחותיו מהבית, וכאשר נוצר קונפליקט בין הבית לעבודה, המתחים עלולים ומתוך כך מגיעים כל הנגזרות שבסופו של דבר לא מועילים לא לחברה ולא לעובד.
איך שלא ייקחו את זה, עבודה לפעמים חייבת להיעשות בצוות וכאשר העובדים מהבית, נוצר הריחוק האוטומטי מעצם העובדה שהתקשורת בין העובדים היא רק טכנית ולא חברתית, ומתוך כך כאשר מגיע הצורך לעבוד בעבודת צוות, העובדים לא יודעים איך להתנהל אחד עם השני, ומתוך כך יוצא שעבודה מהבית פוגעת בביצועים של העובדים ברמה הקבוצתית.
היבט נוסף שפוגע בקשרים האישיים של העובד עם משפחתו וסביבתו היא ההתמכרות שמביאה איתה העבודה מהבית, הרי כאשר עובד, עובד מהבית הוא מוצא את עצמו עובד דרך המחשב או דרך הנייד הרבה יותר שעות מאשר היה נמצא במידה והיה עובד מחוץ לבית, ומתוך כך הוא מתמכר לאט, לאט צובר יותר שעות מסך, שבאה על חשבון הזמן שלו עם משפחתו, ויצירת הקשרים האישיים שלו עם סביבתו הקרובה.
כאשר עובד, עובד מהבית הוא מתנתק חברתית מכל הסביבות שעוטפות אותו, היעדר הבקרה והפיקוח מצד המעסיק מקטין את רמת החיכוך שלו עם ההנהלה, ומקטין את הקשר האישי שנוצר בעקבות מפגש מתמיד עם הארגון, היעדר חברה שעובדת איתו באותה עבודה, מונעת ממנו לייצר את הקשרים החברתיים שהוא זקוק להם, את היכולת ליצור אינטראקציה עם אנשים שחווים בדיוק את מה שהוא חווה בעבודה, והיעדר תשומת לב פוגעת לו ביחסים עם משפחתו, כאשר עובד, עובד מחוץ לבית הוא רגיל לחזור הביתה, ולהיות ממוקד עם משפחתו, אך כאשר העבודה מהבית, האיזון בין העבודה למשפחה מתרסק וככה הקשרים האישיים שלו עם משפחתו עלולים להיפגע.

ההצלחה בחיים הינה אחד העקרונות הכי חשובות בימים אלו. כלומר לעמוד בפני התאגרים והבעיות, להצליח ולמצוא עבודה שניתן להתפרנס ולהרוויח באמצעותה הינם אחד האלמנטים המהותיים ביותר עבור כול האנשים.
כיום, ובגלל שהעולם נוטה להיות יותר דיגיטלי, רוב האנשים מחוברים למחשיבים וניידים בצורה מוגזמת. במיוחד הצעירים, שזאת שכבה מהחברה אשר אפשר להשפיע עליה באופן זריז והם נוטים להאמין שהעולם הזה הינו עולם וורוד ללא בעיות או אתגרים מרוב שינם רואים רק את החלק החיובי מהחיים דרך הפלטפורמות הדיגיטליות.
ניתן לומר, שההצלחה בחיים לא באה בקלה קלות. צריך לעבוד, להשתדל, להתאמץ ולהאמין שבסופו של דר אנו נגיע ונשיג את המטרות שלנו.
הרבה אנשים מתקשים למצוא עבודה פרונטלית רגילה בימים אלו לאור כול השינויים שהעולם עבר בהם בתקופה האחרונה. ואחוז גדול מהעובדים חושב שלא ניתן לפתור בעיה זו מכיוון ועבודה זה אלמנט מאוד חשוב ותופסת חשיבות אדירה בזמן הנוכחי. כלומר אדם שאינו עובד לא יכול להרוויח כסף, ומי שלא מרוויח כסף לא יכול להתקדם, ללמוד ולהתפתח בחיים וכתוצאה מכך אנשים לא מצליחים אלו לא מצליחים בחיים שלהם.
לפי כך, ניתן להגיד שעבודה מהבית נחשבת כפתרון יעיל מאוד ואף אלטרנטיבה מצוינת עבור כול אדם אשר רוצה לעבוד ולא מצליח למצוא עבודה רגילה. בנוסף לזה, הרבה אנשים אינם מעדיפים לעבוד בחוץ מכיוון וזה לא מתאים להם או אינם מתחברים לעבודה ממשרדית. לכן עבודה מהבית באה ופותרת דילמה זו עבורם ומעניקה להם את האופציה כדי למצוא עבודה אפילו בלי לצאת מהבית.
ניתן להגיד שההחלטה בלהתחיל ולעבוד מהבית מקילה על הרה אנשים להתקדם האלה בחיים. ההחלטה זו עוזרת לרוב העובדים להצליח בחיים שלהם. הרי מה זה ההגדרה של הצלחה? לדעתי ההגדרה של מושג הצלחה היא אינה מיוחסת למשמעות אחת. התשובה פה אינה חד משמעית. הרבה אנשים מגדירים את ההצלחה לפי נתונים מסוימים ואלמנטים מחודדים. בעיניי, הצלחה היא שאדם יכול לעמוד על הרגליים שלו באמצעות עצמו, כלומר שלא יהיה זקוק לפי אחד. שירוויח את הכסף שלו, להשתדל בחיים והשיג יעידם ולהתפתח גם מבחינה נפשית, חברתית, כלכלית, מנטלית.
עבודה מהבית נחשבת כאחד המפתחות לדרך ההצלחה. כלומר על מנת לקחת צעד קדימה בחיים, תצריך לעבוד, להכיר אנשים חדשים, לעשות כסף וליהנות גם ממה שאנחנו עושים. ועבודה מהבית עונה על כל זה. אנשים שאינם מסוגלים לעבוד בחוץ יכולים לחפש עבודה מהבית. זהו צעד מאוד משמעותי עבור אלה שרוצים לשנות את החיים שלהם לכיוון שהוא יותר חיובי וטוב. כיום, יש הרבה אנשים שבוחרים ללכת על הכיוון הזה כי הם יודעים שזאת החלטה נכונה עבורם. במיוחד אחרי כול האתגרים שהעולם עבר בהם. כול זה הוביל לשינויים עיקריים ומהותיים, וזה כמובן השפיע על אופן וסגנון החיים שלנו. ומציאת עבודה רגילה הפך לתהליך כול כך קשה ומסובך. כי או שרוב המעסיקים אינם מעדיפים לקבל עובדים חדשים לאור המצב הנוכחי כיום או שרוב העסקים עברו לעבוד מהבית. לכן כול המשימות היום מתבצעות דרך המחשב. זה אומר שעבודה מהבית נחשבת עבודה נגישה ביד כולם וקל מאוד למצוא מקצוע שמתאים לנו ולבחור בו כעבודה בסיסית ועיקרית שניתן באמצעותה להתפרנס ולהרוויח כסף.
על מנת לסכם, ניתן להסיק שעבודה מהבית נחשבת כאלמנט חשוב מאוד על מנת להמשיך בחיים ולהצליח עוד ועוד. במיוחד שזמן שקשה למצוא בו עבודה טובה. ההחלטה ללכת על הכיוון של עבודה מהבית ולעבוד מהבית מהווה בסיס מאוד חשוב להתחלת דרך ההצלחה של רוב האנשים שקשה להם לעבוד מחוץ לבית.

