עבודה מהבית להורים

חיי ההורות הם מאתגרים במיוחד, בעיקר כהורים צעירים כאשר כל החלטה ובחירה שנעשה היא הרת גורל. יש מספר גורמים המקשים על חיי ההורות בין היתר חוסר בשעות שינה, הטיפול המתמיד בבן אדם קטן שדורש את תשומת הלב המלאה שלך, וכמובן לעשות את כל זה תוך כדי שמירה על שגרת עבודה נורמטיבית כדי שתוכל כמובן לפרנס את משפחתך. מצב זה מציב אותנו בקונפליקט הרבה פעמים כאשר אנו נאלצים לבחור בין שני חלקים מהותיים בחיינו – משפחה או קריירה. המצב בימינו כרגע אינו מאפשר לכמעט אף אחד להחזיק משק בית מלא על משכורת אחת בלבד ולכן לא ניתן להסתמך על רק אחד מבני הזוג שיביא את האוכל לשולחן, אך בנוסף אף אחד לא רוצה להזניח את ילדו ולבלות איתו פחות זמן בגלל העבודה.

בתקופות עברו זו לא הייתה בעיה היה פתרון ידוע לבעיה שכזו – הגבר הולך לעבודה מביא את הפרנסה והאישה נשארת לטפל בילדים דואגת להם להכל מהכל: חינוך, אוכל, תשומת לב וכמובן שלא ירגישו מוזנחים. בימינו כפי שאמרנו הדבר הזה לצערנו לא יכול לקרות משכורת אחת של גבר לא יכולה להספיק לבית שלם, דבר זה יצר בעיה המון אנשים נאלצו במידה מסוימת להקדיש פחות זמן ותשומת לב לילדיהם רק על מנת שיוכלו לשמור על משק הבית. אך בשנים האחרונות מתפתחת מגמה חדשה וחזקה בשוק אשר בהחלט עשויה לשנות את הפרדיגמה שאנחנו מכירים לגבי חיי משפחה וקריירה והיא עבודות מהבית. מגמה זו התפתחה רבות בשנים האחרונות ורק תופסת תאוצה בעיקר בגלל שהיא רווחית מאוד לכל הצדדים המעורבים. כבעל עסק שבו עובדי עובדים מהבית אני חוסך הון תועפות בשכירת שטח משרדים שבהם הם צריכים לעבוד, תשלומים על נסיעות לעובדים שגרים רחוק וארוחות צהריים למחלקה. כעובד בעסק שכזה אני יכול לשכוח מכל מה שקשור לפקקים ונסיעות באיילון ב 8 בבוקר ויכול לעבוד מנוחות הבית שלי בשקט שלי ולבצע את משימותיי בסביבתי הטבעית, אך הדבר הכי חשוב זה שאתה יכול לדעת בלב שלם שאתה בבית אם ילדיך צריך אותך ואולי עדיין לא תוכל לתת להם את מלוא תשומת הלב שלך אך תוכל לתת להם הרבה יותר תשומת לב וחיבה ממה שהם היו מקבלים אילו היית עובד רחוק מהבית.

אי אפשר לדבר על הנושא של עבודות מהבית בימינו בלי לדבר על הקורונה כי כפי שניתן לראות מאוד בבירור לקורונה הייתה השפעה רבה על האוכלוסייה העולמית ועל הדרך שבה אנחנו מנהלים את העסקים שלנו, פתאום בן לילה לעבוד מהבית הייתה האופציה היחידה – או שתעבוד מהבית או שלא תעבוד בכלל, וזה לפי דעתי המתנה הכי גדולה שיכלו לתת לנו כי בקורונה "הכריחו" אותנו להישאר בבית, וכמובן שזה יצר לעיתים ריבים ותככים שלא היו בבית לפני בעיקר כי זהו מצב זר ולא מוכר שלא היה לפני, אך הוא חושף אותנו כאוכלוסיה להבנה שעבודות מהבית היא לגיטימית לחלוטין ומאפשרת לנו להסב יותר תשומת לב לילדים שלנו ואולי בעיות של ריבים כמו שראינו בתחילת הסגרים בקורונה לא יחזרו כי פשוט המצב הזה שאתם רואים את הילדים יותר מדי זמן רצוף יהיה השגרה שאליה אנו מייחלים.

עבודות מהבית גם אתם רוצים לשבור את האמונה השלילית שמונעת ממכם שפע?

כתוצאה ממשבר הקורונה פיטרו אותנו מהעבודה שלנו, סגרו לנו את חדרי הכושר, העבירו לנו את הלימודים למסכי המחשב, מאריכים כל פעם עוד ועוד את הסגר. אי אפשר לדעת מתי כל השיגעון הזה יגמר והאם הוא יגמר. הפסקנו להרוויח כסף בהתאם לאמונה שעד עכשיו חשבנו אותה כאמת, הרגילו אותנו מגיל כל כך קטן שככל שנעבוד יותר זמן ויותר קשה ככה נרוויח יותר כסף.

אז זהו – שזמן לא שווה כסף. בואו נתחיל לחפש עבודות מהבית שאנחנו יכולים להיות אדונים לעצמנו, לקבוע את השעות עבודה שלנו לפי דברים אחרים שאנחנו גם רוצים לעשות והסדרי עדיפויות שלנו, בית, משפחה, ילדים, תחביבים ופעילויות נוספות כאלה ואחרות.

ביחד אנחנו נצליח לשנות תבניות מחשבה שיש לנו, שספגנו מהסביבה שלנו במהלך חיינו.

אם לא נחפש עבודות מהבית ונמשיך לחיות כמו שאנחנו מכירים עד עכשיו אנחנו בעצם מוותרים על עצמנו, על החירות שלנו ועל החיים שאנחנו מייחלים לעצמנו.

אז לא, אין מצב שאנחנו מפסידים. אף אחד מאתנו לא יפסיד אם הוא ימחק את כל מה שהוא חושב שהוא יודע בנוגע לכסף. מחשבה יוצרת מציאות, ולא אני לא מתכוונת מהבחינה שלא צריך לעשות שום דבר כדי שהכסף יזרום לחשבון הבנק שלנו, אלא, לפתוח את הראש לאופציות שנראות לנו קצת מפחידות… לדוגמה, עבודות מהבית. כולנו יכולים. פשוט אנחנו כבר עונים לעצמנו בראש שאנחנו לא נצליח ואין לנו את הכישורים, היכולות כדי לעשות את זה ובאמת להצליח. כמעט כל החיים שלנו אנחנו מרגישים שאנחנו לא טובים מספיק ושאחרים יותר טובים מאתנו. עד הרגע שאמונה אחרת מתערבת והופכת את כל הסיפור. פתאום מבינים שאנחנו לא פחות טובים. אנחנו מצוינים.

Tags :
Share This :