עבודה מהבית – שינויים ארגוניים

אם בעבר עבודה מהבית נתפסה כעבודה המתאימה לנשים, הרי שהשינויים במבנה המשפחתי בו שני בני הזוג מפתחים קריירה הפכו את הקערה על פיה כיום, עם התפתחות תעשיית ההיי טק והמחשוב, עבודה מהבית נמצאת כנדרשת ומתאימה גם לגברים. כתוצאה מכך, יותר ויותר ארגונים מתאימים את עצמם למצב הקיים ומעסיקים עובדים מחוץ לתחומי המשרד.

עבודה מהבית – שינויים הסתגלותיים

תרבות ארגונית נוסדת ומשתנה בהתאם לרוח הזמן ולקדמה. אם בעבר הלא כל כך רחוק מקום העבודה היה מחוץ לבית, במשרדים, כעבודה קבוצתית בחלל משותף ומאתגר, היום ארגונים רבים מסתגלים להרגלי עבודה שונים שמותאמים לרוח התקופה היום. עובדים רבים בתחום המחשבים, שיווק, היי טק, פרסומאים, כותבי תוכן ועוד, מוצאים כי עבודה מהבית יעילה ונוחה יותר. המעבר מחלל עבודה משותף לחלל עבודה פרטני נמצא בתאוצה גוברת, שטובה יותר למעסיק ולעובד. יתרונות המעבר לעבודה במרחבים פרטיים וחסכון בהוצאות למעסיקים עוד יפורטו בהמשך.

עבודה מהבית – אפשרויות עבודה רבות

ההתפתחות האינטנסיבית והמהירה של הטכנולוגיה והאינטרנט בשנים האחרונות, הביאה איתה מנעד רחב ביותר של עבודות ואפשרויות תעסוקה בתחומים רבים ומגוונים. עבודה זו יכולה להתבצע מכל מקום בעולם, לכן התפתחה במהירות מגמת עבודה מהבית בתחומים הבאים –

ý כתיבת תוכן שיווקי. עסקים רבים אשר מקימים אתר באינטרנט זקוקים לכותבי תוכן איכותיים, שיקדמו את האתר שלהם במדיות החברתיות. כתיבת תוכן ניתן לעשות מכל מחשב ומכל מקום בו יש חיבור לאינטרנט, שולחן עבודה ונגישות לאינפורמציה.

ý כתיבת תוכן עיתונאי. עבור אתרי החדשות הגדולים. זוהי כתיבה אשר יכולה להתבצע מכל מקום ובכל זמן, חשובה במיוחד בדיווחים בזמן אמת ובפרשנויות חדשותיות.

ý כתיבת תוכן מותאם SEO. הכוונה היא לשילוב מילות מפתח במאמרים כדי לקדם את אותו אתר במנועי חיפוש. כתיבה זו אינה דורשת ניסיון אלא אימון והטמעת מילות מפתח מתאימות, אשר במספרן הרב יגרמו לאותו אתר להתמקם במקום גבוה בעמודי מנועי החיפוש השונים.

ý מילוי סקרים באינטרנט. הסקרים משמשים לקבלת החלטות מושכלות, לדוגמא איזה מוצרים יש לפתח, איך צריכים להיראות מותגים חדשים ועוד.

ý מכירת מוצרים באינטרנט. בשיטה זו בוחרים את המוצר אשר מאמינים בו, וחושבים שהרבה אנשים יקנו אותו. נרשמים לתוכנית שיווק, מקבלים קישור לשיווק המוצר וכל מי שיקנה את המוצר דרך הקישור שפורסם יניב אחוזי עמלה על המכירה.

עבודה מהבית – יתרונות לעובד

עבודה מהבית מספקת יתרונות רבים לעוסק בה.

ý גמישות שעות העבודה. בדרך כלל מי שעובד מהבית יכול לקבוע לעצמו את שעות העבודה. מתי יתחיל, מתי יסיים. כמה שעות יעבוד ביום.

ý הנגשה לעבודה. לעובדים בעלי מוגבלויות עבודה מהבית מגדילה את מגוון העיסוקים שיוכלו לעבוד בהם.

ý זמן איכות עם הילדים והמשפחה. כשעובדים מהבית ניתן ללוות את הילדים לגנים ולבתי ספר ולאסוף אותם חזרה הביתה בשעות הצהרים, ללא חשש שמא יאחרו לצאת מהמשרד ויתעכבו, להנות מארוחת צהרים משותפת ולהקדיש להם יותר תשומת לב.

ý חסכון בהוצאות. עובד מהבית מוציא פחות כסף על נסיעות, ביגוד ואוכל מחוץ לבית. הכסף שנחסך יכול לשמש לדברים אחרים ולמינוף כלכלי מהיר יותר.

עבודה מהבית – יתרונות למעסיק

כאשר עובדים עוברים למסגרת של עבודה מהבית, גם המעסיק נהנה מיתרונות, שלא היו כשעבדו במשרד וכקבוצה במקום אחד.

ý קיצוץ ניכר בהוצאות. מעסיק עובדים מהבית חוסך כסף רב. חסכון שנובע מהקטנת שטחי משרדים ומתחמים משותפים כמו חדר אוכל וחדר ישיבות.

ý מעסיק יכול להעסיק עובדים שמעדיפים עבודה ביתית מכל מקום. ההיצע האנושי כאן גדול משמעותית מאשר ההיצע האנושי שקיים בעבודה במתחם עבודה משותף.

