עבודה מהבית לסרוגין

עבודה מהבית לרוב ניתפסת אצל המעסיקים וגם אצל העובדים כמשרה שכולה נעשית מהבית. כ-40 שעות שבועיות.
אבל קיימים גם פורמטים והסכמים שונים שבהם העובד יעבוד מספר ימים בשבוע מהבית מתוך שבוע עבודה מלא.
אחת הסיבות לאפשר לעובד לעבוד יומיים בשבוע מהבית -היא לרוב כדי להייטיב עימו.
לרוב עובדים אלה נמצאים במקום מגורים מרוחק ממקום העבודה וכדי לשמר עובדים מסוג זה ולגרום להם לפחות שחיקה – ישנם מעסיקים שיאפשרו להם לעבוד מהבית מספר פעמים בשבוע.
כמובן שלהייטיב עם מס עובדים ולא עם כל השאר יכול לגרום לקינאה בין העובדים האחרים ויכול ליצור מצב בו העובדים יראו לנכון לפנות למעסיקים לקבל את אותה הטבה או הטבה אחרת.
כדי למנוע לחצים מסוג זה – מעסיקים יעדיפו לתת את ההטבה לכל העובדים במשרד -בסבב של פעם בשבוע כל עובד יעבוד מהבית.
בכך נמנעים לחצים מיותרים על המעסיקים והמעסיק דואג בכך לשמירת יחסי עבודה תקינים בין העובדים.

עבודה מהבית – עובד השמה – מאמר 2
בגדי נשים או בגדי גברים? ממתי קיימת הפרדה בין בגדי נשים לגברים? האם בכלל בבגדים צריכה להיות חלוקה מגדרים? המטרה של בגד בזמנים עברו החלה מהצורך הבסיסי להגן על גוף האדם מפני היחשפות בעיקר לקור ועוד כל מיני סוגים של חומרים אחרים שעלולים לגעת בעור שלנו ולהיות מזיקים או\ו פשוט לא נעימים כמו לכלוך. ככל שחלף הזמן בגדים באופן כללי החלו לסמן גם מעמד חברתי ו\או כלכלי בחברה, ככל שהם היו מעודרים יותר כך נחשב האדם לעשיר יותר. בגדים שימשו ומשמשים גם היום כלבוש מסורתי בכל מיני דתות. ברוב העולם בגדים נשים וגברים הם כבר מזמן הפכו להיות עניין של אופנה ולא רק צורך או סמל. כאשר נכנסים לחנות בגדים יש הפרדה מאוד ברורה בין בגדי נשים\גברים, הן מבחינת המיקום, הצבעים, המידות והן מבחינת הסגנון. בגדים הפכו להיות מסתם פריט לבוש הגנתי לסמל סטאטוס מגדרי. כשאר מגיעים תינוקות לאוויר העולם כבר ההורים שלהם מלבישים אותם בבגדים שלפי החברה תואמים את מינם. בנות, כמובן שוורוד! בנים כמובן שתכלת, אין כאן התלבטות בכלל. אז כאן עולה השאלה, האם צריף שיהיה מושג כזה בגדי נשים? אולי כתינוקות אין לנו באמת ברירה לבחור בעצמו בגדים, אבל כנשים בוגרות שנכנסות לחנות בגדים, קיים קונצנזוס שמכתיב לנו מראש מה הם הבגדים שאנחנו ראשיות לבחור מהן? מי החליט שמה שבחנויות נקראה בגדי נשים אלה באמת הבגדים שהנשים רוצות? אולי אישה מרגישה בנוח יותר ללבוש חולצה רחבה בצבעים כהים ולאו דווקא את החולצה הוורדה הצמודה שתלוי בצד השני של החנות. אולי ישנם גברים, שאם לא הייתה " מחלקת בגדיי נשים" היו מרגישים בנוח יותר לגשת למדוד מכנס או חולצה שמוצאים חן בעיניהם באזור לי החולצה הוורודה הצמודה. בחברה שאנחנו חיים בה היום, אפילו החופש ללבוש מה שחושק ליבנו הוא לא קיים. לשמחתנו בשנים האחרונות קיימת יותר הבנה והכלה לעובדה שיש בני אדם שמבינים שלבוש זה לא עניין מגדרי, שכל אדם באשר הוא צריך להיות חופשי ולהרגיש בנוח לטייל בכל אזורי החנות, ואולי הצעד הראשון לשם כך הוא להוריד את כל השלטי "בגדי נשים" ו "בגדי גברים" שקיימים בחנויות. הצעד לאחר מכן יהיה להפסיק להלביש מגיל קטן את התינוקות והילדים שלנו בצבעים שמזוהים מגדרית אלא לתת להם ללבלוש את מה שנוח להם ואת מה שהם רוצים. המציאות הזו, שבה כל אחד יוכל להרגיש בנוח להתלבש איך שירצה, היא לא רחוקה מאיתנו, השינוי בתפיסה החברתית כבר החלה, מפורסמים ברחבי העולם כבר שוברים את המוסכמות המגבילות שקיימות, דוגמה מאוד בולטת בעולם המוזיקה זה הזמר והיוצר המצליח "הארי סטיילס" שלובש לכאורה "בגדיי נשים" ויש שיגיבו שעליו הם נראים יותר טוב מאשר על נשים "אמיתיות". החלק שלנו התרומה לשינוי ולחופש צריך להיות בהפגנת סבלנות והבנה, באי נעיצת מבטים, ביכולות להכיל ולהבין שלכל אחד מגיע לחיות את חיי כפי שהוא ירצה, ולמרות שלחלק מאיתנו זה מובן מאיליו, עדיין יש בני אדם שגם החופש ללבוש את מה שהם הוא מושג רחוק מהם, מסיבות של דת, סביבה, חברה או אפילו בושה. לכן, כדי להיות חברה טובה יותר וכדי להפוך את העולם הזה לקצת יותר טוב, עלינו להתחיל איפשהוא. והאיפשהוא הזה נמצא דווקא בדברים הקטנים. זה נמצא בין אדם לחברו, בין הגבר עם החולצה הכחולה לחברו עם החולצה הוורודה.

