עבודה מהבית מתאימה תושג באמצעות שדרוג קורות החיים

בדיוק כפי שעבודה, בכל משרד מצוי, מחייבת שליחת קורות חיים אותנטיים ומרשימים, כך גם עבודה מהבית מחייבת שליחת קורות חיים בנויים לתלפיות. עדכנו קודם כל את קורות החיים שלכם עם הפרטים החשובים, כגון – דרכי יצירת קשר עמכם, והמשיכו בפירוט מרשים של הכישורים וניסיון העבודה שלכם בשנים האחרונות. במידה ויש לכם תואר אקדמי, אין כל צורך לרשום את תולדות ימי התיכון או חטיבת הביניים שלכם, דלגו על מידע זה, וכיוצא בזאת. בניגוד למה שאתם אולי חושבים, לא כל משרה מהבית דומה לרעותה. לכן צרפו מכתב מקדים או פתיח, אשר מתייחס באופן ספציפי למשרה המדוברת. מומלץ גם לשקול שינוי התיאור בשביל כל עבודה שבה עבדתם בעבר, תוך כדי התבססות על מה שמפרסם המשרה דורש במודעתו. חרף העובדה שלא כולם נוקטים בגישה זאת, פעולה זו תעניק לכם נקודות זכות לעומת המתחרים עמכם על אותה המשרה, ויבליט באור חיובי את קורות החיים שלכם, מה שישפר את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה מהבית. אם ברצונכם ללכת צעד אחד קדימה, תגישו למשרות מסוימות את קורות החיים שלכם בשפה האנגלית.

פרסמו בכל מקום את רצונכם למצוא עבודה מהבית

"שלח לחמך על פני המים". ומדוע הבאנו בפניכם את המשפט הזה? מכיוון שלא פשוט למצוא עבודה מהבית, כדאי לפרסם בכל מקום את העובדה שאתם מחפשים לעבוד מהבית. התחילו מהסביבה הקרובה שלכם, קרי – השכנים, החברים הטובים, קרובי המשפחה, וכל מכר שלכם. אחר כך עברו לחיפושים ברשתות החברתיות, תוך כדי הצעת עצמכם למשרות כאלו ואחרות. כולם מודעים כיום, בצל קיומה של הקורונה, שרבים הם המובטלים. לכן אך טבעי הדבר שרבים יחלצו לעזרתכם בניסיונכם לתור אחרי העבודה מהבית. תחפשו גם באתרים שמפרסמים משרות מהבית. באתרים אלו אפשר לבצע סינון עבודות ראשוני לפי כמה קטגוריות. כמו למשל – מיקום גיאוגרפי, למרות שבעבודה מהבית הוא לא תמיד נחוץ. סוג התפקיד. שכר רצוי. שנות ניסיון, וכיוצא בזה. הירשמו "לסוכן חכם" באתרים אלו. הגדירו את תחומי העיסוק שבהם אתם חפצים, ואת תדירות השליחה למייל שלכם. אנו בטוחים שתקבלו הרבה הצעות לעבודה מהבית שאינן רלוונטיות בכלל. אבל יחד עם זאת, בהחלט גם תקבלו הצעות עבודה אקטואליות ומתאימות ביותר. זה ממש עניין של ניסוי וטעייה, או של "שלח לחמך על פני המים".

עבודה מהבית לא חייבת להיות במשרה מלאה

בעודכם תרים אחר עבודה מהבית, עליכם לגלות גמישות רבה. ולמה התכוון המשורר בדבריו אלו? ובכן, חפשו מודעות לפי – פרילנסר, עבודה לפי שעות. עבודה בהיקף של משרה מלאה או בהיקף של משרה חלקית. אל "תינעלו" על אפיון אחד, כמו למשל – עבודה כפרילנסר, מכיוון שיתכן שבכך תפספסו הרבה משרות טובות, שעשויות בהחלט להתאים לכם. באם תיאלצו להתפשר, בשל ההיצע, על עבודה במשרה חלקית – הסירו כל דאגה מעל לבכם. באפשרותכם להתחייב לשתי הצעות עבודה חלקיות, כאשר שתיהן ביחד יתכתבו בהצלחה עם דרישות השכר שלכם.

איך תוודאו הצעות עבודה אמתיות של עבודה מהבית?

לפני תחילת החיפושים אחר עבודה מהבית, עליכם להבין, כי חיפושים אלו אינם שונים מהחיפושים של עבודה מהמשרד. עליכם לראות בחיפוש העבודה מהבית כעבודה לכל דבר ועניין, אשר דורשת השקעת זמן רב, סובלנות ואורך רוח. עליכם להקדיש מספר שעות לחיפוש העבודה מדי יום, בדיוק באותו אופן לשעות עבודתכם במקום עבודה קונבנציונלי. וכמו בכל תחום, גם בתחום של העבודה מהבית, האינטרנט נשאר האמצעי היעיל למציאת עבודה. היעזרו בכל קשר שיש לכם למציאת עבודה. כלומר – אם נתקלתם בהצעת עבודה של חברה, אשר חברכם עבד בה בעבר או שהוא עובד בה כיום, אל תהססו לבקש ממנו שימליץ עליכם בחום בפני המעסיק. היכנסו למנוע החיפוש גוגל, לא מספיק רק להקליד את מלות החיפוש "עבודה מהבית", אלא יש להקליד מלות חיפוש נרדפות, כמו לדוגמה – עבודת פרילנסר, עבודה בבית, טלפון לעבודה מהבית, עבודה ביתית, עבודה בזמן הפנוי, וכיוצא בכך.

