עבודה מהבית – מה המתנה שלכם?

אחרי כל כך הרבה שנים בשוק העבודה הבנתי שמשהו צריך להשתנות בחיי. התפטרתי מהעבודה המדהימה והמסודרת שהיתה לי כדי לטייל בעולם ולתת לנשמה שלי לחקור ולגלות מה היא אוהבת ובאילו עוד דרכים אפשר לתת. סיימתי תקופה של שיגרה ו"ביטחון" כלכלי כדי לבדוק מה יש שם בחוץ בעולם הגדול.
זה לא היה פשוט בכלל, זה הפחיד אותי מאוד. לעזוב את כל המוכר והידוע לטובת הלא נודע, החוסר ביטחון והתמודדות ללא סוף עם פחדים.

גיליתי שוב פעם רק בצורה אחרת את האמת הכואבת אך המשחררת, שהיא- אני אחראית לאושר שלי. אני אחראית לכל תוצאה שתקרה. תובנה מועילה אך קשוחה. באיזה קלות אפשר להאשים אחרים ולהתמסכן, להיות קורבן של החיים האלה ולהסתכל בעיניים מצומצמות על העולם ולהרגיש חסר אונים בגלל הדרך שבה הוא "עובד". ומנגד, אם בחרתם לעשות משהו שגרם לכם תחושה טובה ונעימה איזה כיף לדעת שאתם בחרתם? שאתם אחראיים. שבזכותכם אתם מרגישים את כל האושר והשמחה האלה.
לבחור… לקחת סיכון, להיות אחראיים קודם כל על עצמינו… אולי לחלק זה מובן מאליו אבל בשבילי אני מעריכה את זה באנשים. לראות את היכולת להיות כנים וכשיוצרים לעצמינו סיטואציות שאנחנו לא אוהבים זה לא אומר להרגיש רע, אשמה, לא להעניש את עצמינו אלא להיפך, יופי שטעינו עכשיו אנחנו יודעים איך אנחנו לא אוהבים להרגיש ובפעם הבאה אדע מה הדרך הטובה יותר עבורי. זה מטורף ומדהים להגיע להבנה וההכלה הזו.

קיבלת החלטה לעבוד בעבודה מסויימת, איך אתה מרגיש? זה טוב לך? העבודה מביאה לך סיפוק? אם לא, האם תעשה בנוגע לזה משהו? תתפשר או תתפטר?
החלטת להתפטר, אחר כך תרגיש אשמה שהתפטרת?
תקבל את עצמך? איזה יופי! שמחה לדעת. מקווה שכולם ירגישו שהבחירה שלהם לאותו הרגע היתה מדוייקת.

בתקופת הסגר הראשון של הקורונה חשבתי לעצמי טוב עכשיו זה הזמן למצוא עבודה מהאינטרנט, עבודה מהבית וככה תוכלי להתפרנס כל עוד את חייבת להיות בבית. אוקיי. אז חיפשתי. וחיפשתי עוד ועוד ועוד וגיליתי שיש מלא משרות אבל שום דבר שבאמת מעניין אותי לעשות. שום דבר לא קרא לי או הרגיש לי נכון. אוקיי אז ויתרתי…
ואחרי הרבה זמן, השקעה, מחשבה, דאגה, מדיטציות וזימונים לחיי הבנתי שלטובת זה שאני אוכל לנוע לכל מקום שארצה בלי להיות מוגבלת אני רוצה להשקיע בעבודה מהבית. אני רוצה לעשות מה שאני אוהבת ולתת לעולם בכל דרך אפשרית, מהבחינה הרוחנית, המנטלית, הרגשית והפיזית. זה אומר שאני גם אצור לעצמי עבודה מהבית שדרכה אני יכולה לתת את מתנותיי לאנשים שאני לא מכירה מכל מקום בעולם ובנוסף לזה, גם לתת לאנשים שאני פוגשת בחיי היום יום שלי.

מה אתה רוצה? מה באמת אתה רוצה?
אם היה לך את כל הכסף בעולם ולא היית צריך לדאוג על זה, אם היה לך בית ולא היית צריך לדאוג למשפחה שלך או לאם יהיה לך איפה לישון בלילה ואם יהיה לך מה לאכול ולשתות. מה היית עושה?
למה אתה כאן? למה את כאן? למה אתם כאן?
מה באתם לתת? נכון באנו גם להינות מכל המתנות והיופי שכדור הארץ נותן ומציע ובכל זאת… בטוח שיש דבר אחד לפחות שהייתם רוצים לתת.

