עבודה מהבית, משטח עבודה ומה שבינהם

יש סיבות רבות לכך שנושא הניקיון בכללותו הפך למשמעותי ומרכזי במיוחד בעידן המודרני – לסביבה נקייה יש השפעות פלאיות על השוהים בה, ואף יותר מכך, סביבה מלוכלכת עשויה לפגוע בהם באופן משמעותי.

היחסים הללו מתקבלים בכל סביבה ועבור כל בני אדם, וכך מקבלת גם ביטוי משמעותי בעבודה מהבית.

הקשר בין שביעות רצון העובדים והנוחות שלהם לבין התפוקה שלהם בעבודה כבר הוכח לפני זמן רב, וההתחלה הטובה ביותר לשפר את הרגשתם במקום העבודה היא באמצעות סביבה נקייה יותר.
ההיבט הראשון שבמסגרתו ניקיון סביבת העבודה משפיע על תפוקת העובדים הוא ההיבט האסתטי.
כל אחד יודע באופן אינטואיטיבי שסביבה נקייה היא סביבה אסתטית יותר, יחסי הגומלין הללו הם דו כיווניים, וסביבה שאינה נקייה נתפשת כמוזנחת – מה שיש בו לא רק להשפיע על מצב הרוח של העובדים, אלא גם על האופן בו הם תופשים את מסגרת העבודה שלהם.
היבט חשוב יותר מן ההיבט האסתטי של סביבת העבודה הביתית, הוא ההיגיינה שלה, אשר יש לה השפעה ישירה על בריאות השוהים בה.
סביבה שאינה נקייה מהווה בית גידול לשלל מזיקים בלתי רצויים, כאשר במצב של היגיינה מוזנחת לחלוטין הסביבה מסתכנת אף בנוכחות של בקטריות ופטריות.
אך גם סביבה נקייה באופן בינוני אינה חפה ממזיקים לא רצויים, והמפורסמת שבהם היא קרדית האבק, הייצור המיקרוסקופי שאוהב אבק ולחות ושהוא הגורם למרבית התגובות האלרגיות של אנשים לאבק.
ניתן להבין כיצד בריאות לקויה של העובדים עשויה לפגוע בתפוקת העבודה שלהם, כאשר מדמיינים את העובדים לוקחים ימי מחלה ונעדרים מהעבודה.
אך לא צריך להגיע לכדי כך על מנת שתפוקת העובדים תיפגע כתוצאה מהיגיינה לקויה.
גם כאשר לא מתפרצת מחלה אשר תכריח את העובדים להישאר בבית, המערכת החיסונית שלהם תגביר את הפעילות לנוכח המזיקים השונים הנמצאים בסביבת העבודה, והאנרגיה הנדרשת לה תבוא על חשבון הריכוז והמיקוד שלהם.
באופן הזה, ההיגיינה הלקויה משפיעה באופן ישיר על התפוקה של העובדים, והיא עושה זאת באופן משותף לכל העובדים השוהים במתחם.

מלבד ההשפעות הספציפיות של ההיבט האסתטי וההיבט הבריאותי על תפוקת העובדים, שניהם משפיעים גם על היבט שלישי שגם הוא כשלעצמו מוסיף או גורע לתפוקת העובדים.
זהו מצב הרוח של העובדים, ושביעות הרצון שלהם במקום העבודה.
סביבת עבודה שאינה נקייה תהיה לא אסתטית ולא בריאה, ושני המאפיינים הללו – כל אחד בדרכו – יפגום בשביעות הרצון של העובדים ויגרום להם לחוסר נוחות בסביבת העבודה.
חוסר הנוחות הזה הוא בעל חשיבות גבוהה הרבה יותר מכפי שנהוג לחשוב, מכיוון שגם אם העובד מנסה להתגבר עליו ולספק את התפוקה הגבוהה ביותר שבאפשר, חוסר שביעות הרצון ייתן את אותותיו המזעריים על המיקוד שלו, הריכוז שלו והאנרגיה שלו – ולאורך זמן, הדבר יצטבר עד לכדי פגיעה משמעותית בתפוקה של העובד לאורך זמן.
אסור גם לשכוח שהדוגמה הזו דנה רק בעובד החרוץ ביותר אשר מנסה להתגבר על התחושות הלא נעימות הרגילות שלו – סביר להניח שהעובד הממוצע יגיב באופן קיצוני יותר, יתמרמר, וכך התפוקה שלו תלך ותרד עוד ועוד.
מנגד, סביבת עבודה מהבית, אשר מביאה לסביבה היגיינית, בריאותית ואסתטית, תייצר בדיוק את האפקט ההפוך.
היא תגרום לעובדים להרגשה חיובית יותר, לרעננות ולשמחה, אשר יקבלו ביטוי במקום העבודה בחריצות, במיקוד ובריכוז גבוהים, אשר יעלו משמעותית את התפוקה שלהם.

יש להנחיל שתי שגרות ניקיון לפחות – האחת בסיסית יותר שנעשית על בסיס יומי, והאחרת נקודתית יותר, שיכולה להיעשות על בסיס שבועי.
הניקיון היומי צריך לכלול בעיקר סילוק של אשפה, החלפת הפחים, ניקוי כתמים שונים וניקוי אבק.
במסגרת הניקיון היומי יש להקדיש את תשומת הלב לאלמנטים הבולטים והמרכזיים ביותר בחלל העבודה, ואת אלו שקל יותר לנקות.
הניקיון השבועי מאידך צריך לסבוב מלאכות ניקיון ממוקדות יותר, שאמנם אין צורך לבצע מידי יום ביומו, אך בהחלט אסור להזניח.
בנוסף לשגרות הניקיון היומיות והשבועיות, יש לדאוג גם לתת מענה לצרכים מיידים הקשורים בניקיון עמדת העבודה מהבית שלנו
ההיבט הזה נוגע בהיבט של הסדר והארגון – כך שממש כפי שנשאף לשמור על סביבה מסודרת ומאורגנת, כך גם עלינו לשמור על סביבה נקייה, ואם פריטים שונים מלכלכים אותה, יש לתת להם מענה מיידי.
אך עניין דוחק אף יותר מפחי האשפה הם כתמים שונים, שעשויים להופיע כתוצאה מנוזלים, ממזון, מדיו ומגורמים נוספים.
לכתמים יש נטייה להתייבש ואף להיטמע במשטחים שהם מכתימים אם הם מוזנחים לאורך זמן, וכך הם ישאירו אחריהם זיכרון מלוכלך שיהיה קשה להסיר.

Tags :
Share This :