, עבודה מהבית , קורונה והשפעותיה

עבודה מהבית לא רק משכה תשומת לב במהלך מגיפת הקורונה. עבודה מהבית התגלתה אידיאלית עבור אנשים רבים. יש גמישות, דיגיטליזציה ושינוי ערכים. סוגיות מרכזיות סביב התופעה הארגונית והחברתית של עבודה מהבית קשורות למשאבים ולעומסים של העובדים. יש לכך השלכות ישירות על מנהיגות וניהול משאבי אנוש.

המגיפה שינתה את הדרך שבה אנשים עובדים, ויותר ויותר אנשים בוחרים לעבוד מהבית. בניגוד לדפוסי עבודה מסורתיים, לגישה זו יש מגבלות והייתה לה השפעה משמעותית הן על ארגונים והן על יחידים. זה גם מביא אתגרים רבים לעבודתם של אנשי משאבי אנוש. אנשי משאבי אנוש, כשחקנים מרכזיים בניהול משאבי אנוש אסטרטגי, צריכים לנצל את החידושים בניהול תחת המשבר כדי לשפר את גמישות העבודה של העובדים ולטפל ביעילות בהשפעת העבודה מהבית.

ממשלות הטילו סגר מוחלט, אסרו נסיעות לא חיוניות ודרשו סגירה של כל הפעילויות הלא חיוניות. אמצעי הבקרה הממשלתיים המחמירים הובילו לתנאי עבודה רבים ולא נוחים. דרכי העבודה המסורתיות נתקלו באתגרים רציניים.

חברות רבות בחרו בשיטות עבודה גמישות, כמו עבודה מהבית כדי לצמצם את התפשטות המחלות וההפסדים. במהלך משבר הקורונה, רוב האנשים כבר השתמשו במסחר מקוון כמו גם בעבודה מהבית ובעסקים דיגיטליים. בתגובה לפרוץ המשבר, השתנו דפוסי העבודה והעבודה מהבית נהייתה פופולרית.

ראשית, בניגוד למודלים משרדיים מסורתיים, עבודה מהבית דורשת מאנשים ללמוד מיומנויות משרדיות מקוונות חדשות יחד עם מיומנויות תקשורת וירטואליות בעבודה. ייתכנו גם מפגשי עבודה וירטואליים לא מתוכננים. בנוסף, עבודה מהבית דורשת תשומת לב לסודיות של נתוני המשרד כדי למנוע דליפה. זה גם מעלה את הצורך להסתגל לסביבת המשרד החדשה, ויש לאמן ולחזק את כישורי ה-העבודה מהבית של העובדים.

שנית, כאשר עובדים מהבית, חסרה לאנשים תקשורת פנים אל פנים עם עמיתים, וברגע שמתעוררות בעיות בעבודה, קשה לפתור אותן במהירות באמצעות תקשורת וירטואלית מקוונת. תקשורת מקוונת ברשת לפתרון בעיות מובילה ללחץ וחרדה פסיכולוגיים מוגברים. זה גם מזיק מאוד לבריאות הנפשית של אנשים.

בנוסף, עבודה מהבית מוביל לכאוס סביב עניין השקט בסביבת העבודה שלך. כאשר אנשים עובדים בבית, כמה משימות משפחתיות, כגון טיפול בילדים או עבודות בית, צריכות להתחלק ביניהם. זה יוצר קונפליקט בין משפחה לעבודה. חוסר האיזון בין העבודה למשפחה יכול להשפיע לרעה על הפרודוקטיביות בעבודה, ואנשי משאבי אנוש צריכים לשקול כיצד לצמצם את הקונפליקט הזה.

אפילו, ברגע שסגנון העבודה המשרדי ננטש, אנשים נוטים להתעלם מההשפעה של תרבות החברה. מכיוון שאנשים שעובדים מהבית יכולים לתקשר ולעבוד רק דרך המרחב הווירטואלי של האינטרנט, אנשים נוטים להתעלם מתפקיד התרבות. למעשה, אי אפשר להזניח את השפעת התרבות, ואנשי משאבי אנוש צריכים לנקוט באמצעים שונים כדי להנחות את תפקיד התרבות.

