עבודה מהבית – מהפך דרמטי!

התהפוכות שעברו על העולם בשנתיים האחרונות עוד יכנסו לספרי ההיסטוריה, מי האמין שיבוא יום וכל העולם יכנס לסגר? מי האמין שכל תרבות המערב תשתנה עד בלי היכר? מי האמין שהשווקים שהתרחבו כל כר הרבה במאה השנים האחרונות יעצרו לזמן בלתי מוגבל? החיים ה'נורמליים' נראים אצלנו כמשהו היסטורי…..

השינוי הדרמטי נעשה ללא ספק, בשוק העבודה, אם עד הקורונה מרבית המסחר והתעשייה היו בבנייני משרדים רבי קומות באזור המרכז, הרי שלאחר פרוץ מגפת הקורונה מעסיקים רבים שינו את מתכונת העבודה, ועברו למתכונת של 'עבודה מהבית'.

כמי שעובדת בחברת הייטק גדולה, אני מרגישה את השינוי ביתר שאת!

עד לפני שנתיים, הייתי קמה כל בוקר, מעירה את הילדים, מתזזת בין הלבשת הקטנטנים להכנת הסנדוויצ'ים, כאן מעירה לילד ושם מסדרת לילדה את הקוקו, בודקת שכולם לבושים היטב…. עוקבת אחר האבא שלא התבלבל בין הבגדים של הילדים, רצה להכין כוסות שוקו לכולם, ממריצה את הילדים להספיק את ההסעה של בתי הספר….

וזהו… כולם יצאו… אפשר לנשום מספר דקות… אבל השעון דופק… אין ברירה, העבודה מחכה, אפילו כוס קפה נורמלית כמעט ולא יצא לי לשתות, ומי מדבר על העפת מבט בעיתון היומי…

אני רצה להתלבש, למרוח על עצמי קרם, מתחילה להתאפר, ומכינה לעצמי במהירות משהו לנשנש באמצע העבודה… וזהו… אני יוצאת מהבית לכיוון העבודה… אני מגיעה לעבודה… הנשמה ביד שלי…. ואני מרשה לעצמי לתפוס מספר רגעים, מכינה לעצמי כוס קפה, מוציאה חתיכת העוגה מהתיק… משוחחת עם עמיתותיי לעבודה על הא ועל דא, וזהו! אלו הן ה-5 דקות שבהן אני מחזירה לעצמי את כוחות הגוף והנפש…

אבל גם ה-5 דקות האלה מסתיימות במהירות… ואין הרבה ברירות, העבודה לא מחכה, אני מיד מתחילה לעבוד…

אבל לאחר השינוי והמעבר למתכונת 'עבודה מהבית' אני מרגישה שהחיים שלי ניתנו לי מחדש.

אם עד מגפת הקורונה לא היה לי את הזמן הדרוש להעניק לילדים, (מסכנים הילדים, הם כל כך חיכו לחזור הביתה ולראות אמא במשרה מלאה… אבל העייפות והמאמץ שחקו אותי…) לטפח את הבית, לבצע כל מיני מטלות, הרי שכיום הכל שונה!

אני קמה בבוקר בלי לחץ, אין לי לאן למהר, המשרד הוא בחדר הסמוך… אני לא צריכה להתלבש, ובוודאי לא להתאפר, אני לא צריכה לעמוד בכבישים העמוסים המאפיינים את מדינת ישראל, אני לא צריכה להיות לחוצה להוציא את הילדים בזמן… כי אני נשארת בבית.. אני מרשה לעצמי לשבת בנינוחות, לשתות את הקפה שלי, לקרוא את העיתון היומי, וגם מספיקה לבצע מספר מטלות דחופות, (להעמיד מכונת כביסה, להכין ארוחת צהריים מזינה, לסדר את חדרי הילדים…) ואחרי שהכל מסודר, אני נכנסת לחדר השני פותחת את המחשב.. וזהו, מתחילה לעבוד.

הילדים חוזרים הביתה, והם שלא רגילים למצוא את אמא בבית, מקבלים להפתעתם אמא במשרה מלאה, אני מספיק פנויה לשמוע את החוויות שלהם, לבלות איתם, אני לא עייפה, אני לא לחוצה, אני פשוט מרוצה!

ואני מרגישה על עצמי, את הרוגע הנפשי, וזה מעניק לי את המוטיבציה להשקיע את כל כוחי בעבודה, כשאני עובדת אני מוסרת את כולי לביצוע העבודה, אין לי את הלחץ ואת הדאגה, דבר שלא קיים בעבודה דרך המשרד, שם הלחץ והדאגה שולט בכל רגע!

והתוצאות??? בהתאם!!! תפוקת העבודה שלי במתכונת 'עבודה מהבית' השתנתה ללא היכר, הן באיכות והן בכמות!

מבחינתי, מתכונת 'עבודה מהבית' הוא השינוי המבורך ביותר שיצא ממגפת הקורונה, והמציאות מוכיחה את עצמה יותר מהכל, מחקרים רבים העלו, כי עובדים רבים אינם רוצים לחזור לעבודה במשרד, ורוצים להישאר במתכונת 'עבודה מהבית'!

Tags :
Share This :