עבודה מהבית מאז מגיפת הקורונה:

עבודה מהבית היא נושא שהתפתח רבות בשנים האחרונות והפך לנושא שיחה רחב במיוחד מאז מגיפת הקורונה. מגיפת הקורונה שינתה את העולם מהרבה בחינות, ואין הכוונה כמובן למסכות שנחו על פנינו בשלווה מאיימת, אלא בעיקר לריחוק החברתי ולהשלכות מרחיקות הלכת שלו. אחת מאותן השלכות מרחיקות לכת היא כמובן התפתחות העבודה מהבית. כמובן שעבודה מהבית הייתה קיימת כבר קודם, וכמובן שהקורונה לא המציאה אותה עבור העולם. אך מה שכן יצרה מגיפת הקורונה היא את ההתפתחות של העבודה מן הבית. מה שקרה זה שנוצר חוסר ברירה בעולם שבשלו ובגללו החלה להתפתח העבודה מן הבית. הרי אנשים היו תחת סגר, ואחר כך תחת עוד סגר, ועולם העבודה היה חייב להמשיך להתקיים… לכן מקומות העבודה החלו לפתח את עולם העבודה מן הבית. טבע האנושות הוא להתפתח רק כשיש חוסר ברירה, כל עוד הכול טוב ונחמד והנוחות ממכרת אין לנו כבני אדם את התשוקה למנף את עצמינו… לפחות רובינו.
האם התפתחות עולם העבודה מן הבית הוא טוב או שמא רע? האם הוא קידם אותנו לקראת עולם טוב יותר או שמא חלילה וחס להיפך?
כמו כל תשובה יהודית מהגמרא, גם כאן התשובה היא- יש מחלוקת. יש שטוענים לחיוב ויש שטוענים לשלילה. הטוענים לחיוב מסבירים שעבודה מן הבית הפכה את הצורך להיות תלוי במקום עבודה אחד ובמקום מגורים אחד לבלתי נצרך בעליל. וזה לא רק טוב אלא אף מעולה, מפני שכך ניתן לטייל בעולם ולגור או שלא לגור איפה שרק מתחשק. עולם הדימיון יכול להיכנס לפעולה ולהרחיב אופקיו, כאשר יש לבעל אותם דמיונות עבודה מן הבית.
לעומת אותם תומכים נלהבים, קיימים אנשים בעלי דיעה הפוכה לחלוטין ששוללים לחלוטין את ההתלהבות מהתפתחות עולם העבודה מן הבית. לטענת אותם מתנגדים העולם רק חוזר לאחור, ואנשים מפסיקים להיות לאט לאט עם השנים יצורים חברתיים. לטענת המתנגדים ככל שהאדם יעביר את רוב יומו לעיסוקים שמתבצעים כולם דרך הפלאפון או המחשב, כך ילכו ויתמעטו השעות שבהם אנו רגילים להיות בחברת אנשים אחרים. אנחנו נהיה בחברת אנשים אחרים דרך המסך, אנשים וירטואליים כמובן. וככל שהקשרים הוירטואליים יעלו על הקשרים החברתייים הפרונטליים, העולם יעשה מנוכר יותר ויותר.
אז מי מביניהם צודק יותר? האם המתלהבים מעולם העבודה מן הבית צודקים בדברי השבח שהם ממטירים על סוג עבודה זה? האם המתנגדים לכך מגזימים בדעותיהם? או שמא האנשים המתנגדים לעולם העבודה מן הבית צודקים בהחלט, ודווקא המצדדים בהתלהבות אדישים מדיי לקראת העתיד המנוכר שקרב לעברינו?
לדעתי הכול בידינו לטוב ולמוטב, ובידינו הכוח לשנות ולהחליט. לא בגלל עבודה מהבית נהפוך להיות מנוכרים זה לזה, הכול תלוי באדם וברצונותיו. לאן שמעשינו יקחו אותנו לשם כנראה נגיע. עבודה מהבית יכולה להיות טובה עבור מי שישים גבולות בינה לבין האנשים שנמצאים לידו, ויכולה להיות לרועץ עבור הנסחפים שיעבירו את זמנם רק מול המסך.