23.8

עבודה מהבית לא תמיד תמימה…

למרות שלא צריך תירוץ מיוחד לעבוד מהבית, לעתים הנסיבות מאלצות אתכם לעבוד מהבית. כמו למשל – גל הפיטורין והיציאה לחופשה ללא תשלום, בשל משבר הקורונה. חופשת לידה, והרצון להישאר עם הרך הנולד. מיאוס בנסיעות ארוכות מדי, ועמידה בפקקים במשך המון זמן, וכולי. חיפוש ברשת האינטרנט ינתב אתכם למציאת עבודה מהבית, תוך כדי השגת הגמישות והחופש לחיות את חייכם כפי שמתאים לכם. כפי שאתם ראויים לו. אך כמו בכל תחום, אין יתרונות ללא חסרונות, ולא כולם אנשים טובים. גם בתחום של העבודה מהבית יש שרלטנים. ובמאמר זה נציג את הצד המכוער שבעניין.

מה הקשר בין רמאות לבין עבודה מהבית?

מה שנראה טוב מדי, שנראה הזוי, לא מציאותי – בהכרח יתברר בסופו של דבר כזה. באם אתם נתקלים בהצעות של עבודה מהבית עם יותר מדי הבטחות מוגזמות, כדוגמת "רק אצלנו תעשו הרבה כסף", או לחלופין "איך תתעשרו תוך חודש", לא בשבילכם. תאמינו לנו. "אין ארוחות חינם" ו"כסף לא גדל על העצים". בשביל כסף צריך לעבוד, והרבה. כל המלים הבומבסטיות בהכרח שקריות. מנסים ללכוד אתכם עם הבטחות חסרות שחר. בלי קרקע מוצקה. במרבית המקרים יבקשו מכם להשקיע "סכום סמלי", עבור הידע שמלמדים אתכם, עבור סחורה, ועוד סיבות שאינן רציונליות. אתם מבינים את האבסורד שבעניין? במקום שתקבלו כסף עבור עבודה – עוד לא התחלתם לעבוד, וכבר למן ההתחלה אתם מוציאים כסף. נראה לכם הגיוני, או תקין? לנו זה ממש לא נראה בסדר. ויש להימנע מלהשיב למודעות כגון אלו. כמו כן, שימו לב לפרטים האישיים שמבקשים מכם. הגיוני שיבקשו מכם מספר טלפון או מייל. הגיוני מאוד. אבל מי שיבקש מכם מספר תעודת זהות או מספר כרטיס אשראי – בהחלט חוצה את הגבול, את החבל הדק. הימנעו מלשתף פרטים אישיים מדי כגון אלו. כנראה מדובר בהונאה גרידא. על מנת שרבים וטובים כמוכם לא ייפלו בפח, אל תשמרו את המידע שצברתם על המעסיק הנוכל לעצמכם. משמעותי לשתף אחרים בכך, ולדווח על הונאה כזאת או אחרת.

עבודה מהבית – ושלא יעבדו עליכם!

לפעמים מרוב שרוצים משהו באמת, נהיים פשוט עיוורים לנעשה. דומה הדבר לחיפוש עבודה מהבית. אל תבחרו באוטומט בעודכם תרים אחרי העבודה מהבית. תקפידו לקרוא בעומק את תיאור המשרה, על מנת שיהיה לכם יותר מושג מה היא טומנת בחובה. בדרך כלל, אם הצעת העבודה מהבית איננה כשרה, מי שעומד מאחורי המצאתה סביר להניח שלא ישתדל במאמץ להפוך את הצעת העבודה לאמינה. מה שיהיה לנגד עיניו הוא הפיכת מודעת הדרושים לכמה שיותר מושכת, על מנת להסב לכמה שיותר צופים במודעה ליצור קשר לאלתר. הצעת עבודה שאיננה אמתית תופיע בסגנון תיאורים מעורפלים של התפקיד, מה שבהכרח מעיד שדבר מה פה איננו כשר, ושעליכם להישמר על נפשכם, לפני שתיפלו בפח. אינדיקטור נוסף להבנה כי מדובר על תרמית, בא לידי ביטוי בכך שתיאור המשרה נראה כללי למדי, עד כדי כך שקשה להבין כהלכה מה הגדרות התפקיד. אלמנט נוסף, שאמור לגרום לכם לתהות על קנקנה של הצעת העבודה, הוא כתובת המייל. לעסקים רציניים יש כתובות מייל עם דומיין שתואם לאתר האינטרנט שלהם. עסק שאינו לגיטימי עשוי להציג בפניכם כתובת של דואר אלקטרוני שונה מהדומיין המקורי שלו. כאשר לרוב תהיה תוספת של ספרה או של אות אחת. מה שמצריך מכם בחינה מדוקדקת של כל פרט ופרט לעומק. תצאו מנקודת הנחה שלא כולם בחיים האלו יפי נפש, וכמו בכל תחום, גם בתחום זה יש אנשים טובים, ויש אנשים פחות טובים.

Tags :
Share This :