עבודה מהבית

במדריך הבא אספתי מספר נקודות חשובות לכל מי שמעוניין לעבוד מהבית, הנקודות והסעיפים נבנו תוך לימוד מניסיונם של מומחים אחרים העובדים מרחוק, איתם יש לי הכבוד. לא אתייחס במפורש לספרים פופולריים כלשהם בנושא הזה, אך חלק מהמדריך הוא בהשראתם.

מספר אלמנטים של המדריך תקפים גם לעבודה משרדית. אך עליך להחליט אם תיישם אותם בזרימת העבודה שלך או לא.

חשוב: המדריך כתוב למי שמעולם לא עבד מהבית. ניסיתי לעבור על הנושאים מבלי להתעמק יותר מדי ולגעת בנושאים החשובים ביותר לדעתי. אם אתה כבר מיומן בעבודה מהבית, סביר להניח שהמדריך ייראה לך שטחי מדי. אז אשמח אם תוכל לשתף את החוויה שלך, ונוכל לדון בזה ביחד.

עוד דבר חשוב: חללי העבודה, עבודה בבתי קפה ושאר המשרדים נתפסים כמקורות פוטנציאליים לסכנה ול"זיהום", שבהם כל אחד יכול בטעות להפיל עליך משימות נוספות שלא ממש נכללו בלו"ז המתוכנן שלך ועלולות לייצר בלת"מים. מסיבה זו, אנחנו מדברים אך ורק על עבודה מהבית: עם ילדים תלויים על הראש, בן זוג שרוצה כל הזמן, ובמקרים קשים במיוחד, עם אמא שמבשלת בורשט כל שעתיים ואבא שחוגג כל גול במשחק הכדורגל שהוא צופה.

המדריך פחות קשור לעצמאים: החיפוש אחר הזמנות, הנהלת חשבונות והיבטים ארגוניים אחרים של העסק שלכם כרוכים בכוחות ויכולות אחרות עליהם תוכלו לקרוא במאמרים שונים ברחבי הרשת.

חשוב לזכור שעבודה מהבית היא עבודה. אתה לא מקבל פתאום שמונה שעות נוספות ביום לעניינים אישיים או בילויים עם הילד שלך, אולי אתה חוסך בכביש- אבל לא יותר. יחד עם זאת, מכיוון שזוהי בדיוק העבודה, אין לערבב אותה בחיי היומיום ובעניינים אישיים, אלא אם כן אתה כמובן גיבור של תכנית ריאליטי, או בלוגר שמקבל כסף על זה שהוא מראה לצופים כיצד הוא אוכל דייסה לארוחת בוקר. חשוב גם לזכור שהתוצאה שלך תלויה ישירות בתהליך שלך, והתהליך תלוי בתוצאה שתכננת לעצמך. ככל שתתקרבו באופן מודע יותר לתכנון תהליך העבודה, כך תוכלו להשיג תוצאה צפויה יותר.

הבטחת שעות העבודה היא המרכיב החשוב ביותר בבניית זרימת עבודה מוצלחת מהבית. יחד עם זאת, לא רק אתה ועמיתיך, רצוי גם שכל מי שגר איתך ידע שיש לך שעות עבודה.

אם הארגון דורש נוכחות מקוונת בשעות מסוימות, זה לא אומר שזמן מסוים יהיה אופטימלי לסגירת מספר משימות. לדוגמה, אתה מקבל הרבה שיחות נכנסות במערכת, ואינך יכול לסגור כמה משימות הדורשות ריכוז גבוה יותר. המשמעות היא שלוח הזמנים שלך צריך לכלול את הזמן שאתה מחובר לחברה ואת הזמן שאתה משקיע במשימות הדורשות ריכוז. לפיכך, לוח הזמנים שלך צריך להצביע בבירור על מרווחי הזמן בהם אתה יכול לענות לשיחות.

שגרת העבודה מהבית חייבת להמשיך לזרום. ככל שתוכל להבחין ולמנוע הסחות דעת מחיי היום יום, כך ישתפר בעצם כל התהליך. יחד עם זאת, גם בחיים לבד וגם בחיים עם מישהו, יש יתרונות וחסרונות.קודם כל רצוי שתערוך בדיקה רצינית של ארגון עצמי, כאשר אף אחד לא עומד מאחורי הגב שלך ואינו יכול לשלוט באיזה אתר אתה מדפדף כרגע בשלוש אחר הצהריים.

דבר נוסף שיפגוש אתכם זה הצורך לנהל משא ומתן עם דיירי הבית ולהסביר ששעות העבודה הן באמת שעות עבודה. העובדה שאתה גולש בפייסבוק ואתה עסוק, ומה שאתה צופה ביוטיוב הוא מחקר, ואתה מאוד ממוקד בתהליך… הסידור הטוב ביותר יהיה כאשר בן או בת הזוג וקרובי משפחה אחרים לא נוגעים בך כך או כך, ללא קשר לפעילויות שלך לחלוטין. אתה יכול להסתובב בדירה, להדפיס משהו, לצייר, לצפות, לקרוא… ואלו הן שעות העבודה שלך. התפקיד שלך הוא לא העסק שלהם ולא האחריות שלהם. אני מקווה שתמצאו מידע שימושי. תשתפו את החוויה שלכם אני מאמין שכתיבת מדריכים ביחד היא הרבה יותר יעילה.

Tags :
Share This :