עבודה מהבית תורמת לאיכות הסביבה

החל מתקופת הקורונה עובדים רבים נאלצו לעבור לעבודה מרחוק. בהתחלה, הדבר נראה מתסכל וכמעט בלתי אפשרי, אך כיום אנו יכולים לראות את העבודה מרחוק דווקא כדבר חיובי, שיש לו המון יתרונות.

לעבודה מהבית יש יתרונות רבים, היא יכולה לשמש כהכנסה נוספת או כמשהו זמני, מעסיקים רבים יכולים לאפשר לעובדים שלהם לעבוד מהבית מספר מסוים של ימים בשבוע, מה שמתאפשר כמובן מהטכנולוגיה של היום.

מעבר ליתרונות הרבים שיש לעבודה מהבית כלפי העובד, כמו הנוחות שלו, החיסכון בבזבוז זמן בעמידה בפקקים וכמובן בדלק לרכב, העבודה שהעובד קרוב יותר למשפחתו וילדיו ויכול לבלות איתם יותר, ההכנסה הנוספת שעבודה מהבית יכולה לשמש ועוד רבים, וכמובן גם היתרונות שיש לעבודה מהבית כלפי המעסיק, כמו החיסכון בציוד משרדי, מיזוג, אוכל והסעות לעובדים שלו, הקשר הטוב בין מעסיק למועסק שמתחזק מתוך הצורך לסמוך על העובד שעובד מביתו, איכות העבודה והתוצאות שתהיה הרבה יותר טובה כשהעובד עובד מהבת ועוד. אז מעבר לכל היתרונות הללו, עבודה מהבת תורמת המון לאיכות הסביבה- אחד הנושאים החשובים בימינו.

איכות הסביבה הוא תחום עיסוק הנוגע ליחסי הגומלין בין האדם לבין סביבתו הטבעית או זו שנוצרה על ידיו. המדעים המספקים מידע או פתרונות לתחום זה מכונים מדעי הסביבה, ועמם נמנים בין היתר: אקולוגיה, מדעי האטמוספירה, מדעי כדור הארץ, הנדסה כימית, הנדסת מים. התחום הוא גם כר פורה לאידאולוגיות פוליטיות וחברתיות הקוראות להתחשבות רבה יותר בשיקולים סביבתיים במסגרת הפיתוח הכלכלי.

דו"ח מומחים שיזמה האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ומשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, ממליץ למעסיקים במגזר הציבורי והפרטי לאמץ את מודל העבודה מרחוק ובכך לסייע בצמצום פליטות גזי חממה, זיהום האוויר וכמובן בהפחתת הגודש בכבישים. חוץ מתרומתו של אופן עבודה זה לסביבה, עבודה מרחוק יכולה לסייע למעסיקים בחיסכון על הוצאות תחבורה ונדל"ן, וכן לקדם שוויון הזדמנויות בשוק התעסוקה.

ראשית, עבודה מהבית מאפשרת חיסכון עצום של דלק וכתוצאה מכך מפחיתה את זיהום האוויר. מרבית האוכלוסייה שלא עובדת מהבית מגיעה לעבודה באמצעות רכבים פרטיים. מעבר להוצאה הכלכלית על דלק, ובזבוז זמן עצום בפקקים של הבוקר, מה שגורם לעבוד להגיע מתוסכל ועצבני לעבודה, נגרם זיהום אוויר עצום שמחמיר גם את מצב ההתחממות הגלובלית, וכל אלו הופכים את העולם שלנו לחם יותר ומזוהם יותר. ככל שיהיו יותר אנשים שעובדים בעבודה מהבית כך יגרם פחות זיהום אוויר מהמכוניות ופחות התחממות גלובלית.

שנית, עבודה מהבית מאפשרת צמצום של עומס בכבישים. ככל שיהיו פחות רכבים בכבישים יהיה פחות עומס, ולאנשים שלא עובדים מהבית יהיה יותר קל להגיע לעבודה, הם יגיעו מהר יותר וכתוצאה מכך יהיו פחות עצבניים ואיכות העבודה שלהם תשתפר.

בסופו של דבר אנו רוצים שהעולם שלנו יהיה נקי יותר ובריא יותר, שיהיה יותר נעים לחיות בו, גם לנו וגם לדורות הבאים אחרינו. לכן, מומלץ שהמעסיקים יעשו חושבים עם עצמם וינסו, לפחות לכמה ימים בשבוע, לאפשר לעובדים שלהם לעבוד מהבית, כך גם הם ירוויחו, גם העובדים וגם הסביבה. ובאשר לעובדים, עבודה מהבית היא יתרון אחד גדול, ומעבר לעובדה שתעשו טובה לעצמכם אם תעבדו מהבית, תעשו טובה גם לעולם שלנו, וזה לא פחות חשוב.

מעסיקים, השתכנעתם? הבנתם למה כדאי לכם להעסיק את העובדים שלכם מהבית? זה הזמן לעשות את זה!

ואתם עובדים, רוצים למצוא עבודה מהבית בקלות? אין בעיה! עבודה מהבית הוא המקום המושלם בשבילכם. כאן תמצאו מגוון משרות של עבודה מהבית.

עבודה מהבית

עבודה גמישה, כמו עבודה מהבית, היא פני העתיד. ניתן להבחין, כי בשנים האחרונות יותר ויותר בתי עסקים מבקשים להעסיק עובדים מהבית. מדובר בנורמה אמתית בשביל מעסיקים, ובשביל כל מיני חברות גלובליות. מה שמניע מעסיקים לבחור באופציה הזאת, נובע מהוצאות כלכליות מופחתות. מאי הצורך לשאת בתשלומים הכרוכים ביחסי עובד מעביד, כמו פנסיה. ומרווחה משופרת. תמשיכו לקרוא, ותגלו עולם ומלואו.

