עבודה מהבית – פרילנסר

ישנם ישראלים רבים ובכללי עובדים רבים ברחבי העולם שעובדים בצורה של פרלינסרים (Freelancer).
הפירוש המילולי למילה ולמושג פרילנסר הוא "סופר בלתי תלוי". מעבר לפירוש המילולי, כנראה שרבים אם לא כמעט כולם יודעים שפרילנסר הוא בעצם סוג של עובד עצמאי, בשביל חברות, מותגים או אנשים שונים ובעצם מוציא קבלות מעצמו בשביל תשלום ישירות אליו. ללא תלוש שכר, וללא מעסיק.
הפרילנסר, נותן שירותים בכל מיני מקצועות ותחומים (תלוי בעיסוקו), ועושה עבודה המוגדרת מראש ללקוחות שלו.
כפי שנכתב, פרילנסר הוא מושג הכולל בתוכו בעלי מקצוע רבים מתחומים שונים.

חלק מהפרילנסרים, עובדים מהבית. בעבודה מהבית, פעמים רבות, הפרילנסר יציע את שירותו לחברות ועסקים שונים בתחומים שונים ולא יקבל משכורת כשכיר זה מאוד תלוי כמובן באופן העבודה שלו ובתחום.
עבודה מהבית, צצה בימים אלו ביותר ויותר תחומים ועובדים בתחומים שונים, גם אם הם כבר שכירים במקומות אחרים, יכולים לקפוץ על ההזדמנות ולהציע את שירותיהם בתחומים כאלו ואחרים, למשל עיצוב גרפי ומיתוג עסקי.
מה שטוב בעבודה מהבית כפרילנסר, שבמרבית הפעמים, העבודה תלויה באפקטיביות ובהספק של אותו אינדיבידואל ולא בשעות במשרד או במקום העבודה ובהדפסת כרטיס.
ניתן לבצע את העבודה בערב בנוחות עם כוס קפה או תה, בסופי שבוע, בחופשות ואפילו בנסיעות לעבודה השנייה (כל עוד אתם לא על ההגה :).

האפשרות לבחור את העבודות שלך, לא להיות תלוי בשעות העבודה אלה בהספק האישי שלך וכמובן הנוחות של העבודה מהבית, נותנת יתרון רב לעבודה כפרילנסר.
יתרון נוסף בעבודה מהבית כפרילנסר, היא שכפי שכבר צויין העבודה תלוייה בהספק המשימות שנקבעו מראש וככל שההספק גבוה יותר כך גם "השכר השעתי" אם נשווה את זה לעבודה כשכיר יגדל. כשההספק גבוהה יותר, כך שעות העבודה יורדות והאפשרות לקבל לקוחות נוספים לשירותנו עולה.
תקרת שכר בעצם תלויה בעיקר בעובד, בהספק שלו, במקצועיות ובשיווק שלו עצמו ולא בשעות עבודה שבועיות וחודשיות, בשכר שעתי גבוה (ובנוסוים במקרה הטוב אם יש) ובמעסיק כלשהו כמו בעבודה אצל שכירים.
כמובן, לעתים נצטרך הכשרה כלשהי או ניסיון בתחום מסויים וכמובן וותק בתחום ויכולת שיווק כדי להגיע לשכר שובר מוסכמות ושלקוחות רק יריבו עלינו. אבל פעמים רבות, נוכל למצוא את עצמנו מציעים את השירותים שלנו כפרילנסרים (אם נרצה) בתחומים שלא זקוקים אפילו לניסיון כמו קלדנות, שירות לקוחות ומכירות ועוד…

אז אם אתם מחפשים עבודה נוספת (שאולי בעתיד תוכל להתפתח להכנסה עיקרית), ולא רוצים להתפטר מהמשרה שכבר יש לכם ומחפשים דרך להכניס עוד כסף בשעות הפנויות בשאר היום כשאתם לא נמצאים בעבודה וואף אחד לא משלם לכם עליהם, עבודה מהבית כפרילנסרים בתחום מסויים שאתם טובים בו (כמו עיצוב גרפי, שיווק וכדומה) או אפילו במשרות כלליות (ויש הרבה כאלה) יכול להיות פתרון נהדר בשבילכם.

