עבודה מהבית

יש בני אדם שמשלבים בין עבודה במשרד לבין עבודה מהבית. ככל שהימים עוברים, הם מגלים כי כאשר הם עובדים מבית, היכולות שלהם מתחדדות. וההישגים שלהם הרבה יותר גבוהים. בבחינת היתרונות, אל מול החסרונות, שקשורים לעבודה מהבית – המאזן אפילו לא דומה במקצת אחד לשני. ברור מאליו כי היתרונות גוברים פי כמה וכמה על החסרונות. שדרך אגב, אין יותר מדי חסרונות.

מי שבוחר בנתיב של עבודה מהבית, ממשיך בו לעד

במחקרים התגלה, כי עבודה מהבית מגבירה את נאמנות העובדים. כאשר עובדים מהבית נהנים מחירות כמעט מוחלטת. הדבר מניע את העובדים להיות הרבה יותר נאמנים, מאשר העובדים במשרד. דומה הדבר למבחן האמת שנערך בבית ספר. למי שעוד לא ירד האסימון, ואינו יודע על מה אנו מדברים, נסביר. מבחן האמת הינו כאשר המורה עושה מבחן, ויוצא במשך כל הבחינה מהכיתה. המטרה – לאפשר לתלמידים להיות נאמנים לעצמם. לבחור בדרך הישר. כך הדבר בעבודה מהבית. הבוס מראה לעובדיו כי הוא סומך עליהם שיעשו את עבודתם נאמנה, בלי "פולישטייק".

על ידי עבודה מהבית נמנעים מהפוליטיקה שבמשרד

ידועה האמרה, כי "אי אפשר לבחור את בני המשפחה שלכם". הדבר זהה כאשר מדובר על צוות העובדים בבית העסק. לא תמיד, ולרוב ממש לא, מתחברים לכל הקולגות במשרד. לא תמיד אוהבים את כולם. וזה בסדר. אבל עובדה זאת מעכירה את האווירה, לא פעם. הדבר קשה יותר, כאשר צריך להתמודד עם הפוליטיקה במשרד. כל זה נחסך מכם, כאשר אתם בוחרים בהיתכנות של עבודה מהבית. אינכם צריכים "לבלות" עם צוות העובדים בפגישות. בישיבות. במסדרון. אינכם מוכרחים להיות שותפים לכל רכילות. וכיוצא בכך.

עבודה מהבית מחייבת סביבה מתאימה

אף אחד לא אמר, כי עבודה מהבית צריכה להתנהל ברשלנות. לא חייבים להתיישב על הכיסא של המחשב, שכולו מדיף ריח של שמן, ושאריות מזון מהארוחה האחרונה. לא חייבים להישאר לעבוד עם הטרנינג הבלוי. לא חייבים לנהל משרד מהמחסן בעליית הגג, אשר "ידע ימים יפים מאלו". נהפוך הוא. לנשים מבינכן, קומו בבוקר, תמרחו את כל הקרמים היקרים שלכן, ותתאפרו. ולשני המינים נאמר – הקפידו על הופעה נאותה, לרבות בגדים ראויים ליום עבודה. אינכם חייבים להתלבש במחצלות הכי מהודרות שלכם, אבל אל תפנו לכיוון המנוגד ביותר. הקפידו על סביבת עבודה נקייה. נעימה. שימו מוסיקת רקע, במידה וזה לא מפריע לכם. אל תאכלו ליד המחשב. יש לכם זמן די והותר לעשות הפסקות אוכל. השקיעו מחשבה ביצירת סביבת עבודה מתאימה, מכבדת ונעימה.

כיצד עבודה מהבית משפרת את היחסים החברתיים שלכם?

אין האדם יכול לחיות לבדו. בלי חברה – במשך כל יום העבודה. באם הייתם עובדים מהמשרד, הייתם נאלצים לפגוש מדי יום ביומו את אותם האנשים. ולאו דווקא היו אלה האנשים האהובים עליכם. בלשון המעטה. מאידך, על ידי עבודה מהבית אתם יכולים להתרועע עם מי שבא לכם. עבודה כזאת מאפשרת לכם להכיר טוב יותר את השכנים שלכם. ומי יודע? יתכן שחלק מהם ממש ימצאו חן בעינכם. אתם יכולים להצטרף לקבוצות שפעילות ברשת האינטרנט, של עובדים מהבית. תוכלו ליצור אתן קשר בטלפון, או לחלופין באמצעים טכנולוגיים. באפשרותכם לחדש קשרים עם בני אדם, שהיו חברים שלכם, מהצבא או מהאוניברסיטה. "השמיים הם הגבול", והאפשרויות ליצירת קשרים, כאשר עובדים מהבית, הן אין סופיות.

עבודה מהבית מאפשרת לעבוד מכל מקום בעולם

כאשר עובדים מהבית, אין משמעות לאיפה בדיוק נמצא המעסיק שלכם. מהי מדינת היעד שלו. עבודה מהבית מאפשרת לכם לגור במדינת ישראל, ולהיות מועסקים על ידי מעסיק ממדינות העולם השלישי. או ממרחבי ארצות הברית. מעבר לכך, אתם יכולים לעבוד מכל מקום שבו תחפצו. אתם ממש לא מוגבלים לעבוד פיסית מהבית. תרתי משמע. אתם יכולים לעבוד מבית קפה. ממסעדה. מהחוג ליוגה. כאשר אתם ממתינים שאחד מהילדים שלכם יסיים את השיעור הפרטי, על מנת להחזיר אותו הביתה. מה שכן חשוב, שיהיה לכם מחשב נייד. כמו גם, שבמקום יהיה חיבור לאינטרנט. והשאר זה היסטוריה.

