עבודה מהבית להיות משפחת אומנה.

עבודה מהבית יכולה להיות מאתגרת לא פחות מלהיות הורים. אז הנה תחום שקרוב לודאי שלא חשבתם עליו. רוצים לדעת במה מדובר?.
להיות משפחה אומנת לילדים שאין להם בית.
שמעתם פעם על משפחות אומנה לילדים?
זוהי יכולה להיות עבורכם גם שליחות ותחושת סיפוק אמיתית וגם הכנסה מהבית לא רעה בכלל.
מה צריך כדי להיות זכאי לקבל רשיון אומנה?
צריך לעמוד בתנאים הבאים:
אתה צריך להיות תושב ישראל.
להיות בין הגילים 25-55.
להיות בעל הכנסה קבועה, ואם מדובר בבני-זוג, לפחות לאחד מהם יש הכנסה קבועה.
יש באפשרותך לספק לילד מקום הולם בבית שיאפשר לו להתפתח בצורה תקינה.
אתה בעל השכלה של 10 שנות לימוד לפחות ויודע קרוא וכתוב.
אם אין איזשהיא מגבלה נפשית ואין במשפחה אף אחד שמכיר לסמים או אלכוהול. כמובן שאין עבר פלילי לאף אחד מבני הזוג. עד כאן סימנת וי, מצוין. אפשר להתקדם?
אוקי אז אתם עומדים בכול הקריטריונים לזכאות ורוצים להתקדם הלאה.

למי ואיך פונים?
אתם צריכים לפנות למשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, תוכלו להכנס לאתר האינטרנט ולחפש בעצמכם את פרטיהם של הגופים המפעילים. יש עשרות גופים שמשרד העבודה עובד איתם. כדאי שתבחרו את הארגון הספציפי שאליו אתם מתחברים..
שלבי ההליך:
אתם מגישים בקשה לרשיון אומנה באתר. זו יכולה קצת מאמץ להגיש טפסים שונים שנדרשים אבל המאמץ כדאי.
זוהי הכנסה נוספת ועבודה מהבית שיוצרת תחושת סיפוק ושמחה.
תקופת הבדיקה הינה תקופה מעצימה הנותנת למשפחה תחושה שהיא עומדת בפני משימה חשובה.
בתום שלבי הבדיקה נכנסת המשפחה לתקופת המתנה לקראת השמת ילד אומנה בביתם.

לאחר אישור המפקח של משרד העבודה אתם מקבלים רשיון אומנה. ונכנסים להמתנה לקבלת ילד. כמובן שחשוב שתבדקו היטב את התאמת הילד למשפחה שלכם. והגיל הרצוי לכם. אז מזל טוב. קבלתם ילד חדש למשפחה שלכם!

השמה:
השמת ילד באומנה הינו התהליך בו הילד מושם בפועל אצל משפחת אומנה.
לקראת ההשמה עצמה, מתקיים תהליך יידוע והכנה של הילד, הוריו ומשפחת האומנה, ובמקביל, היכרות הדרגתית של כל הצדדים זה עם זה, כולל עם גורמי המקצוע בשירות האומנה הרלוונטי. במהלך התהליך יש לשאוף (אם זה מתאפשר) להפגיש ההורים הביולוגים עם משפחת האומנה (במקרים שהאומנה אינה חסוייה). חשובה מאוד ברכת הדרך שלהם להצלחת הקליטה של הילד באומנה.

