עבודה מהבית מביאה איתה כסף שהוא כסף קל, כי נוח להשיג אותו. וחשוב להשיג כסף כי כשלאדם יש כסף הוא

משוחרר יותר, קל לו בחיים, אין לו צורך לחוות את כאב התשלום שמגיע כשמוציאים כסף, אין חשיבה על ההשלכות שבלהוציא כסף אלא פשוט מוציאים.
עבודה מהבית גורמת לך להיות בעל כסף, כסף עוזר לנקוב בערכם של שירותים וסחורות, מה שמקל על האדם להשיג דברים. בשונה מאבות אבותינו, אנחנו פטורים מעיסוק תמידי בסחר חליפין (או שוד וביזה), וזו התקדמות מבורכת, לאור ההידרדרות בכישורי השימוש שלנו בחץ וקשת וברוגטקה, יש לכסף עוד כמה תכונות שגורמות לו להיות שימושי במיוחד וזה מגיע בגלל עבודה ובעיקר עבודה מהבית שכאמור היא יותר קלה ונוחה.
כסף הוא אמצעי החליפין האולטימטיבי, כלומר, אפשר להחליף אותו כמעט בכל דבר. הוא גם קל לחלוקה, כלומר, אפשר להשתמש בו לפריטים בכל גודל ומידה. קל להמיר אותו, כלומר, כל מטבע ושטר שמייצגים סכום, טובים כמו כל מטבע ושטר מקבילים אחרים. לא משנה איך הם הגיעו לידינו, ואיננו זקוקים למטבע מסוים. הכסף הוא ניתן לאחסון, כלומר, אפשר להשתמש בו תמיד, עכשיו או בעתיד, ובשונה ממכוניות, רהיטים וחולצות סוף מסלול, הוא לא מתבלה.
במילים אחרות, מרגע שאדם מרוויח כסף באמצעות עבודה ובמיוחד באמצעות עבודה מהבית, אז הוא יכול להשתמש בו לרכישת כל דבר, בכל מקום, בכל עת (כמעט). והמצאת הסמל האוניברסאלי הזה (כנראה לפני משהו כמו 2700 שנים, אבל יש שאומרים שאפילו הרבה יותר), עזרה לנו, לבני האדם, להתקדם מסחר חליפין מתיש של חפצים ועבודה – לסחר חליפין יעיל יותר. וזו בעצם תכונתו החשובה ביותר של הכסף: הוא משרת את הכלל, כלומר, הכסף יכול לשמש כל אדם לכל צורך (כמעט).
במובן זה, אנחנו חבים לעבודה מהבית, לכסף שהוא יוצר, את החיים המודרניים כפי שאנחנו מכירים אותם. הכסף מאפשר לאדם לחסוך, להתנסות, לשתף, להתמחות, להתעמק בכישרונות שלנו – להקדיש את חיינו להוראה, לאמנות או למדע, או לצאת בעקבות תשוקותינו, ליהנות מפסלים, ממוזיקה ומיין. אלמלא הכסף שמגיע בזכות עבודה ובמיוחד דרך עבודה מהבית, לא היו מתרחשות פריצות דרך מדעיות שמשפרות את חיינו. הכסף שינה את מצב הקיום האנושי לא פחות מכל פריצת דרך מהפכנית אחרת – הגלגל, הדפוס, החשמל ושקדי המרק.
כסף שמגיע דרך עבודה ובמיוחד דרך עבודה מהבית, הוא עדיף מאפשר תלושים למוזיקה. אפשר להשתמש בו כדי לקנות מוזיקה – אפשר בעצם לקנות כל דבר.
רובנו חושבים הרבה על כסף, ואם החשיבה המרובה הזאת הייתה עוזרת לנו, זה היה נהדר. אבל היא לא. חשיבה פיננסית קלוקלת היא מסימני ההיכר של המין האנושי. האדם הוא יצור שמצטיין בסוג כלכלה שמחובר עמוק לחבלה עצמית. גם בזה מותר האדם מהבהמה.
לסיכום, בגלל שהכסף הוא כל כך חשוב לאדם חשוב מאוד לעבוד ובמיוחד דרך הבית כי זו הדרך הכי יעילה ונוחה עבור האדם.