יש כמה יתרונות לעבודה מהבית למרות שיש כם השפעות שליליות על אנשים, כגון קונפליקטים עם המשפחה כתוצאה מלקיחת מקום בבית, חוסר יכולת להסתגל לעבודה מרחוק וחוסר תמיכה ממנהיגים או עמיתים לעבודה, אבל ארבעת התחומים הבאים הם המטרה והרציונל:

  1. עובדים שעובדים מהבית מתמודדים עם סביבת עבודה שבה הם צריכים ללמוד מיומנויות משרד מיוחדות.
  2. עבודה מהבית יכול לגרום לאנשים להרגיש מבודדים ויכול גם להוביל ללחץ פסיכולוגי.
  3. במהלך התפרצות, עובדים מהבית מתמודדים לעתים קרובות עם קונפליקטים בין טיפול במשפחותיהם לעבודה.
  4. עובדים מהבית מתעלמים לעתים קרובות מהתמריצים הפוטנציאליים של תרבות תחת משבר. בעוד נגיף הקורונה שינה את הדרך שבה עובדים רבים עושים את עבודתם – בין אם באופן אישי ובין אם מהבית – הוא לא שינה באופן משמעותי את תרבות העבודה עבור רוב המבוגרים המועסקים. בקרב עובדים שנמצאים באותה עבודה כפי שהיו לפני תחילת התפרצות נגיף הקורונה, יותר משישה מתוך עשרה אומרים שהם מרוצים מעבודתם כעת כפי שהיו לפני המגיפה וכי לא חל שינוי בתפוקה או בעבודה. בִּטָחוֹן. מניות אפילו גבוהות יותר טוענות שכעת הם יודעים בדיוק מה הממונה עליהם מצפה מהם כפי שהיו בעבר ושיש להם אותן הזדמנויות להתקדם.

הדרכים להרוויח כסף מהבית

אם יש לך כמה שעות פנויות ואתה רוצה לעשות הכנסה נוספת מהבית אז המאמר הזה בשבילך , יש מגוון רחב של עבודות מהבית ואתה יכול לעסוק בכמה במקביל, כגון: כתיבת תוכן , מילוי סקרים, תכניות שותפים ועוד..
לפני שנמשיך הלאה אומר שאין כסף חינם באינטרנט , כסף ועבודה מהבית מגיעים בעמל ועבודה והרבה ידע ולימוד , ואם אתה רוצה כסף בחינם אל תמשיך לקרוא זה לא רלוונטי עבורך,
אם יש לך מחשב, חיבור לאינטרנט אז אתה מוכן ואתה יכול להתחיל.
נתחיל לפרט:
כתיבת תוכן – יש כמה אפשרויות להרוויח אחד מהם זה כתיבת תוכן לצורך קידום אורגניים של אתרים, יש היום בשוק אלפי אנשים בעלי אתר שפונים לחברות גדולות כדי שיעשו להם את הקידום הזה ,אחד הדברים היעילים בקידום זה כתיבת תוכן איכותי, מי שיודע וידע לעשות זאת ירוויח עשרות אלפי שקלים אם לא יותר,
איך משלמים לנו על כך?
כמובן שזה תלוי בהסכם שלך מול הבן אדם שעבורו אתה עושה את השירות , יש גם ממוצע מחירים בשוק שנע על פי רמת התוכן , סוג התוכן ואף יש כאלה שעובדים על ידי מספור מילים,
נעבור לסוג הכנסה מספר 2 :
בלוג- זה אחד האופציות הטובות לעבודה מהבית ניתן לפתוח בקלות ולקדם אותו בתחום שמסקרן אותנו, חשוב לוודא שיש ביקוש למידע שאני כותב בבלוג ,
מה שחשוב לדעת שיש לכך גם חסרונות צריך להשקיע זמן רב בבניית הבלוג בעיצוב שלו בהוספת תוכן וקידומו צריך הרבה סבלנות עבודה קשה והתמדה בשביל לראות תוצאות וכסף טוב,
איך אפשר להרוויח ממנו? אז אם תהיו איכותיים ומקצוענים והבלוג שלכם יתפוס תאוצה עסקים רבים ירצו לפרסם בו,

Tags :
Share This :