בעבודה מהבית היא ,עבודה שרק אתה עובד שמה אין משהו יבלוט בעיניים ויבחן את ההתנהלות שלך .אתה עובד בחדר שלך יש לך סביבה שקטה אין משהו שמביטות בעיניים ויגיד לך אי אפשר להתנהג כך או אי אפשר לצאת לשירותים הרבה כי ,יש הרבה עבודה או אי אפשר לנוח קצת כשאתה עובדת במשרד העיניים כולן עלייך אם אתה כל פעם תצא החוצה כדי לנשום אז הם לא יסכימו על זה שמתי שבא לך תוכל לצאת החוצה . יתר על כן , כשאתה עובד במוקד כנציג שירות כולנו יודעים שזה מקום חנוק אי אפשר תמיד לצאת לשירות והשיחות לא תמיד יש זמינות לפעמים, יש הרבה שיחות ואז אי אפשר לנשום כי יש הרבה שיחות ואז, אי אפשר לנשום אז שתעבוד בבית תוכל לצאת לשירות מתי אשתה זקוק לצאת אין אף אחד שיכול להגיד אי אפשר ואתה תוכל לנשום אף אחד בבית שאתה עובד לא מביט בעיניים ובוחן התנהגות שלך נכון שהשיחות מוקלטות אבל, מה אכפת לך שתעבוד מהבית למרות שהשיחות יהיה בקרה יותר כי אתה עובד בבית אבל, עדיין יש אפשרות לנשום קצת אוויר לא כמו שתעבוד במוקד.
מכיוון שמי שחווה את העבודה הוא הרגיש שנוח לעבוד ,מהבית וכל מי שנמצא בבית הוא הסתגל שהוא, צריך לתת לאדם שעובד בבית זמן משלו שזה רק שלו הוא צריך, ריכוז וסביבה מאוהבת שיכול לעבוד עמו צריך לשמור על העבודה גם שהוא עובד מהבית זה לא אומר שהם יפריעו לו , זה כמו עבודה רגילה במשרד רק פחות לחץ זה לא אומר שהוא לא עובד ויש אפשרות להפריע לו בזמן העבודה מהבית .

מעבר לכך , שתעבוד מהבית יהיה אפשרות לחפש יותר משרות שיכולות להיות מתואמות בשבילך וגם תחסוך על עצמך להליכה לזמן ארוך למקום העבודה , גם אם מצאת פתאום שזהו התואר שלי לא היה בשבילי בזבזתי זמן סתם עליו אז, יש לך אפשרות לעבוד מהבית ובאותו זמן לחפש תואר אחר או קורס אחר שתוכל ללמוד אותו ולעבוד בו אחר כך , כולנו יודעים שתמיד האופנה מתחדשת בליבוש ואז, יש בגדים שצריך לזרוק אותם כי, הן כבר ל באופנה החדשה ובשכר שלך המינימום זה לא מאפשר לך לקנות דרכו בגדים חדשים וגם הייתה יכול לקנות מה אם בא לך לקנות מחנות מותג משהו שיפה בעיניים שלך והוא יקר אז, לא תוכל לקנות אותו כי השכר שלך לא מספיק בשביל לקנות והאיכות של הבגדים מחנויות רגילים הם לא טובים אבל, מה תעשה תקנה משמה ואז הוא יתקלקל אחר כך , ותקנה שוב מחנות רגיל שהאיכות של הבגדים שלו לא כל כך אבל, אין לך ברירה כי זה מה שאתה תוכל לקנות ממנו לפי השכר המבאס שאתה מקבל מהעבודה שלך .