הטכנולוגיה המתקדמת בעולם גורמת לכך שנהייה יותר ויותר גמיש לעבוד מהבית מול המון גורמים , גופים ואנשים במקומות שונים מבלי לשאת בהרבה הוצאות , כמו לנסוע לקיים פגישות , הוצאות הובלה , ענייני עבודה חשובים עם יותר מאדם אחד בבת אחת מבלי לפגוש אותם בפועל .
ישנם הרבה מחקרים אשר תומכים בעבודה מרחוק מכיוון שהיא מפחיתה את הלחץ על העובד ומגבירה את הפרודוקטיביות ובכך לעבודה באיכות גבוהה יותר .
ישנם מקומות עבודה רבים וחברות רבות שמעודדות עבודה מהבית על מנת להפחית את ההוצאות בטווח הארוך ואפילו מציעות בונוסים ותמריצים לעובדים בעת עבודה מהבית .
קיימות שתי דעות לגבי עבודה מהבית , יש כאלה שמאמינים שאין הישגים בכלל כאשר עובדים מהבית ויש אחרים שמאמינים שהתפוקה עולה כאשר עובדים מהבית והלחצים פוחתים ולכן העובד מאושר יותר .
חשוב להזכיר שיש הבדלים אישיים לגבי עבודה מהבית , התפוקה והאפקטיביות של אדם בעת עבודה מהבית תלויה לחלוטין בו , במחוייבות שלו , באישיות שלו ובאיכות העבודה .
לא כל האנשים זהים בעניין עשיית עסקים , יש כאלה שאינם טובים בהתמקדות בסביבת הבית עם כל הנוחות הסובבת אותם , כמו גם הסחות דעת כגון נוכחות ילדים וגורמים אחרים הזמינים בסביבה הביתית , יש כאלה שאינם יכולים להתרכז בסביבת עבודה מלחיצה ומטרידה ולא טובים בביצוע עבודה דרכה .
עבודה מרחוק או עבודה מהבית קיימת בעסקים ותעשיות שונות , במיוחד עסקים מבוססי מחשב הדורשים ריכוז על מנת לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר . שליטה בסביבה שבה העובד עובד היא גורם עיקרי להפחתת הסחות הדעת ומשפיעה על התפוקה והיעילות בעבודה .
עבודה מהבית מסייעת להפחית את היעדרות העובד מהעבודה , מפחיתה את הלחצים ומגבירה את התפוקה , היא גם חוסכת מתקציב החברה על אי הקצאת מקום עבודה , צריכת מכשירים ומתקנים של החברה .
עבודה מהבית מאפשרת למעסיק לתת הזדמנות לעובד לעבוד ללא הגבלת המיקום הגיאוגרפי שלו מכיוון שהעבודות נעשות באמצעים טכנולוגיים ותקשורתיים ודרך האינטרנט .
בניגוד למה שרבים חושבים ומאמינים , לגבי חלק גדול מהאנשים שעובדים מהבית מספר שעות העבודה מהבית גדל , ההפסקות מצטמצמות וחופשת המחלה פוחתת משום שניתן לשלב את המנוחה הנדרשת למחלה עם העבודה .
לרוב , עבודה במשרדים קובעת שעות עבודה מסויימות מרגע ההגעה למקום העבודה ועד לעזיבת העבודה , זאת אומרת היא קובעת את הזמן , לעומת זאת בעבודה מהבית ניתן להאריך את שעות העבודה בחלק מהמקרים בגלל גמישות וחוסר לחצים המסייעים לעשות יותר ויותר עבודה .
לעובד שעובד מהבית יש יתרון בריאותי וחברתי משפחתי , למשל אכילת מזון בריאותי וביתי שמכין בבית , זמינות יותר עם המשפחה והילדים וחיזוק הקשרים המשפחתיים , עבודה מהבית מאפשרת לעובדים יותר זמן עם המשפחה והילדים ויותר תשומת לב אליהם .
היום , יותר ויותר נשים ואימהות נכנסות לשוק העבודה , העובדה מהבית מאפשרת לאוכלוסייה של נשים ואימהות לעבוד בשעות יותר גמישות ונוחות , כך שגם יעבדו אם זה בעבודה עיקרית או כהשלמת הכנסה וגם ישמרו על הילדים ולהמשיך בשגרה היומיומית .

Tags :
Share This :