כולנו טיפות של אהבה, כולנו ים גדול וגם הטיפות הבודדות עצמן. אנחנו מיקרו ומאקרו. אנחנו אותו הדבר. שונים אך דומים, כולנו את שפת האהבה מדברים.

עבודה מהבית, הוא תחום עבודה שצבר תאוצה בשנתיים האחרונות, מאז תחילת התפשטות נגיף הקורונה באמצע חודש פברואר בשנת 2020. הרוב הגדול של האנשים, עד אז, היו קמים מוקדם בבוקר, בקושי מספיקים להתארגן ולשתות קפה, וכבר צריך לצאת לעבודה. עבודה שאנחנו בקושי אוהבים, אם בכלל. עבודה שלא מתגמלת אותנו בהתאם לתפוקת העבודה שלנו בפועל. עבודה עם בוס מציק שדורש הרבה מעבר והגדלת ראש, כשביננו, מעולם ולאף אחד לא נתנו תגמול על הגדלת ראש. טפיחה על השכם וגם זה אולי.

כשבנוסף לכול זה יש ילדים זה עוד יותר מציק. צריך לקום מוקדם עוד יותר ובנוסף להתארגנות הרגילה, שגם ככה בקושי מספיקים לעשות, לארגן גם אותם, להספיק להביא אותם למעון / גן / בית ספר בזמן, וגם להספיק להגיע לעבודה בזמן. לצאת מהעבודה בערך בשלוש בצהריים ולהספיק להוציא את הילדים עד ארבע, ארבע וחצי אחר הצהריים, וזה במידה ויש להם צהרון. אם לא, לכו תמצאו עבודה שמסיימים אותה עד אחת בצהריים בכדי להספיק להוציא את הילדים עד השעה שתיים בצהריים, ואחרי כול זה, לעבור למשרה השנייה בבית, שעליה אף אחד לא משלם לנו.

תחום העבודה מהבית, שצבר תאוצה מאז תחילת התפשטות הקורונה, נותן את האפשרות לשלב חיי משפחה ולבנות קריירה, כשכירים מהבית או כעצמאיים, באופן מדהים ומושלם כאחד. ממש כמו כפפה ליד.

ניתן לקום בבוקר ובכול כך כיף ובלי לחץ, לקחת את הילדים למעון / גן / בית ספר, לחזור הבייתה ולעבוד ברוגע ובנינוחות. לעשות הפסקה של כביסה, בישול, אפייה, שטיפת כלים וספונג'ה, להתקלח ולחזור לעבודה בכיף. לקחת את הילדים בחזרה הבייתה, לשחק איתם או להכין איתם שיעורים ואפילו לקלח אותם, ובתוך כול זה לעבוד בין לבין, או אפילו אחרי וגם אל תוך הלילה.

הבונוס הגדול של עבודה מהבית הוא שאין צורך לתת למישהו דין וחשבון על העבודה. אתם עובדים בשעות שנוח לכם. יכולים לעשות מה שאתם אוהבים ומכל מקום. מהבית, מבית קפה ואפילו לקחת חופשה באיים הקריביים ולעבוד משם. כול עוד יש לכם מחשב או טלפון נייד וחיבור לאינטרנט, אתם מסודרים.

היתרון העוד יותר גדול הוא, שעבודה מהסוג הזה מתאימה ממש לכולם. סטודנטים שלומדים כול היום ואין להם זמן למצוא עבודה לשעות היום, אימהות או אבות המנהלים משפחה חד-הורית וכמובן שצריכים הכנסה נוספת, ועוד. אין צורך בדוקטורט, בתואר שני, בתואר ראשון או אפילו לא תעודת בגרות שסיימנו שתיים-עשרה שנות לימוד בבית-ספר. שלא לדבר על השכר, שלטווח הרחוק ממש משתלם, עד כדי כך שניתן בשלב מסויים לעזוב את העבודה הרגילה שכבר ממש נמאס לנו ממנה ואם היינו יכולים היינו עוזבים אותה כבר אתמול.

אז איזה כיף שהגיעה לכולנו ההזדמנות הנפלאה הזאת של עבודה מהבית.

עבודה מהבית

Tags :
Share This :