מאמר 2- עבודה מהבית נהייתה מאוד פופולרית בשנים האחרונות, בעיקר מאז מגפת הקורונה וגם בכלל עקב התפתחות הטכנולוגיה והדיגיטציה. יש לעבודה מהבית הרבה יתרונות אבל זה גם יכול להיות מאתגר להיות אחראי לגמרי בעצמך על סדר היום שלך בעבודה. לכן בואו נפגוש לדוגמה את שירה, בחורה בת 30 שעובדת מהבית. נציץ ליום בחייה ונראה איך היא דואגת לסדר יום פרודוקטיבי ושומרת על איזון בריא של עבודה ופנאי.
שירה היא פרילנסרית שעובדת בכתיבה ותרגום, היא עובדת מהבית כבר שנה. היא מתעוררת כל בוקר ב-6. היא מהסוג שמתפקד הכי טוב בשעות המוקדמות כשעוד יש שקט ורוגע בבית. שירה מתעוררת, נמתחת ושותה קפה ואז מתיישבת לעבוד במשרד הביתי שלה. מאוד חשוב לשירה שיהיה לה משרד ייעודי בבית לעבודה. אפילו אם זה רק חדר קטן, חשוב לה להפריד אותו משאר הבית כדי שהעבודה מהבית תהיה יעילה. שם היא מבלה את רוב היום שלה.
דבר ראשון שירה בודקת אימיילים כדי להיות מעודכנת ועוברת בהתאם על רשימת המשימות היומית. כל יום היא עושה את זה ומעדכנת את סדר העדיפויות של הביצוע לפי חשיבות. ככה שירה עובדת בערך שעתיים ברצף ומשלימה את הדברים הכי חשובים בשעות שהיא הכי מרוכזת בהן.
בשעה 8 בבוקר, שירה לוקחת הפסקה ויוצאת לסיבוב בשכונה, היא יודעת שאויר צח וקצת תזוזה תעזור לה להמשיך להיות מרוכזת גם בהמשך היום. אחרי הסיבוב יש זמן להתארגנות, התלבשות וארוחת בוקר גדולה שתמלא אותה עד להפסקת הצהריים.
בשלב הזה שירה חוזרת לחדר העבודה ומתחילה לעבוד על משימות הכתיבה הגדולות שלה, יש לה דדליין למחר והיא צריכה לסיים את העמודים עד סוף היום. בשעות הבאות של היום היא כותבת, קוראת, חוקרת, בודקת ומנסחת. כל זה תוך כדי שכל שעה היא קמה מהכיסא כדי לרענן את הגוף והעיניים ושומרת על הפוקוס.
ככה עובר היום של שירה עד ארוחת הצהריים, לרוב היא מכינה אותה מראש או מזמינה כי אין לה זמן לבשל תוך כדי יום העבודה, למרות שהיא עובדת מהבית. בשלב הזה היא גם משוחחת עם משפחה וחברים. חשוב לה להיות בקשר אנושי במהלך יום העבודה כי היא עובדת מהבית לבד ולא רוצה להרגיש לבד לחלוטין.
אחרי ארוחת הצהריים שירה ממשיכה לכתוב, היא גם חוזרת שוב לאימייל כדי להתעדכן אם הגיעו הודעות חדשות שהיא לא ראתה מוקדם בבוקר. חשוב לה מאוד לענות מהר ללקוחות ולעמיתים, אם יש עיכוב היא יודעת שהכל יתבלגן בהמשך וחשוב לה לשמור על קשרים מקצועיים בעבודה מהבית. לקראת סוף היום שירה לוקחת הפסקה קצרה אחרונה כדי לצאת שוב החוצה ולא להישאר כל היום בתוך הבית, כשהיא חוזרת היא סוגרת פינות אחרונות ומכינה את רשימת המשימות שנשארו למחר.
בערך ב17:00 שירה מסיימת לעבוד ויושבת בסלון עם משפחה או חברים ומבלה קצת זמן רגוע וחברתי עם עוד אנשים. אחרי שהיא מסיימת לעבוד חשוב לה להפריד את תחילת היום מהערב ולהתנתק מהמשימות והכתיבה. היא מקדישה זמן לבישול, תחביבים או צפייה בסדרה שהיא אוהבת.
בערך בשעה תשע שירה כבר מתכוננת ללכת למיטה ולישון, היא קמה מוקדם מחר והיא יודעת שהיא צריכה כמות מספקת של שעות שינה כדי שמחר יהיה מוצלח כמו היום.
אז כמו שראינו, לעבוד מהבית יכול להיות מאתגר אבל עם הסדר יום הנכון זה לגמרי אפשרי (ולכל אחד יכול להיות סדר יום שונה לפי מה שמתאים לו וזה היופי בעבודה מהבית.) שירה מצאה את השגרה שלה ובעזרתה היא מצליחה לבצע את כל העבודה מהבית בדיוק כמו שהיא צריכה ורוצה.

