עבודה מהבית, רובוטיזציה והקידום הטכנולוגי

עבודה מהבית יכולה להוות עבור האנושות כלי יעיל ליצירת הכנסה נוספת ואפילו לסייע להתגבר על מכשולים משברים שונים בעולם המודרני שלנו אשר משתנה מיום ליום במהירות רבה.

הינה דוגמה מובהקת כיצד עבודה מהבית יכולה לסייע לנו להתמודד עם המצבים הקשיםולהתגבר עליהם:

בעשור האחרון העולם שלנו חווה התפתחות מהריה של טכנולוגיות חדשניות. תפקידן העיקרי הוא להפוך את החיים שלנו לנוחים יותר עבור כולנו. הטכנולוגיות החדשניות ללא ספק עוזרות לנו רבות בחיי היום-יום, אך מצד שני ישנה תחזית לא משמחת כלל. מומחים שונים סבורים כי בעוד כמה עשורים אנשים יכולים להפוך ללא נחוצים בשוק העבודה כיוון שרובוטים יחליפו אותם. אכן, כבר היום ניתן לצפות במגמה הזאת כיוון שכישוריהם של רובוטים גוברים עם הזמן על כישורים של בני אדם.

מכאן עולות השאלות – כיצד נמשיך להתפרנס ולהביא כסף הביתה כדי שנוכל לחיות בכבוד? כיצד ניתן למנוע את העלייה החריגה בשיעורי האבטלה ברחבי העולם ואת המשבר הכלכלי? מה הפתרון היעיל ביותר שיעזור להתמודד עם הקושי הזה?

העבודה מהבית יכולה להיות הפיתרון האידיאלי עבור עשרות מיליוני עובדים העלולים לאבד את עבודתם ואת כספם בגלל הטכנולוגיות החדשות.

כבר היום קיים מגוון רחב של אתרים המציעים משרות מהבית שאינן דורשות ידע או ניסיון קודם כמו למשל שיווק ברשתות חברתיות, כתיבת מאמרים, הזנת נתונים, מילוי סקרים ואף דוגמנות מהבית. רוב העבודות הללו דורשות מאיתנו חשיבה יצירתית, שאותה הרובוטים כיום מתקשים לפתח. משום כך, הסיכוי שהם יחליפו את בני האדם בתחום זה שואף לאפס.

עוד יתרון משמעותי של עבודה מהבית הוא שקיימת אפשרות לעבוד מכל מקום בזמן הפנוי. כל אחד לוקח על עצמו אחריות להקדיש זמן לעבודה שלו מתי שנוח לו, מה שהופך את המשרות מתאימות לכל מי שאינו יכול להקדיש הרבה זמן לעבודה כמו למשל חיילים/בנות שירות, סטודנטים, אימהות וכו'… מעבר לכך, הנגישות הגבוהה נותנת אפשרות לעסוק בעבודה גם בזמן הנסיע ואף לעבוד בחו"ל

כמו כן, עקב גמישות גבוהה בשעות, עבודה מהבית יכולה להוות גם כמקור הכנסה נוסף שישמש השלמה מכובדת להכנסה העיקרית. כך בעצם, כל אחד יכול לסלול לעצמו עם הזמן דרך לחופש כלכלי שמאפשר לנו להפסיק להיות תלויים בעבודה שכירה ואף לעזוב אותה. זוהי אחת הסיבות לעליית הפופלריות והביקוש של משרות פרילנס/עבודה מהבית.

הכל נשמע מעניין ומפתה, אך ישנן גם חסרונות מסויימים. משום שרמת ההכנסה תלויה בבן אדם עצמו, באיכות העבודתו ובזמן שכל אחד מקדיש לה, העבודה מהבית מתאימה לאנשים רציניים עם משמעת עצמית גבוהה. בנוסף, היא כרוחה בהתמדה, במוטיבציה, ברצון להשתפר ויכולת ולמצוא פתרונות יצירתיים.

לסיכום, אני סבורה שעבודה מהבית יכולה לפתור בעיה כלכלית אשר יכולה להיווצר עקב רובוטיזציה וקידום טכנולוגי, ולכן כדאי לחשוב על משרה כזאת כבר מהיום ולפתח משרות חדשות מעניינות ומאתגרות.

Tags :
Share This :