מהלך האומנה:
עם השמת הילד באומנה וחתימת המשפחה האומנת על חוזה עם הגוף המפעיל את האומנה, מתחילה שיגרת האומנה אצל כל הגורמים הקשורים בילד ובמשפחתו:

ליווי מקצועי של הילד ומשפחת האומנה ע"י הגוף המפעיל את האומנה, ישירות ע"י מנחה האומנה ובאמצעות גורמי המקצוע הנוספים

בניית תוכנית טיפול לילד באומנה ומימושה בפועל.
ליווי של הורי הילד ע"י עובד סוציאלי בלישכת הרווחה במקום מגוריהם.
קיום הקשר של הילד עם הוריו בהתאם לתוכנית הטיפול.
מיצוי הזכויות של הילד ומשפחת האומנה.
מעקב אחר התקדמות הילד באומנה באמצעות וועדות תיכנון טיפול פיקוח ובקרה של המפקח המחוזי מטעם משרד הרווחה
מה התשלום לו אתם זכאים?
משפחת האומנה זכאית לתשלום חודשי קבוע, המורכב משני סוגי התשלומים הבאים (נכון לשנת 2020):
תשלום עבור החזקת הילד- בין 1,224 ש"ח ל-4,423 ש"ח לחודש.
תשלום עבור סל שירותים נלווים (ביגוד, טיטולים, דמי כיס, נסיעות וכו')- בין 148 ש"ח ל-509 ש"ח לחודש

עבודה מהבית כהגדלת פער חברת
רוב העבודות בהן אנשים עובדים בין אם מפעלי תעשייה ובין אם חברות הייטק, מרבית האנשים נמצאים כל היום, או לפחות רוב היום באינטראקציות וקשרים ואף לפעמים יש חיבור מיוחד עם אנשים מסוימים.

כאשר העבודה היא מהבית, נוצר ריחוק וחוסר באינטרקציה עם אנשים, וכך בעצם מתחיל היווצרות של פער חברתי, כאשר ככל שחוסר האינטרקציה יגדל, כך יגדל גם הפער החברתי, אשר יהיה ניתן להקטנה בעיקר על ידי התקרבות יצירתית והתחלת אינטראקציה עם אנשים, כאשר האינטרקציה אינה חייבת להיות דרך עבודה.

מלבד לשיח יום יומי בין אנשים, אינטראקציה נותנת לנו פתח מסוים לקשרים חברתיים ובין אישיים בינינו לבין הקולגות שאיתם אנחנו עובדים.

עבודה מהבית אומנם יכולה להגדיל את הפער החברתי שלנו, ולא נותנת לנו את נקודת המפגש עם אנשים שונים בחברה, אך מנגד יכולה לספק לנו את הטכנולוגיה והמדיה החברתית בכדי לצמצם פער זה ואף להיות במגע יום יומי.

פער חברתי לא חייבת להיות רק בתקשורת בין אישית או במפגש עבודה, הפער יכול לבוא בעוד מגוון תחומים כמו בפערים חברתיים הקשורים לטכנולוגיה, לעשייה בשעות הפנאי, ואף לתת את הכיוון לנקודות החלשות אצלנו, על מנת שנוכל להבין איפה החולשות שלנו וכיצד לצמצם את הפער.

לעבודה מהבית אומנם יש חיסרון גדול בכך שאין תקשורת עם הסובבים, אך יש לו גם יתרון עצום, שהוא לתת לנו את היכולת לא רק לעבוד, אלא לתת לנו ידע נרחב על הסובבים דרך המדיה החברתית, ובכך בעצם להתעדכן בכל מה שקשור לסובבים אותנו.

פער חברתי הוא פער שקשה מאוד לצמצם אותו ואף לסגור אותו, ועל אף הקושי, אסור לוותר על צמצום פער זה, לא משנה ממה נגרם, בין אם ביטחון עצמי נמוך, בין אם עבודה מהבית (כך אין אינטראקציה כלל), ומעוד מגוון של סיבות, כיוון שככל שנדחה את צמצום פער זה, הדברים יהפכו לקשים יותר ויותר.

אם הפער החברתי נגרם כתוצאה מעבודה מהבית, העדיפות הראשונה היא למצוא ולהיות בעבודה בה אנחנו נמצאים באינטראקציה מינימלית ככל שתהייה עם אנשים שונים בחברה, ולא רק על מנת סגירה או צמצום פערים אלה, אלא גם על מנת להכיר את עצמנו יותר טוב ממה שכבר מכירים.

Tags :
Share This :