מגיפת הקורונה אילצה רבים מאיתנו לעבוד מהבית, ועבור בעלי חתולים העבודה מהבית יכולה להוות אתגר ייחודי. בעוד שחתולים ידועים באופי העצמאי שלהם, הם גם יכולים להיות תובעניים למדי בכל הנוגע לתשומת לב וחיבה. עם זאת, עם קצת תכנון וכמה פתרונות יצירתיים, אפשר לעבוד מהבית עם חתול ללא הפרעות.

  1. צרו סביבת עבודה ייעודית

בראש ובראשונה, חשוב ליצור מרחב עבודה ייעודי בו תוכלו לעבוד ללא הסחות דעת. זה יכול להיות חדר נפרד, פינה בסלון שלכם, או אפילו חלל על שולחן המטבח שלכם. הדבר החשוב הוא שזה חלל שבו החתול שלכם יודע לא להפריע לכם בזמן שאתם עובדים.

  1. הפכו את סביבת העבודה לידידותית לחתולים

אמנם חשוב ליצור חלל שבו החתול שלכם יודע לא להפריע לכם, אך אתם גם רוצים שהחלל יהיה נוח ומזמין עבור חברכם הפרוותי. הניחו מיטת חתול או שמיכה נוחה בקרבת מקום כדי שהחתול שלכם יוכל לנמנם בזמן שאתם עובדים. אתם יכולים גם לשים עץ לחתולים או עמדת גירוד כדי שלחתול שלכם יהיה מה לעשות בזמן שאתם עובדים.

  1. הקפידו על שגרה

חתולים הם יצורים של הרגל, וקביעת שגרה יכולה לעזור לשמור אותם רגועים ומרוצים בזמן שאתם עובדים מהבית. היצמדו ללוח זמנים של האכלה קבועה וודאו שלחתול שלכם יש גישה למים מתוקים לאורך כל היום. הקדישו כל יום זמן למשחק ולהתכרבלות, כדי שהחתול שלכם יקבל את תשומת הלב שהוא צריך ולא יפריע לכם בזמן העבודה.

  1. תספקו לו בידור

חתולים יכולים להשתעמם בקלות, לכן חשוב לספק להם חפצים ומשחקים שיעסיקו אותם. אתם יכולים לבנות קן ציפורים מחוץ לחלון שלכם כדי שהחתול שלכם יוכל לצפות בציפורים. תשקיעו בצעצועים אינטראקטיביים, כמו לייזר אופאזל לחתולים, כדי לשמור על גירוי מנטלי של החתול שלכם. אתם יכול גם לשים תוכניות טלוויזיה או סרטונים שמותאמים לחתולים כדי להעסיק אותו.

  1. קבעו גבולות

עוד היבט חשוב שיש לקחת בחשבון כשעובדים מהבית עם חתול הוא קביעת גבולות. למרות שזה מפתה ללטף או לשחק עם החתול שלכם כל פעם שהוא בסביבה, חשוב להציב גבולות כדי למנוע הפרעות במהלך שעות העבודה. למדו את החתול שלכם ששעות מסוימות ביום שמורות לעבודה, והתעלמו מהבקשות שלו לתשומת לב בזמנים אלו. זה יעזור לחתול שלכם להבין מתי מתאים לשחק ומתי הגיע הזמן להשאיר אתכם לבד.

  1. סגור את הדלת

אם כל השאר נכשל והחתול שלכם פשוט לא עוזב אתכם לבד, ייתכן שתצטרכו לסגור את הדלת. רק וודאו שלחתול שלכם יש גישה למזון, מים וארגז חול בחדר אחר.

לסיכום, עבודה מהבית עם חתול יכולה להיות מאתגרת, אבל זה בהחלט אפשרי עם קצת תכנון ויצירתיות. אז אם אתם מוצאים את עצמכם מתקשים להתנהל עם החתול שלכם בזמן העבודה, השתמשו בטיפים עליהם דיברנו במאמר ותראו בעצמכם כמה הם יכולים לעזור. , עבודה מהבית

Tags :
Share This :