עבודה מהבית מייתרת הכנת ארוחות בלילה שלפני

אין הכרח שעבודה מהבית תגרום לכם שלא לצאת מהבית

אין הכרח כי עבודה מהבית מחייבת היצמדות לשטח הביתי או חוסר יציאה ממנו. כדי "להשאיר את העבודה בבית", הקפידו, לפחות פעם ביום לצאת מהבית. תעשו הפרדה מוחלטת בין הבית לבין העבודה. צאו לאן שתחפצו – צאו לבקר את החברים הטובים. תלכו למסעדות או לבתי קפה. תלכו לספרייה, אף פעם לא מזיק לקרוא ספר טוב. ואם אתם רוצים להגדיל ראש יותר, קחו את הלפ טופ שלכם ולכו למקום שיש בו חיבור לאינטרנט. במידה ואתם חייבים לעמוד בדד ליין קבוע מראש. כך תספגו גם את קרני השמש, תהיו מעורים בחברה, ואף תספיקו לעמוד בזמנים, מבחינת העבודה. היציאה מהבית תעזור לכם לדמות סביבת עבודה שונה, היא תסיר כל הפרעה או כל הסחת דעת שיש לכם בבית.

הקשר בין עבודה מהבית לבין התחברות לטכנולוגיה

תגידו הרבה תודה להתפתחות הטכנולוגיה בעידן שלנו. בזכותה אתם יכולים לבצע עבודה מהבית. לעתים, כאשר עובדים מהבית יכולים להרגיש מנותקים. מנותקים מהעולם החיצוני. מנותקים מחיי חברה. מנותקים מהיקום. אבל זה לא מחויב המציאות. אם תעבדו עם בית עסק שיודע לתפעל עובדים מהבית, הכול יכול להיות שונה. המעסיק יחבר בינכם לבין עובדי החברה. הטכנולוגיה בהתהוותה תסייע לכם לשמור על קשר עם העולם שם בחוץ. מה שחשוב שתהיו מרושתים עם מיטב הטכנולוגיה. זאת האחריות הבלעדית שלכם. זה הדרך שלכם לשמור להמשיך להיות בתקשורת רציפה עם הסובבים אתכם. זאת הדרך היחידה שלכם לעבוד מהבית.

בבחירת עבודה מהבית יש להתחייב לעשיית יותר פעולות

לא תמיד עבודה מהבית קורצת לעשיית יותר מדי פעולות. כדי לעשות אותן, עליכם קודם כל להתחייב בפני עצמכם שאתם רוצים לעשות יותר. במידה ואתם צריכים לעמוד בפני כמה פרויקטים בעבודה, רצוי שתדעו כי הפרויקטים לרוב לוקחים יותר זמן, הרבה יותר זמן, ממה שחשבתם בתחילת העשייה שלכם. זאת הסיבה שלפעמים בפועל תיישמו הרבה פחות פרויקטים משאתם אמורים ליישם. אף במידה ולא תצליחו להשיג את היעד המקורי שלכם, בכל זאת תוכלו לעשות וי על הרבה משימות מאתגרות, שאותן תבצעו במהלך יום העבודה מהבית. תציבו בפניכם מטרה – כאשר אתם עובדים מהבית תתחייבו קצת יותר למידת ההספק שלכם כל יום. באופן כזה שאף במידה ותחפצו לעשות דברים אחרים, יהיה לכם בראש מנטרה שעליכם לעמוד ביעדים שהצבתם לעצמכם. ככלות הכול, אתם בוודאי שלא רוצים לאכזב את עצמכם…

המיקוד שבעבודה מהבית הוא בל יעבור

רבות כבר נכתב ונאמר על עד כמה עבודה מהבית מייצרת יותר פרודוקטיביות של העובדים. ולכן חלק מהעובדים מהבית חוששים כאשר הם לא מייצרים אותה בדיוק "לפי הספר". הרבה עובדים מהבית אינם עובדים "מצאת החמה, ועד לצאת הנשמה". אין הם מקפידים על שמונה תשע שעות עבודה רציפות, והם עושים לעצמם הרבה הנחות, דהיינו הרבה הפסקות. לפיכך הם חשים כי באופן טבעי המוטיבציה שלהם מופחתת ומלווה אותם ברוב שעות היום. כדי להילחם בתופעה הזאת, עליכם תחילה לדעת לזהות אותה. עליכם לשים את היד על הדופק אימתי יש לכם נפילה במוטיבציה, ולתכנן את לוח הזמנים שלכם בשעת הכושר שלכם. כאשר המוטיבציה שלכם מחוזקת יותר. על מנת לנצל נכונה את הזמן היצרני שלכם, תשמרו את המטלות הכי מאתגרות שלכם בעודכם יודעים שתהיו במרחב האישי ובזן שמתאים לכך. את "השעות המתות" הקדישו למשימות פחות חשובות, כאלו שגם במידה והריכוז שלכם נפגע, תצליחו לצלוח את אותן משימות.

