עבודה מהבית מלמדת הקמת משרד ביתי

לא כל אחד יכול ונולד להיות מעסיק. לא שמדובר על עבודה מהמשרד, ולא שמדובר על עבודה מהבית. מעסיק טוב הוא קודם כל, ולפני הכול, חייב להיות אנושי. להבין שמדובר על בני אדם, בשר ודם. שיכולים לטעות לפעמים, וזה ממש בסדר. לגלות אמפתיה כלפי העובדים במידה ושגו. להבין אם הם נמצאים בתקופה קשה בחיים כרגע. לא לבוא ממקום של שפיטה. לקבל את הטוב, כמו גם את הרע, שיש בעובדים מהבית. להפגין גמישות כלפי העובדים. לגלות חמלה כלפיהם. להתייחס אליהם כביכול היה מדובר בילדיהם שלהם.
 
עבודה מהבית מחייבת תקשורת פתוחה
כפי שאמרנו, העובדים מהבית בסך הכול בני אדם, בשר בדם. יצורים אנושיים. מצבים משתנים, בלת"מים קורים. מקרי חירום מתרחשים. ועל המעסיקים מהבית להבין זאת ולהתכתב עם כל שינוי באהדה רבה. על מנת לצלוח משימה זאת, ואנו מבינים שהיא איננה פשוטה, יש לשמור על תקשורת פתוחה עם העובדים מהבית. אף במידה והעובד מהבית שלח לכם מייל כבר כמה פעמים ולא קיבלתם אותו. גם באם הוא חלה פתאום בעיצומו של פרויקט ענק – תקשורת היא שם המשחק. עבודה מהבית חייבת להתנהל מתוך תקשורת פתוחה, כנות במיטבה, שימת דברים על השולחן. כמובן, אינכם חייבים להיות החברים הכי טובים של העובדים מהבית. בל נגזימה. אבל ניהול שיח ענייני, עם טיפה של רגש, בהחלט יעשה את כל ההבדל. העובדים ירגישו שיש מי שבאמת דואג להם, שאכפת לו מהם. שהם יכולים לדבר אתו כמעט על כל בעיה. ומפה השמיים זה הגבול…
איך להתאים חלל עבודה מהבית מתאים?
כל אחד עובד מתוך מקום של סגנון אחר. ושבוחרים בדרך של עבודה מהבית, נהנים מחופש לייצר ולבנות חלל עבודה בול כמו שחלמתם עליו מאז ומתמיד. יש המון פריטים, שעשויים לעזור לכם בדיון אודות הסוגיה בהתאמת חלל עבודה ביתית מתאים, ולעיל נציג את החשובים שמבניהם –
1.       העבודה מהבית, לפחות ברובה, מתנהלת מעמדה של מחשב, כיסא ושולחן, וכמובן טלפון. מטבע הדברים, לפחות במשך שמונה שעות, מדי יום, תהיו "מרותקים" לעמדת העבודה שלכם, באותה הפוזיציה. לא משנה אם עמדת העבודה שלכם מושקעת, נוחה ויעילה, או לאו, מה שחשוב שסביר להניח שלא תהיה אצלכם יותר מדי תנועה. היבט זה כשלעצמו יכול לייצר אצלכם המון בעיות בריאותיות, כמו למשל – בעיה בצפיפות העצם בעתיד, כאבי צוואר וגב, או דחיסה של הדיסקים, וכולי. לכן, השתדלו כל חצי שעה או כל שעה לעשות הפסקה, לחלץ את העצמות והשרירים שלכם. תקפידו על שינוי היציבה במשך שעות העבודה. תאמינו לנו, בטווח הרחוק רק תודו לנו, שמנענו מכם בעיות רפואיות רציניות.
2.       אין כמו פינת עציצים מוריקי עד. לעציצים ולצמחים שבהם יש את היכולת לשפר את איכות האוויר שמסביבכם, לספק לכם תחושה מיטבית יותר בעת העבודה, והן הם עשויים להסב לכם תחושת אושר מרובה יותר. על מנת שהם יצמחו ויתפתחו, עליכם לוודא שמסביבם יש מספיק אור טבעי, וכמובן לא לשכוח להשקות אותם. את מרבית העציצים יש להשקות רק פעם אחת בשבוע, תלוי אם הצמחים שבהם עונתיים או לא. כך שלא מדובר במשימה קשה מדי.
3.       ידוע שלצבעים יש השפעה עצומה על חדוות היצירה והביצוע. אך לא לכל הצבעים. כדאי שתצבעו את עמדת העבודה שלכם בצבעים שלווים, כדוגמת – ירוק או תכלת. צבעים צועקים מדי, כגון – אדום או סגול כהה עשויים להוות כעין הסחת דעת, לכן יש להשקיע כמה רגעים של שיקול מושכל לפני הצביעה.
4.       מכיוון שעבודה מהבית מחייבת שימוש בעזרים טכנולוגיים, אל תנסו לחסוך כסף בעניין זה. השקיעו באמצעים הטכנולוגיים הכי מתקדמים. תהיו בטוחים, שבזמן הקרוב הכול ישתלם לכם. זאת השקעה שבהכרח תחזיר את עצמה. וחוץ מזה, מרבית המעסיקים לא יסכימו בכלל להעסיק אתכם ללא כל שלל הפיתוחים של הטכנולוגיה המתקדמת כיום.

Tags :
Share This :