פעם שאלתי את עצמי שאלה,האם אנחנו מממשים את מהות החיים?
תחילה קשה להבין את השאלה הרי מה הכוונה ״מממשים?״ ..
אבל בואו נחשוב על זה רגע כשאתם קמים בבוקר מה אתם עושים?ישר לחץ,להספיק את כל הדברים,כי אחרת היום שלנו הלך..
לאחר מכן כשאתם הולכים לעבודה מה קורה?
לחץ לעבוד כדי לחיות,אין מה לעשות ״חייב זו השגרה״
ובערב אחרי כל היום הזה?
תחושת עייפות,תשישות,הרבה חוסר רצון ומוטיבציה.
העיקר שסיימנו עוד יום וסימנו וי לא?
ומה עושים במהלך היום?
לא הגשמנו,רק רדפנו כדי לחיות אפילו על הקצה.
וכאן נכנסה השאלה האם אנחנו מממשים את מהות חיינו?
נולדנו כדי כל היום להספיק או להגשים?
לחיות או לשרוד?
בואו תגידו לי מה מונע מכם לחשוב או לא לשלב את מהות חיינו עם החיים האמיתיים?
אסביר,חרטטן מי שיגיד שהוא לא ״מפחד״ לא לעבוד קשה כדי להרוויח יפה ותכלס,מבינה אותו הרי זאת המציאות רק עם עבודה קשה תשיג ותצליח.
מגיל קטן זה מה שכולנו למדנו דם,יזע ודמעות.
תראו אני לא מאשימה את הדור הקודם שזה מה שהם ידעו,אבל אנחנו בדור שמקבל,לומד ומתקדם והגיע הזמן לבחור גם בנו!
אבל בואו אספר לכם סוד קטן..
אנחנו חלק מדור שכאן כדי לחיות לא לשרוד אלא לחיות!
להגשים את עצמנו ולעוף על החיים וכן גם לשרוד עם העבודה בכל זאת,כסף הוא חלק מחיינו אבל לא על חשבוננו!
על מה אתם רצים כל היום אתם יודעים מה יהיה בעוד שנייה?
ורגע למה בכלל להיות ברדיפה של שגרה אם אתם יכולים לעשות את זה,להרוויח כמו שאתם מרוויחים ולהגשים את עצמכם,אני חושבת שאנחנו עושים כסף כדי להגשים את עצמנו..אז למה אתם מחכים במקום?
אתם בטח שואלים למה אני מתכוונת?
גם אני הייתי סקפטית עד שניסיתי..כן כן..
תגידו,פעם שמעתם את המושג עבודה מהבית?
זה מתחלק ל 2:
החלק הראשון שאומר-ככה גדלנו,זה החיים שלנו וצריך לעבוד כדי לשרוד.
אבל על חשבוננו,אז למה אנחנו ״רודפים״ אחרי הכסף אם לא להגשים את עצמנו?
החלק השני- שרוצה לעשות שינוי,מאמין בו,מפחד ונשאר במקום.
כי מה כבר יקרה?אתם גם ככה במקום עכשיו??
חח שלא יראה לכם מוזר ולא די עם הסטיגמות שזה לא אפשרי,כי יש אלפי אנשים שהם ההוכחה החיה לזה!
עבודה מהבית אפשר לעבוד מכל מקום כן מאיזור הנוחות שלכם,מהמקום הבטוח שלכם.
לא צריך להמציא תירוצים כי קמתם ביום לא טוב-לא צריך לקום כדי לעבוד!

Tags :
Share This :