עבודה מהבית – מגמה שצריכה להיות מעוגנת בחוק הישראלי!!!!! חלק 1

במשך תקופת הקורונה עובדים רבים עשו שינוי במתכונת העבודה, ועברו ממתכונת עבודה מהמשרד למתכונת עבודה מהבית, אך בינתיים לאור נתוני התחלואה הנמוכים, שינוי זה הספיק לדעוך, עובדים רבים קיבלו הודעה מהמעסיק כל עליהם לחזור למתכונת עבודה משרדית רגילה.

בימים אלו הרשויות האמונות על המשק הישראלי מתמודדות עם השאלה, האם באמת כדאי לחזק את המגמה הזו של 'עבודה מהבית' או לחזור לשגרה הרגילה והמוכרת של עבודה מהמשרד.

אין ספק שבמשך חודשים ארוכים בהם מגפת הקורונה חדרה לכל בית בישראל, כבישי ישראל עמדו ריקים ושוממים, התנועה זרמה, עובדים רבים עברו לעבוד מהבית מי מרצון ומי מתוך כפייה.

בתחילה המשק הישראלי קיבל את השינוי של מתכונת העבודה בצורה חשדנית, אך עם הזמן התברר שהמעבר ל'עבודה מהבית' גורר אחריו יתרונות רבים למשק הישראלי, אף אם מדובר על מעבר של יום אחד בשבוע או יומיים, עבודה מהבית משמעותה פחות רכבים על הכביש, בפחות זיהום אוויר, פחות תאונות דרכים ופחות הרוגים, יותר זמן לביצוע העבודה, איכות עבודה גבוהה יותר, מעגל עובדים רחב יותר וכו'.

האינטרס של הרשויות לחזק מגמה זו של 'עבודה מהבית' הוא מחמת כמה סיבות, הסיבה הראשונה היא בלאי נמוך יותר של תשתיות הכבישים ושל זיהום האוויר, סיבה שניה היא מחירי הדירות, מחירי הדירות בישראל הינו מהגבוהים בעולם, והסיבה לכך היא, שכולם מעדיפים לגור במרכז, בגלל שבפריפריה אין הרבה מקומות תעסוקה, תשתיות ישנות וכו', במעבר ל'עבודה מהבית' גם אזרחים הגרים בפריפריה יוכלו להמשיך לעבוד בחברות ההייטק הגדולות בלי צורך להיטלטל בנסיעות יומיומיות, מה שיכול להוזיל משמעותית את מחירי הדירות והפרחת אזורי הפריפריה.

מחקר שערך לאחרונה משרד הכלכלה מגלה כי במדינת ישראל נמצאים שיעבור גבוה מאוד של עובדים שיכולים שיכולים באופן עקרוני לעבוד מהבית לפחות יום אחד בשבוע, קרוב למחצית מכלל העובדים (47%) מכלל המשק הישראלי עובד בעבודות שמאפשרות לעבור למתכונת 'עבודה מהבית' שזה כולל הייטק, שירותים מקצועיים, ביטוחים, פיננסים, אדמיניסטרציה, הוראה וכו', ואילו כלל העובדים שעובדים בעבודות כמו חקלאות, ניקיון, מלצרות וכו' שאינם מאפשרות להם לעבוד מהבית, הוא יחסית נמוך יותר, בהשוואה לשאר המדינות באירופה מדובר במקום גבוה מאוד.

נתון זה מעלה את השאלה, מדוע באמת הרשויות האמונות אינם מתגייסות להטמעת שינוי מסגרת העבודה במשק הישראלי.

אז כמובן שהדבר הבסיסי ביותר הוא הכנת תשתיות ראויות לעבודה מהבית, עבודה מהבית מחייבת על פי רוב קווי תקשורת מתקדמים ונגישים, פריסת סיבים אופטיים המאפשרים אינטרנט מהיר יותר והעברת נתונים מהירה יותר, אי אפשר להתחיל לדבר על שינו מהותי בצורת העבודה כל עוד אין תשתיות מספיקות לכך.

אך מעבר לכך, שינוי צורת העבודה גורר אחריו שאלות המשפטיות רבות, מה שמחייב את רשויות המדינה והחוק לקבוע חוקים וכללים בזה.

במאמר שלפנינו נציג כמה שאלות משפטיות הכרוכות בשינוי צורת העבודה.

עבודה מהבית – שיפור תנאים או הרעת תנאים

החוק בישראל קובע, כי אין רשות למעסיק להרע את תנאי העבודה של העובד במהלך תקופת העסקה, וכאן נכנסת השאלה, האם מעבר לעבודה מהבית משמש כשיפור התנאים או כהרעת התנאים, האם יש אפשרות ביד המעסיק להכריח את העובד לעבור לעבודה מהבית או לא, מצד אחד יטענו המעסיקים, היתרונות הגלומים בשינוי מתכונת העבודה, הינם רבים, ואי לכך יש להתייחס לכך כשיפור תנאי העבודה, מצד שני יטענו העובדים, אמנם העבודה מהבית כוללת בתוכה יתרונות רבים, אך בחבילת התנאים ש גם כמה חסרונות בולטים, כמו חוסר איזון בין חיי העבודה לחיי המשפחה, או הבדידות וכו'.

Tags :
Share This :