עבודה מהבית

משמעת עצמית. זה הדבר העיקרי והחשוב ביותר בעבודה מהבית. עבודה מהבית היא משהו שהולך ונהיה יותר ויותר מקובל בעולם, במיוחד בתחומים של היי טק ואינטרנט. לכל אחד מאיתנו קוסם הרעיון לעבוד מהבית, באזור הנוחות האולטימטיבי. פעמים רבות הדבר דורש יותר מוטיבציה, אחריות, משמעת עצמית וחריצות. עבודה מהבית שונה מעבודה במשרד עם בוס נוכח. במצב זה חובת האחריות והמסירות מוטלת ישירות על העובד.

עבודה מהבית – הצעות ייעול

איך ניתן לעשות עבודה פרודוקטיבית לבד, אחרי שהתרגלנו לתפקד רק אם יש לנו בוס על הראש במהלך היום? להלן כמה הצעות ייעול, כשהעבודה היא עבודה מהבית.

  1. לדמות פינה בבית למשרד קטן. לתחם מקום בבית ולהציב בו שולחן, כיסא נוח ומחשב איכותי. אפשר להוסיף מדפסת עם פקס, לתלות לוח שעם קטן, ולהניח על שולחן העבודה ציוד משרדי, שדרוש למהלך תקין של העבודה.
  2. להגדיר יעד יומי. אם עובדים בכתיבת תוכן וקידום אתרים, רצוי להגדיר בתחילת יום העבודה כמה אתרים רוצים לקדם באותו יום, ולעמוד ביעד.
  3. פעם בשבוע לצאת לעבוד מחוץ לבית. ניתן לצאת לבית קפה קרוב לבית עם המחשב הנייד, ולעבוד שם. שינוי אווירה זה בהחלט יכול להעניק כוחות מחודשים להמשך עבודה מוצלח.
  4. הגדרת שעות עבודה. ישנה חשיבות גדולה ליקיצה בשעות הבוקר, כדי להתחיל יום עבודה מוקדם, כאילו מגיעים למשרד. מתחילים ומסיימים מוקדם, מבלי להימרח לתוך הלילה עם שעות העבודה. תחום שעות העבודה הכרחי.

עבודה מהבית – אימהות

אימהות רבות מוצאות את עצמן עוזבות מקום עבודה בעקבות לידה. חופשת הלידה לא מספיקה, ולאימא טרייה קשה לשים תינוק בן שלושה חודשים במסגרת ולחזור לעבוד. אימהות כאלה יכולות למצוא עבודה מהבית. קיים מנעד רחב של עבודות שיכולות להתאים. לדוגמא – בשירות לקוחות טלפוני, הקלדת נתונים, לימודים און ליין, כתיבת מאמרים, ועוד. הן יכולות לשלב את יום העבודה בתוך סדר היום שלהן, כאשר התינוק נמצא קרוב אליהן, ולהתפנות אליו במידת הצורך. כאן נוצר שילוב מושלם של עבודה ואימהות.

עבודה מהבית – הכנסה נוספת

לא מעט ישראלים מוצאים את עצמם מתמודדים עם חובות לבנקים, לחברות האשראי ולחברות פרטיות לאורך חייהם הבוגרים. מדובר על סיטואציה מורכבת, שבה צריך למצוא פתרונות יצירתיים ומהירים, על מנת לאזן את המצב הכלכלי ולשמור על רמת חיים מוכרת. פתרון אידיאלי להכנסה נוספת הוא לשלב עבודה מהבית בשעות הפנאי, ביחד עם העבודה הקיימת. בעידן של היום, בו האינטרנט הוא המקום האידיאלי למציאת קשרים וקישורים לעבודות מהבית, צריך רק לנצל את ההזדמנויות הללו. כמובן, יש להגדיר מראש את היקף המשרה הנוספת להכנסה זו, הכול בהתאם לזמן שיש, לרצון להתקדם מהר ולמוטיבציה להצליח.

עבודה מהבית – יתרונות

ככל שאנשי קריירה מחפשים את האיזון בין עבודה לחיי משפחה, כך יותר חברות מאמצות מדיניות אשר מאפשרת לעובדים לפתח את הקריירה תוך כדי עבודה מהבית, בשילוב עם חיי משפחה. מבחינת העובדים – זהו אידיאל, שבו הם יכולים לשמור יתרונות השכר יחד עם יתרונות השהות בבית. להלן חלק מהיתרונות –

  • חסכון בזמני הגעה למקום העבודה וממנו, חסכון בדלק, בתשלומי חניה לרכב, הוצאות על ביגוד.
  • גמישות בשעות ובזמני העבודה. ההחלטה באלו שעות לעבוד, ובאלו שעות לעשות הפסקה זה יתרון אדיר.
  • סביבת עבודה אופטימלית. האפשרות להתאים את סביבת העבודה לפי הנוחות של העובד מוציאה ממנו את המירב.
  • הסחות דעת פחותות. עבודה מהבית גורמת לפחות הסחות דעת, אשר נגרמות בדרך כלל במקומות עבודה, במפגשים בפינת קפה, שיחות חולין, שמתארכות וגוזלות זמן עבודה.
  • קרבה לבית ולמשפחה. עבור רבים הקרבה הפיזית למשפחה והנוחות של הבית מהווים יתרון אדיר, וגורמים לשלוות נפש. כתוצאה מכך, המוטיבציה גדלה וההספק טוב ויעיל יותר.
Tags :
Share This :