עבודה מהבית – לצאת מהקופסה:

אם יש משהו אחד חיובי, שאפשר להגיד שיצא מתקופת הקורונה הנוראית, זה השינוי והפתיחות שהתחוללו, בנושא עבודה מהבית, באמצעות חשיפה לכלים טכנולוגיים חדשים המאפשרים גישה אליהם לכלל קשת האוכלוסייה והגילאים.

אם סבתא נאלצה ללמוד להשתמש במחשב, אינטרנט וזום, כדי לשמור על קשה עם משפחתה, סימן שכל אחד יכול לעשות זאת, כדי לקדם את רווחתו הכלכלית.

על כך נוכל להודות לקורונה, שכנראה קידמה בכמה שנים טובות את היישום של מה שכולנו דיברנו עליו בעבר, אך עדיין נמעננו מלבצע. הודות לכך, היום, כמעט כל אחד בעל גישה למחשב ואינטרנט, יכול לנצל ולמנף יותר לתועלתו האישית והכלכלית את אפשרות העבודה מהבית, אולי יותר מכפי שהיה אי פעם עד היום.

והנושא פשוט. פשוט יותר ממה שהרבה חושבים ועל כן עדיין חוששים ונמענים.

אך במידה ונסיר את החשש ונעיז לפסוע רק אפילו את הצעד הראשון, נוכל לגלות מקומות מעניינים מאוד, מפתיעים מאוד, נוחים מאוד ורווחיים מאוד, הרבה יותר ממה שיכלנו לחשוב או לדמיין לרגע באמת.

והדרכים הן רבות. קיימת קשה רחבה של מגוון אפשרויות דרכן ניתן להרוויח ואפילו להרוויח יפה מאוד, באמצעות עבודה מהבית. ברצוני להביא לכאן מספר דוגמאות ולהרחיב ולסקור חלק מהאפשרויות המעניינות יותר בעיניי:

  1. הקלדות ותמלולים
  2. כתיבת מאמרים
  3. פרסום ושווק ברשתות החברתיות
  4. מכירות \ טלמרקטינג \ טלמיטיניג \ סקרים \ ייעוץ טלפוני \ גיוס טלפוני
  5. שירות לקוחות \ בק אופיס \ מזכירות
  6. עבודה מהבית לבעלי התמחות מסוימת (כמו מעצבים גרפיים, מעצבי אלבומים דיגיטליים, תומכים טכניים, מתכנתים, מורים פרטיים, בוני אתרים, מקדמי אתרים, מדריכים)

הקלדות ותמלולים:

אספר לכם סיפור קטן על עצמי.. בילדותי, אחותי הגדולה ממני ב- 7 שנים, קנתה לעצמה דיסק (כן, כשבזמנו היו עוד דיסקים..) ללימוד עצמי להקלדה עיוורת.

יום אחד הגעתי וראיתי אותו מונח על השולחן.

משעמום + סקרנות, הפעלתי את הדיסק והחלתי למלא אחר הוראות הגברת שהסבירה בדיוק כיצד להניח את כפות הידיים על המקלדת, ולתרגל מקבץ אותיות למשך דקות ספורות עד שזה נקלט ומתקדמים למקבץ האותיות הבא. זה היה כיף והיה לי משעמם וכך למדתי הקלדה עיוורת שמשמשת אותי נאמנה עד עצם היום הזה. הלימוד היה קל ומהיר – ושווה את זה כמו שמעולם לא דמיינתי שיהיה שווה את זה. זה בא לתועלתי וקידם אותי כמעט בכל תחום בחיים ובכל מקצוע ותפקיד בו עבדתי, לא משנה באיזה תחום זה היה.

יש מגוון עבודות שמציעות עבודה מהבית בתחום ההקלדה והתמלול, רובן כלל לא דורשות יכולת הקלדה עיוורת, אבל טיפ קטן שלי – זה שווה את זה וישרת אתכם, מגוון המשרות שיפתחו בפניכם אם תדעו זאת, יהיה מפתיע ורווחי.

פרסום ושיווק ברשתות החברתיות:

גם ככה אנחנו מקדישים לא מעט זמן ביום בשוטטות ברחבי הרשתות החברתיות, אז למה לא לעשות מזה כבר כסף?

כיום, מגוון המשרות שקיימות בתחום השיווק במדיה הדיגיטלית הוא עצום ואף בתקופת שיא פריחתו בתקופתנו אנו וזה הזמן הנכון לתפוס את זה, השוק לוהט, והביקוש גדול. למעשה, העסק הוא כה רווחי ומשתלם, כך שעובד בתצורה של WIN-WIN Situation כך שכולם מרוויחים והאינטרס הוא הדדי, לכן המוטיבציה גדולה וההצלחה יכולה להגיע בעקבותה. קשה להבין אפילו עד כמה הדבר הוא פשוט, עד שנכנסים לזה, החל מתפקידים כמו ללחוץ העתק-הדבק ולקבל על כך תשלום וכלה בהדבקת פוסטים של משרות דרושים בקבוצות הפייסבוק השונות. על כך נעסוק בהרחבה במאמר הבא. בנתיים, שנסו מתניים, מתחו ידיים, הסירו את ערפל החשש וקדימה – הסתערו על המקלדת, אם זה גם ככה קורה, למה לא לעשות מזה כסף בקלות, במהירות ובהשקעה מינימלית? בהצלחה!

Tags :
Share This :