חברות שבוחרות בכיוון של עבודה מהבית, מרוויחות כישרונות

אז מה עוד מניע את המעסיקים להחליט לשכור עובדים מהבית? ובכן, נראה על פניו, כי המון בני אדם ברוכי כישרונות, בוחרים באפשרות כיום של עבודה מהבית. זה לא כל כך פשוט למצוא היום עובדים כישרוניים ונאמנים. מעסיקים גילו לאחרונה, כי הם יכולים למצוא יותר עובדים מוכשרים דווקא מכאלו שעובדים מהבית. מעבר לכישרון וליכולת המופלאים, האישיות הכובשת והניסיון הרב של אותם עובדים, רק מחזק את עמדת המעסיקים. מי שבעל חברה, יכול לגייס לעבודה עובדים מכל מקום בעולם, בכל שפה ובכל יתרון, מה שבהכרח יביא להצלחת החברה בעתיד.

באמצעות עבודה מהבית מתייעלת העבודה

על פי המון מחקרים שנעשו בנושא, נמצא כי עובדים שבחרו בנתיב של עבודה מהבית, הרבה יותר פרודוקטיביים. עבודתם מתייעלת בשיעור של בין עשרים לבין עשרים וחמישה אחוזים, לעומת עובדים שמועסקים במשרד. ראשית כל, הדבר נובע מהרבה פחות הסחות דעת, כמובן. שנית כל, כשעובדים מהבית קיימות אף יותר אפשרויות ליטול פסק זמן, שכה הכרחי לתפוקה. אנשי מקצוע מהתחום הנפשי, מעידים כי העבודה מהבית עוזרת לביצוע כללי, לחשיבה מחוץ לקופסה ולהגברת המוטיבציה.

עבודה מהבית מאזנת את סגנון החיים

האם ידעתם – כי ביכולתה של עבודה מהבית לאזן בין העבודה לבין הבית? משמע, העובדים מהבית עשויים להתאים את הסביבה שלהם על פי הצרכים האישיים, היום יומיים שלהם. הם נמצאים, ככלות הכול, מדי יום עם הבגדים שהכי נוח להם אתם. הם מוקפים בסביבה טכנולוגית, ידידותית למשתמש. הם מצליחים לדאוג ולאזן בין הצרכים הרגשיים לבין הצרכים הפיסיים שלהם. ברגע שהמעסיק, או העובדים, מגדירים מבעוד מועד את הגבולות ואת הציפיות לשעות עבודה באופן כללי. העבודה מתנהלת על מי מנוחות. היא מאפשרת לעובדים להיות יותר רגועים, כמו גם להאמין בעצמם ובתוצרת שיוצאת מתחת לידם. כדי שזה יקרה, יש מלכתחילה להבהיר את הציפיות והדרישות מן העובדים, לסלול מסלול של תקשורת חיובית. יש לוודא שכל יום תתנהל לפחות שיחת טלפון אחת. וכיוצא בזה.

מה היתרונות של עבודה מהבית?

כאשר עובדים מהבית, נגמרו "הימים הטובים" של הנסיעות המייגעות. קמים, שוטפים פנים, מתלבשים, והופה – מדלגים לעבר מקום העבודה. במקום לבזבז זמן כה רב על נסיעה, הזמן מתייעל לעבודה האמתית, הנדרשת והנחוצה. כמו כן, עבודה מהבית עשויה לתת תחושה כביכול שאתם בחופשה אחת ארוכה. חרף העובדה שאתם בעצם עובדים. תזכו "להטעין את הבטרייה" מדי יום. לבלות זמן איכות בחיק המשפחה. מה שמייתר לגמרי את ההכרח האין סופי שהיה לכם מקודם, לצאת כל חודש או חודשיים לחופשה בחו"ל.

עבודה מהבית מייתרת את המחויבות להשתתף באירועים חברתיים

כאשר עובדים בחברה מסודרת, חשופים, חדשות לבקרים, לאירועים. בין אם עסקינן אודות הרמת כוסית לחג, ובין אם עסקינן אודות השקת מוצר. ובינינו, מי באמת אוהב אירועים כאלו? נראה שהם נמשכים כמו מסטיק, שהם לעולם לא נגמרים. כיום, בעידן המודרני, שבו הטכנולוגיה כה מתקדמת, גם באופציה של עבודה מהבית ניתן לקיים אירועים. פשוט בצורה וירטואלית. קובעים עם כל עובדי העסק בשעה מסוימת, וכולם מתחברים לזום, וביחד מברכים, רק כמה דקות, אחד את רעהו.

הקשר שבין פרודוקטיביות של העובדים לבין עבודה מהבית

ברחבי תבל חקרו את התופעה של פרודוקטיביות העובדים שעובדים מהבית. נמצא כי הבוחרים ללכת בנתיב של עבודה מהבית יותר פרודוקטיביים בכמה עשרות אחוזים, לעומת הנורמה. בנוסף לכך, נמצא כי העובדים מהבית מצהירים פחות על ימי מחלה. בעוד במשרד ישנה היתכנות רבה יותר להידבק במחלות, או לחטוף קלקול קיבה, כל זה לא קורה כשעובדים מהבית. ואף במידה ומי שעובד מביתו מרגיש קצת לא טוב, הוא עדיין יכול להמשיך לעבוד. כך שבוודאי יש קשר הדוק בין פרודוקטיביות מוגברת לבין תופעת העובדים מהבית.

Tags :
Share This :