עבודה מהבית

רגע לפני שנסביר לכם, במאמר זה, את כל היתרונות של עבודה מהבית, יש לנו הסתייגות קלה. אומנם לעבודה מהבית יש המון מעלות, אבל בשום פנים ואופן היא לא מתאימה לכל אחד. אין פה ממש נוסחה קבועה. כשם שלא כל האצבעות דומות, כך לא כל פורמט של עבודה מתאים לכל אדם. כל אדם הינו ישות בפני עצמה, ולכל אחד מתאים משהו אחר. למרות שמביני עניין, אומרים כי כשעובדים מהבית – התפוקה עולה, זה לא באופן גורף נכון לגבי כל בני האדם. פרודוקטיביות של מי שמתאים לו לעבוד מהבית, בהחלט תהיה גבוהה. אבל למי שסגנון עבודה זה לא מתאים, או שמבנה האישיות שלו אחר – לא תראו אותו מייצר יותר מדי פרודוקטיביות בעבודה.

עבודה מהבית מייתרת פגישות ארוכות מדי

כמה פעמים, כאשר עבדתם במשרד, נאלצתם "לבלות" בפגישות, ושנאתם כל רגע ורגע? כמה פעמים אמרתם לעצמכם עד כמה אתם שונאים את הקפה שמגישים בישיבות, ואת אותן העוגיות היבשות? הרי זה נורא ואיום, להיות "תקועים" עם צוות העובדים בחדר מצחין, ולשמוע שוב ושוב את אום הדברים. כמה אפשר? עוד חודש, עוד שנה… כלו כל הקיצים. תמיד אמרתם לעצמכם, בוודאי, שהייתם מוותרים על זה בעד כל הון שבעולם. והנה יש לכם הזדמנות אדירה. הכיצד? ובכן, באמצעות עבודה מהבית. נגמרו הזמנים של הישיבות המשעממות. אולי תתבקשו להיות זמינים בכל יום, בשעה מסוימת, למפגש בשיחת וידאו. או לחלופין באמצעים טכנולוגיים שונים. אבל בטח שזה לא ייקח שעה, שעה וחצי. כי אם רק רבע שעה, עד חצי שעה. גג. את סיכומי הפגישה הארוכים, מחליפים כיום, כאשר עובדים מהבית, תדפיסים שנשלחים לדואר האלקטרוני. יחי הטכנולוגיה! ויחי העבודה מהבית!

איך עבודה מהבית תחסוך לכם כסף?

לבוחרים בחלופה של עבודה מהבית, מאשר עבודה מהמשרד, נגיד בפה מלא – הגיע הזמן שלכם לחסוך כסף. והרבה. תבחינו מיד ביתרה בחשבון הבנק שלכם. מה שבטח לא קרה לכם מזמן. נגמרו הימים שהוצאתם הון תועפות על דלק. על רכישת בגדים חדשים, ייצוגיים, כל שני וחמישי. על קניית נעליים אלגנטיות. על הוצאות כספיות מרקיעות שחקים, בגין ארוחות בוקר, שלא הספקתם לאכול בבית. וכמובן, על ארוחת צהריים במסעדה. בחרתם בדרך שתאיר את חייכם. ככלות הכול, נוכח המצב הכלכלי הקשה, במדינת ישראל, מי לא רוצה לחסוך כסף?

עבודה מהבית תחדד את הכישורים שלכם

כמו שאומרים "אם אין אני לי, מי לי"? כך גם בעבודה מהבית. כאשר עבדתם, בעבר, מהמשרד – היו לרשותכם אנשי מקצוע לכל תחום, שלא היה הצד החזק שלכם. היה מי שאחראי על עבודות המזכירות. היה מי שאחראי על עבודות התחזוקה. היה מי שאמון על עבודת התקצירים. הנהלת החשבונות. ההקלדות. מכונת הקפה. ומה לא? כאשר בוחרים באופציה של עבודה מהבית, לפתע מבינים שהכול, למעשה, הופך להיות באחריות שלכם. ומכיוון שבמשך כל שעות העבודה אתם לבדכם, ואין מי שיספק לכם את כל השירותים הללו, אתם מתפתחים. אתם לומדים לגלות את הכישורים הפנימיים שלכם. לחדד את הכישורים הייחודיים שבכם. פתאום אתם מקלידים יותר מהר. לפתע אתם יותר אדיבים בשיחות הטלפון. אם המדפסת או הפקס מתקלקלים, אתם למדים כיצד מתקנים אותם. כשאתם מבינים שאתם אחראיים על הכול, ואין לכם יותר "משרתים", אתם יותר עצמאיים, ויותר מצליחנים.

בעזרת עבודה מהבית יש לכם שליטה מלאה, כמעט, על לוח הזמנים שלכם

היתרון הכי בולט, שאין עליו כל עוררין, של עבודה מהבית, הוא לעבוד במקביל ללוח זמנים גמיש. אתם, ורק אתם, בוחרים את שעות העבודה שלכם. באם אתם צריכים לעבוד, למשל, שמונה שעות ביום, אתם עושים את החישוב שמתאים לכם. באפשרותכם לעבוד שעתיים ברציפות, לעשות הפסקה, בשביל הנפש, ולהמשיך לעבוד אחר כך. עד שתגיעו לכדי עבודה ממשית של שמונה שעות.

Tags :
Share This :