על פי הנתונים הסטטיסטיים של לשכת העבודה האמריקאית בשנת 2005 היה כ 890 אלף עובדים עושים לפחות מחצית מעבודתם מהבית, עד שנת 2012 מספר העובדים הזה גדל להגיע ליותר מ 3 מיליון עובדים, מספר הזה עולה וגדל עם הזמן.
הרבה אנשים חושבים שעבודה מהבית היא הטובה ביותר מכל הבחינות מאשר לעבוד במקום מסוים, הם מציינים את מידת החופש המוחלט שמציעה עבודה מהבית אבל להיפך, ישנן אינדיקציות רבות לכך שביצועי העבודה מהבית גרועים.
החסרונות הללו עשויים להיות רבים המגיעים בצורה של שעמום ומצוקה עם נדודי שינה ומתח מתמיד, או מה שנובע מהקשיים והבעיות המיוצגים באי ביצוע עבודה, לכן, אנו כאן כדי להציג את החסרונות הבולטים ביותר ששייכים לעבודה מהבית.
אם אתה עושה את העבודה שלך מהבית; הדילמה הבולטת ביותר שעומדת בפניך עשויה להיות האמונה של רוב הסובבים אותך שאתה מובטל, למרות שחלק מהאנשים האלה יודעים בוודאות שאתה בולט בעניינים שלך, הם אינם רואים בעבודה מהבית כעבודה במובן המסורתי, ולכן כל עבודה מהבית אינה נחשבת בעיניהם למשרה.
בשל היעדרות תרבות עבודה בעידן שלנו ובגלל שהיא עדיין בתהליך של בגרות, היא הסיבה המרכזית לתפיסה השלילית שרבים רואים על עבודה עצמאית מהבית.
רבים רואים שהשקפה השטחית הזו רק דבר חולף שלא צריך להתייחס אליו, זה בדיוק להפך כי דברים אלה נושאים אנרגיה שלילית שעלולה להוביל לתסכול ולהרתיע אדם מלבצע עבודה.
נסיגה מהחיים החברתיים היא תוצאה טבעית מאוד של עבודה מהבית, התסמין הראשון של נסיגה חברתית הוא היעדר עמיתים וחברים לעבודה, בשל שאתה עושה את עבודתך לבד, כשאתה עושה את עבודתך במשרד אתה נהנה עם החברים שבסבבך ומהשיחות איתן בזמני הפסקה. עבודה מהבית

Tags :
Share This :