השילוב של עבודה מהבית עם מוסיקה

לא כולם יכולים לעבוד עם מוזיקה. בפרט כאשר במשרד כל אחד אוהב מוסיקה שונה. זה היתרון של עבודה מהבית, היא מאפשרת לכם לשמוע ברקע כל מוזיקה שאוותה נפשכם. ידוע כי מוסיקה מרוממת את הנפש. היא ממריצה. ובעיקר היא מטשטשת את העובדה שאתם עובדים לבד מהבית. אבל כדי לעשות הפרדה בין עבודה לבין חיים אישיים, עליכם להכין רשימות פלייליסט שונות. הכינו לקט של שירים מרגיעים או קצביים – מה שהכי עובד עבורכם, כאשר אתם עובדים. והכינו רשימה אחרת לתקופה שבה אתם לא עובדים, שפשוט נעים לכם רק לשמוע מוסיקה במיטבה.

עבודה מהבית והקשר שלה לכביסות

ייתכן שכבר יצא לכם לשמוע את העובדה המעניינת, או שלאו. אבל כדאי שתדעו, כי האזנה לשניים עד שלושה שירים בעודכם באמבטיה עשויה לעזור לכם בחיסכון במים. האומנם? אכן, כל מלה חקוקה בסלע. ובהקבלה לכביסה – לשמוע שניים שלושה שירים ברצף, שירים שאתם מתחברים אליהם, עשוי להזכיר לכם כמה זמן אתם מתקלחים, ולקצר את זמן השהייה באמבטיה, וכן הדבר ישים כאשר מדברים על כביסות. מדוע אנו בכלל מציינים זאת? ובכן, בעצם על אותו העיקרון עובדת העבודה מהבית. הוא עשוי לסייע לכם להתמקד במשימה בעת עבודה מהבית. אך במקום להאזין לשניים שלושה שירים מהפלייליסט שלכם, תפעילו באותו הזמן את מכונת הכביסה שלכם – כך תצליחו לעמוד במשימה בעבודה, להתרכז בה, ובמקביל אף תחסכו הוצאה ניכרת של מים. הכביסה משולה לטיימר מובנה של הבית שלכם. בשל כך, תעשו שימוש בזמן הנתון, על מנת להתחיל ולגמור מטלה מתוך רשימת המשימות שלכם, לפני שהעומס בעבודה יצטבר ויהיה רב מדי. כאשר תתחייבו לעמוד אפילו רק במשימה אחת, בעוד מכונת הכביסה פועלת, ולאחריה יופעל המייבש, תוכלו לנצל את הזמן הקצוב הזה לעבוד באופן מושכל יותר ולצלוח מטלות, שבאופן רגיל לא תצליחו. כשאתם מבינים שמישהו הקציב לכן זמן שנטען בטיימר, הדבר מקשה עליכם להיות מופרעים מכל הסחת דעת, ולהתמקד באופן ישיר במשימה שלכם.

עבודה מהבית מתכתבת עם מיקוד

כאשר בוחרים במסלול של עבודה מהבית, המיקוד הוא בל יעבור. הוא קריטי למדי. גם אם אתם עובדים מהבית, אין זה אומר שאתם יודעים הכול, שאתם שולטים ב"כל הכובעים", ובכל רזי המקצוע של בית העסק. כל אחד טוב בתחום שבו הוא מתמקצע. אם, למשל, אתם אנשי מכירות, תתמקדו בעבודת המכירות מהבית. תמכרו כמה שיותר. תהיו חדים ושנונים. תפעילו את כל הקסמים שלכם. תתמקדו בעבודה. בעשייה. כאמור לעיל, המיקוד הוא קריטי. אל תתיימרו לחשוב שאתם יכולים לעשות את עבודת השיווק באותו משנה מרץ. מדובר אודות עבודה שונה לגמרי. למרות ששתי המלים הללו בדרך כלל נאמרות בנשימה אחת, כל אחת מהן טומנת בחובה עולם ומלואו. משווק טוב הוא לאו דווקא איש מכירות טוב, וההפך.

Tags :
Share This :