ý עובדים יעילים יותר. כאשר העובדים מרגישים שסומכים עליהם בעבודה מהבית, הם עובדים טוב יותר ונותנים יותר מעצמם כדי להוכיח את עצמם, גם כשהם עובדים מהבית.

עבודה מהבית – שינויים בהרגלי עבודה

בעבר הלא רחוק עבודה מהבית נתפסה כדבר לא מקובל ואחוז קטן מצא את עצמו בונה קריירה ומתפרנס מעבודה בבית. אולם, בשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה ונגישות למידע אינסופי, ולאור התפרצות מגפת הקורונה שיטת עבודה זו תפסה תאוצה פנומנלית וכיום הרבה מאד עסקים ומשרדים גדולים מעסיקים עובדים במשרה מלאה ו/או חלקית בבית.

עבודה מהבית – בריאות ופרנסה

נגיף הקורונה תפס את העולם בהפתעה לפני כשנה וחצי. המגפה שפרצה גבתה קורבנות רבים בנפש, והותירה רבים יותר חולים עם פגיעות בלתי הפיכות בגופם. העולם נכנס לבידוד, בניסיון לעצור את המגיפה. מצד שני הפגיעה הכלכלית בעסקים ובבתי אב פרטיים כתוצאה מכך הייתה קשה ביותר, ונדרשו דרכים יצירתיות להניע את גלגלי הכלכלה ושוק העבודה בחזרה. הדרך העיקרית הינה מעבר לשיטת עבודה מהבית. שיטה זאת מוכיחה את עצמה כיעילה ביותר, לאור העובדה שאחוז הנדבקים ירד משמעותית ואנשים המשיכו לעבוד ולהתפרנס בחזרה.

עבודה מהבית – עידן דיגיטלי חדש

עבודה מהבית בעידן האינטרנט של היום, היא לא חלום רחוק אלא יעד פרקטי וקרוב מאי פעם. כל מי שחלם בשלב זה או אחר בחייו לעבור לעבוד בבית, בלי לחצים מיותרים בנובעים מהתארגנות בבוקר, פקקים, תחרותיות וצעקות של הבוס, יכול בלחיצת כפתור אחת במחשב הביתי למצוא מגוון רחב של עבודות משתלמות. הזמינות לידע היא אינסופית, מקורות ההכנסה מעבודה ביתית הולכים ומסתעפים, במיוחד בעידן הטכנולוגי והאינטרנטי המהיר של היום. כל שנותר זה לבחור עבודה מעניינת ולהתחיל.

עבודה מהבית – שילוב של חברה ועבודה

בעבר הלא רחוק עבודה מהבית גררה איתה גם בידוד חברתי לא קטן. האדם הנורמטיבי, אשר רגיל למצוא את עצמו חי בלהקות ובאינטראקציה בלתי פוסקת עם הסביבה, מצא את עצמו לא מעט פעמים בבדידות לא פשוטה. כיום, בעידן בו יצירת קשרים חברתיים באינטרנט וברשתות חברתיות היא מיידית ועצומה, נוצרים קשרים בין אנשים. דבר המקל מאד על מי שעובד מהבית. הוא נהנה משני העולמות גם יחד, פרנסה וחברויות זמינות יותר. דבר אשר תורם לבריאות נפשית גדולה יותר.

עבודה מהבית – במה לעבוד?

מנעד העבודות אותו אפשר למצוא ברשתות האינטרנטיות הוא ענק. כל אחד יכול למצוא עבודה שמתאימה לו, להכין כוס קפה, להדליק את המחשב הפרטי ולגלוש באתרים המלאים בהצעות עבודה רבות ומגוונות. עבודה מהבית מעולם לא הייתה קלה יותר למציאה.

o כתיבת מאמרי תוכן. עסקים רבים מציעים את שירותיהם ומרכולתם באתרי האינטרנט והרשתות החברתיות הרבים. כדי שעסק יוכל לבלוט ולמשוך אליו לקוחות פוטנציאליים וקהל יעד גדול יותר, יש חשיבות רבה לכתיבת מאמרי תוכן עם מילות מפתח שתקדם את אותו עסק.

o נציגי שירות לקוחות. בעבר עבודה זו התקיימה בחלל עבודה משותף עם מחיצות בין עובד אחד לשני, פעמים רבות הרעש של שיחות הטלפון מסביב הפריע לשמוע את הלקוח מעברו השני של הקו, וטעויות נעשו. היום, כל מה שצריך זה מחשב וטלפון ואפשר לעבוד כנציג שרות לקוחות בשקט של הבית, המענה והשירות גבוהים יותר ברמתם.

o אנשי שיווק. היום, כאשר רוב מלאכת השיווק נעשית באמצעות פלטפורמות הפצה שונות, רשתות חברתיות ועוד, אנשי שיווק יכולים לבצע את מרבית עבודתם מהמחשב בבית.

o מתרגמים. מי שבורך בכישרון לשפות, הבנה דיבור וכתיבה בשפת אם, יכול בקלות למצוא עבודה כמתרגם למאמרים, עבודות סמינריוניות, תרגום הוראות הפעלה טכניות משפה אחת לאחרת.

o קלדנות ותמלול. מתן שרותי הקלדה לבעלי אתרים, חברות מסחריות, עסקים, גופים ומוסדות שונים. הדרישה היחידה כדי להרוויח מהר והרבה היא הקלדה מהירה ושמיעה טובה.

Tags :
Share This :