עבודה מהבית. מאמר מספר 7

בעשור האחרון ניתן היה לראות מגמה שקוראת לעובדים לעבור לעבוד מביתם. מגמה זו המשיכה ועלתה. ואפשר לומר שמאז פרוץ מגפת הקורונה זה רק עלה ונהפך לנחלת ציבור העובדים. יותר ויותר חברות קוראות לעובדיהם לעבוד מהבית.
לעבודה מהבית מעלות רבות וחשובות וגם חסרונות.
במאמר שלפנינו נתמקד בחסרונות הביראותיים בעיקר וננסה לתת פתרונות.
הקושי העיקרי שנתקלו העובדים מהבית, זה הצורך להיות בחברת אנשים. האדם הוא טיפוס חברתי שחייב אינטראקציה יומיומית עם סביבה אנושית. יש אנשים שזקוקים לכך יותר ויש כאלו שפחות אך אין ספק שאדם לא יכול לעבוד מביתו מבלי לשוחח פנים מול פנים עם אנשים.
פסיכיאטרים הראו נתונים מדאיגים של עלייה במספר אנשים שלקו בדכאונות, בדידות וחולי נפש כתוצאה מהסתגרות בבתים בתקופת הקורונה.
עובד שבחר לעבוד מהבית חייב להקציב לעצמו בשביל בריאות נפשו זמן בו הוא יוצא למפגשים עם בני משפחה, חברים או אפילו קולגות מהעבודה. שיחות צוות ישפרו פלאים את המוטיבציה שלו. ואת הקשר הרציף עם המעסיקים או השותפים כדאי מפעם לפעם לערוך פנים מול פנים.
נקודה נוספת וחשובה שכדאי לשים לב אליה כשעובדים מהבית, זה הטשטוש בקו המפריד בין העבודה לחיים האישיים בבית.
כשעובד נמצא במשרד, המח משדר לו אוטומטית עבודה. למקום העבודה יש משמעות רבה על תפקוד המח. ברגע שהעבודה עוברת לבית יש צורך בשינוי המחשבה, וממש לתכנת את המח להבנה שעכשיו זהו זמן עבודה.
הרי הבית דורש מאיתנו הרבה. התחזוקה השוטפת והמטלות היומיומיות יכולות לבלבל את העובד מהבית. חישבו על אישה שיושבת בספה עם המחשב ואמורה לעבוד. אבל היא רואה מולה ערמת כביסה שמחכה לקיפול. הערמה הזו ממש מפריעה לה והיא אומרת לעצמה רק אקפל אותה מהר ואחזור לעבודה.אך באמצע שקיפלה את הגרב ראתה שנוצר חור וממש מתחשק לה לתפור אותו והיא לוקחת רק חוט ומחט כמה דקות ותופרת. ואז אומרת לעצמה אם כבר קיפלת, נשים בארונות שהילדים לא יפלגנו. העבודה תחכה. וכך עוברת ממטלה למטלה, הזמן עובר והעבודה אכן חיכתה ,וכשהילדים חזרו הביתה לא יכלה להתפנות אליהם והיתה חייבת להשלים את שעות העבודה.
את התאור הזה ודומיו אפשר היה למנוע עם תכנון נכון ולוח זמנים מסודר.
עובד שעובד מהבית חייב לנהל יומן או מעקב בו הוא רושם את מטרותיו היומיות ותוחם אותם לפי זמנים.
כך הוא יכול להיות בטוח ששום מטלה לא תבוא על חשבון מטלה אחרת.
והעבודה תהיה ממוקדת ומדויקת. גם לנפש שלו זה יתן רוגע ולא יהיה במרוץ של הספקים, ולא יחווה תיסכולים. אלא יהיה לו רישום מדויק של סדר יומו. בסוף יום יוכל לראות את עמידתו ביעדים. ויחווה תחושת סיפוק והגשמה עצמית.
ישנו עוד סיכון לעבודה מהבית, ואפשר אפילו לקרוא לו סיכון בריאותי, זה זמני לחץ ועומס בעבודה. ההבדל בין אדם שעובד במקום העבודה לבין עובד מהבית, מודגש דוקא בזמני עומס בעבודה משום שעובד משרד יש לו שעות קבועות שבהם הוא עובד ולמרות העומס שקיים זה לא משליך עליו ועל שעות עבודתו. כשגומר משמרת,עוזב וממשיך בסדר יומו. לעיתים ישאר במשרד כדי לצמצם פערים ולהשלים, אך זה יהיה לזמן קצוב שיחליט מראש. לעומת זאת לעובד מהבית קשה מאד ההפרדה הזו, ובזמני עומס בעבודה עלול למצוא את עצמו עובד שעות נוספות בלחץ תוך שהוא מוותר על שעות הפנאי שלו, זמן איכות עם משפחתו ודאגה לצרכיו האישיים והבסיסיים.
דבר זה עלול להביא אותו לתשישות ,עייפות ועצבנות שלא ידע להסביר. אך הסיבה נעוצה באמת כי לא תכנן סדר יום מסודר בזמני לחץ. הוא יכול כמובן להוסיף שעות לפי הצורך אך יקפיד לתת לעצמו זמני הפוגה ורגיעה וזמן לצורכיו האישיים.

עבודה מהבית – יתרונות גדולים לעובדים חלק 1
במהלך השנים האחרונות ובמיוחד בשנתיים האחרונות כשמגפת הקורונה פרצה לחיינו, יותר ויותר עובדים קיבלו הודעות מהמעסיקים שלהם, לפיה מתכונת העבודה עוברת מעבודה במשרד ל'עבודה מהבית', השינוי הזה תפס את העובדים לא מוכנים, והרבה מאוד מתלבטים בשאלה האם באמת זה כדאי? האם באמת זה נחשב ליתרון בתנאי התעסוקה?
במאמר שלפנינו נביא את היתרונות הבולטים הקיימים בעת מעבר לעבודה מהבית:
הרווח הוא לכלל המשק
האמת היא שאם באים לנתח את היתרונות הקיימים במעבר ל'עבודה מהבית' ניתן לגלות כי היתרונות הם אינן בהכרח רק ביחד לעובד, אלא גם למעסיק וגם לכלל המשק.
המעסיק יכול לחסוך סכומי כסף רבים במעבר לעבודה מהבית, כל ההוצאות השוטפות הכלולות בהחזקת משרד מתייתרות, כגון: השכרת משרדים, תשלומי חשמל, ציוד משרדי, נקיון, תשלומים שונים לרשויות – ארנונה וכו', הוצאות החזרי נסיעות וכו', על פי מחקרים רבים, החיסכון יכול להגיע עד 35,000 ₪ בשנה לכל עובד.
אך הרווח אינו מסתכם רק במעסיק, אלא גם כלל המשק יכול להרוויח במעבר לעבודה מהבית, העומסים בכבישים יורדים, תאונות הדרכים נחסכות, זיהום האוויר יורד משמעותית, מה שמשליך באופן ישיר על איכות החיים של כולנו על האוויר שכולנו נושמים.
אך אין ספק שהמרוויחים הגדולים בסיפור הזה הם ציבור העובדים, במעבר לעבודה מהבית הם זוכים לכלל הטבות במבנה התעסוקה:
זמן רב יותר עבור עצמך ועבור המשפחה שלך

Tags :
Share This :