עבודה מהבית – כל מה שאתה צריך זה טלפון

שוק העבודה בישראל רחב וכולל בתוכו תחומים רבים של עיסוק. מתחום הקמעונאות, לעובדי מדינה, פרילנסרים, הייטק והרשימה עוד ארוכה.
השוק נחשב מאוד טוב ויש משרות רבות (אפילו שהוא נפגע במהלך הקורונה כמובן יש לקחת זאת בחשבון), אפילו שכולנו היינו שמחים להעלאת שכר המינימום.
לא תמיד השכר, גם אם הוא מינימום וגם אם מעל, תואם לציפיות שלנו כעובדים במשק והיינו שמחים לעבור לעבודה טובה יותר, עם תנאים טובים יותר וכמובן שכר גבוה יותר שנראה בתלוש בכל עשירי לחודש.
וכמובן, רצון לא תמיד עוזר לבעיות שלנו ולא תמיד נמצא את אותה עבודת חלומות ולא תמיד נוכל להרשות לעצמנו להתפטר בשביל הסיכוי לעבודה טוב יותר. וזה בסדר והגיוני הרי לכל אחד מחויבויות משלו.

למזלנו, ישנם אופציות להכנסה נוספת, ולא מדובר הפעם בשיווק שותפים (למרות שזו גם אופציה ויש לא מעט שמתפרנסים מהתחום) אלה עבודות ומשרות שונות שאפשר לעשות מהבית, בזמנים הפנויים, בערבים ובסופי שבוע.
העבודות האלו רבות וכוללות בתוכם מקצועות ותחומים שונים שבהחלט חלקם יכולים להתאים לכם גם אם אין לכם ניסיון.
אם נצמצם את האפשרויות אפילו יותר, אם אין לכם עמדת מחשב נוחה (לא כולם יכולים להרשות לעצמם וזה בסדר), נוכל למצוא רשימת משרות, אמנם מצומצמת יותר אך בהחלט רלוונטית של משרות, שאפשר לעשות ולבצע בזמן הפנוי אפילו מהטלפון הנייד.
בעוד שלא כולם יכולים להרשות לעצמם מחשב בבית, כמעט לכל אחד היום יש סמארטפון (טלפון חכם), גם אם הוא לא הדגם המתקדם ביותר או הכי משוכלל בשוק.

עבודה מהבית היא אופציה טובה מאוד להכנסה נוספת בנוסף לעבודה הראשית של כל אחד וגם כהכנסה מלאה ולמשרה מלאה (למרות שבדרך כלל צריך עמדת מחשב לעבודות מסוג זה למשרה מלאה).
נחזור לעבודה מהבית שניתן לבצע מהטלפון. ישנם משרות רבות, הדורשות עבודות כתיבה וקלדנות כאלה ואחרות שניתן לבצע באפליקציות פתקים שונות בטלפון (שבדרך כלל גם מגיעות מותקנות כבר עם הטלפון) או בפורמטים של גוגל דוקס (Google docs).
בנוסף, ישנם עבודות של שירות לקוחות שדורשות מענה לשיחות נכנסות או יוצאות, שבהן נדיר יותר לבצע את המשרה בלי עמדת מחשב אך אפשרי במקרים נדירים.

אז לפני שנרוץ לקנות מחשב נייח או לפטופ, מקלדת עכבר ומה לא, מכיוון ששמענו שישנם משרות לעבודה מהבית שאולי נמצא ונוכל לעסוק בהם כעבודה נוספת או עיקרית. שנייה נחפש מהטלפון החכם שלנו, מהסמארטפון שמי כמונו יודעים משמש אותנו כל יום כל היום, ונוכל לחפש משרה נוחה, להכנסה נוספת.
כאשר נמצא משרה נוחה וכאשר כבר נכנסה משכורת נוספת או שניים, נוכל בהחלט להשקיע את הכסף הזה במחשב שישרת אותנו במשרות נוספות, נוספות או עיקריות גם כן מהבית ובתחומים רחבים יותר.
כל מה שנותן לי לאחל, זה בהצלחה 🙂

Tags :
Share This :